تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 27

نام گفتگو: بالا و پایین رفتن دور موتور حتی بعد از تعویض استپر موتور

زمان پیوستن
    25 Jul 2005
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    L90 E2
    گوشی موبایل
    Iphone

پیش گزیده بالا و پایین رفتن دور موتور حتی بعد از تعویض استپر موتور

سلام دوستان یک مشکل خیلی عجیب دارم اون اینه که وقتی ماشین رو روشن میکنم و موتور سرد می باشد دور موتور هی بین 1 و 2 بازی می کند ... استپ موتور هم عوض کردم باز فایده ای نداشت. نمایندگی بردم و دریچه گاز رو دوباره تعریف کرد. حتی ecu هم از اول پروگرم کرد ولی باز دور موتور بازی میکنه و وقتی گرم بشه دیگه نرمال کار میکنه.
    عجیبه برام
    مکانیک نمایندگی گفت اگه درست نشد دریچه (همون که پشت موتور هست و فیلتر هوا و استپ موتور به ان وصله) باید عوض کنیم برای تست!! اونم 200 هزار تومنی هست
    دوستان کسی تجربه ای داره ممنون میشم.
    سپاس
    خنده من از گر یه غم انگیزترست...کارم از گر یه گذشت ست بدان می خندم

2. کاربر زیر از دوست گرامی valid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (12 February 2013)

زمان پیوستن
    09 Oct 2010
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    ندارم
    گوشی موبایل
    GALAXY s plus

پیش گزیده

داداش استپر اصل گذاشتی؟؟

4. کاربر زیر از دوست گرامی enginer03 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

valid (12 February 2013)

زمان پیوستن
    17 Sep 2006

پیش گزیده

سرد؟ چقدر سرد؟ اگر در حد 2-3 دقیقه باشه که مشکلی نیست
    اصلاً ماشین رو چه جوری گرم میکنی؟

6. کاربر زیر از دوست گرامی physics به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

valid (12 February 2013)

زمان پیوستن
    25 Jul 2005
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    L90 E2
    گوشی موبایل
    Iphone

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط enginer03 مشاهده گفتگو
    داداش استپر اصل گذاشتی؟؟
    اره عزیز استپر اصلی گذاشتم... از خود پارس خودرو گرفتم پ
    لمپ هم بود

8. کاربر زیر از دوست گرامی valid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

valid (12 February 2013)

زمان پیوستن
    25 Jul 2005
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    L90 E2
    گوشی موبایل
    Iphone

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط physics مشاهده گفتگو
    سرد؟ چقدر سرد؟ اگر در حد 2-3 دقیقه باشه که مشکلی نیست
    اصلاً ماشین رو چه جوری گرم میکنی؟
    صبح که می خوام ماشین رو روشن کنم... منظور از سرد بودن خط امپر آب صفر باشه
    گرم کردن که معلومه دوست من... استارت رو میزنم حدود یک دقیقه درجا کار میکنه و سپس به مدت 5 الی 10 دقیقه باهاش اروم و در دنده یک و دو رانندگی میکنم که موتور و گیربکس هم گرم بشه ... ولی تا زمانی که امپر آب دو خط هست دور موتور بنوسان داره و بازی میکنه... ولی وقتی 4 تا شد دیگه نرمال کار میکنه....

سپاس

زمان پیوستن
    08 Apr 2004
    گوشی موبایل
    t65

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط valid مشاهده گفتگو
    صبح که مي خوام ماشين رو روشن کنم... منظور از سرد بودن خط امپر آب صفر باشه
    گرم کردن که معلومه دوست من... استارت رو ميزنم حدود يک دقيقه درجا کار ميکنه و سپس به مدت 5 الي 10 دقيقه باهاش اروم و در دنده يک و دو رانندگي ميکنم که موتور و گيربکس هم گرم بشه ... ولي تا زماني که امپر آب دو خط هست دور موتور بنوسان داره و بازي ميکنه... ولي وقتي 4 تا شد ديگه نرمال کار ميکنه....

سپاس
    من هم شش ماهي مشکل مشابه اين دوستمون رو دارم و رفع نشده است مشکل از وقتي اغاز شد که تسمه تايم پاره کردم و ماشينو بردم سرويس (تعويض با اجناس اصلي)
    بعد از سرويس اين مشکل به وجود اومده و هنوز رفع نشده است.
    تا حالا شتسشوي انژکتور و عوض کردن اون ، دريچه گاز، استپر ، سنسور اکسيژن، و جند تا چيز ديگه رو هم تست و تعويض نمودم ولي باز فرقي نکرد ( هر چیز فکر کنی که مشکل از اون باشه تعویض و اصلي انداختم خير سرم ولی بازم فرقی نکرد)
    ماشين تا موقعي که سرد هست دور بين يک تا 2 بازي ميکنه و وقتي گرم ميشه (4 تا امپر) دورم اروم مياد پايين رو 800 و می ایسته
    ماشين هم چند روزي نمايندگي مرکزي ايران خودرو شماره يک بود همه جور تست کردند (تک تک تعويض و تست نمودند) نهايتا گفتند سر در نميارند و ماشين رو تحويل دارند
    مدل ابان 86 هست با 86 کارکرد (ال پی)
    از 75 تا ابن مشکل مونده و رفع نشده

زمان پیوستن
    23 Oct 2010
    شهر
    سنندج
    اتومبيل
    E2 SP
    گوشی موبایل
    6120

پیش گزیده

سلام
    دقیقا منم همچین مشکلی دارم/تسمه تایم هم پاره کردم/ماشینم مدل 86 هم هست/استوپر و سنسور هوا و ... رو هم عوض کردم و در نهایت مشکل رو پیدا کردم
    مشکل ماشین من اشکال در پمپ بنزین بود که تا حالا دو بار پمپ رو (نه مجموعه کامل رو) با نوع 206 یی چینی عوض کردم اما مشکل حل نشده و الانم دارم دنبال یه پمپ 206ئی آلمانی میگردم شاید فرجی بشه توضیح اینکه پمپ ال نودی به تنهائی در بازار موجود نیست و کل مجموعه هم گرونه (350000 تومان)
    پرواز را به خاطر بسپار!
    پرنده مردنی ست

زمان پیوستن
    08 Apr 2004
    گوشی موبایل
    t65

پیش گزیده

سلام
    من تو اسفند مشکل ماشینم رو پیدا کردم بد ندیدم اینجا بنویسم شاید دوستان مشکل مشابه داشته باشند.
    مشکل از یک اورینگی بود که رو دریچه سولکس گاز ماشین می افته ( خاصیت آب بندی خودش رو از دست داده بود و باعث میشد هوا بیرون رو بداخل بکشه به همین خاطر وقتی ماشین سرد بود خودش رو نشون میداد و در حالتی که ماشین گرم میشد این اورینگی هم منبسط می شد و اون فاصله هوایی و درز رو پر می کرد و ماشین به صورت عادی کار می کرد)
    قابل ذکر است دریچه سولکس دو تا اورینگی داره مال من اورینگی که سمت سیم گاز هست خودش رو وا داده بود که با اضافه کردن یک اورینگی ریز دیگه زیر اورینگ اصلی مشکل حل شده یعنی اون فاصله هوایی بین دریچه گاز و دهنه ورودی هوا به موتور ( مدخل دایره ای پلاستیکی مشکی سمت سیم گاز ) برطرف بشه
    پیشنهاد می کنم دوستانی که مشکل مشابه دارند این مورد رو حتما چک کنند که مثل من 8 ماه علاف نباشند ( من هر قطعه ی رو فکر کنید تست کردم و نهایت به ذهنم رسید که ممکن است اب بندی سر سیلندر خوب انجام نشده باشه که قبل از تست این اورینگی 100تومنی رو چک کردم که خوشبختانه مشکل از اون بود)
    به احتمال زیاد وقتی در گام اول با تعویض استپر مشکل حل نمیشه و مورد ماشین در حالت سرد پیش میاد و در حالت گرم رفع میشه مطمئن باشید موتور داره از یک جایی هوا میکشه که استپر نمیتونه دقیق دور رو تنظیم کنه و عملا با تغییر جریان ورودی به موتور میزان سوخت تغییر میکنه
    به همین خاطر بیخودی قطعات دیگه ماشین رو تعویض یا دستکاری نکنید
    سپاس
    آخرین ویرایش به وسیله سا مان : 13 April 2013 در 12:02 PM

13. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی سا مان به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

اینجانب (25 April 2013), Ha91 (18 April 2013), mohajer_137860 (18 April 2013), mohammad_mm (24 August 2014), smith123 (14 April 2013), valid (17 April 2013)

زمان پیوستن
    25 Jul 2005
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    L90 E2
    گوشی موبایل
    Iphone

پیش گزیده

[QUOTE=سا مان;991521]سلام
    من تو اسفند مشکل ماشینم رو پیدا کردم بد ندیدم اینجا بنویسم شاید دوستان مشکل مشابه داشته باشند.
    مشکل از یک اورینگی بود که رو دریچه سولکس گاز ماشین می افته ( خاصیت آب بندی خودش رو از دست داده بود و باعث میشد هوا بیرون رو بداخل بکشه به همین خاطر وقتی ماشین سرد بود خودش رو نشون میداد و در حالتی که ماشین گرم میشد این اورینگی هم منبسط می شد و اون فاصله هوایی و درز رو پر می کرد و ماشین به صورت عادی کار می کرد)
    قابل ذکر است دریچه سولکس دو تا اورینگی داره مال من اورینگی که سمت سیم گاز هست خودش رو وا داده بود که با اضافه کردن یک اورینگی ریز دیگه زیر اورینگ اصلی مشکل حل شده یعنی اون فاصله هوایی بین دریچه گاز و دهنه ورودی هوا به موتور ( مدخل دایره ای پلاستیکی مشکی سمت سیم گاز ) برطرف بشه
    پیشنهاد می کنم دوستانی که مشکل مشابه دارند این مورد رو حتما چک کنند که مثل من 8 ماه علاف نباشند ( من هر قطعه ی رو فکر کنید تست کردم و نهایت به ذهنم رسید که ممکن است اب بندی سر سیلندر خوب انجام نشده باشه که قبل از تست این اورینگی 100تومنی رو چک کردم که خوشبختانه مشکل از اون بود)
    به احتمال زیاد وقتی در گام اول با تعویض استپر مشکل حل نمیشه و مورد ماشین در حالت سرد پیش میاد و در حالت گرم رفع میشه مطمئن باشید موتور داره از یک جایی هوا میکشه که استپر نمیتونه دقیق دور رو تنظیم کنه و عملا با تغییر جریان ورودی به موتور میزان سوخت تغییر میکنه
    به همین خاطر بیخودی قطعات دیگه ماشین رو تعویض یا دستکاری نکنید
    سپاس[/QUبا تشکر از دوست خوبمون دقیقا درست فرمودند. منم مشکل داشتم که با این مورد حل شد.

15. کاربر زیر از دوست گرامی valid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

اینجانب (25 April 2013)

زمان پیوستن
    23 Oct 2010
    شهر
    سنندج
    اتومبيل
    E2 SP
    گوشی موبایل
    6120

پیش گزیده

مشکل من هم شبیه مشکل شما بود که پس از سه چهار ماه زجر و مخارج اضافی و تعویض سنسور های مختلف بالاخره متوجه شدم که سوکت مپ سنسور یه ذره لقه و خوب اتصال برقرار نمیشه
    برقکار سه تکه سیم لخت رو داخل مادگی سوکت قرار داد و با فشار اونو جا انداخت و مشکل حل شد
    شما هم خود سوکت مپ سنسور و سیم کشی مربوطه رو تا ecu چک کنید شاید درست شه
    پرواز را به خاطر بسپار!
    پرنده مردنی ست

17. کاربر زیر از دوست گرامی arash1386 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

اینجانب (11 May 2013)

زمان پیوستن
    30 Oct 2012
    شهر
    ساکن شیراز
    اتومبيل
    L90 E2LP پارس خودرو
    گوشی موبایل
    Samsung C6112

پیش گزیده

سلام رفقا

يه مسئله چند بار واسم پيش اومده ، بد نيست مطرح کنم ، شايد يک عيب باشه ، لطفا اساتيد راهنمائي کنند .
    زماني که موتور کاملا سرده و استارت ميزنم ، طبيعتا ماشين رو ساسات ميره و دور موتور تقريبا از1200شروع ميکنه و کم کم مياد پائين تا به 500 برسه .
    نکته اصلي :
    اگر در اين فاصله کم شدن دور موتور که بستگي به دما هوا داره و ممکنه در زمستون بيشتر زمان ببره ، براي يک لحظه پام بره رو پدال گاز و موتور يک گاز کوچيک بخوره ، دور موتور شروع ميکنه به نوسان که تا 1500 بالا ميره و برميگرده رو 1000تا زماني که ماشين گرم بشه و رو 750 تا 500 اين موضوع متوقف ميشه .
    روزگار به کامتان باد

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    استان البرز
    اتومبيل
    LOGAN (E2+LP) X 2, RIO
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy NOTE II

پیش گزیده

سلام
    معمولا توي تندر اتفاق ميافته دليلش هم خراب شدن واشر يا اورينگ بين منيوفيلد و دريچه گازه و زماني که موتور سرد هست از اونجا هوا ميکشه داخل و دور مرتب بالا پايين مبشود.براي من هم گهگاهي اينجوري ميشه.بايد اورينگ تعويض بشه.
    اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
    الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
    الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
    كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

20. کاربر زیر از دوست گرامی mohammad1983 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Ha91 (10 August 2014)

زمان پیوستن
    21 Sep 2007
    شهر
    تبريز
    اتومبيل
    E1-CP
    گوشی موبایل
    Nokia 6270

پیش گزیده

لطفا راهنمايي كنين
    سلام
    تندر منم مدل 86 هست مشكل من برعكس مشكل دوستان اينه كه وقتي موتور گرم مي شود مشكل گاز خوردن خود بخودي بيشتر مي شود در حال رانندگي وقتي دور موتور مثلا ميره روي 3000 و من كلاجو براي تعويض دنده مي گيرم دور موتور پايين نمي ياد و همون بالا مي مونه و يا وقتي به چراغ قرمز مي رسم و دنده رو خلاص مي كنم دور موتور همچنان بالا مي ماند و ماشين همينجوري گاز مي خورد.بعد از اينكه چند جا از جمله نمايندگي بردم و سه بار هم با دستگاه چك كردن آخرش گفتند يا از استپر موتور ويا از پتاسيومتر دريچه گاز مي باشد من فعلا هيچكدوم رو عوض نكردم لطفا دوستان اگه نظري دارن بفرمايين

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد