تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 1 از 1

نام گفتگو: هزينه سالانه ريو چقدر است؟

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده هزينه سالانه ريو چقدر است؟

با سلام
    من 2 سال هست كه ريو خريدم و هزينه هاي اون را ثبت كردم. اينجا ميخواستم هزينه هايي را كه در سال اول و دوم انجام دادم بنويسم. از ساير دوستاني هم كه سالهاي بيشتري هست ريو دارن خواهش ميكنم هزينه هاي سالانه ماشين را اگر ثبت كردن اينجا بنويسن تا يك ديد خوبي به همه اونهايي كه اين ماشين را دارن بدهند. مزيتي كه اين كار ميتونه داشته باشه اين هست كه ما ميتونيم ماشين را قبل از اينكه هزينه عمده اي رو دستمون بگذاره عوض كنيم يا جلوي هزينه هاي ناخواسته را بگيريم. البته صفحاتي وجود داره كه هزينه هاي 20000 كيلومتر را نوشته كه با توجه اولا خيلي وقته به روز نميشه و در ثاني مربوط به هزينه هاي يك مسافت ويژه از مصرف ماشين هست و همينطور به خاطر اينكه هزينه هاي لوازم سالانه تغيير مي كنه به نظر من ايجاد اين صفحه جديد مفيد ميتونه باشه. البته اگه دوستان همزمان كيلومترهاي ماشين را هم در هر سال بنويسن مزاياي صفحه موجود هم به اين صفحه عملا افزوده ميشه.
    و اما هزينه هايي كه من ثبت كردم در 3 دسته تقسيم بندي شده:
    هزينه هاي بنزين
    هزينه هاي بيمه اي
    هزينه هاي متفرقه
    همونطور كه مشخصه هزينه هاي متفرقه شامل همه هزينه ها بجز بيمه و بنزين هست (از جمله هزينه تعويض روغن، مكانيكي، تهيه لوازم اضافي مثل روكش صندلي و ... و همينطور هزينه هاي اضافي مثل كارواش و صافكاري مي شود) كه دوستان مي توانند اين هزينه ها را هم در صورت وجود حوصله و وقت از هم جدا كنند.
    من ماشين را در شهريور 89 تحويل گرفتم كه براي همين هزينه ها را از شهريور هر سال تا شهريور سال بعد حساب كرده ام(كل هزينه هايي كه در اينجا درج كرده ام به تومان مي باشد).

هزينه هاي سال اول:

جمعا مبلغ 640250 تومان در سال اول هزينه كرده ام كه از اين مقدار
    241000 تومان مربوط به بنزين
    87250 تومان هزينه هاي متفرقه
    312000 تومان هم هزينه بيمه بوده است.
    مشاهده مي شود كه در سال اول
    37.6 درصد هزينه هاي ماشين را هزينه بنزين
    13.6 درصد هزينه ها متعلق به هزينه هاي متفرقه
    و 48.7 درصد هزينه ها متعلق به بيمه بوده است.
    با تقسيم رقم فوق به 12 هزينه متوسط ماهانه ماشين معادل 53354 تومان بوده است.
    در سال اول كلا 8541 كيلومتر طي شده بود كه 792.41 ليتر بنزين زده بودم.

هزينه هاي سال دوم (شهريور 90 تا شهريور 91)

هزينه كل ماشين در سال دوم 1443760 تومان بوده كه از اين مقدار
    هزينه بنزين 523860 تومان
    هزينه متفرقه 312600 تومان
    هزينه هاي بيمه هم 607300 تومان بوده است.
    مطلب قابل توجه اين مورد است كه براي سال دوم با 2 سال تخفيف بيمه شخص ثالث مبلغ بيمه 493500 تومان شد كه به اين رقم مبلغ 113800 تومان هم الحاقيه بيمه براي 6 ماه اول سال اضافه شده. من نه در سال اول و نه در سال دوم بيمه بدنه نداشتم و مبالغ ذكر شده متعلق به بيمه شخص ثالث هست.
    با توجه به موارد بالا در سال دوم
    حدود 36.3 درصد هزينه هاي ماشين براي بنزين
    21.6 درصد براي هزينه هاي متفرقه
    و حدود40 درصد براي بيمه بوده است.
    در سال دوم من 13330.1 كيلومتر طي كرده ام و 1132.72 ليتر بنزين زده ام.
    با توجه به موارد مطرح شده ماشين من ماهانه بطور متوسط 120313 تومان در سال دوم خرج داشته است.
    لازم به ذكر است كه من تجهيزات اضافي به ماشين اضافه نكرده ام (مانند رينگ اسپرت و يا مه شكن جلو و يا حتي رنگ كردن آئينه ها) و فقط در سال دوم روكش صندلي را به قيمت 90هزار تومان خريده ام. و كلا هزينه هاي متفرقه هم بيشتر هزينه هاي ضروري بوده و مثلا در اين 2 سال فقط يك بار كارواش رفته ام و يا 2 بار خوشبوكننده هوا گرفته ام كه هزينه آنها ناچيز است.
    با توجه به مطالب ذكر شده در دو سال اول بيشترين مقدار هزينه ها مربوط به بيمه بوده و بعد از آن بنزين بيشترين هزينه را به خود اختصاص داده است. و هزينه هاي متفرقه بسيار كم بوده است. نكته جالب ديگر اينكه با اينكه در سال دوم من حدودا 1.4 برابر سال اول بنزين زده ام هزينه بنزين حدود 2.2 برابر سال اول شده است كه به خاطر مصرف بيشتر بنزين آزاد و افزايش قيمت 100 تومان به 400 تومان بنزين بوده است.
    با توجه به مطالب ذكر شده و اين مطلب كه هزينه هاي متفرقه كه هزينه تعميرات و تعويض روغن هم جزئي از آن مي باشد كمترين ميزان هزينه هاي 2 سال اول ماشين را به خود اختصاص داده (كه براي اكثر ماشين ها هم بايد همينطور باشد) فعلا داشتن ريو به نظر من اقتصادي است.
    اميدوارم اين مطلب براي ساير عزيزان هم مفيد باشد و دوستان ديگر هم با مشاركت خود باعث شوند اين صفحه غني تر و پربارتر گردد. مخصوصا دوستاني كه چندين سال است ريو دارند مشاركت داشته باشند تا ديد مناسبي بدست بياوريم چون ماشين ها تا 4-5 سال اول خرج چنداني ندارند و تقريبا باهم برابرند. البته خداي نكرده اگر كسي تجربه تصادف داشته باشد هزينه هاي آن هم مي تواند تاثي زيادي در هزينه هاي كل داشته باشد. اميدوارم همه عزيزان سالم و سلامت باشند

2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی saeed-ge به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amingh123 (21 September 2012), kamil81 (19 September 2012), mahdi13 (19 September 2012), mithridath (14 October 2012)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد