تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 41

نام گفتگو: چه اتومبيلي را جايگزين ريو خواهيد كرد

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده چه اتومبيلي را جايگزين ريو خواهيد كرد

با سلام خدمت دوستان
    اين صفحه جهت آگاهي از نظر شما دوستان عزيز ايجاد گرديده است تا بدانيم در مدت زماني كه ريو داشته ايد آيا از آن رضايت داشته ايد و آيا با توجه به توقف توليد ريو اتومبيل خود را به زودي عوض خواهيد كرد؟ و در صورت تعويض چه اتومبيلي را جايگذين ريو خواهيد كرد؟

زمان پیوستن
    24 Mar 2008

پیش گزیده

با سلام به دوستان
    این سوال را می توان از چند وجه می توان بررسی نمود:
    1- اگر شتاب خودرو مد نظر باشد تیپ 5 / 206 - زانتیا و ماشینهای مشابه
    2- از لحاظ مصرف تندر و یا محصولات ایران خودرو با موتور tu5 - اگر چه ریو از هر دو مصرف پائینتری دارد.
    3- از لحاظ قیمت هیچکدام از محصولات موجود در بازار نمی تواند کیفیت ساخت , ایمنی , مصرف کم و دیگر امتیازات ریو را داشته باشد.
    به نظر اینجانب و با احترام به نظر خوانندگان , تندر(ال نود) شاید نزدیکترین جایگزین به ریو باشد اگر با شکل و قیافه آن مشکلی نداشته باشید.

3. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی najafi140 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash99ir (16 March 2012), djgholum (15 March 2012)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط najafi140 مشاهده گفتگو
    3- از لحاظ قیمت هیچکدام از محصولات موجود در بازار نمی تواند کیفیت ساخت , ایمنی , مصرف کم و دیگر امتیازات ریو را داشته باشد;د.
    سلام

من واقعا گاهي شوک زده مي شوم از اين همه اعتماد به نفس برخي دوستان که برخي مساءل را بدون هيچ پشتوانه اي اعلام مي کنند. ايمني؟ اون هم ريو؟شما مي دانيد ريوي توليد ايران در سال 2007 در ايالات متحده امريکا در ليست صد و چند اتوموبيل از آخر اول شد؟
    ---

-
    ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم .... موجيم؛ كه آسودگي ما عدم ماست

5. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alish_2006 (16 March 2012), Erfan Hidden (18 March 2012), farshad_1988 (3 April 2013), FARZAD_1975 (24 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط اصغر مشاهده گفتگو
    سلام

من واقعا گاهي شوک زده مي شوم از اين همه اعتماد به نفس برخي دوستان که برخي مساءل را بدون هيچ پشتوانه اي اعلام مي کنند. ايمني؟ اون هم ريو؟شما مي دانيد ريوي توليد ايران در سال 2007 در ايالات متحده امريکا در ليست صد و چند اتوموبيل از آخر اول شد؟
    آیا شما میدانید ریو ایران در تست NHTSA همون آمریکا 4 ستاره ایمنی گرفت ؟

منبع :

http://autos.msn.com/research/vip/sa...=Rio&year=2004
    http://www.cars.com/kia/rio/2004/safety-ratings/
    http://www.carfax.com/safety/kia/rio...fetyReport.cfx
    http://www.internetautoguide.com/7-1...ash-tests.html
    ...

حالا میتونم منبع شما رو داشته باشم تا ببینم 140 و خورده ای ماشین بهتر چیا بودن ؟

THE POWER TO SURPRISE

7. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mostafa United به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (18 March 2012), alireza_sos (17 March 2012), arash99ir (16 March 2012), behzad 207 (6 May 2012), Erfan Hidden (18 March 2012), kamil81 (26 March 2012), phyniks (16 March 2012), saeid3663-1 (16 March 2012)

زمان پیوستن
    24 Apr 2007
    شهر
    ارواین (کالیفرنیا_آمریکا)
    اتومبيل
    هیوندای النترا , داج استراتوس
    گوشی موبایل
    htc desire 310, SAMSUNG J3

پیش گزیده

سلام

من اصلا" در مورد ایمنی ریو چیزی نمیدونم فقط یه نکته تو پستتون واسم جالب بود و اونم اینکه مگه ریوی تولید ایران نسل دوم این ماشین نیست که از 2003 تا 2005 تولید میشد؟ بعد این ماشینو سال 2007 تو آمریکا تست ایمنی کردن؟
    یه نکته دیگه هم واسه ایجاد کننده تاپیک. دوست عزیز "جایگزین" درسته نه "جایگذین"

زمان پیوستن
    10 Aug 2011
    شهر
    Rasht
    اتومبيل
    LOGAN
    گوشی موبایل
    SonyEricson Xperia Neu V

پیش گزیده

درود بر شما
    فرق ايران با ساير کشور هاي دنيا تو عرصه خودرو اينه که اولين خريد ماشين خيلي خيلي راحته و به اون به عنوان يه وسيله مستهلک شونده نگاه مي کنند نه يه سرمايه . فرق بزرگ ديگه هم اينه که ماشين ها ميان و ميرن يعني يه مدل ماشين توليد يا وارد ميشه و تمام . سال ديگه مدل جديد تر و با امکانات ايمني و راحتي بيشتر و با همون رنج قيمت و شما کسي هيچ وقت حسرت ماشين 10 سال پيشش رو نمي خوره چون ماشيني که سواره 100 در صد از تکنولوژي 10 سال پيش پيشرفته تر و با ايمني بيشتر و مصرف کمتريه . ولي اينجا ماشين ها وقتي ميان ديگه نمي رن . بعد از 5 سال کهمونتاژ شدن تازه داخلي سازيش شروع ميشه و بقول وزير صنايع عمق داخلي سازيش زياد ميشه . با لاستيک و شيشه شروع ميشه و به موتور گير بکس ختم ميشه . اينطوريه که پيکان 40 سال مونتاژ شد و 405 هنوز داره مونتاژ ميشه . يا همه دارند حسرت زانتيا رو مي خورن که چه شتابي داشت و چقدر نرم بود . ريو هم همينطور . چون چيزي که جايگزينش شده حتي تکنولوژي 10 سال پيش ريو رو هم نداره ( تيبا ) و فعلا هم قرار نيست که غير از چيني ها چيز ديگري تو اين حدود قيمت به خودرو هاي تو خيابون اضافه بشه .از همين الان همه داريم حسرت ريو رو مي خوريم . جناب مصطفي که در تمام فروم ها که صحبتي از ريو ميشه با جانبداري و تعصب بسيار زياد همانند يک فرزند خوانده از ريو دفاع مي کنند . در حالي که واقعا اگه تو اين رنج قيمت با دلار رسمي ميشه حدود 10.000 دلار برند هايي مثل فيات ، اپل ، هوندا ، تويوتا و ... در بازار وجود داشت و جايگزين شايسته اي براي انتخاب بود هيچ وقت ايشان همچين تعصبي نداشت يا اصلا جاي حرفي بين تکنولوژي ، ايمني و کيفيت کيا و تويوتا وجود نداشت .
    به اميد روزي که هر ايراني موقع خريد خودرو تو هر رنج قيمت حداقل 10 آپشن درست و حسابي براي انتخابش وجود داشته باشه . البته براي استجابت دعا اول بايد دعا کنيم که سايپا و ايران خوردو کلا تعطيل بشن تا اين اتفاق بيوفته .
    در تصاوير سنگ هاي تخت جمشيد، هيچ کس عصباني يا اخمو يا در حال فرياد زدن نيست در اکثر جاهاي تخت جمشيد نقش گل به وفور يافت ميشود از جمله در دست چب داريوش شاه وعشق چيزيست كه در پارسه منحصر به فرد است...

10. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arash99ir به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

A.R.T (18 March 2012), alish_2006 (16 March 2012), arash_2006 (16 March 2012), asakcity (25 March 2012), farshad_1988 (3 April 2013), Mostafa United (16 March 2012)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

سلام

دوستان معذرت مي خوام به جاي 2005 نوشته بودم 2007.

منبع من Ranking مجله ي معتبر Forbes بود كه متاسفانه الان لينكاش همه حذف شده ولي جالبه كه در تاپيك زير هم بهش اشاره شده كه تا به حال نديده بودم و اتفاقا لينك مطلب Forbes هم (كه البته الان كار نمي كنه) توي اين تاپيك هست:

http://www.phalls.com/vbulletin/show...1740;ران/page6

دوستان بهتره تعصب را كنار بگذاريم. ريو ماشين خوبي به نسبت قيمتش تو ايران بوده و طرفدار هم زياد داره ولي واقعيت اينه كه اين خودرو ايمني بالايي نداره. من هنوز هم زانتيا رو خيلي دوست دارم. مي دونم جزو نا امن ترين ماشين ها هم هست با اين وجود دوستش دارم ولي اين دليل نمي شه كه وقتي كسي از ايمني پايين زانتيا صحبت كنه من ناراحت بشم.
    آخرین ویرایش به وسیله اصغر : 16 March 2012 در 09:33 AM
    ---

-

12. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afflatus (18 March 2012), alish_2006 (16 March 2012), arash99ir (16 March 2012), arash_2006 (16 March 2012)

زمان پیوستن
    12 May 2010
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    ريو
    گوشی موبایل
    SE C903

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط najafi140 مشاهده گفتگو
    3- از لحاظ قيمت هيچکدام از محصولات موجود در بازار نمي تواند کيفيت ساخت , ايمني , مصرف کم و ديگر امتيازات ريو را داشته باشد.
    سلام

دوست من,فراموش نكنين ما تو ايرانيم نه امريكا.
    رقباي ريو در ايران چه خودروهايي هستن؟
    ريو اخر شد,درست...فكر ميكنيد 405 اگه تو تست شركت ميكرد چندم ميشد(تازه اونم نوع ايرانيزش)؟تيبا چطور...؟سمند...؟

نكته بعدي
    دوستمون كه گفتن ...از لحاظ قيمت
    الان تندر90 شده 16.8م,تيپ 2 شده 15.9م
    تو اين رنج قيمت(14.5م) كدوم ماشينه كه ايمني ريو رو داشته باشه؟
    آخرین ویرایش به وسیله phyniks : 16 March 2012 در 11:03 AM

14. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی phyniks به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (17 March 2012), arash_2006 (16 March 2012), اصغر (16 March 2012), kamil81 (26 March 2012), Mostafa United (16 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط arash99ir مشاهده گفتگو
    جناب مصطفي که در تمام فروم ها که صحبتي از ريو ميشه با جانبداري و تعصب بسيار زياد همانند يک فرزند خوانده از ريو دفاع مي کنند . در حالي که واقعا اگه تو اين رنج قيمت با دلار رسمي ميشه حدود 10.000 دلار برند هايي مثل فيات ، اپل ، هوندا ، تويوتا و ... در بازار وجود داشت و جايگزين شايسته اي براي انتخاب بود هيچ وقت ايشان همچين تعصبي نداشت يا اصلا جاي حرفي بين تکنولوژي ، ايمني و کيفيت کيا و تويوتا وجود نداشت .
    من همیشه سعی کردم تعصب نداشته باشم

دقت کنید در کل 1400 پستی که دادم هیچ وقت به کسی نگفتم "ریو" بخر !

معایب ماشین جای خودش ! مزایاش هم جای خود !

ولی با دادن اطلاعات غلط مخالفم

خوب اگه فرض شما رو هم بگیریم که تعرفه واردات آزاد بود و ...

و محصولات به روز بودن ! و مدل جدید همین ماشین میومد تو ایران !

http://www.kia-world.net/index.php/2...p-crash-tests/

باز هم ریو 2012 با 5 ستاره ایمنی در یوروانکپ انتخاب ایمنی بود !

در مورد کیفیت هم که منبع داخلی برای کیفیت وجود داره که میگه از پرشیا و سمند و 405 و .... و گاهی اوقات از ال90 ( با نظارت رنوپارس ! ) بالاتر بوده ...

در مورد مدل های روز هم مقدار گارانتی و مایلیج که براش در نظر گرفتن نشون دهنده کیفیتش هست :

http://www.autobytel.com/kia/rio/2012/warranty/

THE POWER TO SURPRISE

16. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mostafa United به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (17 March 2012), arash_2006 (16 March 2012), اصغر (16 March 2012)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

سلام

مصطفي جان کيا در سال 2002 يک کمپاني درجه 3 خودرو سازي بوده ولي در 2012 خودشو تبديل به يکي از کمپاني هاي درجه يک خودروسازي دنيا کرده که اين پيشرفت چشمگير طي 10 سال واقعا قابل ستايشه.
    ضمنا ريويي که تو ايران توليد مي شد مدل 2002 فيس ليفت شده در 2004 بود.
    ---

-

18. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alish_2006 (17 March 2012), arash_2006 (16 March 2012), farshad_1988 (3 April 2013), Mostafa United (16 March 2012)

زمان پیوستن
    24 Mar 2008

پیش گزیده

با سلامی دوباره خدمت دوست عزیر
    صحبت اینجانب از روی تجربه شخصی که تاکنون با این ماشین داشته ام هست . ریوی اینجانب مدل اسفند 84 / خرید اینجانب مهر 88 با کارکرد 100 هزار کیلومتر / کلیومتر جاری 210 هزار کیلومتر / تعمیر جلوبندی در کارکرد 195 هزار کیلومتر / تصادف با سرعت 110 کیلومتر با گاردریل در پیچ تند سربالایی جاده یخ زده / در تصادف با 110 کیلومتر در ساعت هیچ گونه صدمه بدنی چه از لحاظ کوفتگی , کوبیدگی , ضربه به من وارد نشد / جلوی ماشین بکلی از بین رفت , جلو پنچره , کاپوت , گلگیر سمت شاگرد , جفت چراغ , رادیاتور , سینی با کمی صافکار درست شد / دوستان اگر دیاق جلوی ریو را ملاحظه نموده باشند متوجه محکمی فوق العاده آن در ضربات رو به رو خوهند شد.
    از لحاظ شتاب گیری دنده دو 80 / دنده سه 130 / دنده چهار 160 به راحتی پر می کنم / مطالب عرضه شده تمامی تجربه هایی است که شخصا با این ماشین داشته ام و بدون عرض و تفاخر حضور شما عرضه می کنم / امید دارم مفید واقع شود .

20. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی najafi140 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (18 March 2012), alireza_sos (17 March 2012), arash_2006 (16 March 2012), asakcity (25 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

سلام

مصطفي جان کيا در سال 2002 يک کمپاني درجه 3 خودرو سازي بوده ولي در 2012 خودشو تبديل به يکي از کمپاني هاي درجه يک خودروسازي دنيا کرده که اين پيشرفت چشمگير طي 10 سال واقعا قابل ستايشه.
    ضمنا ريويي که تو ايران توليد مي شد مدل 2002 فيس ليفت شده در 2004 بود.
    بله اصغر جان

منم نمیگم چون ریو 2012 خوبه پس ریو ایران هم خوبه !

دقت کنید الان هم میگم L90E2 و 206 V8 ماشین های بهتری نسبت به ریو هستن در کل ! با اینکه در بعضی جاها نسبت به ریو ضعف دارن ( مثلا فضای سرنشین کمتر در عقب V8 و آیرودینامیک و صندلی های معمولی تر در L90 ! )

ولی نگاه به قیمت هم بکنید

من فکر نکنم متعصابه حرف میزنم وقتی میگم هیچ ماشین ارزونتری از ریو کیفیت بهتری نداره !

در حالی که مثلا ریو 4 میلیون تومن از پرشیا ارزونتره ولی کیفیت این کجا و اون کجا !

در مورد ایمنی ریو ایران موتور 2001-2002 هست با بدنه 2003-2004 ( که فیس لیفت مدل قبلی هست ) که البته ایمنیش نسبت به مدل قبلی بهتر شده

یک نسل جلوتر از این ماشین یعنی مدل 2005 تا 2008 باز هم ارتقا پیدا کرده :

http://www.cars.com/kia/rio/2006/safety-ratings/
    http://www.internetautoguide.com/7-1...ash-tests.html
    http://autos.msn.com/research/vip/sa...=Rio&year=2006
    http://www.automobilemag.com/am/2006...ash_tests.html

به صورتی که سمت شاگرد 5 ستاره شده

و ایمنی در تصادف از کنار 1 ستاره بهبود پیدا کرده

اگه میشه حالا اون لینک مجله Forbes رو هم پیدا کنید تا مشخص بشه اون 140 تا ماشین دیگه چیا بودن و اینکه مدل دقیق مورد تست چی بوده

..........

ویرایش : فکر کنم منظور شما رو فهمیدم :

http://www.forbes.com/2007/07/26/car...s_slide_2.html

این لیست اون ماشین ها هست !

مطمئنا هر کدوم از این ماشین ها بیاد ایران تو رنج زیر 20 میلیون تومن از 90% ماشین ها بهترن

و حتی میبینید : مزدا 3 هاچبک !

http://www.forbes.com/2007/07/26/car..._slide_21.html

این هم ریو مد نظر شما :

http://www.forbes.com/2007/07/26/car...s_slide_9.html

آخرین ویرایش به وسیله Mostafa United : 16 March 2012 در 02:43 PM

THE POWER TO SURPRISE

22. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mostafa United به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (18 March 2012), alireza_sos (17 March 2012), arash_2006 (16 March 2012), ertiholiday (17 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

شرمنده مدت ویرایش تموم شد :

با توجه به پست شما اصغر جان :

سلام

سلام

دوستان معذرت مي خوام به جاي 2005 نوشته بودم 2007.

منبع من Ranking مجله ي معتبر Forbes بود كه متاسفانه الان لينكاش همه حذف شده ولي جالبه كه در تاپيك زير هم بهش اشاره شده كه تا به حال نديده بودم و اتفاقا لينك مطلب Forbes هم (كه البته الان كار نمي كنه) توي اين تاپيك هست:

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?46940-تمامی-مباحث-در-مورد-ایمنی-ریو-مونتاژ-ایران/page6

دوستان بهتره تعصب را كنار بگذاريم. ريو ماشين خوبي به نسبت قيمتش تو ايران بوده و طرفدار هم زياد داره ولي واقعيت اينه كه اين خودرو ايمني بالايي نداره. من هنوز هم زانتيا رو خيلي دوست دارم. مي دونم جزو نا امن ترين ماشين ها هم هست با اين وجود دوستش دارم ولي اين دليل نمي شه كه وقتي كسي از ايمني پايين زانتيا صحبت كنه من ناراحت بشم.
    این لینک :

http://www.forbes.com/2007/07/26/car...s_slide_9.html

ریو امتیازش 127 بوده

احتمالا نمره بیشتر یعنی ایمنی کمتر

ماشین های بعدی که امتیازشون بیشتره ( ایمنی کمتر ) :

Toyota Matrix
    هیوندای ورنا
    تویوتا یاریس
    Ford Escape
    Nissan Frontier
    Ford Ranger
    Buick Rendezvous

جالبه ! ریو ایران فقط 1 ستاره از این ریو کمتر داره ( در مورد راننده ایمنی مساویه )* ( البته ریو ایران ایربگ نداره ولی بدنه هم فاکتور خیلی مهمیه )

و فقط در مورد ریو حرف زده میشه

نگاهی به قیمت های ورنا و یاریس بندازید

حالا سمند و 405 و پرشیا و ... کجان ؟

جالبه مثلا در مورد ریو نوشته :

Consumer Reports' accident avoidance: Better than average
    The Rio is structurally similar to the Hyundai Accent. And like the Accent, it gets a low, three-star NHTSA side impact rating, plus appalling "Poor" ratings in both side- and rear-impact tests and the not-quite-passable "Acceptable" frontal rating from the IIHS. Surprisingly, those results are with the standard side airbags. Fortunately, the Rio has "better than average" accident avoidance qualities, according to Consumer Reports testing.
    در مورد مزدا3 قدیم هاچبک هم نوشته :

Consumer Reports' accident avoidance: Much better than average
    The Mazda3 has been the darling of automotive critics. The styling is unique and still stands out several years after introduction, the powertrain is peppy, and it's one of the best-handling small cars. Now for the bad part: Both the sedan and hatchback versions of the 3 fared very poorly in side-impact crash tests, garnering a lowly three-star rating from NHTSA and the lowest "Poor" rating from the IIHS. Side airbags aren't standard, either.
    قوانینی که میگن مزدا3 هاچبک ایمنیش ضعیفه و خطرناکه و ...

مطمئنا لوگان و 206 و ... رو هم ایمن نمیدونن
    آخرین ویرایش به وسیله Mostafa United : 16 March 2012 در 03:03 PM

THE POWER TO SURPRISE

24. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mostafa United به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (18 March 2012), alireza_sos (17 March 2012), ertiholiday (17 March 2012), MaZi Zo0M Z0oM (16 March 2012)

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد