تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 27

نام گفتگو: بالا و پایین رفتن دور موتور حتی بعد از تعویض استپر موتور

زمان پیوستن
    20 Aug 2014

پیش گزیده

منم وقتي کولر ميزنم در جا دور موتورم بين 1 و 2 گيج ميزنه
    لطفا راهنمايي

زمان پیوستن
    24 Feb 2013

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط سا مان مشاهده گفتگو
    سلام
    من تو اسفند مشکل ماشينم رو پيدا کردم بد نديدم اينجا بنويسم شايد دوستان مشکل مشابه داشته باشند.
    مشکل از يک اورينگي بود که رو دريچه سولکس گاز ماشين مي افته ( خاصيت آب بندي خودش رو از دست داده بود و باعث ميشد هوا بيرون رو بداخل بکشه به همين خاطر وقتي ماشين سرد بود خودش رو نشون ميداد و در حالتي که ماشين گرم ميشد اين اورينگي هم منبسط مي شد و اون فاصله هوايي و درز رو پر مي کرد و ماشين به صورت عادي کار مي کرد)
    قابل ذکر است دريچه سولکس دو تا اورينگي داره مال من اورينگي که سمت سيم گاز هست خودش رو وا داده بود که با اضافه کردن يک اورينگي ريز ديگه زير اورينگ اصلي مشکل حل شده يعني اون فاصله هوايي بين دريچه گاز و دهنه ورودي هوا به موتور ( مدخل دايره اي پلاستيکي مشکي سمت سيم گاز ) برطرف بشه
    پيشنهاد مي کنم دوستاني که مشکل مشابه دارند اين مورد رو حتما چک کنند که مثل من 8 ماه علاف نباشند ( من هر قطعه ي رو فکر کنيد تست کردم و نهايت به ذهنم رسيد که ممکن است اب بندي سر سيلندر خوب انجام نشده باشه که قبل از تست اين اورينگي 100تومني رو چک کردم که خوشبختانه مشکل از اون بود)
    به احتمال زياد وقتي در گام اول با تعويض استپر مشکل حل نميشه و مورد ماشين در حالت سرد پيش مياد و در حالت گرم رفع ميشه مطمئن باشيد موتور داره از يک جايي هوا ميکشه که استپر نميتونه دقيق دور رو تنظيم کنه و عملا با تغيير جريان ورودي به موتور ميزان سوخت تغيير ميکنه
    به همين خاطر بيخودي قطعات ديگه ماشين رو تعويض يا دستکاري نکنيد
    سپاس
    سلام دوست عزیز
    منم دقیقا همین مشکلو دارم ولی چون فنی نیستم دقیقا نمیدونم این اورینگ کجا قرار گرفته اگه لطف کنی یک عکس بگذاری ممنونت میشم
    مرسی

زمان پیوستن
    30 Oct 2012
    شهر
    ساکن شیراز
    اتومبيل
    L90 E2LP پارس خودرو
    گوشی موبایل
    Samsung C6112

Smile

نقل قول نوشته شده توسط Ha91 مشاهده گفتگو
    سلام رفقا

يه مسئله چند بار واسم پيش اومده ، بد نيست مطرح کنم ، شايد يک عيب باشه ، لطفا اساتيد راهنمائي کنند .
    زماني که موتور کاملا سرده و استارت ميزنم ، طبيعتا ماشين رو ساسات ميره و دور موتور تقريبا از1200شروع ميکنه و کم کم مياد پائين تا به 500 برسه .
    نکته اصلي :
    اگر در اين فاصله کم شدن دور موتور که بستگي به دما هوا داره و ممکنه در زمستون بيشتر زمان ببره ، براي يک لحظه پام بره رو پدال گاز و موتور يک گاز کوچيک بخوره ، دور موتور شروع ميکنه به نوسان که تا 1500 بالا ميره و برميگرده رو 1000تا زماني که ماشين گرم بشه و رو 750 تا 500 اين موضوع متوقف ميشه .

سلام خدمت رفقا

قبل از هر چيز بايد از دوست عزيز سامان تشکر کنم بابت مطرح نمودن تجربشون ، که وافعا کار ساز بود .

خدمت دوستان عرض کنم که ، پيرو مشکل مطرح شده فوق ، مراحل ذيل رو انجام دادم :

1 - مراجعه به نمايندگي و مطرح کردن مشکل با مهندس نمايندگي ( نمايندگي دل افکار )
    2- پيرو راهنمائي دوستمون سامان به مهندس نمايندگي گفتم که قطعا از اورينگ دريچه گازه .
    3-نظر مهندس : ابتدا صبح که ماشين سرده استارت بزن ، گاز بده تا شروع به نوسان کنه ، مقداري آب بريز رو دريچه گاز اگر صدا مکش ( فووورت ) داد قطعا از اورينگه .
    4- تست مطرح شده انجام شد ، و صداي مکش به وضوح مشخص بود .
    5- تهيه اورينگ دريچه گاز ( نيسان مرکزي - هر دو اورينگ دريک پک 15000 تومان )
    6- مراجعه به تنظيم موتوري . ( بي خيال نمايندگي )
    7- تعويض هر دو اورينگ + باز نمودن استوپر و شستشو آن . ( کلا 15000 )
    8- خوشبختانه مشکل حل شد .
    آخرین ویرایش به وسیله Ha91 : 7 October 2014 در 09:39 AM
    روزگار به کامتان باد

4. کاربر زیر از دوست گرامی Ha91 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

smith123 (17 October 2014)

زمان پیوستن
    30 Oct 2012
    شهر
    ساکن شیراز
    اتومبيل
    L90 E2LP پارس خودرو
    گوشی موبایل
    Samsung C6112

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mohammad_mm مشاهده گفتگو
    سلام دوست عزيز
    منم دقيقا همين مشکلو دارم ولي چون فني نيستم دقيقا نميدونم اين اورينگ کجا قرار گرفته اگه لطف کني يک عکس بگذاري ممنونت ميشم
    مرسي
    سلام رفیق

من هم این موارد رو تو تنظیم موتور ی یاد گرفتم .
    امیدوارم که به کارت بیاد .

در صورت خرابی اورینگ شماره 1 ، نیاز به باز کردن دریچه گاز نیست ، فقط با باز کردن کانال متصل به فیلتر هوا امکان دسترسی به اورینگ بزرگ وجود داره .
    در صورت خرابی اورینگ کوچیک ، بایستی دریچه گاز باز بشه .

ابزار مورد نیاز :
    آچار بکس پایه کوتاه و پایه بزرگ .

عکس هاي پيوست عکس هاي پيوست
    • نوع فایل: jpg 123.jpg (28.4 کیلوبایت, 0 ديدار)
    روزگار به کامتان باد

6. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Ha91 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mohammad_mm (8 October 2014), parsa s (1 January 2015), Sayeye Khorshid (24 October 2014), smith123 (23 October 2014)

زمان پیوستن
    30 Oct 2012
    شهر
    ساکن شیراز
    اتومبيل
    L90 E2LP پارس خودرو
    گوشی موبایل
    Samsung C6112

پیش گزیده

عکس هاي پيوست عکس هاي پيوست
    • نوع فایل: jpg 123.jpg (28.4 کیلوبایت, 0 ديدار)
    روزگار به کامتان باد

8. کاربر زیر از دوست گرامی Ha91 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mohammad_mm (8 October 2014)

زمان پیوستن
    16 Oct 2014

پیش گزیده

با سلام مشکل ماشين من هم همينه مدل 92 و ايران خودرو است . استپر را عوض کردم و ماشين تا زماني که آمپر دما روي 4 خونه برسه دور گازش نوسان دارد و بازي مي کند .

زمان پیوستن
    16 Oct 2014

پیش گزیده

با سلام
    مشکل ماشيم من حل شد و از همه دوستاني که راهنمايي کردند ممنون هستم .
    مشکل از 1- تنظيم نبودن دريچه گاز و 2- اورينگ دريچه گاز بود که از حالت آب بندي خارج و هوا به داخل مي کشيد .

11. کاربر زیر از دوست گرامی damonirb به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Ha91 (23 October 2014)

زمان پیوستن
    23 Nov 2007

پیش گزیده نوسان دور موتور در زمان سرد بودن خودرو

مشکل من با تعویض سنسور دمای هوای ورودی به قیمت 15ت حل شد.

13. کاربر زیر از دوست گرامی nima9999 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

smith123 (20 December 2014)

زمان پیوستن
    30 Nov 2014

پیش گزیده

با سلام و تشکر از پيگيريهاي جنابعالي . خوشبختانه مشکل ماشين من هم اينطوري حل شد. اورينگ سمت گاز من سالم بود ولي از زمان خريد خودرو (92) اين مشکل رو داشتم. اول تست کردم ديدم موقع صبح وقتي ماشين رو ساسات کار ميکنه کاپوتو که بالا زدم صداي سوت شنيده ميشد. بعداً اورينگها رو خريدم 17 تومن و دادم مکانيک تعويض کرد. هر دو اورينگ سالم بودن اما نکته در اين بود که اورينگ سمت گاز رو نمايندگي با قطر کم انداخته بود (حدود 1 الي 1.5 ميليمتر کمتر) و خوب آب بند نميکرد. پس از تعويض امروز صبح که استارت زدم ماشين قشنگ روشن شد. خيلي متشکرم بسيار نکته جالبي بود. راستش به مکانيک هم که گفتم کلي حال کرد.
    موفق و مويد باشيد.
    نقل قول نوشته شده توسط سا مان مشاهده گفتگو
    سلام
    من تو اسفند مشکل ماشينم رو پيدا کردم بد نديدم اينجا بنويسم شايد دوستان مشکل مشابه داشته باشند.
    مشکل از يک اورينگي بود که رو دريچه سولکس گاز ماشين مي افته ( خاصيت آب بندي خودش رو از دست داده بود و باعث ميشد هوا بيرون رو بداخل بکشه به همين خاطر وقتي ماشين سرد بود خودش رو نشون ميداد و در حالتي که ماشين گرم ميشد اين اورينگي هم منبسط مي شد و اون فاصله هوايي و درز رو پر مي کرد و ماشين به صورت عادي کار مي کرد)
    قابل ذکر است دريچه سولکس دو تا اورينگي داره مال من اورينگي که سمت سيم گاز هست خودش رو وا داده بود که با اضافه کردن يک اورينگي ريز ديگه زير اورينگ اصلي مشکل حل شده يعني اون فاصله هوايي بين دريچه گاز و دهنه ورودي هوا به موتور ( مدخل دايره اي پلاستيکي مشکي سمت سيم گاز ) برطرف بشه
    پيشنهاد مي کنم دوستاني که مشکل مشابه دارند اين مورد رو حتما چک کنند که مثل من 8 ماه علاف نباشند ( من هر قطعه ي رو فکر کنيد تست کردم و نهايت به ذهنم رسيد که ممکن است اب بندي سر سيلندر خوب انجام نشده باشه که قبل از تست اين اورينگي 100تومني رو چک کردم که خوشبختانه مشکل از اون بود)
    به احتمال زياد وقتي در گام اول با تعويض استپر مشکل حل نميشه و مورد ماشين در حالت سرد پيش مياد و در حالت گرم رفع ميشه مطمئن باشيد موتور داره از يک جايي هوا ميکشه که استپر نميتونه دقيق دور رو تنظيم کنه و عملا با تغيير جريان ورودي به موتور ميزان سوخت تغيير ميکنه
    به همين خاطر بيخودي قطعات ديگه ماشين رو تعويض يا دستکاري نکنيد
    سپاس

15. کاربر زیر از دوست گرامی mir48 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

silver 206 (26 January 2015)

زمان پیوستن
    26 Jan 2015

پیش گزیده

سلام
    در برخي اوقات با وجود سالم بون اورينگ هاي دريچه گاز باز هم دور موتور در هنگامي که موتور سرد است نوسان دارد .توصيه شده بلافاصله بعد از روشن کردن موتور به آن گاز ندهيد و تا مدت 2-3 دقيقه اجازه دهد موتور در جا کار کنه .اگر بعد از گرم شدن موتور
    نوسان برطرف شد و دور موتور به حالت نرمال برگشت جاي نگراني نيست..

زمان پیوستن
    14 Feb 2009

پیش گزیده

باسلام خدمت دوستان
    لطفا راهنمايي کنيد.
    صبحها که ماشين را روشن ميکنم از کوچه که ميرم بالا تا 10 ثانيه در حين حرکت گاز نمي خوره و انگار ماشين داره خاموش ميشه. شمعها را عوض کردم و انژکتور را هم شستشو دادم درست نشد. چند ساعت که ماشين خاموش باشه بعد از روشن شدن اينجوري ميشه. با تشکر

زمان پیوستن
    26 Jun 2008
    شهر
    بچه شهر
    اتومبيل
    ندارم+پراید بابا
    گوشی موبایل
    K800

پیش گزیده

ماشین من زیاد نوسان نداره ولی تپ تپ داره وبعضی وقتاسردنده لرزش داره و کم که توی حالت درجا بهش گاز میدهی با تاخیر گاز میخوره، مشکلش از چی میتونه باشه؟

زمان پیوستن
    15 Jun 2015

پیش گزیده

سلام بر همگي در مورد نحوه محاسبه برق مصرفي يک کارخونه اطلاعات مي خواستم

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید