تبليغات در پي‌هالز

صفحه 6 از 6 اولاول 123456
نمایش نتایج 66 به 74 از 74

نام گفتگو: کد IMEI در موبايل چيست؟

زمان پیوستن
    29 Jul 2006
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    siemens sl55 - nokia 6260 - nokia 6630 - nokia n70 - nokia n90 - nokia n73 - se p990

پیش گزیده

سلام من k750 دارم بعد از آپگرید کردن فریمور شماره سریالم عوض شد و مخابرات هم کاری نکرد تا این که مجبور شدم یه گوشی دیگه بخرم یه سوال داشتم
    میشه یه گوشی قدیمی ارزون بخرم بعد سریالش رو بندازم رو k750
    ?

زمان پیوستن
    27 Apr 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    jasjam

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط peymand مشاهده گفتگو
    سلام من k750 دارم بعد از آپگرید کردن فریمور شماره سریالم عوض شد و مخابرات هم کاری نکرد تا این که مجبور شدم یه گوشی دیگه بخرم یه سوال داشتم
    میشه یه گوشی قدیمی ارزون بخرم بعد سریالش رو بندازم رو k750
    ?
    دوست عزیز احتیاجی به این کار نیست شما گوشیتو ببر پاساژعلاالدین با کامپیوتر این کارو میکنن البته خیلی هم بهش اطمینانی نیست
    زندگی مثل پیانو است,دکمه های سیاه برای غم ها و دکمه های سفید برای شادی ها .اما زمانی می توان آهنگ زیبایی نواخت که دکمه های سیاه و سفید را با هم بفشاری

یا حق

زمان پیوستن
    28 May 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده

میخواستم بدونم آیا با دانستن شماره سریال گوشی کسی میشه کاری کرد؟ آخه بعضیا می ترسن تو فروم شمار IMEI خودشونو بدن!
    پسرهایی از جنس عشق

زمان پیوستن
    24 Dec 2006

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط kimia84 مشاهده گفتگو
    میخواستم بدونم آیا با دانستن شماره سریال گوشی کسی میشه کاری کرد؟ آخه بعضیا می ترسن تو فروم شمار IMEI خودشونو بدن!
    سلام دوست عزیز:
    شماره IMEI یک شماره ای است که فقط MSC میتواند با ان کار کند و نه کدام شخص یا کدام بخش دیگر.
    در بعضی از اپراتورها با داشتن این شماره میتوانند که موبایل را قفل کرده و از کار بیندازند به خصوص در هنگام دزدی شدن موبایل.
    هر موبایل یک IMEI منحصر به فرد خود را دارد و مانند شماره ای که هر مادربورد کامپیوتر برای خود دارد.
    و این شماره توسط SIM موبایل به MSC ارسال میشود. و هیچ کسی نمیتواند که با داشتن این شماره کاری بکند مگر انکه در MSC دسترسی داشته باشد.

زمان پیوستن
    23 Nov 2005
    اتومبيل
    VW Gol
    گوشی موبایل
    Qtek S200 & Nokia 7070

پیش گزیده

كشور سازنده و کارآیی
    گوشی همراه خود را از روی شماره ساخت گوشی
    با نوشتن کد زیر دریابید

# 6 0 # *

After you enter the code you will see a new code contain 15 digits :

بعد از نوشتن شماره بالا شما عددی 15 رقمی خواهید دید

43 4 5 6 6 1 0 6 7 8 9 4 3 5

IF the digit number Seven & Eight is 02 or 20 that mean it was Assembly on Emirates which is very Bad quality .

- اگر شماره های هفتم و هشتم 02 یا 20 باشد، گوشی شما مونتاژ امارات متحده عربی بوده و کارآیی آن خیلی بد می باشد.

- IF the digit number Seven & Eight is 08 or 80 that mean it's manufactured in Germany which is not bad .

- اگر شماره های هفتم و هشتم 08 یا 80 باشد، گوشی شما مونتاژ آلمان است و کارآیی آن بدک نیست.

- IF the digit number Seven & Eight is 01 or 10 that mean it's manufactured in Finland which is Good .

- اگر شماره های هفتم و هشتم 01 یا 10 باشد، گوشی شما مونتاژ فنلاند است و کارآیی آن خوب است.

- IF the digit number Seven & Eight is 00 that mean it was manufactured in original factory which is the best Mobile Quality ...

- اگر شماره های هفتم و هشتم 00 باشد، گوشی شما ساخت كارخانه اصلی و دارنده نشان (مارک) خود گوشی است و دارای بهترین کارآیی می باشد.

- IF the digit number Seven & Eight is 13 that mean it was Assembly on Azerbaijan which is very Bad quality and very dangerous for health !!!

- اگر شماره های هفتم و هشتم 13 باشد، گوشی شما مونتاژ كشور آذربایجان و کارآیی آن خیلی بد بوده و برای بدن نیز زیان آور است.
    www.aariaboom.com

May 17 2059 چه زود دیر میشود...
    There is a narrow line between love and hate

زمان پیوستن
    03 Jan 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ماشین!!

پیش گزیده

سلام
    من براي باز كردن قفل گوشي همراهم برنامه اي به نام unlock phone رو در آن اجرا كردم،اين برنامه به من IMEA code رو ميده و registration code رو مي خواد!حالا من نمي دونم اين رجيسترشن كد چي هست و چطور مي تونم اونو پيدا كنم!و اينكه آيا اين برنامه مي تونه قفل گوشيم رو باز كنه يا نه؟

زمان پیوستن
    05 Apr 2006
    اتومبيل
    two 0 six GRAY -T3 & ALX SD
    گوشی موبایل
    5

پیش گزیده

IMEI یا (International Mobile Equipment Identity) یک کد 15 رقمی منحصر به فرد است که توسط یک موبایل GSM برای شناسایی در شبکه GSM به کار میرود.

IMEI در موبايل را ميتوان با Mac Address در کارت شبکه مقايسه نمود. با این تفاوت که در بعضی از شبکه های LAN گاهی از مک آدرس به عنوان آدرس مبدا و مقصد هم استفاده میشود ولی در شبکه GSM این کد هیچگاه برای آدرس دهی مبدا و مقصد استفاده نمیشود.

با هر بار رجيستر شدن سيم کارت ، کد IMEI برای شبکه در قسمت ثبت ID تجهيزات (Equipment Identity Register= EIR ) ارسال و ثبت میگردد.IMEI در اکثر گوشی ها با شماره گیری *#06# توسط خود موبایل نمایش داده میشه و همچنین معمولا زیر باتری روی بدنه موبایل هم چاپ شده است.

یک کد IMEI به چهار قسمت تقسیم میشود و هربخش توسط یک اسپیس(Space) مانند مثال زیر جدا میشود :

AAAAAA BB CCCCCC 0

جدول زیر نشان میدهد که این چهار قسمت چگونه یک عدد IMEI را تشکیل میدهد.

6 رقم اول یعنی (AAAAAA TAC (Type Approval Code نامیده میشود . دو رقم اولش کشور مصوب را نمایش میدهد.

2 رقم بعدی یعنی BB کد FAC یا (Final Assembly Code) نمایش دهنده کارخانه سازنده گوشی میباشد. مثلاً 41=Siemens

6 رقم بعدی CCCCCC کد SNR یا همان شماره سریال موبایل است.

1 رقم آخر نیز SP کد Spare است و معمولا 0 میباشد و بلااستفاده می باشد.

هر کد IMEI ذخيره شده در EIR دارای 3 طبقه بدنی میباشد که هر کدام از کدهای IMEI در يکی از این طبقه بندیها قرار میگیرند:

· سفيد : يک IMEI مجاز

· خاکستری : يک IMEI که بايد مورد پيگيری قرار گيرد (عمدتاً گوشی های تازه وارد شده و ثبت نشده توسط مخابرات در اين دسته قرار ميگيرند)

· سياه : يک IMEI غير مجاز و مسدود (عمدتاً گوشی های مسروقه يا غير مجاز در اين زمره قرار ميگيرند)

مراجع:

http://www.accesscomms.com.au/imei.htm

http://www.gsm-security.net/faq/imei...tity-gsm.shtml

ترجمه : کامران احمدی
    منبع : سایت شرکت مخابرات ایران
    احمق باشم نقد دنیا وانهم و به نسیه اخوا دل خوش کنم.

زمان پیوستن
    04 Sep 2008
    شهر
    کرمانشاه
    گوشی موبایل
    N70

پیش گزیده

میخواستم بدونم کسی از G Analizer اطلاعاتی داره؟
    Reza Yarahmadi
    kermanshah

زمان پیوستن
    22 Jan 2005
    شهر
    Detroit

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط reza2505812 مشاهده گفتگو
    میخواستم بدونم کسی از G Analizer اطلاعاتی داره؟
    دوست عزیز تحقیقی که من کردم "g analyzer" فقط مربوط به سیستم صوتی ماشین و این هاست.می شه یک مقدار بیشتر توضیح بدید؟؟

زمانی که سکوت بدتر از خیانت است...

صفحه 6 از 6 اولاول 123456

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند