تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 9 از 9

نام گفتگو: چرا ريو را دوست دارم؟

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده چرا ريو را دوست دارم؟

با سلام
    با توجه به اينكه اكثر دوستان ريو سوار پس از خريد اين خودرو به آن علاقمند شده و در اغلب مباحثي كه مطرح مي شود از آن دفاع و خريد آنرا براي ديگران توصيه مي كنند با ايجاد اين تاپيك قصد دارم علت علاقه خود را به اتومبيلمان بيان كنيم تا دوستان ديگري هم كه قصد كسب اطلاعات و خريد دارند نيز از آن استفاده كنند.
    و اما علت علاقه من به اين خودرو:
    1- حدود 80 درصد ماشين كره اي و با كيفيت است. (اصلا قطعه چيني در اين ماشين بكار نرفته است)
    2- ريو علاقه اي به تعميرگاه ندارد و در حدود 2 سالي كه آنرا دارم شكر خدا فقط براي تعويض روغن به مكانيك مراجعه كرده ام.
    3- ماشين كم خرج و كم استهلاكي است.
    4- صندلي هاي فوق العاده اي داشته و از لحاظ ارگونومي در اين رده قيمتي واقعا تك است. (اصلا با 2 روز رانندگي و پشت فرمان بودن در مسافرت هاي طولاني احساس خستگي نميكنيد.)
    5- قيافه واقعا زيبايي دارد. (البته اين مورد سليقه اي است من نظر خودم را گفتم.)
    6- فوق العاده كم مصرف است.
    7- شتاب فوقالعاده اي دارد.
    8- در سربالايي و جاده هاي كوهستاني واقعا پشت هيچ ماشيني نمي مانيد و آدم را خسته نمي كند.
    9- كولر آن نفس ماشين را نميگيرد (خصوصا در جاده و سرعت حدود 80 و بالاتر عملا تاثير آنچناني بر نفس ماشين نمي گذارد).
    10- بخاري آن نيز عالي است.
    11- به نظر من لذت رانندگي زيادي دارد.
    12- ماشين نرمي است.
    13- ماشين بيصدايي است.(البته سرعتهاي متعارف تا 120 و در جاده هايي كه خاكي نباشند واقعا سر و صداي باد را نخواهيد داشت ولي در جاده هاي خاكي صداي برخودرد سنگ ريزه كاملا در اتاق است. در ساير صفحات همين سايت هم دوستاني بوده اند كه از زياد بودن صداي موتور در دور بالا شكايت داشته اند ولي من كه تا 130 رفته ام اتاق كاملا بيصدا بوده است)
    14- كم نكردن روغن و آب رادياتور بطوري كه سالي يكبار هم مجبور نيستيد آب به رادياتور اضافه كنيد و در طول مسافرت و تا تعويض روغن مجبور نيستيد قطره اي روغن به آن اضافه كنيد.
    15- جاي كافي براي سرنشينان و صندوق جادار براي مسافرت. (من كه 176 سانت قد دارم تا كنون كساني كه در پشت سر من نشسته اند هيچ مشكلي نداشته و از راحتي صندلي و فاصله مناسب آن تعريف كرده اند البته در برخي سايتها دوستان ابراز ناراحتي از فاصله صندلي ها مي نمايند كه براي من تعجب آور است.)
    16- ايمني مناسبي دارد. (البته در ميان اتومبيلهاي هم رده در كشور هرچند عدم وجود ABS و كيسه هوا در آن يك عيب است)
    17- در مسافرت بسيار راحت است.
    18- ابعاد مناسبي براي داخل شهر دارد.

2. 11 نفر از کاربران ، از دوست گرامی saeed-ge به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

12345a (13 July 2012), arash99ir (12 July 2012), arash_2006 (13 July 2012), ar_arc_f (16 September 2012), bambino_doro (13 July 2012), gigi64 (13 July 2012), kamil81 (13 July 2012), meisam210 (12 July 2012), mithridath (12 October 2012), najafi140 (15 July 2012), phyniks (19 October 2012)

زمان پیوستن
    10 Aug 2011
    شهر
    Rasht
    اتومبيل
    LOGAN
    گوشی موبایل
    SonyEricson Xperia Neu V

پیش گزیده

اولا چه تنوع تولیدی داره سایپا
    دوما مگه تولید ریو متوقف نشده بود ؟؟؟ پس این آخری چیه ؟؟
    البته امیدوارم که تولید این خودروی خوب همچنان ادامه داشته باشه
    در تصاوير سنگ هاي تخت جمشيد، هيچ کس عصباني يا اخمو يا در حال فرياد زدن نيست در اکثر جاهاي تخت جمشيد نقش گل به وفور يافت ميشود از جمله در دست چب داريوش شاه وعشق چيزيست كه در پارسه منحصر به فرد است...

4. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arash99ir به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

12345a (13 July 2012), arash_2006 (13 July 2012), bambino_doro (13 July 2012), kamil81 (13 July 2012), MaZi Zo0M Z0oM (12 July 2012), meisam210 (12 July 2012)

زمان پیوستن
    02 Jun 2008
    اتومبيل
    Xantia sx2000+LX xu7

پیش گزیده

هیچ شکی ندارم که سایپا تولید ریو رو صرفا به خاطر تولید این موجود ایرانی (تیبا) و جایگزینی تدریجی اون با ریو چه از لحاظ کلاس و چه از لحاظ قیمت متوقف کرد. واقعا افسوس می خورم که چرا مردم ما از تیبا با وجود داشتن این قیمت نجومی اینقدر سریع استقبال کردند .به نظر من خرید یک ریو با کارکرد 150000 کیلومتر می ارزه به خرید تیبای صفر با این قیمت که ترکیبی از پراید و ریو هست .

6. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی 12345a به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash99ir (13 July 2012), arash_2006 (13 July 2012), mithridath (12 October 2012)

زمان پیوستن
    18 Oct 2010
    شهر
    سنه
    اتومبيل
    ریوی در راهست!

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط saeed-ge مشاهده گفتگو
    16- ايمني مناسبي دارد. (البته در ميان اتومبيلهاي هم رده در كشور هرچند عدم وجود ABS و كيسه هوا در آن يك عيب است)
    دوست عزیز ریوهای تولیدی از آذر89 به بعد همگی ABS دارن!

زمان پیوستن
    23 Nov 2010
    شهر
    جاي خوش اب و هوايي نيست!!!
    اتومبيل
    -TONDAR90-MAXIMA
    گوشی موبایل
    NOKIA N8

پیش گزیده

بهتر بود این را بالای همه می نوشتی:
    با بودجه مالی من هم خوانی دارد!!!
    (اینقدری که شما همه خصوصیاتش را نوشتید فوق العاده برای بنز هم نمی گن)

9. کاربر زیر از دوست گرامی farshad_1988 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

equinoxe (15 October 2012)

زمان پیوستن
    07 Aug 2007
    شهر
    یه جایی همین نزدیکیا
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia6220-N86

پیش گزیده

ريو = خودروي بي آزار و بي ادعا
    ماشين كاملا" بي عيب و نقصي نيست ولي در بين همه خودروهايي كه داشتم كم خرجترين و بي دردسرترينش ريو بوده و اگه توليدش متوقف نميشد حتما" دوباره يكي ميگرفتم

زمان پیوستن
    17 Apr 2011
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    ریو ال اس
    گوشی موبایل
    نوکیا سی شش

پیش گزیده

د ر تکمیل توضیح سعید و 12345a: ایمنی در دو مورد بهتر هم شده: ترمز ای بی اس آن خیلی واقعی عمل میکند من را در شهر باران بارها نجات داده و با ترمزهای بی کیفیتی که ماشین را کلی میکشند تا نگاه دارند فرق میکند. در تصادفی که با یک زانتیا از جلو داشتم فوم داخل سپر جلو و خود کاپوت جلو خیلی عالی ضربه را جذب کردند بقیه نکات سعید هم کاملاً تایید میشود جز یک مورد که آن هم صدا است: من به همه دوستان ریوی دست دو را بجای ماشینهای دست دو توصیه میکنم مگر آنکه به آمدن صدا داخل کابین حساس باشند!

12. کاربر زیر از دوست گرامی mithridath به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

phyniks (22 October 2012)

زمان پیوستن
    14 Oct 2012
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    Rio
    گوشی موبایل
    5800

پیش گزیده

با هرکی کل کل میکنم سربلندم میکنه

زمان پیوستن
    12 May 2010
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    ريو
    گوشی موبایل
    SE C903

پیش گزیده

13- ماشين بيصدايي است.(البته سرعتهاي متعارف تا 120 و در جاده هايي كه خاكي نباشند واقعا سر و صداي باد را نخواهيد داشت ولي در جاده هاي خاكي صداي برخودرد سنگ ريزه كاملا در اتاق است. در ساير صفحات همين سايت هم دوستاني بوده اند كه از زياد بودن صداي موتور در دور بالا شكايت داشته اند ولي من كه تا 130 رفته ام اتاق كاملا بيصدا بوده است)
    در رانندگي درون شهري در سرعتهاي متعارف هم نسبت به بقيه ماشينها صداي موتور بيشتره...كلا به نظرم كيا در سيستم "صداگيري" ريو بسيار ضعيف عمل كرده.

15- جاي كافي براي سرنشينان و صندوق جادار براي مسافرت. (من كه 176 سانت قد دارم تا كنون كساني كه در پشت سر من نشسته اند هيچ مشكلي نداشته و از راحتي صندلي و فاصله مناسب آن تعريف كرده اند البته در برخي سايتها دوستان ابراز ناراحتي از فاصله صندلي ها مي نمايند كه براي من تعجب آور است.)
    نميدونم شما چقدر صندلي رو عقب داديد ... به هر حال فكر نميكنم فضاي سرنشين (بخصوص عقب) جز "مزاياي" ريو باشه.
    مثلا در مقايسه با ال90:
    طول ريو 4240 و طول تندر 4250 هست(اگه اشتباه ميكنم دوستان اصلاح كنن) ,ولي ال90 فضاي سرنشين به مراتب بهتري داره

با بقيه موارد موافقم,در كل ماشين بسيار خوبيه و به جز يكي دو مورد(يكي صداي موتور و ديگري زود به سر و صدا افتادن درها) از انتخابم كاملا راضيم

15. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی phyniks به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

farshad_1988 (19 October 2012), mithridath (19 October 2012)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد