با سلام
من یه سمند EF7 پایه گازسوز مدل آخر 88 دارم که تا الآن 168،000 تا کار کرده و از نظر فنی بسیار عالی و سرحال بود.
یک ماهی میشه یک مشکلی پیدا کرده که درجا وقتی روشن میشه با گاز کار میکنه و چراغ سبز وسط آمپر هم روشنه ولی وقتی در شهر حرکت میکنیم با اینکه چراغش روشنه و نشون میده از گاز داره مصرف میکنه ولی علنا از بنزین مصرف میکنه و این مساله در دراز مدت معلوم میشه چرا که رفته رفته باک بنزین خالی میشه و باک CNG همچنان پره. ولی وقتی که تو جاده یا اتوبان حرکت میکنیم و به موتور فشار میاد از گاز مصرف میکنه. چراغ چک هم بعضی وقتا روشن میشه و بعضی وقتها خاموش.
نمایندگی درجه یک آسیا خودرو بردم دیاگ کردن و یک روز درجا کار کرده و از CNG استفاده کرده بود گفتن درست شده ولی در عمل موقع حرکت از گاز مصرف نمیکنه (داخل شهر(
به امداد خودرو زنگ زدم اومدن چک کردن گفتند که الآن که درجا روشنه داره از گاز مصرف میکنه ولی وقتی که چند روز رانندگی کردم باز متوجه شدم که داره از بنزین مصرف میکنه. دوباره زنگ زدم گفتند که بگذار بنزینت تموم بشه بعد بره رو گاز این کارم کردم و چراغ قرمز هم روشن شد ولی باز روی گاز نرفت.
اولویت مصرفش برعکس شده یعنی قبلا اگر کم میاورد از بنزین استفاده میکرد ولی الآن اگه کم بیاره از گاز استفاده میکنه و اولویت اولش استفاده از بنزینه
اولش فکر میکردم مشکل از جایگاه گاز باشه که اون رو هم عوض کردم ولی نتیجه نگرفتم.
موقع حرکت هم با دست دکمه CNG رو میزنم تا خاموش بشه و دوباره روشن میکنم ولی باز هم فایده ای نداره.
نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر