تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 22

نام گفتگو: انصراف یا ادامه؟

زمان پیوستن
    25 Jan 2011

پیش گزیده انصراف یا ادامه؟

فکر کنم این مشکل من خیلی زیاد پیش اومده باشه سریع بریم سر اصل مطلب:

من ترم3 مهندسی معدن اکتشاف داشگاه سراسری تازه تاسیس در شهرستان و نه چندان قوی در سال 89 ورودی بهمن پذیرفته شدم الان هر چه با خودم کلنجار میرم نمی تونم علاقه ای به این رشته پیدا کنم (به علت درسهای حفظی که این رشته دارد)
    من الان 21 سالمه به نظر شما من انصراف بدم و دوباره کنکور شرکت کنم تا رشته مکانیک که دوست دارم قبول بشم یا ارشد رو مکانیک بخونم(اختلاف واحد زیاد با هم دارن) یا اصلا چی کار کنم؟

زمان پیوستن
    10 Jul 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پراید برای دانشگاه و BMW برای تفریح
    گوشی موبایل
    N73

پیش گزیده

یه کم واضح تر حرف بزن.

کوجا میخونی؟

به نظرم شما دیر به این فکر افتادی . از همون اول اگه علاقه نداشتی چرا پس رفتی؟ و اصلا چرا تو انتخاب رشته انتخابش کردی؟

حالا بگذریم...

۱) شما اول باید بری از یه آدم مطلع راجع به قوانین سراسری بپرسی . شنبده بودم اگه کسی از سراسری انصراف داد ۱ سال محروم میشه از کنکور.

۲) درسهایی که بالای ۱۲ آوردی را تو رشته ی جدیدت میتونی معادل سازی کنی . البته درسهای مشترک را.

۳) سربازی را چیکار کردی؟ اصلا دختری یا پسر؟؟
    آخرین ویرایش به وسیله sigma rainy : 11 February 2012 در 05:57 PM

3. کاربر زیر از دوست گرامی sigma rainy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

halogen (18 February 2012)

زمان پیوستن
    07 Aug 2007
    شهر
    یه جایی همین نزدیکیا
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia6220-N86

پیش گزیده

اگر دانشگاهتون رشته مکانیک داره میتونی تغییر رشته بدی(البته کار آسونی نیست و بستگی به شرایط دانشگاهتون داره)
    اینکه بخای ارشد رو مکانیک بخونی بی خیال شو، چون کار بسیار سختیه.
    در مورد شرکت دوباره در کنکور هم همونطور که دوستمون گفت شرایطش را باید بپرسی.

زمان پیوستن
    08 Aug 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تريلي فول اسپرت با CD چنجر

پیش گزیده

اگه مشکل سربازی نداری به نظرم رشته مکانیک بخونی بهتره . با توجه به اینکه علاقه داری.
    اما خدمت خیلی مهمه اگه مشمولی نمیتونی این کار رو بکنی . اگه انصراف بدی 4 ما فرصت داری بری سربازی

زمان پیوستن
    10 Aug 2011
    شهر
    Rasht
    اتومبيل
    LOGAN
    گوشی موبایل
    SonyEricson Xperia Neu V

پیش گزیده

درود بر شما
    رشته معدن رشته خوبیه . ضمینه کاریش هم تو ایران هنوز بکره . تو کشوری که تولید در حال تعطیل شدنه مکانیک فقط برای نظام مهندسی و کلاسش خوبه ولی ÷ول زیادی تو معدن خوابیده . در ضمن چون تو رشته معدن زیاد کسی در فکر ادامه تحصیل نیست راهش خیلی هموار تر و ساده تر از مکانیک هست . چند سال آینده وقت شکوفا شدن معدنه . ما که عادت به کلیه فروشی داریم . چون بخاطر ت ح ر ی م نمی تونیم نفت بفروشیم شروع به اکتشاف معادن و شکوفا شدن این قسمت از صنعت خواهیم کرد . اینو من خبر موثق دارم و بعنوان یه برنامه راهبردی داره روش کار میشه . من نباید بگم خودتون بهتر میدونید اینقدر معادن بکر و نا شناخته تو ایران داریم که اگه وجب به وجب ایران رو بگردی می تونید پول توش پیدا کنید . فقط اگه دنبال پشت میز نشینی هستید همین الان انصراف بدین و دباره کنکور بدین .

7. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arash99ir به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

MSv-Classic (18 February 2012), sigma rainy (12 February 2012)

زمان پیوستن
    21 Sep 2011
    شهر
    کاشان
    گوشی موبایل
    چینی :)

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط halogen مشاهده گفتگو

من ترم3 مهندسی معدن اکتشاف داشگاه سراسری تازه تاسیس در شهرستان و نه چندان قوی در سال 89 ورودی بهمن پذیرفته شدم الان هر چه با خودم کلنجار میرم نمی تونم علاقه ای به این رشته پیدا کنم (به علت درسهای حفظی که این رشته دارد)
    من الان 21 سالمه به نظر شما من انصراف بدم و دوباره کنکور شرکت کنم تا رشته مکانیک که دوست دارم قبول بشم یا ارشد رو مکانیک بخونم(اختلاف واحد زیاد با هم دارن) یا اصلا چی کار کنم؟
    ای کاش بجای درس خون بودن کمی تحلیل اقتصادی و آینده نگر داشتی .
    رشته مکانیک چی اون خوبه ؟
    من سایپا بودم هزار تا طرح میومد ولی دستگاه پرس ساده نداشتیم نمونه بزنیم .
    این هیچ همه ی مهندیسین قرار دادی سه ماهه بودند با مدرک فوق لیسانس .
    اونم هیچ
    آدم دیپلمه نیاسر کاشان معدن زد الان رنج روور کمتر ماشین های کارگاهش نیست .
    اینم هیچ
    کشور معادنی دست نخورده داره که مهندسین اکتشاف با دوستان چینی میتونند اندازه نفت از آن درآمد بدست بیارن.
    در آخر
    کمی فکر کن کمی فقط
    مهندس مکانیک برای کشور باندازه کافی هست

زمان پیوستن
    26 Mar 2009
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    سانتافه
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY Note

پیش گزیده

سلام . من هم موافقم که رشته ی شما رشته بسیار مناسبی هست . شروع کردن از صفر زیاد معقول به نظر نمی رسه . در مورد رشتتون بیشتر تحقیق کنید و امکان تغییر رشته رو بیشتر بررسی کنید . دوباره کنکور دادن به نظرم فکر خوبی نیست .

10. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی F@RSH@D rezayi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abs206 (12 February 2012), epsi1on (11 February 2012), PAYAM (12 February 2012)

زمان پیوستن
    07 Aug 2007
    شهر
    یه جایی همین نزدیکیا
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia6220-N86

پیش گزیده

من فکر کنم مشکل دوستمون عدم علاقه به رشته معدن هستش و صحبتی از آینده شغلی نکردند. من برخلاف دوستان، در مورد بازار کار نظر مثبتی رو معدن ندارم، با چند تا استثنا هم نمیشه راجع به یه رشته قضاوت کرد. البته در حال حاضر وضعیت بقیه رشته ها هم تعریفی نداره. الان دوره زمونه بیسوادها، دلالها و ...
    1- این رشته و خیلی از رشته های دیگه با توجه به هزینه سنگین سرمایه گذاری توجهی بهش نمیشه، بخصوص در حال حاضر که نقدینگی مهمترین مشکل صنایع هستش.
    2-انتخاب محل کار انعطاف پذیری رشته های دیگه رو نداره.
    3-نسبت فارغ التحصیلان این رشته به میزان مورد نیاز صنعت معدن زیاده.
    اگر شما از آینده شغلی نگرانید با فارغ التحصیلان رشته خودتون مشورت کنید.

زمان پیوستن
    01 Aug 2006
    شهر
    ormia
    گوشی موبایل
    Nokia 6303i

پیش گزیده

دو مقوله ی اساسی رو باید در نظر بگیرید
    1- میخواهید در آینده کارمند بشید
    2- خودتون کاری رو شروع کنید

اگه میخایید کارمند شرکت یا نهادی بشید مکانیک بهتره البته منظور از بهتر بودن این نیست که معدن جواب نمیده احتمال استخدام نسبت به فارغ لبتحصیل کمتر میشه

اگه خودتون کاری رو میخواهید شروع کنید اصلا مهم نیست چی میخونید . این رو تجربه میگه

ضمنا دوست من کم کم در ایران یه تحصیل بها داده نمیشه . به آینده اقتصادی فکر کنید . مهارت کسب کنید حرفه یاد بگیرید . کارگر باسواد فنی بهتر از دکتر بی سواد هست .اگر مدرک گرا هستید ادامه بدید و تا دکترا بخونید اگه عمل گرا هستید به حرفه فکر کنید نه به مدرک!

13. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farzad-sani به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

F@RSH@D rezayi (12 February 2012), PAYAM (12 February 2012)

زمان پیوستن
    13 Jul 2005
    شهر
    esfahan
    اتومبيل
    IX55,Megan 2000,Rio
    گوشی موبایل
    htc mozart,iphone 5

پیش گزیده

دوست عزیز : ذهن یک پسر 21 ساله به نظر من دیگه توان خواندن اون چرندیات کنکور رو نداره... من 22 سالمه و خودم کاملا اینجوری هستم...
    شروع از صفر منطقی نیست... مگر اینکه بیارزه... چی میارزه؟؟؟ بری خارج از کشور دانشگاه... اینجوری به شروع از صفرش میارزه...
    یا حق
    چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد-من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
    اسم شما به خط میخی...کلیک کنید:
    هر که باشی و به هرجا برسی... آخرین نقطه ی هستی این است

15. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mehran_tavakoli به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ehsan-inventor (14 February 2012), halogen (18 February 2012), sigma rainy (12 February 2012)

زمان پیوستن
    15 Aug 2008
    شهر
    تهران

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط halogen مشاهده گفتگو

سلام دوست عزیز
    گرچه فک می کنم بعد از پست زدنتون اینجا دیگه به اینجا سر نزدید ولی خواستم تجربه مو بگم شاید مفید باشه
    من مهندسی مکانیک خوندم گرایش طراحی جامدات
    باید بگم در مقطع لیسانس خیلی کلیه،یعنی به نظر من ارزش نداره زحمتی که برای رشته فعلی کشیدینو هدر بدین تا مهندسی مکانیک بخونین !
    این که گفتم خیلی کلیه منظورم اینه که راجع به همه چی تو این رشته مطلب می خونین و این قدر مطالب زیاد هست که فرصت نمی کنین رو این چیزی که بیتر دوست دارین وقت بذارین و آخر سر هم حتی اگه یه دانشجوی خیلی درس خون باشین احساس خواهید کرد خیلی از مطالبی رو که خوندین کامل بلد نیستین
    تو شاخه مکانیک سیالاتش یه دنیا مطلب هست از جریان تو لوله کشی آب و ... بگیرین تا آیرودینامیک هواپیما و موشک و ...
    تو شاخه طراحی جامدات هم کلی مطلب هست از طراحی یه تیر ساده بگیرین تا طراحی شاسی ماشین و گیربکس و ... البته از نظر اجزائ ماشین
    تو شاخه دینامیک و ارتعاشاتش هم ... من که توش گم شدم !
    نظر شخصی من اینه که شما اگه به مبحثی علاقه دارین که باعث شده به مکانیک فکر کنین برین اون مبحثو تخصصی یاد بگیرین و خودتون هم این کارو کنین ! چون تو دانشگاه ها نمیشه چیز زیادی یاد گرفت و این خود دانشجو هستش که با تلاشش می تونه چیزی رو یاد بگیره...
    اتفاقا من دارم برای ارشد می خونم یعنی می خوندم فردا هم کنکوره...بی خیالش شدم دیگه،5 ماه براش وقت گذاشتم ولی الان امیدی ندارم قبول شم و برامم مهم نیست دیگه چون ارشد هم بخونم باید یه سری مطلب اضافه رو بخونم که خیلی بهشون علاقه ندارم،اما یه مزیت داشت و اون این که درس هایی رو که تو مدت تحصیلم نتونستم خوب بخونم رو الان خوندم و می دونم واقعا به کدوم گرایش از مهندسی مکانیک علاقه دارم...
    حالا اگه قبول نشدم می خوام خودم وارد بحث های تخصصی که علاقه دارم بشم،مثل دینامیک ماشینی که منجر به طراحی مکانیزم بشه یا این که به آیرودینامیک هم علاقه دارم شاید این دو رو با هم پیش ببرم آخر سر هم اگه به جایی رسیدم خودم به خودم یه مدرک فوق تو این دو بحث میدم !!
    به نظر من دانشگاه و گرفتن مدرک هدر دادن عمره(تو ایران)
    در مورد درآمد که دوستان گفتن هم بگم که اکثر استادایی که تو دانشگاه ما تدریس می کنن وضع آن چنانی ندارن ،مایه دارترین استادمون مگان 2000 داره که رییس دانشکده هم شده تازگیا ! خیلی هاشون چند شغله هم هستن مثلا دوتاشون تو وزارت دفاع کار می کنن ولی باز هم با این وجود وضعیتشون خیلی خوب به نظر نمیاد،یکیشونم که تو شرکت نفته با پراید 132 میاد ! حالا نمی دونم ماشین اصلیشو نمیاره که ما نبینیم یا...؟!
    بقیه یا ماشین ندارن یا پرایدو و 405 و النود و ... دارن البته ماشین دلیل نمیشه ولی میشه بعضی وقتا ازحرف هاشون اینو فهمید ...از گله کردن ها و ...
    البته یکیشون لکسوس is c داره فقط که اونم به خاطر کار آزاد اینو خریده !
    یعنی اگه بخوایم فوق و دکترا... بگیریم که به درآمد بالا برسیم به نظر من اشتباهه.نمی دونم شایدم اشتباه می کنم ولی با توجه به وضعی که تو مملکت می بینم اینو میگم،پسرخالم هم سن منه از وقتی که من رفتم دانشگاه اونم یه مغازه زد الان اون یه خونه خریده که بالای 200 تومن براش پول داده و یه 206 هم زیرپاشه ! منم بدون این که تا حالا از تحصیلم پولی درآورده باشم درس خوندم...! کلی عرض می کنم : برم سر کار دولتی هم وضع جالبی نخواهم داشت ...که باعث شده منم برم تو کار آزاد البته به تخصص خودم تا حدودی مربوطه ... می خواستم بگم که کار آزاد بهتره و مدرک گرفتن هم بیشتر برای این به کار میاد که تو کار دولتی استخدام بشیم که با پول زیاد تناقض داره !
    یه کوچولو از خودم گفتم و چیزی که بهش رسیدم حالا درست یا غلط...امیدوارم مفید باشه
    آخرین ویرایش به وسیله ehsan-inventor : 14 February 2012 در 03:23 PM

17. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی ehsan-inventor به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

aapo (14 February 2012), abbas_alavi (14 February 2012), halogen (18 February 2012), Hitman908 (18 February 2012), sigma rainy (15 February 2012)

زمان پیوستن
    25 Jan 2011

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sigma rainy مشاهده گفتگو
    یه کم واضح تر حرف بزن. کوجا میخونی؟به نظرم شما دیر به این فکر افتادی . از همون اول اگه علاقه نداشتی چرا پس رفتی؟ و اصلا چرا تو انتخاب رشته انتخابش کردی؟حالا بگذریم... ۱) شما اول باید بری از یه آدم مطلع راجع به قوانین سراسری بپرسی . شنبده بودم اگه کسی از سراسری انصراف داد ۱ سال محروم میشه از کنکور. ۲) درسهایی که بالای ۱۲ آوردی را تو رشته ی جدیدت میتونی معادل سازی کنی . البته درسهای مشترک را.۳) سربازی را چیکار کردی؟ اصلا دختری یا پسر؟؟

زمان پیوستن
    25 Jan 2011

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sigma rainy مشاهده گفتگو
    یه کم واضح تر حرف بزن. کوجا میخونی؟به نظرم شما دیر به این فکر افتادی . از همون اول اگه علاقه نداشتی چرا پس رفتی؟ و اصلا چرا تو انتخاب رشته انتخابش کردی؟حالا بگذریم... ۱) شما اول باید بری از یه آدم مطلع راجع به قوانین سراسری بپرسی . شنبده بودم اگه کسی از سراسری انصراف داد ۱ سال محروم میشه از کنکور. ۲) درسهایی که بالای ۱۲ آوردی را تو رشته ی جدیدت میتونی معادل سازی کنی . البته درسهای مشترک را.۳) سربازی را چیکار کردی؟ اصلا دختری یا پسر؟؟
    ممنون از پاسختون من پسر هستم و معافی هم دارم ، برای اینکه چاره ی دیگه ای نداشتم و فکر نمی کردم که اینجا قبول میشم

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد