اگر چه امروزه به همه ی روشهایی که از طریق آن ابرو بر روی صورت خالکوبی می شود به اصطلاح عامیانه تاتو می گویند اما روش های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد.
با درست شدن دستگاه های تاتوی دستی کار آسان تر شد. استفاده از سوزنهای یک بار مصرف و رنگدانه های گیاهی که قابل ترکیب بود کار را بهداشتی تر و رنگ ها را طبیعی تر کرد. این دستگاه ها به خاطرسبکی وزنشان این امکان را به تکنیسینها دادند تا بتوانند کارهای ظریفتری ارائه بدهند. جاهای خالی را پر کنند بدون اینکه آسیبی به موی اصلی ابرو بزنند. ابروها را به شکل دلخواه در آورند و از رنگهای ترکیبی استفاده کنند.

امروزه تکنیسینهایی که از روش میکروپیگمنتیشن استفاده می کنند آموزش دیده هستند و گواهی آموزش دارند. میکروپیگمنتیشن یا در کلینیک ها یا در سالن های زیبایی معتبر انجام می شود. تکنیسینهای آموزش دیده با استفاده از تکنیک های جدید خطهای نازکی همانند موهای ابرو طراحی می کنند و یا سایه ملایمی زیر موی طبیعی ابرو خالکوبی می کنند تا ابرو پرتر به نظر برسد و با ترکیب کردن رنگدانه ها رنگی طبیعی و هماهنگ با رنگ مو ایجاد و استفاده می کنند.اگرچه هم چنان متداول است که به هر خالکوبی ابرویی تاتو بگویند، امروزه حاصل کار از روش میکروپیگمنتیشن بسیار طبیعی تر است از آنچه چندین سال پیش به اسم انجام می شد.

به طور کلی می توان میکروپیگمنتیشن را اینطور توضیح داد روشي است مبتني بر اصول علمي و پزشكي با استفاده از دستگاه‌هاي استاندارد و وسايل يك بار مصرف استريل كه به كاربر (پيگمنتر) اين امكان را مي‌دهد كه بنا به تقاضاي مشتري، نسبت به ارائه يك آرايش دائمي ايمن اقدام كند؛ اين كار فرآيند كاشت رنگدانه‌هاي زيست سازگار در عمق مشخصي از لايه پوست، با حداقل آسيب به بافت پوستي است. اين تكنيك علاوه بر كاربردهاي زيبايي در حوزه پزشكي نيز كاربرد وسيعي دارد.


انواع میکروپیگمنتیشن از نظر کاربرد


  1. طراحي و قرينه‌سازي ابرو
  2. خط چشم
  3. ميكروپيگمنتيشن رژلب و خط لب
  4. جاي بخيه، از بين بردن لك‌ها يا اسكارهاي پوستي است

مرکز مریم حمزه ای به عنوان یکی از مراکز معتبر و با سابقه در تهران می باشد.بیش از 4هزار نمونه کار در اینستاگرام مرکز منتشر شده است.
میکروپیگمنتیشن توسط مریم حمزه ای
مریم حمزه ای به عنوان مدرس رسمی و دارای مدرک
مریم حمزه ای رزرو می توانید به صورت آنلاین خدمات مرکز مریم حمزه ای را رزرو نمایید. رزرو مریم حمزه ای