تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 41

نام گفتگو: چه اتومبيلي را جايگزين ريو خواهيد كرد

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

سلام

نه منظور مطلب زير بوده كه متاسفانه لينكهاي ليست كاملش نيست:

http://www.forbes.com/2005/09/09/saf...12feat_ls.html

آقا من از همون پست اول شما تشكر كردم كه اين بحث رو خاتمه بدم چون مشكلي با ريو ندارم فقط چون دوستمون بحث ايمني ريو رو مطرح كردند ياد اين مطلب افتادم و علاقه اي به ادامه يافتن اين بحث ندارم. ممنون.
    ---

-
    ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم .... موجيم؛ كه آسودگي ما عدم ماست

2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (18 March 2012), MaZi Zo0M Z0oM (18 March 2012), Mostafa United (16 March 2012), PAYAM (18 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط اصغر مشاهده گفتگو
    سلام

نه منظور مطلب زير بوده كه متاسفانه لينكهاي ليست كاملش نيست:

http://www.forbes.com/2005/09/09/saf...12feat_ls.html

آقا من از همون پست اول شما تشكر كردم كه اين بحث رو خاتمه بدم چون مشكلي با ريو ندارم فقط چون دوستمون بحث ايمني ريو رو مطرح كردند ياد اين مطلب افتادم و علاقه اي به ادامه يافتن اين بحث ندارم. ممنون.
    اصغر عزیز

حتما اون لیست رو پیدا کنید تا ببینیم رقبا چه چیزهایی بودن و مثلا وضعیت ماشین هایی مثل یاریس و ورنا چطور بوده

مجله Forbes داره آمار NHTSA رو دنبال میکنه

شما لیست کامل رو هم پیدا نکنی میتونی به آمار ماشین ها مراجعه کنی تا ببینی اوضاع بقیه رو

در مورد NHTSA و ریو موجود در ایران :

http://www.internetautoguide.com/7-1...ash-tests.html

4 ستاره تست از روبرو یعنی درصد جراحت برداشتن سرنشین های جلو 10-20 % هست

2 ستاره از کنار یعنی درصد آسیب دیدگی 20-25 درصد

4 ستاره در Rollover هم یعنی ریسک چپ شدن ماشین در تغییر جهت ناگهانی 10-20% هست ( ای نتست با بار و باک پر انجام میشه تا بیشترین فشار روی سیستم تعلیق قرار بگیره )

THE POWER TO SURPRISE

4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mostafa United به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (18 March 2012), alireza_sos (17 March 2012), ertiholiday (17 March 2012)

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Mostafa United مشاهده گفتگو
    شرمنده مدت ويرايش تموم شد :
    ...
    ...
    ...

جالبه مثلا در مورد ريو نوشته :

Consumer Reports' accident avoidance: Better than average
    The Rio is structurally similar to the Hyundai Accent. And like the Accent, it gets a low, three-star NHTSA side impact rating, plus appalling "Poor" ratings in both side- and rear-impact tests and the not-quite-passable "Acceptable" frontal rating from the IIHS. Surprisingly, those results are with the standard side airbags. Fortunately, the Rio has "better than average" accident avoidance qualities, according to Consumer Reports testing.
    در مورد مزدا3 قديم هاچبک هم نوشته :

Consumer Reports' accident avoidance: Much better than average
    The Mazda3 has been the darling of automotive critics. The styling is unique and still stands out several years after introduction, the powertrain is peppy, and it's one of the best-handling small cars. Now for the bad part: Both the sedan and hatchback versions of the 3 fared very poorly in side-impact crash tests, garnering a lowly three-star rating from NHTSA and the lowest "Poor" rating from the IIHS. Side airbags aren't standard, either.
    قوانيني که ميگن مزدا3 هاچبک ايمنيش ضعيفه و خطرناکه و ...
    با سلام.
    مصطفي جان يه توضيحي در مورد اين متن ارائه بدم با اجازه:

Side-impact crash test به معني ===» تست تصادف ضربه جانبي(تست تصادف از بغل خودرو)

Both the sedan and hatchback versions of the 3 ===» هر دو گونه سدان و هاچبک از نسل 3(مزدا3)

Side airbags aren't standard, either ===» ايربگ هاي جانبي بطور استاندارد براي هر دو نوع(سدان و هاچبک)وجود نداشته

اين جمله آخر يعني اينکه مزدا 3 مورد ارزيابي،فاقد ايربگ هاي جانبي بطور استاندارد بوده که اين نشون ميده سال توليد مزدا3 مورد تست بين سالهاي 2003 تا 2006 بوده که تنها دو ايربگ داشته.طبيعي است که در تست تصادف از کنار-تنها توانسته 3 ستاره ايمني رو دريافت کنه که نتيجه ضعيفي هست.

چون در مورد خودروهاي داخل ايران بحث شده بود اضافه کنم که مزدا3 نسل قبل،توليد گروه بهمن از نوع مدل 2006 بود که با کمي تغييرات ظاهري بمانند تغيير در درب موتور و فرم چراغ هاي خطر عقب و جلو و سپر هاي جلو و عقب و اضافه شدن ايربگ هاي جانبي صندلي سرنشينان جلو و ايربگ پرده اي طرفين نسبت به مدل 2003 (تغييرات ظاهري طي هر 3 سال در محصولات شرکت مزدا اعمال ميشود و حداکثر هر مدل ظرف 6 سال توليد ميشود) بود که با توجه به تاريخ قيد شده در توضيحات ابتدايي اين گزارش رتبه بندي؛
    the most recent available federal data, interpreted by make and model by the IIHS, covers 2001 to 2004 model years in calendar years 2002 to 2005. Many models have had significant changes in safety equipment or complete redesigns since then.
    LINK

مزدا3 مورد ازمايش از مدل 2003 تا 2006 بوده که فاقد ايربگ جانبي بوده و با اين وجود از موسسه استاندارد و ايمني NHTSA در تست تصادف و ضربه از پهلو تنها 3 ستاره ايمني کسب کرده بود.

اين در حالي بود که در توضيحات ريو گفته شده بود:

those results are with the standard side airbags
    اين نتايج با کيسه هوا هاي جانبي استاندارد هستند

با اين وجود ريو در رتبه بندي 20 خودروي خطرناک اونموقع(2005)با وجود ايربگ جانبي رتبه 8 رو کسب کرده بوده که از واژه Better than average يعني بهتر از حد متوسط ،بيان شده.
    مزدا 3 بدون داشتن ايربگ هاي جانبي رتبه 20 ام رو بدست اورده بود که واژه Much better than average به معناي بسيار بهتر از حد متوسط ،آورده شده.
    آخرین ویرایش به وسیله MaZi Zo0M Z0oM : 16 March 2012 در 06:28 PM

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (17 March 2012), Mostafa United (16 March 2012)

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

قبلا ها که بحث ایمنی ریو بود من یکسری مطالب در موردش گذاشته بودم ولی محض یادآوری ریو هم در بازه زمانی تا 2005 و هم در 2005 تا 2008 در آمریکا در زمره 10 تا ماشین اولی بوده که بیشترین مرگ رو در نسبت به تصادفات داشته اند. این هم یک نوع آمارگیری هست. و نشون دهنده واقعی ایمنی خودروها نیست. چونکه در همون لیست ها که با سرچ ساده هم به دست میاد خودرویی مثل نیسان 350Z صدر نشین هست و یا خودروهای با اعتبار و سابقه خیلی بالا. دلیلش هم برای ریو قیمت پایین خودرو در بازار آمریکا و استفاده از خودرو در میان قشر جوان و دانشجو و تازه کار... هست و یا به عنوان مثال در مورد 350Z دلیلش استقاده از این خودرو توسط قشری خاص که دنبال ماشینی یا توانایی اسپرتی هست.
    مثلا در کشور خودمون تعداد کشته ها در پراید رکورد دار هست. در مورد MVM اینطور نیست. حالا اگر بگیم MVM ماشین ایمن تری هست نسبت به پراید چون تعداد کشته های MVM در مقایسه با پراید کمتر هست ( با در نظر گرفتن واحد یکسان برای تعداد خودروی تصادف کرده) آیا میتوان نتیجه گرفت که MVM نسبت به پراید ایمنی خیلی بهتری دارد؟؟
    یا همین مقایسه در مورد تعداد کشته های تصادفات در داخل کشور بین ریو و 405.
    کاربری 405 متفاوت هست و خیلی از خودروهای مسافری بین شهری 405 هستند. مسلم هست آمار کشته هاش در جامعه آماری بیشتر خواهد بود.
    اینکه ریو تعداد کشته های زیادی در تصادفات داده در آمریکا یک واقعیت هست ( اسپکترا هم با وضعی بدتر ) ولی آینده برای کیا خوب خواهد بود.
    ریو 2012 نتایج خیره کننده ای در euroncap داشته و در استرالیا هم تمجید زیادی در مورد ایمنی ازش شده.
    پس چه بهتر که جواب سوال تاپیک نسل جدید ریو باشه که متاسفانه در شرایط فعلی کشور امکان ورودش و قرار گرفتن در رنج قیمتی ریو فعلی براش قابل تصور نیست.

من این دو تا دوست دارم به عنوان جایگزین ریو داشته باشم.
    ریو 2010 ( فبس لیفت 2005) که امیدوارم سایپا حداقل این مدل رو مونتاژ کنه.
    دوم آوانته که خصوصیات و حس رانندگیش خاطره ریو رو زنده میکنه.
    الان ماشین من مدل 88 هست و احتمالا بین 12 تا 12.5 قیمت داشته باشه. هر چند که ایراد هم زیاد میتونم ازش بگیرم ولی در مجموع با در نظر گرفتن جمیع ملاحظات رضایت رو به عنوان مصرف کننده تا الان فراهم کرده.

8. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (18 March 2012), alireza_sos (17 March 2012), arash_2006 (17 March 2012), اصغر (16 March 2012), MaZi Zo0M Z0oM (17 March 2012), Mostafa United (16 March 2012)

زمان پیوستن
    13 Aug 2008

پیش گزیده

با تو جه به تجربه خوبی که از ریو دارم منتظر تولید سراتو می مانم

10. کاربر زیر از دوست گرامی newrio2 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

arash_2006 (17 March 2012)

زمان پیوستن
    10 Aug 2011
    شهر
    Rasht
    اتومبيل
    LOGAN
    گوشی موبایل
    SonyEricson Xperia Neu V

پیش گزیده

درود بر شما
    سراتو ماشين خيلي خوبيه و خيلي بهتر از ريو ولي فکر ميکنيد سايپا دلش براي من و شما مي سوزه . سراتو الان داره توسط شرکت اطلس خودرو داره حدود 50 ميليون با موتور 1600 رو ميفروشه و بيرون همين ماشين تا 62 ميليون هم معامله ميشه . اونوقت مثلا سايپا بياد با تعرفه CKD 60 درصد بفروشه 26 ميليون ؟
    در هيچ شرايطي چه از نظر کيفيت چه از نظر قيمت سراتو با ريو قابل مقايسه نيست .
    در ضمن با توجه به وضعيت تحريم فکر نکنم سايپا بتونه با کره اي ها به تفاهم برسه .
    البته مبلغ خيلي زيادي از پول نفت تو بانک هاي کره جمع شده و نميشه آوردش داخل شايد در قبال پول نفت راضي بشن که به ما ماشين بدهند .ولي تا جايي که ميدونم الان هم ماشين هاي کيا مستقيم از کره نمي آيد .
    در تصاوير سنگ هاي تخت جمشيد، هيچ کس عصباني يا اخمو يا در حال فرياد زدن نيست در اکثر جاهاي تخت جمشيد نقش گل به وفور يافت ميشود از جمله در دست چب داريوش شاه وعشق چيزيست كه در پارسه منحصر به فرد است...

12. کاربر زیر از دوست گرامی arash99ir به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

arash_2006 (17 March 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2008
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206TU5
    گوشی موبایل
    LG G2

پیش گزیده

سلام

من واقعا گاهي شوک زده مي شوم از اين همه اعتماد به نفس برخي دوستان که برخي مساءل را بدون هيچ پشتوانه اي اعلام مي کنند. ايمني؟ اون هم ريو؟شما مي دانيد ريوي توليد ايران در سال 2007 در ايالات متحده امريکا در ليست صد و چند اتوموبيل از آخر اول شد؟
    فرهاد جان با توجه از شناختي که از شما دارم واقعا از ديدن اين پست شوکه شدم

در ليست صد و چند اتومبيل از آخر اول شد يعني چي؟ از چه نظر اول شد؟ يکبار يکي اين حرف رو زده بود جواب دادم اما باز هم جواب ميدم در مورد تعداد کشته ها لطفا به نام خودروها به دقت توجه کنيد

نيسان z350 پونتياک سانفاير و بليزر تعداد کشته هاي بيشتري از ريو دارند حالا به نظرتون آيا ايمني ريو از اين خودروها که نام بردم بيشتره يا کمتر ؟ باور کنيد اين آمار هيچ ربطي به ايمني نداره!

الاغ بينوايي کرد عرعر
    چه ميخواهند آدمها ز يک خر
    خدايا پس چرا بختم کج افتاد ؟
    از اول ادمي با من لج افتاد

14. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alireza_sos به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash_2006 (17 March 2012), اصغر (17 March 2012), ertiholiday (17 March 2012), MaZi Zo0M Z0oM (17 March 2012)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

سلام

شوكه نشويد عليرضا جان. من قبلا توضيح دادم نمي دانم چرا نخوانديد. اون آمار ربطي به كشته ها نداشت. ليست ايمن ترين خودرو ها بود كه ريو در ليست آخر بود. به عبارتي در نا امني اول. باز هم تاكيد مي كنم از روي ستاره هاي ايمني طبقه بندي شده بود نه تعداد كشته ها. بگذريم. دوست ندارم موضوع را بيش از اين كش بدهم!
    ---

-

16. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alish_2006 (18 March 2012), arash_2006 (17 March 2012), MaZi Zo0M Z0oM (18 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

سلام

شوكه نشويد عليرضا جان. من قبلا توضيح دادم نمي دانم چرا نخوانديد. اون آمار ربطي به كشته ها نداشت. ليست ايمن ترين خودرو ها بود كه ريو در ليست آخر بود. به عبارتي در نا امني اول. باز هم تاكيد مي كنم از روي ستاره هاي ايمني طبقه بندي شده بود نه تعداد كشته ها. بگذريم. دوست ندارم موضوع را بيش از اين كش بدهم!
    يعني شما ميگي NHTSA كلا همه ي ماشين هاش يا 4 ستاره هستن يا 5 ستاره ؟

چون ريو 4 ستاره بوده ديگه (‌مدل ايران )‌ و ديگه كمتر از اون چيزي نبوده كه اين آخر شده

THE POWER TO SURPRISE

زمان پیوستن
    13 Aug 2008

پیش گزیده

سراتو جدید به نیو سراتو معروف هستنو . سایپا نسل قبلی آن (سراتو)که دیگر در کر ه تولید نمی شود رامونتاژ خواهد کرد. همانند ریو یک نسل عقب تر! با توجه به جایگزینی آن با ریو قیمت آن بین 20 تا 25 خواهد بود . زیرافکر می کنم امکانات آن مشابه L90 خواهد بود باظاهری متفاوت.هر چند دراین محدوده اکنون ماشینهای چینی قرار گرفته اند وبین 20 تا 30 ماشینی جهت خرید جز ماشینهای جینی وجود ندارد.

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    من منظور مدير عزيز اصغر رو متوجه شدم ولي احساس کردم برداشت هاي افراد ار اين موضوع بسيار متفاوته و به معنا و تعاريف از پيش معين شده در ذهن افراد بر ميگرده.
    قصد جسارت به هيچيک از عزيزان رو ندارم،در ادامه اميدوارم سوء تفاهم پيش نياد و اين مسئله به راحتي حل بشه.چون بر خلاف اکثر پستهام که معمولا نکته اي کنايه آميز يا طنزگونه داره اين پست به هيچ وجه کنايه و طنزي در بر نداره و در ادامه کاملا جدي چند پرسش رو مطرح ميکنم که جوابش مهمه.
    با تشکر....

اصغر جان شما در قسمتي از صحبتهاتون فرموديد:

ريو در ليست ايمن ترين خودرو ها آخر بود. به عبارتي در نا امني اول.
    اصغر جان بطور کلي شما معيار سنجش و قياس در ذهنيتون رو به دو دسته تقسيم ميکنيد؟
    يعني مثلا:
    پي هالز در ليست فروم هاي مفيد پارسي آخر بود،پس به عبارتي پي هالز در ليست فروم هاي غير مفيد پارسي اول هست؟
    محصلين همگي در امتحانات قبول ميشوند يا قبول نميشوند يا به عبارتي محصلين قبول ميشوند يا مردود ميشوند؟
    مازيار در ليست کاربران فعال نفر آخر است.پس ميشه گفت اگر ليست کاربران غير فعال هم وجود داشت : مازيار در ليست کاربران غير فعال نفر اول قرار ميگرفت.
    در مدرسه که بوديم مبثر(اگه املاء ش صحيح نيست لطفا اعلام کنيد.واقعا يادم رفته املاءش چجوري بود!)ليست خوب ها رو مينوشت.آيا افرادي که در ليست خوبها نبودند پس همگي بد بودند؟ پس به عبارتي بايد تنبيه ميشدند ديگه...؟!

بچه ها اينطور برداشت کردند که شما فرموده بوديد:
    در ليست ايمن ترين خودروها کيا ريو ماشين آخر بود(مثال مشابه:جناب ريو در ليست دانش آموزان ممتاز نفر آخر بود که اسمش تو ليست دانش اموزان ممتاز اورده شده بود)پس آيا ميشه گفت:اگر ليست نا ايمن ترين خودرو هم عنوان ميشد ريو اول بود؟(به عبارتي ريو در ليست مردودي ها(بدها) اوله)

در صورتيکه ريو در ليست نا امن ترين خودروها هم بايد در رتبه آخر قرار بگيره.چون ايمني تست شده اش ،اون رو در ليست ايمن ترين خودروها قرار داده ....
    فکر کنم به ميزان کافي مثال زدم تا متوجه منظورم بشيد.
    جسارت بنده رو ميبخشيد.
    يا رحيم ...

20. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (18 March 2012), اصغر (18 March 2012), Mgh122 (18 March 2012), Mostafa United (18 March 2012), shervin_bamaze (18 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط MaZi Zo0M Z0oM مشاهده گفتگو
    با سلام.
    من منظور مدير عزيز اصغر رو متوجه شدم ولي احساس کردم برداشت هاي افراد ار اين موضوع بسيار متفاوته و به معنا و تعاريف از پيش معين شده در ذهن افراد بر ميگرده.
    قصد جسارت به هيچيک از عزيزان رو ندارم،در ادامه اميدوارم سوء تفاهم پيش نياد و اين مسئله به راحتي حل بشه.چون بر خلاف اکثر پستهام که معمولا نکته اي کنايه آميز يا طنزگونه داره اين پست به هيچ وجه کنايه و طنزي در بر نداره و در ادامه کاملا جدي چند پرسش رو مطرح ميکنم که جوابش مهمه.
    با تشکر....

اصغر جان شما در قسمتي از صحبتهاتون فرموديد:

اصغر جان بطور کلي شما معيار سنجش و قياس در ذهنيتون رو به دو دسته تقسيم ميکنيد؟
    يعني مثلا:
    پي هالز در ليست فروم هاي مفيد پارسي آخر بود،پس به عبارتي پي هالز در ليست فروم هاي غير مفيد پارسي اول هست؟
    محصلين همگي در امتحانات قبول ميشوند يا قبول نميشوند يا به عبارتي محصلين قبول ميشوند يا مردود ميشوند؟
    مازيار در ليست کاربران فعال نفر آخر است.پس ميشه گفت اگر ليست کاربران غير فعال هم وجود داشت : مازيار در ليست کاربران غير فعال نفر اول قرار ميگرفت.
    در مدرسه که بوديم مبثر(اگه املاء ش صحيح نيست لطفا اعلام کنيد.واقعا يادم رفته املاءش چجوري بود!)ليست خوب ها رو مينوشت.آيا افرادي که در ليست خوبها نبودند پس همگي بد بودند؟ پس به عبارتي بايد تنبيه ميشدند ديگه...؟!

بچه ها اينطور برداشت کردند که شما فرموده بوديد:
    در ليست ايمن ترين خودروها کيا ريو ماشين آخر بود(مثال مشابه:جناب ريو در ليست دانش آموزان ممتاز نفر آخر بود که اسمش تو ليست دانش اموزان ممتاز اورده شده بود)پس آيا ميشه گفت:اگر ليست نا ايمن ترين خودرو هم عنوان ميشد ريو اول بود؟(به عبارتي ريو در ليست مردودي ها(بدها) اوله)

در صورتيکه ريو در ليست نا امن ترين خودروها هم بايد در رتبه آخر قرار بگيره.چون ايمني تست شده اش ،اون رو در ليست ايمن ترين خودروها قرار داده ....
    فکر کنم به ميزان کافي مثال زدم تا متوجه منظورم بشيد.
    جسارت بنده رو ميبخشيد.
    يا رحيم ...
    تکبیر

THE POWER TO SURPRISE

22. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mostafa United به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

MaZi Zo0M Z0oM (18 March 2012), Mgh122 (18 March 2012), shervin_bamaze (18 March 2012)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

سلام

خوب پاسخ شما هم بله است و هم خير!

ببينيد همه مي دانيم كه در امريكا يك مي نيمم هايي براي پذيرش يك اتوموبيل در بازار وجود دارد (همه ي ما BMW هاي سفارش امريكا با آن سپر هاي عجيب را يادمان است). يعني اگر اتوموبيلي از يك حد ايمني پايين تر باشد (احتمالا مثلا زير 4 ستاره) اجازه توليد يا فروش در امريكا را ندارد. چون لينكها از بين رفته من مجبور شدم از حافظه ام كمك بگيرم براي همين سعي كردم زياد راجع به آن صحبت نكنم.

خوب حالا شما فرض كنيد در مجموع 150 خودرو در بازار امريكا وجود دارد (خودرو هاي هم گروه ريو يعني سدان هاي 4 در) كاري كه Forbes كرده بود اين بود كه اين مثلا 150 (يادم نيست شايد كمتر شايد بيشتر) خودرو را به ترتيب ايمني نزولي مرتب (Sort) كرده بود و ريو آخرين خودروي ليست شده بود. خوب اين بدان معني است كه ريو از بين خودروهايي كه مي نيمم ايمني لازم براي حضور در بازارهاي امريكا را داشته اند آخر شده بود.

حالا ممكن است سوال شود كه اگر همه 5 يا 4 ستاره بوده اند چطور مي توان آنها را سورت كرد. پاسخ روشن است چون ستاره ها هر يك رنج وسيعي را شامل مي شوند. مثل ستاره هاي هتل ها كه 1 تا 5 ستاره اند (بگذريم كه در سالهاي اخير برخي مثلا به برج العرب در مقايسه با بهترين 5 ستاره هاي روز دنيا لقب 7 ستاره داده اند) ولي خيلي هتلها كه در يك گروه (مثلا 4 ستاره) قرار مي گيرند با هم متفاوتند و برخي در مي نيمم هاي 4 ستاره اند و برخي در ماگزيمم هاي 4 ستاره به همين دليل در سالهاي اخير در هتل ها شاهد پسوند هايي مثل T (يعني تاپ) يا A و B و C پس از تعداد ستاره هاي هتل ها بوده ايم. خودرو ها هم در آن ليست بر اساس امتياز واقعي (ريز شده) طبقه بندي شده بودند.

حالا شما اگر در امريكا در سال 2005 زندگي مي كرديد حتما در شرايط مساوي قيمتي؛ خودرويي به غير از ريو مي خريديد در حالي كه در ايران (كه قوانين سخت گيرانه اي در اين مورد ندارد) در ليست تمام خودروهاي موجود بازار تعداد زيادي خودرو با ايمني كمتر از ريو وجود دارند پس در امريكاي 2005 خريد ريو منطقي نبوده ولي در ايران 1389 هنوز هم خريد ريو به نظر منطقي مي آمده است.

اميدوارم توضيحات گويا بوده باشد

راستي مبصر صحيح است
    ---

-

24. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alish_2006 (18 March 2012), MaZi Zo0M Z0oM (18 March 2012), Mgh122 (18 March 2012), mohammadrezaef (18 March 2012), PAYAM (18 March 2012), reza engine (18 March 2012)

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد