تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 75

نام گفتگو: فيلتر هواي اسپرت چيست ؟

زمان پیوستن
    02 Apr 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پرشيا-پرایدو!
    گوشی موبایل
    HTC-Touch HD

پیش گزیده

سلام
    بر چه مبنایی گفته که خوب گرد و غبر رو نمیگیره؟ تو هوای بعد فیلتراسیون خاک دیده؟
    در مورد چینیهاش(همون 40 تومنی ها و مدل های ارزون تر) شاید! اینم باز نمیشه قطعی گفت...
    اما در مورد کیت هایی که بعضا امریکایی یا اروپایی و ژاپنی هستند نه! حداقل از فیلتر استاندارد بهتر هستند!
    ببین دوست من جای فیلتر اسپرت شاید از جنسش مهم تر باشه اگر هوای گرم بکشه قدرت رو به راحتی کم میکنه یا اگر تغذیه کننده هوا نداشته باشه ،بودن و نبودنش فرقی نداره .تا میشه از رادیاتور و منیفولد و خود موتور دورش کن ،سعی کن طول لوله از سر فیلتر تا موتور زیاد نباشه و خم و قوص نداشته باشه (به ویژه خم های شکسته) جنس لوله تا موتور باید عایق باشه وگرنه هوا گرم میشه!
    توصیه من به عنوان یه دوست اینه یه بودجه مناسب بذاری و یه مدل خوب انتخاب کنی هم از نظر قدرتی نتیجه بهتری میگیری هم از نظر مادی در دراز مدت به نفعت هست
    [SIGPIC][/SIGPIC]American Muscle Cars

2. کاربر زیر از دوست گرامی Pontiac به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

El Padrino. (3 May 2008)

زمان پیوستن
    30 Jun 2006
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    آوانته اتوماتیک - ماتیز
    گوشی موبایل
    HTC P3350

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Pontiac مشاهده گفتگو
    سلام
    بر چه مبنایی گفته که خوب گرد و غبر رو نمیگیره؟ تو هوای بعد فیلتراسیون خاک دیده؟
    در مورد چینیهاش(همون 40 تومنی ها و مدل های ارزون تر) شاید! اینم باز نمیشه قطعی گفت...
    اما در مورد کیت هایی که بعضا امریکایی یا اروپایی و ژاپنی هستند نه! حداقل از فیلتر استاندارد بهتر هستند!
    ببین دوست من جای فیلتر اسپرت شاید از جنسش مهم تر باشه اگر هوای گرم بکشه قدرت رو به راحتی کم میکنه یا اگر تغذیه کننده هوا نداشته باشه ،بودن و نبودنش فرقی نداره .تا میشه از رادیاتور و منیفولد و خود موتور دورش کن ،سعی کن طول لوله از سر فیلتر تا موتور زیاد نباشه و خم و قوص نداشته باشه (به ویژه خم های شکسته) جنس لوله تا موتور باید عایق باشه وگرنه هوا گرم میشه!
    توصیه من به عنوان یه دوست اینه یه بودجه مناسب بذاری و یه مدل خوب انتخاب کنی هم از نظر قدرتی نتیجه بهتری میگیری هم از نظر مادی در دراز مدت به نفعت هست
    چون خوب نسبت به فیلتر هوای معمولی ظریف تر هست و حتما باید دلیلی باشه که قدرت بیشتر بشه از این جهت گفتم شاید خوب نتونه گرد و غبار رو بگیره
    مسائله قیمتش برام مهم نیست میترسم روی ماتیز جواب نده

زمان پیوستن
    07 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5300

پیش گزیده

مسلما قدرت زيادي به شما نميده. شما فيلتر ماشين رو بردار و بدون فياتر برون حتي بدون فيلتر هم قدرت زيادي رو حس نميكنيد . و نگران جواب ندادن نباش. هيچي نباشه درب موتور رو كه باز ميكني اون فيلتر نماي قشنگي ميده به موتور...
    3 اصل رستگار شدن:1.انديشه نيك 2.گفتار نيك 3.كردار نيك

5. کاربر زیر از دوست گرامی shei2nak به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

El Padrino. (3 May 2008)

زمان پیوستن
    30 Jun 2006
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    آوانته اتوماتیک - ماتیز
    گوشی موبایل
    HTC P3350

پیش گزیده

امزو خواستم ببینم فیلتر اسپرت روی ماتیز جواب می ده یا نه طبق راهنمایی علی آقا ورودی هوای موتور رو باز کردم (خروطومی رو از باکس فیلتر هوا جدا کردم ) و راه افتادم قدرت خیلی تغییر کمی کرده بود ولی ماشین یک صدایی می داد که روح آدم به پرواز در می اومد

زمان پیوستن
    30 Jan 2006
    اتومبيل
    سمند پژو
    گوشی موبایل
    پاکت پی سی

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط El Padrino. مشاهده گفتگو
    امزو خواستم ببینم فيلـتر اسپرت روی ماتیز جواب می ده یا نه طبق راهنمایی علی آقا ورودی هوای موتور رو باز کردم (خروطومی رو از باکس فيلـتر هوا جدا کردم ) و راه افتادم قدرت خیلی تغییر کمی کرده بود ولی ماشین یک صدایی می داد که روح آدم به پرواز در می اومد
    یعنی کشش و این چیزاش به شکل محسوس تغییر نکرد؟
    خیلی محسوس نیست ولی مشخصه.. چطور بگم مثل گذاشتن و برداشتن سایکلونه ولی مطمئن باشید خیلی بازده موتور بالاتر میره
    یک عکس از موتورش بنداز که هواکش و اینا معلوم باشه. چون اگر محل دریچه گاز(وردوی هوا-اینکام) جایی باشه که عبور هوا جریان نداشته باشه،تاثیر منفی هم داره!باید اکسیژن کافی به موتور رسه تا احتراق کاملتر بشه
    اون صدا هم صدای موتور و خلاء است که خصوصا" با تخته گاز کردن شنیده میشه.بالا بردن فشار هوای وردوی با دمنده ها برای همینه که این خلاء کمتر و حجم ورودی هوا بیشتر شود.
    لنین:
    این حقیقتی است کهن، که در سیاست باید اغلب از دشمنان آموخت

زمان پیوستن
    07 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    5300

پیش گزیده

سلام.
    z_qz54 جان درست ميگن در مورد جاي نسبش هم دقت كن. اينم يه عكس از ماتيز با توربوه ولي محل نسب فيلترش مشخص نيست كه احتمالا زير سپر كنار رادياتور باشه!
    3 اصل رستگار شدن:1.انديشه نيك 2.گفتار نيك 3.كردار نيك

زمان پیوستن
    02 Apr 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پرشيا-پرایدو!
    گوشی موبایل
    HTC-Touch HD

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط shei2nak مشاهده گفتگو
    سلام.
    z_qz54 جان درست ميگن در مورد جاي نسبش هم دقت كن. اينم يه عكس از ماتيز با توربوه ولي محل نسب فيلترش مشخص نيست كه احتمالا زير سپر كنار رادياتور باشه!
    [IMG][/IMG]
    دقت کن شايدم زير چراغ سمت چپيه
    جناب El Padrinoاز نظر افزايش قدرت نبايد انتظار زيادي داشتي باشي و اين نکته رو هم در نظر بگير اين تغيير بيشتر تو دور هاي بالا احساس ميشه مثلا 4000 بالا تر و تو دور هاي پايين تقريبا بي اثر هست.
    در مورد هوا گيريش هم به خاطر شکل 360 درجش(سطح تماس بيشتر) و جنس به کار رفته در ساختش از فيلتر استاندارد کارايي بيشتري دارند .مثلا k&n از پوشش چند لايه کتان استفاده کرده
    آخرین ویرایش به وسیله Pontiac : 4 May 2008 در 05:24 PM
    [SIGPIC][/SIGPIC]American Muscle Cars

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Pontiac به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

shei2nak (7 May 2008), z_qz54 (4 May 2008)

زمان پیوستن
    30 Jun 2006
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    آوانته اتوماتیک - ماتیز
    گوشی موبایل
    HTC P3350

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط z_qz54 مشاهده گفتگو
    یعنی کشش و این چیزاش به شکل محسوس تغییر نکرد؟
    خیلی محسوس نیست ولی مشخصه.. چطور بگم مثل گذاشتن و برداشتن سایکلونه ولی مطمئن باشید خیلی بازده موتور بالاتر میره
    یک عکس از موتورش بنداز که هواکش و اینا معلوم باشه. چون اگر محل دریچه گاز(وردوی هوا-اینکام) جایی باشه که عبور هوا جریان نداشته باشه،تاثیر منفی هم داره!باید اکسیژن کافی به موتور رسه تا احتراق کاملتر بشه
    اون صدا هم صدای موتور و خلاء است که خصوصا" با تخته گاز کردن شنیده میشه.بالا بردن فشار هوای وردوی با دمنده ها برای همینه که این خلاء کمتر و حجم ورودی هوا بیشتر شود.
    کشش نه دقیقا با دنده 1 مثل قبل روی 40 تا کات آق میکرد ولی یک کم دور موتور زود تر پر میشد احساس می کردید کی کم کشش بیشتر شده البته زیاد محسوس نبود
    عکس رو چشم الان ماشین نیست ولی تا 1 ساعت دیگه می زارم
    دریچه خودش دقیقا بین شکاف کاپوت و سپره اون جایی که من باز کردم جای مناسبی نبود
    صدا هم بله با تخته کردن خیلی بیشتر می شد
    ولی خروطومی بعد از فیلتر رو باز کردم توش خاک بود یعنی قهوه ای بود !!

زمان پیوستن
    30 Jun 2006
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    آوانته اتوماتیک - ماتیز
    گوشی موبایل
    HTC P3350

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Pontiac مشاهده گفتگو
    دقت کن شايدم زير چراغ سمت چپيه
    جناب El Padrinoاز نظر افزايش قدرت نبايد انتظار زيادي داشتي باشي و اين نکته رو هم در نظر بگير اين تغيير بيشتر تو دور هاي بالا احساس ميشه مثلا 4000 بالا تر و تو دور هاي پايين تقريبا بي اثر هست.
    در مورد هوا گيريش هم به خاطر شکل 360 درجش(سطح تماس بيشتر) و جنس به کار رفته در ساختش از فيلتر استاندارد کارايي بيشتري دارند .مثلا k&n از پوشش چند لايه کتان استفاده کرده
    والا ماتیز دور موتور رو نشون نمی ده ولی تا مرز کات آا دنده رو عوض نمی کردم
    بله شکلش 360 درجه هست ولی من از جایی بازش کردم که 90 درجه بیشتر نبود

زمان پیوستن
    30 Jun 2006
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    آوانته اتوماتیک - ماتیز
    گوشی موبایل
    HTC P3350

پیش گزیده

این عکس موتورش
    علاوه بر باکس فیلتر یک باکس دیگه قبل از فیلتر داره که باز نمیشه !

اینم عکسی بعد از کاری که انجام دادم (موقع بسته شدن درب کاپوت در کامل روی موتور رو میگیره و فکر نکنم جایی برای هوا گیری باشه)

زمان پیوستن
    30 Jan 2006
    اتومبيل
    سمند پژو
    گوشی موبایل
    پاکت پی سی

پیش گزیده

موتور 800 سی سی ماتیز در دور بالا حدود 8-10 لیتر هوا رو در ثانیه میمکه
    فکر کنم محلی که لوله رو ازاد کردی مناسب برای این حجم کشش نباشه
    ببین هواکش ورودیش لبه جلویی هستش تا از محل ازاد و باز ضمن حرکت خودرو به راحتی هوا رو داخل بکشه ،باید برای هواکش اسپرت همچین شرایطی رو فراهم کنی
    البته بهتره مثل سمند خیلی نزدیک رادیاتور نبری تا هوای گرم نره تو موتور.همین ایرتروتل (ورودی دریچه گاز) چقدر کوچیکه!
    قطرش خیلی کمه البته در حد موتور 800 سی سی است...

در ضمن حداکثر سرعت در هر دنده هیچ تغییری نمیکنه
    کشش ماشین توی سر بالایی و همین که میگی دور موتور سریع تر بالا میرفت کمی محسوس میشه
    لنین:

زمان پیوستن
    30 Jun 2006
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    آوانته اتوماتیک - ماتیز
    گوشی موبایل
    HTC P3350

پیش گزیده

کاملا درست میگید
    این دفعه خروطومی رو از لبه موتور آزاد کردم اینم عکسش

کشش و شتاب خیلی بهتر شده بود دقت کردم از جایی که قبلا باز کرده بودم موقعی که درب موتور بسه می شد کاملا روش گرفته می شد و همین طور که گفتید مناسب نبود اما این دفعه خیلی شتاب بهتر شده بود با یک 405 کل انداختم توی بلوار موقع سبقت گرفتن از یک پیکانی یک کم شل زد دیگه نتونست بگیرتم !!!
    خیلی بهتر شده بود ولی خوب موقی که وایسادمخورطومی رو وقل کنم ماشین بو کرده بود
    یک سوال : اگه یک لوله پلیکا به مخزن هوا (باکس کنار فیلتر) وصل کنیم (دریچه برداشته بشه ) و سر لوله رو ببریم زیر ماشین و روش یک زانویی 90 درجه بزنیم بعنی رو به جلو و در جهت باد هیچ تغییر حاصی میشه یا نه ؟

زمان پیوستن
    30 Jan 2006
    اتومبيل
    سمند پژو
    گوشی موبایل
    پاکت پی سی

پیش گزیده

اینطوری همه اشغال و خاک رو میکشه داخل ضمن اینکه باز هم فیلتر هوا در مداره!
    بهترین کار اینه که بعد از دریچه گاز فیلتر اسپرت رو نصب کنید این باکس ها رو بردارید و با صرف کمی وقت یک لوله پولیکا بیارید از لبه جلویی تا فیلتر اسپرت یعنی هوای جلول(لبه) رو بده به طرف فیلتر.
    اگر زیاد بارون میاد اون طرفا و یا اینکه توی خاکی زیاد میرید باید کار دیگری کنید یا طول لوله رو کوتاه کنید تا از لبه جلو پنجره تا فیلتر یکسره نباشه

این مسیر نصب بشه
    مستطیل سفید لوله پولیکایی که هوا رو از جلو هدایت میکنه
    مستطیل زرد هواکش اسپرت
    هوا از لوله پولیکا به طرف هواکش هدایت میشه تا مناسب باشه

یک کار دیگه هم میشه کرد. همون لوله 90 درجه که از دریچه گاز اومده به باکس
    سر همین لوله هواکش رو ببندی و به یک کجا مهار کنی تا اویز نباشه
    باکس رو هم برداری فکر کنم مسیر هوا باز بشه به اون طرف
    لنین:

17. کاربر زیر از دوست گرامی z_qz54 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

El Padrino. (20 June 2008)

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند