تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 4 از 4

نام گفتگو: تعويض دنده تو چه دور موتور و چه سرعتي

زمان پیوستن
    27 Nov 2008

پیش گزیده تعويض دنده تو چه دور موتور و چه سرعتي

دوستان من جديدا پارس گرفتم و زياد وارد نيستم به تعويض دنده اش

مثلا هر سرعت مجاز تو هر دنده چقدره؟ و دور موتور معمولي؟

يا مثلا من تو چه سرعتي از دنده 1 بدم به دو و تو چه دور موتوري و اينجوري تا آخر ؟

ممنون ميشم يكي از دوستان راهنمايي كنه بنده رو

0 احساس ميكنم اين گيبركسش تو تعويض دنده مشكل داره و روون نيستش : چون پرايد خودم خيلي خيلي خوب تعويض دنده ميكردم )

زمان پیوستن
    10 Aug 2011
    شهر
    Rasht
    اتومبيل
    LOGAN
    گوشی موبایل
    SonyEricson Xperia Neu V

پیش گزیده

درود بر شما
    توصيه شرکت سازنده براي داشتن کمترين مصرف سوخت تعويض دنده بين دور موتور 2500 تا 3500 براي تمام خودرو هاست . خيلي ها عادت دارند ماشين رو تو دور موتور بالاتر دنده عوض مي کنند . البته اين باعث ميشه که موتور تنبل بار نياد و سرپاتر باشه ولي مصرف سوخت بالا تر ميره . کلا به عادت رانندگيه . من 5 سال با سمند که همين موتور پارس رو داره تو همين دور موتور 2500 تا 3500 دور تعويض دنده ميکردم و هيچ مشکل موتوري پيدا نکردم .
    معمولا گيربکس هاي توليدي ايران خودرو اوايل يکم خشک هستند ولي بعد از يه مدت بهتر ميشه مخصوصا که الان زمستونه و هوا سرد . سرما باعث ميشه که ميعانات مشتق از نفت سفت بشن .
    موفق باشيد .
    در تصاوير سنگ هاي تخت جمشيد، هيچ کس عصباني يا اخمو يا در حال فرياد زدن نيست در اکثر جاهاي تخت جمشيد نقش گل به وفور يافت ميشود از جمله در دست چب داريوش شاه وعشق چيزيست كه در پارسه منحصر به فرد است...

3. کاربر زیر از دوست گرامی arash99ir به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

King PDA (15 January 2013)

زمان پیوستن
    16 Nov 2015
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پارس

پیش گزیده

دوستان پارس سوار من با دنده چهار وقتي دور موتور بين 3.5 و 4 هست سرعتم 90 کيلومتره و براي رسيدن به سرعت 100 يا 110 بايد دور موتور رو به بالاتر از 4 برسونم. آيا اين طبيعيه؟ چون ديدم که با سمند LX و 405 که همين گيربکس و موتور روشون هست با دنده چهار و دور موتور 3.5 ميتونن 100 تا و با دور 4 ميتونن 110 تا برن. اگه دوستان تجربه خودشون رو بگن ممنون ميشم

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    دوست عزیز،شما کیلومتر شمار رو معیار مقایسه قرار دادید؟
    اگر پاسخ مثبته که باید عرض کنم که در حالت عادی کیلومتر شمار خودروها همواره خطا دارند و در حالت استاندارد،بیش از سرعت واقعی خودرو رو اعلام میکنند.
    این قضیه شامل همه خودروهای ساخت داخل و اکثر خودروهای وارداتی میشه.

حالا اگر که سایز رینگ و لاستیک خودرو رو تغییر بدید به تناسب نغییر محیط چرخ،خطای کیلومتر شمار میتونه کمتر و یا حتی بیشتر هم بشه.
    توصیه میکنم که اولا تفاوت سایز رینگ و لاستیک ماشین خودتون رو با سیز رینگ و لاستیک سمند در نظر بگیرید.
    و اینکه بهتره سرعت واقعی خودروی خودتون رو با GPS (از GPS گوشی های تلفن همراه هم میتونید استفاده کنید)اندازه گیری کنید و بعد با سرعت سمند که اونهم با GPS اندازه کیری کردید،مقایسه کنید.

یا حق ...!

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد