تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 17

نام گفتگو: مشورت برای تصمیم بهتر

زمان پیوستن
    03 Sep 2007
    شهر
    كرج
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    kp500،1202

پیش گزیده مشورت برای تصمیم بهتر

سلام دوستان،سال نوی همتون مبارک باشه

من 24 سالمه و با مدرک کارشناسی از رشته متالورژی فارغ التحصیل شدم فعلا هم منتظر نتایج کارشناسی ارشد هستم.میخوام تا وقتی که نتایج اعلام میشه از شما دوستان برای دوراهی که تو زندگیم بوجود میاد مشورت بگیرم واز راهنماییهای شما دوستان استفاده کنم.موضوع سر رفتن به سربازی یا معاف شدنه اما قبلش یه توضیحاتی میدم تا بهتر بتونید راهنمایی کنید. از سال دوم دانشگاه کار کردم و الان خوشبختانه بوتیک لباس دارم و خداروشکر ماهی 1.5 تا 2 تومن درآمد دارم،از طرفی بخاطر نمره چشمهام میتونم معافیت پزشکی بگیرم حالا میخوام وضعیت رو 2جور ببینید:کنکور قبول بشم و قبول نشم.

اگه کنکور قبول بشم 2تا کار میتونم انجام بدم یکی اینکه برم معافیتمو بگیرم و بعد ادامه تحصیل بدم و یا اینکه برم درس بخونم و بعداز فارغ التحصیلی دوباره تصمیم بگیرم که سربازی برم یا معافی بگیرم که هرتصمیمی بگیرم هم خوبه هم بد.
    اگر کنکور قبول نشم هم 2تا کار میتونم انجام بدم برم سربازی یا معافیت بگیرم.

حالا با توجه به شرایط جامعه و اوضاع استخدام و اینجور مسائل و با توجه به اینکه مغازه هم دارم ازتون میخام کمکم کنید که تصمیم بهتری بگیرم.دوستان بی زحمت نظرشون رو برای هر مورد یعنی کنکور قبول بشم یا نشم بگن که اگه هر کدوم شد بتونم تصمیم گیری کنم.

اگر توضیح اضافه ای لازم بود در ادامه تاپیک بیان میکنم.پیشاپیش از همه دوستان سپاسگزارم
    ياد گذشته ها بخير

2. کاربر زیر از دوست گرامی omkind به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

farshad_1988 (1 April 2013)

زمان پیوستن
    23 Nov 2010
    شهر
    جاي خوش اب و هوايي نيست!!!
    اتومبيل
    -TONDAR90-MAXIMA
    گوشی موبایل
    NOKIA N8

پیش گزیده

سربازی رفتن یعنی 2 سال از زندگیت را توی یه جای مسخره بگذرونی...
    بعدش البته خاطره برات می مونه ولی خب فک نمی کنم کسی باشه که پیشنهاد بده سربازی رفتن را
    به نظر من هر کاری می تونی بکن که معافیت را بگیری

4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farshad_1988 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (1 April 2013), omkind (1 April 2013), PAYAM (6 April 2013)

زمان پیوستن
    10 Aug 2011
    شهر
    Rasht
    اتومبيل
    LOGAN
    گوشی موبایل
    SonyEricson Xperia Neu V

پیش گزیده

درود بر شما
    تا جایی که من میدونم نمره های بالای 4 رو فقط برای دیپلم ها معاف میدن و برای لیسانس و بالا تر فقط معاف از رزم هست و احتمالا آموزشی نداره .
    ولی خوب به قول آقا فرشاد هرکاری میتونید بکنید تا سربازی نرید چون دقیقا عمر تلف کردنه
    در تصاوير سنگ هاي تخت جمشيد، هيچ کس عصباني يا اخمو يا در حال فرياد زدن نيست در اکثر جاهاي تخت جمشيد نقش گل به وفور يافت ميشود از جمله در دست چب داريوش شاه وعشق چيزيست كه در پارسه منحصر به فرد است...

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arash99ir به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (1 April 2013), omkind (1 April 2013)

زمان پیوستن
    07 Dec 2012
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    پژو 207
    گوشی موبایل
    ایفون4s

پیش گزیده

به نظر من هم سربازی رفتن اخرین گزینه ات باشه برای انتخاب.

8. کاربر زیر از دوست گرامی h.s16570 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

omkind (1 April 2013)

زمان پیوستن
    03 Sep 2007
    شهر
    كرج
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    kp500،1202

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط arash99ir مشاهده گفتگو
    درود بر شما
    تا جایی که من میدونم نمره های بالای 4 رو فقط برای دیپلم ها معاف میدن و برای لیسانس و بالا تر فقط معاف از رزم هست و احتمالا آموزشی نداره .
    ولی خوب به قول آقا فرشاد هرکاری میتونید بکنید تا سربازی نرید چون دقیقا عمر تلف کردنه
    برای لیسانس و بالاتر اگر مجموع 2چشم بالاتر از 10 باشه معافیت کامل میدن.
    یکی از دوستان که شاگرد اول دانشگاه بود و معافیت گرفت فقط به دلیل معافیتش نتونست جایی استخدام بشه،با خودم که فکر میکنم میبینم سرباری فقط برای استخدام دولتی میتونه کمک کنه وگرنه هیچ کاربرد دیگه ای نداره از اون طرف هم میترسم که معافیت بگیرمو شانس استخدام رو از دست بدم،البته هستن جاهایی که معافیت هم قبول میکنن مثل نهاد ریاست جمهوری که قبل از عید ثبت نام میکرد و معافیت هم قبول میکرد ولی برای رشته های فنی تا اونجایی که فرمهای ثبت نامی رو دیدم معافیت برنمیدارن.
    ياد گذشته ها بخير

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی omkind به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash99ir (3 April 2013), PJK (1 April 2013)

زمان پیوستن
    17 Sep 2006
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    satio << p1 << w810

پیش گزیده

اگه تصميم داري بري توي يه شغل دولتي معافيت پزشكي يكمي برات دردسر ساز ميشه چون اگه با معافيتت هم كنار بيان ممكنه توي آزمايشات پزشكي رد بشي.
    اگه هم ميخواي يه جاي خصوصي استخدام بشي و كار كني كه اونها به اين چيزها خيلي اهميت نميدن و بيشتر كارائي مستخدم براشون مهمه تا نمره چشماش.

12. کاربر زیر از دوست گرامی mehrdad_zero به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

omkind (1 April 2013)

زمان پیوستن
    29 Aug 2004
    شهر
    پرت
    اتومبيل
    تويوتا کمري
    گوشی موبایل
    Galaxy S5

پیش گزیده

دوست عزیز شک نکن و معافیت رو بگیر .
    شما که توی بازار آزاد تونستی کاری برای خودت دست و پا کنی خیلی کم به نظر میاد کارت به استخدام سازمان دولتی بیفته که اونجا این نوع معافیت بخواد برات مشکلی ایجاد کنه .
    توی این 2 سال شما یک قدم بلند رو به جلو میتونی برداری و حرکت رو به رشد داشته باشی . . . تا اینکه 2 سال خدمت کنی و درجا بزنی .

14. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی PJK به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

azade ja----an (2 April 2013), omkind (1 April 2013), PAYAM (6 April 2013)

زمان پیوستن
    30 Jan 2010

پیش گزیده

بنده زیاد پست نمیزنم. ولی موضوع به نظرم جالب اومد.
    به نظر تنها دلیل شما برای سربازی شغل دولتیه که خوب تا اونجا که همه میدونیم در این موارد معافیت پزشکی اکثرا مشکل ایجاد میکنه. پس همه چیز به طرح شما برای آینده بستگی داره. اگر بر اساس داشتن یه شغل که نیاز به پایان خدمت داره برنامه ریزی کردید حتما باید برید سربازی.
    اما اگر راه دیگری در پیش خواهید گرفت من میگم شکی نیست که به سربازی فکر نکنید. تردیدی نیست که دوره سربازی تمام میشه و خاطره و تجربه و از این حرفها. ولی اینها نه دلیل و نه تخفیفی برای سربازی رفتن نیست. سربازی هیچ تحربه ای نداره که نتونی بیرون از خدمت و البته خیلی سریع تر بدست بیاری.
    در کل این سوال اونقدر کلی هست که نمیشه گفت اینوری یا اونوری
    اگه بری سربازی امکان درخواست یه شغل دولتی رو داری اگه نری باید اساس برنامه رو طور دیگه ای تعیین کنی.
    مسلما خودتون این چیزها رو میدوند ولی منظورم اینه چیزی نیست که به خودت بگی حالا میرم سربازی فوقش یه کارت پایان خدمت دارم دیگه. چون ارزش اتلاف وقت، سختی ها، توهین ها، و ... رو نداره.
    و البته اگر نرفتی دانشگاه یا شغل دیگری رو با اطمینان در سر نداشتی هم نمیتونی هر روز عقبش بندازی. که خوب شما نمیخوای این کار رو بکنی و داری تصمیم میگیری.

مشخصه که نمیتونم جواب قطعی بدم اما اگر برای شغل یا مورد مهم دیگه ای که نیاز به پایان خدمت داره مجبور نیستید و نخواهید بود مسلما معافیت گزینه بهتریه. خودتون رو اسیر یه مشت دیوانه نکنید(البته من یه سربازی با شرایط بد رو در نظرم دارم).

16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pedramslhr به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

omkind (2 April 2013), PAYAM (6 April 2013)

زمان پیوستن
    12 Dec 2012
    شهر
    ساکن يزد
    اتومبيل
    تندر90همسرم
    گوشی موبایل
    galaxy y s6102-B3410

پیش گزیده

درود
    ببخشيد در يک مسالهء کاملا مردونه دخالت ميکنم .بنده شخصا که تجربه اي از سربازي ندارم اما داداشم در سن31سالگي فقط بخاطر اونور آب رفتن تصميم گرفت بره خدمت از شانس بدش افتاد ارتش چندين مورد پزشکي داشت قبل از دفترچه گرفتن گفتن نميتوني روش اقدام کني ولي وقتي بري تو شايد يه کارايي بشه کرد خلاصه رفت داخل و شروع کرد هر معافيتي که فکر کنيد بهش دادن اما معافيت کامل ندادن ناگفته نمونه داداشم از وقتي يادم مياد کار کرده و درآمدش هم خدارو شکر خوبه اصلا هم نازک نارنجي نبوده و نيست اما به گريه کردن افتاد.
    در نهايت اينکه کارت خدمت فقط به درد دو تا مطلب ميخوره يکي استخدام دولتي و خروج از مرز.
    اگه از کار دولتي هم صرف نظر کني و معافيت بگيري به درد اونور آب رفتن ميخوره و اينکه خود سربازي تلف کردن عمره شماست.اگر اهداف خاصي در کار دولتي داريد که معافيت نگيريد.
    نظر شخصي من اين زمونه درآمد خوب داشتنه که خدارو شکر داري و اينکه درس بخوني که از نظر موقعيت اجتماعي تاثير داره که اونو هم ادامه بديد در نهايت اگر خواستيد به اونور آب فکر کنيد که به سربازي و کارت پايان خدمت بستگي داره که اونم به وقتش اقدام کن...
    در نهايت موفق باشي عزيزم خوب فکر کن و درست تصميم بگير
    هر چيزي در زندگي انعکاسي است
    از يک انتخاب،
    اگر خواهان نتيجهء متفاوت هستيد
    انتخابي متفاوت کنيد.

18. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی azade ja----an به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

farshad_1988 (2 April 2013), omkind (2 April 2013), PAYAM (6 April 2013)

زمان پیوستن
    03 Sep 2007
    شهر
    كرج
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    kp500،1202

پیش گزیده

خودم هم که حساب کتاب میکنم 2سالی که میخوام برم سربازی رو برای مغازه صرف کنم حداقل 30 تومن میتونم کاسبی کنم و جلو بیفتم.در صورتی که جایی استخدام بشم از اول بسم الله نمیان که حقوق میلیونی بدن!الان پدر خودم با 25 سال سابقه در وزارت دفاع با حق مسکن،اولاد،اضافه کاری و.... چیزی نزدیک به 1.5 دریافت میکنه.خب آدم اینجور چیزارو که کنارهم قرار میده به سمت معافیت و کار آزاد میل پیدا میکنه اما از اونور هم با کاسبایی که سن و سالی ازشون گذشته صحبت میکنم میگن که نه درستو بخون کار دولتی پیدا کن و سمت شغل آزاد نیا که چیزی جز دردسر و زحمت نداره،حالا من موندم به کسب و کار خودم نگاه کنم که خوبه و ازش راضیم یا حرفهای کاسبها.باخودم که فکر میکنم میبینم که روز به روز دارم پیشرفت میکنم اما این کاسبهای سن و سال گذشته آدمو میترسونن و به خودم میگم نکنه که منم وقتی به سن اینها برسم همین حرفارو به جوونا بزنم و بگم که سربازی میرفتیم یه کار دولتی پیدا میکردیم زن میگرفتیم وزندگی کارمندی رو شروع میکردیم.
    خودم خیلی دوس دارم معافیت بگیرم و مغازه رو بچرخونم و در کنارش به درسم هم برسم(به درس خیلی علاقه دارم)حالا تو این بین اگه موقعیتی برای استخدام چه دولتی چه خصوصی بوجود اومد استفاده کنم.

پ ن:یه چیزی که خیلی رو اعصابم داره پیاده روی میکنه حرفهای یه سری از دوستان و اقوام و آشناهاست که با طعنه و کنایه سوهان به روح آدم میکشن،از جمله پرتکرارترین این جمله ها اینه که اینهمه درس خوندی که آخرش لباس فروشی بزنی؟!
    ياد گذشته ها بخير

20. کاربر زیر از دوست گرامی omkind به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

azade ja----an (2 April 2013)

زمان پیوستن
    12 Dec 2012
    شهر
    ساکن يزد
    اتومبيل
    تندر90همسرم
    گوشی موبایل
    galaxy y s6102-B3410

پیش گزیده

عزيزم به يه هدف خوب فکر کن اول راهي!هنوز جووني همه در نهايت ازدواج خواهند کرد و همه تشکيل خانواده ميدن براش وقت زياده منم درس خوندم و ساير دوستان هم اما اينجا ايرانه و شرايط خيلي فرق ميکنه ،انسان تنوع طلبه هر چي که داره چيز ديگه ميخواد،آيا اون کاسبهاي قديمي درس خوندن؟!شايد نه
    پس به سمت کاري که نکردن سوقت ميدن آ من درس خوندم و آيا از درسي که خوندم در آمد کسب ميکنم؟شايد نه!
    پس شما رو به سمت درآمد خوب سوق ميدم در نهايت هدف شما ازين تاپيک مشورت بود،مشورت يعني نظر سنجي که ببيني چند نفر نظر موافق دارن و يا حتي نظر بهتري تا نهايتا خودت بهترين رو گزينش کني کسي بجاي شما نميتونه تصميم بگيره.
    آخرين حرفم به شما اينه خودت باش و به حرف کسي اهميت نده مخصوصا طعنه و کنايه و اينو بدون که کار آسون در دنيا وجود نداره هر کاري سخته پس به حرف کاسبا هم اهميت نده کاري که بهت لدت و احساس رضايت رو ميده انجام بده و خوش باش و البته عاقل!
    از يک انتخاب،
    انتخابي متفاوت کنيد.

22. کاربر زیر از دوست گرامی azade ja----an به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

omkind (2 April 2013)

زمان پیوستن
    03 Sep 2007
    شهر
    كرج
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    kp500،1202

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط azade ja----an مشاهده گفتگو
    عزيزم به يه هدف خوب فکر کن اول راهي!هنوز جووني همه در نهايت ازدواج خواهند کرد و همه تشکيل خانواده ميدن براش وقت زياده منم درس خوندم و ساير دوستان هم اما اينجا ايرانه و شرايط خيلي فرق ميکنه ،انسان تنوع طلبه هر چي که داره چيز ديگه ميخواد،آيا اون کاسبهاي قديمي درس خوندن؟!شايد نه
    پس به سمت کاري که نکردن سوقت ميدن آ من درس خوندم و آيا از درسي که خوندم در آمد کسب ميکنم؟شايد نه!

پس شما رو به سمت درآمد خوب سوق ميدم در نهايت هدف شما ازين تاپيک مشورت بود،مشورت يعني نظر سنجي که ببيني چند نفر نظر موافق دارن و يا حتي نظر بهتري تا نهايتا خودت بهترين رو گزينش کني کسي بجاي شما نميتونه تصميم بگيره.
    آخرين حرفم به شما اينه خودت باش و به حرف کسي اهميت نده مخصوصا طعنه و کنايه و اينو بدون که کار آسون در دنيا وجود نداره هر کاري سخته پس به حرف کاسبا هم اهميت نده کاري که بهت لدت و احساس رضايت رو ميده انجام بده و خوش باش و البته عاقل!
    با حرفتون موافقم الان با هرکسی صحبت میکنی از کاری که داره ناراضیه و چیز دیگه ای رو پیشنهاد میده،کسیکه کار دولتی داره میگه برو کار آزاد و کسیکه کار آزاد داره میگه به سمت کار دولتی برو کلا همه ناراضین،من موندم این وسط کی راضیه!
    چه بخوام معافیت بگیرم چه سربازی برم چه کاردولتی برم چه کار آزاد،در هر شرایطی خدا بزرگه و رزق و روزی آدمو میرسونه اما مهم اینه که الان بهترین تصمیمو بگیرم و بعدا پشیمون نشم.
    ياد گذشته ها بخير

24. کاربر زیر از دوست گرامی omkind به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

azade ja----an (2 April 2013)

زمان پیوستن
    12 Dec 2012
    شهر
    ساکن يزد
    اتومبيل
    تندر90همسرم
    گوشی موبایل
    galaxy y s6102-B3410

پیش گزیده

شما اول بايد تصميم بگيري کار دولتي ميخواي يا آزاد بعد باقيش ديگه آسونه
    کار دولتي شايد مزايايي بيشتر از کار آزاد داشته باشه اما کار آزاد حساب شده هم خوبه،فقط خودتو بيمه کن که بازنشستگي داشته باشي و اگر خواستي جايي کار کني حقوق پايت بالا بره به نظر من معافيت رو بگير معمولا کسايي که دستشون تو جيب خودشونه و براي خودشون شخصيتي دارن و مخصوصا غرور دارن به درد سربازي نميخورن نميتونن توهين و اجبار رو تحمل کنن ديگه تلف کردن عمر يه مساله جداست.
    البته اگر کار دولتي نميخواي توصيه هاي بالارو انجام بده.
    ميدونم که ديگه دستت اومده ميخواي چيکار کني موفق باشي دوست عزيز .
    از يک انتخاب،
    انتخابي متفاوت کنيد.

26. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی azade ja----an به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

omkind (3 April 2013), PAYAM (6 April 2013)

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد