باسلام. خودرو 207 مدل 91 . 30هزار کارکرد.

خودروی فوق هنگام تعویض دنده دچار لق شدن ناگهانی دنده شد . که بعد از مراجعه به تعمیر گاه گفتند مشکل از ماهک داخل گیرباکس می باشد.

بعد از باز کردن گیر باکس گفتند یک عدد پیچ باز شده و این مشکل را ایجاد کرده و مشکل فوق را رفع نمودند.

موقع جمع کردن خودرو تعمیر کار گفتند صفحه کلاچ روبه اتمام هست و برای اینکه هزینه دوباره جهت باز نمودن پرداخت نکنم دیسک و صفحه را تعویض کنم.

من به پیشنهاد تعمیر کار این کار را انجام دادم و دیسک و صفحه والو سبز رنگ را نصب نمودم.

بعد از تعویض دیسک و صفحه ، زیر پدال گاز و کلاچ ماشین هنگام حرکت لرزش کمی مثل ویبره احساس میشود. و دنده یک و دو و سه در بعضی واقع کمی خشک و با یک صدا تق جا می رود. که مجدداً برای رفع مشکل به تعمیرکار مراجعه نمودم.

که ایشان یک پیچ را باز کردند و یم عدد واشر آهنی زیرآن گذاشتند و اصطلاحاً گفتند رگلاژ گلاچ انجام دادند. از آن به بعد لرزشی مثل ویبره هنگام حرکت روی دنده احساس میکنم. که در تمام دنده ها این حالت احساس می شود . و وقتی دنده خلاص است لرزشی وجود ندارد.

و وقتی دستم روی دنده هست احساس میکنم دنده مثل ویبره لرزش دارد..

لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل کجاست . چکار باید انجام دهم ؟ مشکل سفت جا رفتن و لرزش زیر پدال کلاچ و گاز هم همچنان باقی است.