تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 8 از 8

نام گفتگو: نخبگان لطفا راهنمايي!جدا سازي طلا از ...

زمان پیوستن
    08 Oct 2011

پیش گزیده نخبگان لطفا راهنمايي!جدا سازي طلا از ...

دوستان سلام مخصوصا مهندسين متالوژي ومواد لطفا كمك!همونطور كه حتما ميدونيد توي 1سري از برد هاي حساس الكترونيكي از طلا يا نقره به عنوان هادي استفاده ميشه خواستم بپرسم كسي هست 1راهنمايي بكنه بگه چطور ميشه اين طلارو هرچند ميدونم مقدارش خيلي ناچيزه چطور ميشه از مدار ات برقي جدا كرد ؟

زمان پیوستن
    26 Mar 2009
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    سانتافه
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY Note

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdi9999 مشاهده گفتگو
    دوستان سلام مخصوصا مهندسين متالوژي ومواد لطفا كمك!همونطور كه حتما ميدونيد توي 1سري از برد هاي حساس الكترونيكي از طلا يا نقره به عنوان هادي استفاده ميشه خواستم بپرسم كسي هست 1راهنمايي بكنه بگه چطور ميشه اين طلارو هرچند ميدونم مقدارش خيلي ناچيزه چطور ميشه از مدار ات برقي جدا كرد ؟
    سلام . خوب هدفتون از جدا سازی اون چی هست ؟

زمان پیوستن
    08 Oct 2011

پیش گزیده

سلام منظورتون رو متوجه نميشم مگه فرقي هم ميكنه ؟
    شما فرض كنيد من 1سزي قطعات مستعمل دارم توي كارم خرابي هم دارن ميخوام طلاهاشو جدا كنم نميدونم اين كار اصولا صرفه داره يا نه لاقل امتحانش بي ضرره اگه كسي بتونه تو اين تاپيك 1جور راهنماييم كنه كه من بتونم ولو بصورت ازمايشگاهي اين كارو بكنم حسابي ذوق زده ميشم وممنونش ميشم

زمان پیوستن
    08 Oct 2011

پیش گزیده

خدايي فكر ميكردم بمحض مطرح شدن اين تاپيك كلي از دوستان مخصوصا نخبگان ومهندسين محترم شيمي وعلم مواد وارد بحث بشن واين بحث براشون جذابيت داشته باشه ولي ظاهر تا الان خبري نشده اميدوارم دوستان كم لطفي نكنن واگه كمكي از دستشون برمياد مضايقه نكنن

5. کاربر زیر از دوست گرامی mehdi9999 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

saasaan (29 October 2011)

زمان پیوستن
    02 Oct 2011
    شهر
    تهران-میدان هروی
    اتومبيل
    پژو 206 صنودقدار V8

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdi9999 مشاهده گفتگو
    خدايي فكر ميكردم بمحض مطرح شدن اين تاپيك كلي از دوستان مخصوصا نخبگان ومهندسين محترم شيمي وعلم مواد وارد بحث بشن واين بحث براشون جذابيت داشته باشه ولي ظاهر تا الان خبري نشده اميدوارم دوستان كم لطفي نكنن واگه كمكي از دستشون برمياد مضايقه نكنن
    در این سایت همه فکرشون به این مونده که یکی بگه ال90 خوبه یکی بگه ریو خوبه یکی بگه 206 خوبه. بعدش هم یکی پیدا بشه و بگه که تاپیک قفل شد نوشته پاک شد و کاربر اخراج شد و دوباره روزی از نو ....چیزی به غیر از این در این سایت مشاهده نمیشود. برای همیشه از این سایت خداحافظی میکنم.

زمان پیوستن
    07 May 2011

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط saasaan مشاهده گفتگو
    در این سایت همه فکرشون به این مونده که یکی بگه ال90 خوبه یکی بگه ریو خوبه یکی بگه 206 خوبه. بعدش هم یکی پیدا بشه و بگه که تاپیک قفل شد نوشته پاک شد و کاربر اخراج شد و دوباره روزی از نو ....چیزی به غیر از این در این سایت مشاهده نمیشود. برای همیشه از این سایت خداحافظی میکنم.
    ضمن عرض خداحافظی به ساسان عزیز عرض کنم که مقادیر طلا بشدت تو این ادوات کمه. نمیدونم رشته شما چیه اما مباحث VLSI و ULSI رو که مخصوص دوستان مهندس الکترونیک هست مطالعه بفرمایید متوجه میشید این کار صرفا اتلاف وقته. شما به حجم آی سی توجه نکنید. مساخت مفید واقعیش در حد میلی متر مربعه که اون هم مقدار بسیار کمیش در حد میکرون Pathهای مخصوص اتصالات بیرونیه.

8. کاربر زیر از دوست گرامی masoud687 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ATOS (29 October 2011)

زمان پیوستن
    21 Sep 2009
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    Ford C Victoria 1955
    گوشی موبایل
    Nokia 5700XM

پیش گزیده

یه خورده بیشتر توضیح بده! جنس بردها از چیه؟ معمولا نوعی پلیمر هستند درسته؟من تا حالا این نوع بردها رو از نزدیک ندیدم آیا میشه قسمت فلزی (که طلا یا نقره هست) رو به روش فیزیکی جداکرد؟ اگه نشه باید برد رو داخل یک حلال آلی انداخت از اونجایی که فلز در حلالهای آلی حل نمیشه میشه اون رو بازیافت کرد البته ممکنه برد در برابر حلال مقاوم باشه و حل نشه!بعد فلزی که بدست میاد با چه فلزاتی دیگه ای هست؟مثلا اگه طلا و مس باشه میشه داخل اسید نیتریک انداخت مس حل میشه اما طلا حل نمیشه! بعدا میشه خود مس رو هم دوباره احیا کرد. یا مثلا باید از طریق نقطه ذوب فلزات برای جدا سازیشون استفاده کرد. شما برای اینکه بدونید که جنس قسمت فلزی از چیه میتونید از دستگاه XRD استفاده نمایید. ای بحث بیشتر به رشته شیمی تجزیه مربوط میشه

چرا دو جا تاپیک میزنی قاطی کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    سرباز مرزباني، نقطه صفر مرزي

زمان پیوستن
    08 Oct 2011

پیش گزیده

اقا مسعود باسلام وتشكر شايد صحبت شما در مورد كمي اين فلز توي بردها درست باشه اما توي بعضي بردها اين مقدار بيشتره ضمنا اين كاريه كه من اطلاع دارم توي بعضي جاها از جمله تركيه و حتي توي ايران هم انجام ميشه شايد بالابودن قيمت فلزاتي مثل طلا اين كارو توجيح پذير كرده

11. کاربر زیر از دوست گرامی mehdi9999 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

masoud687 (30 October 2011)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد