تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 14

نام گفتگو: هشدار: قاطي کردن آب و روغن گيربکس مزدا 3 قديم

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Citroen New C5
    گوشی موبایل
    iPhone 4

پیش گزیده هشدار: قاطي کردن آب و روغن گيربکس مزدا 3 قديم

سلام دوستان ديروز اتفاق بدي براي يکي از دوستان در اثر بي توجهي افتاد گفتم اينجا بگم که دوستان مراقب باشن (مدل 88)
    اين دوست ما فکر ميکرد ماشين ژاپني هيچ وقت نياز به کنترل اب و روغن نداره!
    مدتي بود که بخاري خوب گرم نميکرد اما وقتي کمي گاز ميداد گرم ميشد و کمي هم احساس ميکرد ماشين خستس.
    بعد از يک ماهي که با اين وضعيت رانندگي ميکنه بالاخره تصميم ميگيره کاپوت ماشينو بزنه بالا ببينه چه خبره که متوجه ميشه رادياتور آب نداره!!!
    جالب اينکه که تو اين مدت آمپر اب کاملا عادي بوده و بالا نميرفته.
    رادياتور رو پر ميکنه و کمي حرکت ميکنه و مجدد چک ميکنه که ببينه آب کم کرده يانه که متوجه ميشه تو مخزن اب انگار لجن نشسته وقتي درب مخزن رو باز ميکنه ميبينه روغن در حد وحشتناکي تو مخزن اب رادياتور هست!!!
    فکر ميکنه موتور اب و روغن قاطي کرده و زنگ ميزنه به نمايندگي و با نشونيهايي که ميده طرف بهش ميگه به نظر نمياد از موتور باشه و با اينکه ماشين هنوز حرکت ميکرده اصرار ميکنه با جرثقيل ماشينو بياره نمايندگي.
    در اونجا مشخص ميشه اين گيربکس بوده که در اثر نرسيدن آب جهت خنک کردن شديدا آسيب ديده و اب روغن قاطي کرده نه موتور!!
    الان هم براش براورد کردن حدود 4.5 ميليون خرج داره که البته قرار شده شنبه باز کنن و دقيقا ببينن تا چه حد اسيب ديده البته به غير از گيربکس بعضي قطعاتي که روغن وارد شده هم گفته بايد تعويض بشه.
    اينو گفتم که دوستان حواسشون خيلي به اب رادياتور جمع باشه چون ممکنه قبل از اينکه با داغ شدن موتور و بالا رفتن امپر به شما اخطار بده گيربکس نه فنا بره.
    Nokia 2110 > Sony Z5 > Sonyericsson T68i > Sonyericsson P800 > Sonyericsson K750 > Imate K-Jam > HTC HD > HTC HD2 >iPhone4 > ​iPhone5
    Renault 5 & mitsubishi Pajero 92> pride hatchback & citroen xantia> peugeot 206 T4> T2> T5> T6> Mazda 3 T3 & Camry 2007> ​Citroen New C5
    تجربه رانندگي با سيتروئن C5 X7 و مقايسه آن با خودروهاي ديگر

2. 12 نفر از کاربران ، از دوست گرامی bigbang001 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abbas_alavi (15 February 2012), abs206 (15 February 2012), ah504man (15 February 2012), Amir_mi2002 (21 February 2012), ehsan-inventor (16 February 2012), haftsin (15 February 2012), hamed_mo (15 February 2012), mahdi13 (15 February 2012), MaZi Zo0M Z0oM (15 February 2012), romeo_1593 (15 February 2012), saeed_pacino (15 February 2012), SUPPORTER (16 February 2012)

زمان پیوستن
    14 Jan 2012
    شهر
    تهران فعلا
    گوشی موبایل
    I900

پیش گزیده

دوست عزيز توصيه ميكنم واشر سرسيلندر نيز چك بشه چون وجود لجن تو مخزن آب نشونه سوختن يا خرابي واشره

4. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Hitman908 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abs206 (15 February 2012), mahdi13 (15 February 2012), MaZi Zo0M Z0oM (15 February 2012), shervin_bamaze (15 February 2012)

زمان پیوستن
    06 Dec 2009
    شهر
    esfahan_khane esfahan
    اتومبيل
    اپتیما2012
    گوشی موبایل
    samsung galaxy s II

پیش گزیده

مشکل برای هر ماشینی پیش میاد امید وارم درست بشه

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی shervin_bamaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abs206 (15 February 2012), MaZi Zo0M Z0oM (15 February 2012)

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام
    از دلایل کم کردن آب رادیاتور ،اکثرا خراب شدن واشر درب مخزن رادیاتور بوده.یا مالکان درب مخزن رو باز میکنند تا میزان مایع خنک کننده رو بررسی کنند و بطور صحیح درب اون رو نمیبندند.ممکنه بگید این دیگه چه حرفیه!؟ ... هر کسی دیگه میدونه و میتونه درب مخزن مایع خنک کننده موتور رو چجوری ببنده.ولی این دقیقا صحبت تعمیرکار نمایندگی بود که گفتم.خیلی از عزیزان پس از بررسی سطح مایع درب مخزن رو بطور صحیح نمیبندند.به همین علت درب بدرستی عمل نمیکنه و فشار سیستم رو نگه نمیداره.به همین علت دمای مایع در صورت قرار گرفتن موتور در فشار یا حرکت در ترافیک بالا رفته و از لوله سر ریز مخزن،تخلیه میشود،مدار سیستم خنک کننده هوا گرفته و حتی میتواند باعث از کار افتادن ترموستات ماشین بشه(یکی از دلایلی که باعث بالا نرفتن آمپر آب میشه)و همین عمل نکردن ترموستات باعث عدم کارکرد مناسب فن جلو موتور ماشین میشه.
    چک کردن صحت سلامت موتور از لحاظ سوختن واشر سر سیلندر ماشین هم میشه با کمپرس گرفتن موتور ماشین که همون نمایندگی انجام خواهد داد،مشخص میشه.
    ممکنه بپرسم که دوستتون ماشین رو کدوم نمایندگی انتقال داده؟

8. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alborz2 (15 February 2012), bigbang001 (15 February 2012), ehsan-inventor (16 February 2012), mohammadrezaef (16 February 2012), saeed_pacino (15 February 2012), shervin_bamaze (15 February 2012), SUPPORTER (16 February 2012)

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Citroen New C5
    گوشی موبایل
    iPhone 4

پیش گزیده

دوست عزیز ممنون از راهنماییهات
    البته این دوستم تا الان که دوسال (حدود 70 هزار) ماشینو داشته اب رو چک نکرده چه برسه به اینکه درشو باز کنه
    و از تعمیرگاه مرکزی هم شاکیه چون میگفت 60 هزار اونجا برده بودم سرویس و اونا باید چک میکردن.
    اول برده مرکزی گفتن 15 روز باید تو نوبت باشه بعد برده شکاری میگفت برخوردشون خوب بوده و مکانیکشم به نظر وارد بوده
    ضمنا گفته رادیات بخاری و ترموستات هم مرخصه

یک سوال هم دارم
    راستشو بخواین خودم هم حساس شدم و آب رادیات مزدا خودم رو چک کردم در حالت موتور گرم کمی بالاتر از مینیمم بود باید رو ماکس باشه؟ چه موقع اضافه کنم موتور سرد یا گرم؟
    Nokia 2110 > Sony Z5 > Sonyericsson T68i > Sonyericsson P800 > Sonyericsson K750 > Imate K-Jam > HTC HD > HTC HD2 >iPhone4 > ​iPhone5
    Renault 5 & mitsubishi Pajero 92> pride hatchback & citroen xantia> peugeot 206 T4> T2> T5> T6> Mazda 3 T3 & Camry 2007> ​Citroen New C5

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی bigbang001 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

MaZi Zo0M Z0oM (15 February 2012), SUPPORTER (16 February 2012)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط bigbang001 مشاهده گفتگو
    راستشو بخواین خودم هم حساس شدم و آب رادیات مزدا خودم رو چک کردم در حالت موتور گرم کمی بالاتر از مینیمم بود باید رو ماکس باشه؟ چه موقع اضافه کنم موتور سرد یا گرم؟
    در حالت موتور كاملا سرد بايد بين حد اقل و حد اكثر (ترجيحا نزديك به حد اكثر) باشد.
    ---

-
    ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم .... موجيم؛ كه آسودگي ما عدم ماست

12. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alborz2 (15 February 2012), bigbang001 (16 February 2012), ehsan-inventor (16 February 2012), haftsin (15 February 2012), MaZi Zo0M Z0oM (15 February 2012), shervin_bamaze (15 February 2012), SUPPORTER (16 February 2012)

زمان پیوستن
    30 May 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MG550

پیش گزیده

به نظر من ایراد از نمایندگی بوده و چیزی نبوده که نیاز داشته باشه صاحب خودرو به نمایندگی یادآوری کنه که چک کنه این مورد رو . و هر موقع هر کس که در کاپوت رو بالا بزنه تنها چیزی که میشه سریع اون رو چک کرد همین آب رادیاتوره.
    آه از دست زوم زوم سواران گوهر ناشناس---------- هر زمان خرمهره را با در برابر میکنند

14. کاربر زیر از دوست گرامی amir91 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

اینجانب (26 February 2012)

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Citroen New C5
    گوشی موبایل
    iPhone 4

پیش گزیده

ماشین دوستم تحویل گرفته شد
    خوشبختانه گیربکس مشکلی پیدا نکرده
    آب روغن از قسمت رادیات گیربکس قاطی کرده بود .
    رادیات گیربکس و بخاری و ترموستات تعویض شد که با هزینه دستمزد و ... 2.5 میلیون شد.

16. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی bigbang001 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abs206 (26 February 2012), اینجانب (26 February 2012), MaZi Zo0M Z0oM (26 February 2012)

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    يعني نه تنها گيربکس به مشکلي بر نخورده بود،بلکه واشر سر سيلندر هم نسوزونده بود.درسته؟
    امکانش هست که از دوستتون ريز قيمتي يا حداقل قيمت راديات گيربکس رو بپرسيد و اينجا قرار بديد؟
    با تشکر از اطلاع رساني خوبتون...
    يا حق ...

18. کاربر زیر از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

SUPPORTER (26 February 2012)

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Citroen New C5
    گوشی موبایل
    iPhone 4

پیش گزیده

سلام دوست عزیز
    موتور که اصلا آسیب ندیده بود. حتی آمپر آب بالا نرفته بود و مشکل هم همینه.
    وقتی آب کم میکنه اولین جاهایی که بهش آب نمیرسه رادیات گیربکس و بخاری هست که متاسفانه آمپری هم وجود نداره که متوجه بشی
    رادیات گیربکس 700 تومن بود ولی ریز بقیشو یادش نبود

20. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی bigbang001 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abs206 (26 February 2012), MaZi Zo0M Z0oM (26 February 2012), SUPPORTER (26 February 2012)

زمان پیوستن
    16 Jan 2015
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    Tucson 2009
    گوشی موبایل
    iPhone 6

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان عزيزمتاسفانه امروز براي من همين مشکل پيش اومده. موقع رانندگي احساس کردم از گيربکس صداي غير عادي مياد و بعضي مواقع تو حالت درجا نرمال قسمت سمت چپ موتور لرزش داره. انگار که گيربکس درگيره. تو حالت پارک هم اين موضوع تکرار ميشد. بعد که اومدم خونه و تاپيک شما رو خوندم رفتم و اب راديات رو چک کردم ديدم که روغن توشه. با بهمن يدک تماس گرفتم گفت ماشين رو روشن نکن و شنبه صبح زنگ بزن نمايندگي بهت بگن چکار کني البته اينم بگم که اب رادياتور يا الان روغن چيزي ازش کم نشده و چراغ at هم به هيچ عنوان روشن نبود
    ميخواستم بدونم اولا موضوع چقدر حاده چون اوضاع ماليم الان يکم بهم ريخته هست يعني خرجش اگر زياد بشه شايد نتونم فعلا اقدامي بکنم
    و ديگه اينکه تو من تو مشهد زندگي ميکنم کدوم نمايندگي ببرم که وارد باشن و مشکلشو حل کنن

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    دوست عزیز به هیچ وجه سر سری نگیرید این قضیه رو.و حتی 1 روز هم به تعویق نندازید.
    سوراخ شدن خنک کننده روغن گیربکس بموجب خوردگی خنک کننده، توسط رسوب موجود در آب(اکثرا بجای اینکه محلول آب مقطر و ضد یخ اضافه کنند،فقط آب که دارای املاح فراوان میباشند اضافه میکنند)بوجود میاد و این مورد باعث میشه که هم مایع خنک کننده موتور وارد گیربکس بشه و هم روغن گیربکس وارد مدار رادیاتور و موتور و سیستم خنک کننده بشه.میبایست مایع خنک کننده موتور کاملا تخلیه و مسیر موتور شستشو و سپس مایع خنک کننده جدید جایگزین گردد.خنک کننده روغن گیربکس با نمونه نو جایگزین شود و روغن و متیعات موجود در گیربکس و تورگ کتنورتور کاملا تخلیه و شستشو داده شود و روغن گیربکس جدید جایگرین شود.(البته در صورتیست که به صفحات هورشیدی تورگ کانورتور و شیر برقی ها آسیبی وارد نشده باشه!
    حدودا خرجتون بین 1 تا 1.5 میلیون تومن خواهد شد.

یا حق ... !

23. کاربر زیر از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ahmad03 (17 January 2015)

زمان پیوستن
    16 Jan 2015
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    Tucson 2009
    گوشی موبایل
    iPhone 6

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط MaZi Zo0M Z0oM مشاهده گفتگو
    با سلام.
    دوست عزيز به هيچ وجه سر سري نگيريد اين قضيه رو.و حتي 1 روز هم به تعويق نندازيد.
    سوراخ شدن خنک کننده روغن گيربکس بموجب خوردگي خنک کننده، توسط رسوب موجود در آب(اکثرا بجاي اينکه محلول آب مقطر و ضد يخ اضافه کنند،فقط آب که داراي املاح فراوان ميباشند اضافه ميکنند)بوجود مياد و اين مورد باعث ميشه که هم مايع خنک کننده موتور وارد گيربکس بشه و هم روغن گيربکس وارد مدار رادياتور و موتور و سيستم خنک کننده بشه.ميبايست مايع خنک کننده موتور کاملا تخليه و مسير موتور شستشو و سپس مايع خنک کننده جديد جايگزين گردد.خنک کننده روغن گيربکس با نمونه نو جايگزين شود و روغن و متيعات موجود در گيربکس و تورگ کتنورتور کاملا تخليه و شستشو داده شود و روغن گيربکس جديد جايگرين شود.(البته در صورتيست که به صفحات هورشيدي تورگ کانورتور و شير برقي ها آسيبي وارد نشده باشه!
    حدودا خرجتون بين 1 تا 1.5 ميليون تومن خواهد شد.

يا حق ... !
    با سلام خدمت مازيار عزيز متاسفانه تمام اون چيزايي که گفتي سرم اومده بخاطر اينکه خيلي دير متوجه شدم خرجش هم حدود 5 ميليون ميشه و فقط خنک کننده 700 هزار تومن قيمتشه. صفحات خورشيدي هم که کاغذش بخاطر تماس آب کنده شده و بايد کاملا تعويض بشه خلاصه بگم که گيربکس کاملا نو ميشه. برام جالبه که آب راديات رو نمايندگي ريخته بود و بعد از سوراخ شدن هم هيچ علامت هشدار دهنده اي هم نشان داده نشده بود
    خلاصه مازيار جان حسابي نقره داغ شدم. اين عددي هم گفتي خيلي خوشبينانه بود.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد