سامسونگ عرضه بروز رساني به آندرويد 4.0 (Ice Cream Sandwich) براي گوشي Galaxy S II را آغاز کرد. سيستم‌عامل آندرويد 4.0 در اکتبر سال گذشته عرضه شده بود.
کاربران آسيايي و اروپايي گالکسي اس 2 و نيز دارندگان نسخه بين‌المللي اين گوشي، اولين کساني هستند که اين بروز رساني را دريافت مي‌کنند. هنوز از اينکه اين آپديت چه زماني به ايالات متحده مي‌رسد صحبت دقيقي نشده است.
کره جنوبي، لهستان، مجارستان و سوئد اولين کشور‌هاي کساني هستند که بروز رساني به آندرويد 4.0 را دريافت مي‌کنند ولي سامسونگ از ذکر جزئيات و تاريخ عرضه آندرويد 4.0 براي ديگر کشورها خودداري کرد. انتظار مي‌رود که روند آزمايش و بررسي اين بروز رساني براي عرضه در ديگر کشورها، چند هفته‌اي طول بکشد. سامسونگ در مورد اين آپديت گفته است: «عرضه بروز رساني و تاريخ آن و همچنين مدل‌هاي قابل آپديت به آندرويد 4.0، با توجه به بازار و شرايط سرويس دهندگان تغيير خواهد کرد.»
بروز رساني به Ice Cream Sandwich به کمک نرم‌افزار Samsung Kies انجام مي‌شود، ولي کاربراني که ميل ندارند منتظر بمانند مي‌توانند با خواندن روند کار در اين لينک و استفاده از نسخه اروپايي، به طور دستي دستگاه خود را آپديت کنند. البته لازم به يادآوري است که اين کار نيازمند اطلاعات کافي است و خطرها و مشکلات خاص خود را دارد.
يکي از تغييرات تازه آندرويد 4.0 اين است که دستگاه‌هاي جديد داراي اين سيستم‌عامل، ديگر به چهار کليد سخت‌افزاري آندرويد نيازي ندارند، بلکه اين کليدها با کليد‌هاي نرم‌افزاري جايگزين شده‌اند. باز کردن قفل گوشي به کمک قابليت تشخيص چهره از ديگر امکانات جديد نسخه 4.0 آندرويد است.
گويي قرار است برخي از ديگر اعضاي خانواده گالکسي هم «به زودي» آپديت به آندرويد 4.0 را دريافت کنند. اين محصولات عبارتند از: گالکسي نوت، گالکسي اس 2 نسخه LTE، گالکسي تب 8.9 و 10.1 اينچي. دستگاه‌هاي قديمي‌تر به جاي نسخه 4.0، آندرويد Gingerbread را دريافت خواهند کرد. اين دستگاه‌ها هم از اين قرارند: گالکسي اس، گالکسي اس پلاس و گالکسي‌تب 7 اينچ. با اين حساب، قابليت‌هايي چون Face Unlock و ويرايش‌گر عکس به اين محصولات اضافه خواهد شد.


منبع