تبليغات در پي‌هالز

صفحه 37 از 38 اولاول ... 27303132333435363738 آخرآخر
نمایش نتایج 469 به 481 از 486

نام گفتگو: مسائل فنی خودرو مزدا new3

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

این چندین باری که بهش اشاره کردی پشت هم بوده و همون اوایل خرید ماشین بوده؟و اینکه چه مکملی استفاده(برند)میکردید و به چه میزان؟
    فکر میکردید اگر بنزین معمولی بریزید ماشین راه نمیره یا موجب پیدایش ایراد و اشکال برای موتور میشه؟

2. کاربر زیر از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ahmad03 (5 April 2013)

زمان پیوستن
    04 Jun 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    نیو مزدا 3

پیش گزیده

مازیار جان من اوایل فقط بنزین سوپر میزدم اما یه مدت بنزین سوپر در تهران کم شد یا جایگا ها اصلا نداشتندیا زود تموم می کردند من حقیقتا نمی دونم الان فرقی بین بنزین سوپر و معمولی در ایران وجود دره یا نه اما....هم در خودروی ال نودی که داشتم و هم در این مزدا متوجه شدم در اولین سوختگیری بنزین معمولی یعدازینکه بار ها و بارها بنزین سوپر استفاده می کردم مصرف سوخت در کامپیوتر سفری هر دو خودور به میزان 1تا 1.5 لیتر افزایش پیدا کرد وهمینطور به وضوح احساس می کردم ماشین دچار افت در شتاب اولیه شده برای همین عقل ناقصم می گفت لاقل مکمل در کنار بنزین استفاده کنم شاید این مسله جبران بشه در مورد بوی نا مطبوع هم بگم این مسله همیشگی نیست بعضی مواقع خیلی شدید و بعضی مواقع خیلی خفیفه در ضمن الان در جایگاه های تهران تنها یک مدل مکمل وجود داره که مارکش رو نمی دونم اما همه جا هست و رنگ بطریش مشکی(یا قهوه ای) هست و به گفته چند جایگاه دار دیگه داره کمیاب میشه و وارد نمیشه قیمتشن هم چندان ارزان نیست!!! الان که داره اینا رو ازت میشنوم با خودم میگم کاش اصلا مکمل نمی ریختم؟حالا به نظر شما کاتالیست آسیب دیده و بایدتعوض بشه؟ یادمه زمان کنکور دبیر شیمی ما می گفت اگر در خودرو های جدید(اون موقع 206رو بورس بود تازه اومده بود) از بنزین معمولی به جای بنزین سوپر استفاده کنید کاتالیست اگزوز سریعا از بین میره!!!

4. کاربر زیر از دوست گرامی ahmad03 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (6 April 2013)

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    اینکه بنزین معمولی(به نسبت بنزین سوپر) باعث از بین رفتن سریع کاتالیست میشود،درست نیست.همونطور که شاید بدونید کاتالیست اگزوز هم عمر مصرف داره و وقتی که عمرش تموم بشه بودنش باعث الودگی بیشتر هوا میشه تا نبودنش.
    شاید اگر معلم شمی شما به گونه ای دیگر مطلب رو بیان میکرد،بهتر بود.اینکه:
    بنزین معمولی به نسبت بنزین سوپر باعث کاهش عمر مصرف کاتالیست میشود صحیح تر بود.
    مطلبی که اخیرا چندین بار توی فروم همسایه خوندم این بود که مکمل های بنزین،روی کاتالیست تأثیر متفی گذاشته و باعث تولید بویی همچون تخم مرغ فاسد میگردند.
    اینکه در مورد روغن موتور پرسیدم چون یکی از دوستان ما که برخی به موجب منتشر شدن کلیپ های مقایسه ای شتاب ماشینش ممکنه ایشون رو بشناسند یکبار به من گفت که وقتی صبح ها ماشین رو روشن میکنه(مزدا3 قدیم) اولا ماشینش دود سفید ایجاد میکنه و بویی شبیه تخم مرغ گندیده از اگزوز خارج میشه،و به محض اولین نیش گازی که بده هم اون دود سفید رنگ رفع میشه و هم اون بوی اگزوز.که وقتی که ازشون پرس و جو کردم گفتند که روغن بهران سوپر پیشتاز استفاده میکنند 5w-50 که حتی هر 4000تا5000 کیلومتر هم نیم لیتر کم میکنه.که بهش پیشنهاد کردم کاسترول مگناتک رو از نمایندگی بگیره و بریزه داخل موتور و با کمال تعجب بعد از اینکار گفت که اون بوی نامطبوع قطع شده،نگو اونموقه از مکمل استفاده نمیکرده.
    و اینکه با بنزین سوپر ماشین نرم تر و کم صدا تر کار میکنه به نسبت بنزین معمولی هم درسته.و مصرف سوخت هم مقداری پایینتر هست هم تأیید میکنم.ولی با توجه به 100 تومن گرونتر بودن در حالت کلی تفاوتی ایجاد نمیکنه.
    شما حساب کن مثلا ماشینت صدی 7 بسوزونه با بنزین سوپر:
    7×800=5600 تومان
    حالا بنزین معمولی زدید و ماشین صدی 8 بسوزونه:
    8×700=5600 تومان
    ولی از نظر عملکرد موتور و صدای اون درسته،ولی هرجا بنزین سوپر در دسترس نبود بنزین معمولی اشکالی ایجاد نمیکنه،فقط از جایگاه داخل شهر سوختگیری کنید بهتره.اگر هم مشکلی با بنزین معمولی داشتید نیم ساعت سر باتری رو جدا کنید و مجددا وصل کنید تا ecu به حالت factory default برگرده و با سوخت جدید خودش رو متناسب کنه.

این نکته رو هم اضافه کنم که مزدا3 قدیم،استاندارد الایندگی یورو2 رو کسب کرده بود.این در حالیست که
    مزدا3 جدید استاندارد الایندگی یورو4 رو کسب کرده.پس کاتالیست اون هم باید بهتر و دقیقتر عمل کنه.شما یه مدت از مکمل سوخت استفاده نکن.ببین تغییری در روند انتشار بوی نامطبوع اگزوز ایجاد میشه یا نه؟
    قیمت کاتالیست اگزوز هم همچین ارزون و کم نیست که راحت بخواهید تعویضش کنید...!
    یا حق ...

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ahmad03 (6 April 2013), فروزنده (14 April 2013)

زمان پیوستن
    09 Feb 2010
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy CORE

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ahmad03 مشاهده گفتگو
    مازیار جان من اوایل فقط بنزین سوپر میزدم اما یه مدت بنزین سوپر در تهران کم شد یا جایگا ها اصلا نداشتندیا زود تموم می کردند من حقیقتا نمی دونم الان فرقی بین بنزین سوپر و معمولی در ایران وجود دره یا نه اما....هم در خودروی ال نودی که داشتم و هم در این مزدا متوجه شدم در اولین سوختگیری بنزین معمولی یعدازینکه بار ها و بارها بنزین سوپر استفاده می کردم مصرف سوخت در کامپیوتر سفری هر دو خودور به میزان 1تا 1.5 لیتر افزایش پیدا کرد وهمینطور به وضوح احساس می کردم ماشین دچار افت در شتاب اولیه شده برای همین عقل ناقصم می گفت لاقل مکمل در کنار بنزین استفاده کنم شاید این مسله جبران بشه در مورد بوی نا مطبوع هم بگم این مسله همیشگی نیست بعضی مواقع خیلی شدید و بعضی مواقع خیلی خفیفه در ضمن الان در جایگاه های تهران تنها یک مدل مکمل وجود داره که مارکش رو نمی دونم اما همه جا هست و رنگ بطریش مشکی(یا قهوه ای) هست و به گفته چند جایگاه دار دیگه داره کمیاب میشه و وارد نمیشه قیمتشن هم چندان ارزان نیست!!! الان که داره اینا رو ازت میشنوم با خودم میگم کاش اصلا مکمل نمی ریختم؟حالا به نظر شما کاتالیست آسیب دیده و بایدتعوض بشه؟ یادمه زمان کنکور دبیر شیمی ما می گفت اگر در خودرو های جدید(اون موقع 206رو بورس بود تازه اومده بود) از بنزین معمولی به جای بنزین سوپر استفاده کنید کاتالیست اگزوز سریعا از بین میره!!!
    دوست عزیز به طور خلاصه هر کاتالیزوری یه روزی عمرش تموم میشه مخصوصا کاتالیزورهای فدا شونده یا مصرفی‏، مثل همین کاتالیستهای اگزوز

نگرانی بی مورده هرچی هم که زده باشی در نهایت یه چندروزی اینور اونور فرقی نمیکرد.

تستی که گفتم رو انجام دادی یه مقداری بنزین سوپر بزن ببین باز همون بو رو میده یا مشابه اونو، اگه اینجوری بود کاتالیستها به رحمت خدا پیوستن، ممکنه ببینی ماشینی مدلش از ماشین شما پایین تره و این مشکل رو نداره اما اینو باید ببینی چقدر کار کرده و چجوری. نگرانی بی مورده مطمئن شدی از کاتالیست هاست کلا برش دار و بده یه لوله جاش بندازن و خیالتو راحت کن ماشینت بهتر از قبل هم میشه
    خداوندا، اين کشور {ايران} را از سه چيز دور بدار* دروغ، دشمن، خشکسالي*
    کلوپ آزرا TG "نسل قديم" https://t.me/joinchat/AAAAAEJD5FGypbQAwMbBmA

آيا مي‌دانيد کاربرد دکمه سپاس چيست؟

8. کاربر زیر از دوست گرامی a_rudi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ahmad03 (6 April 2013)

زمان پیوستن
    04 Jun 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    نیو مزدا 3

پیش گزیده

با تشکراز دوستان عزیز که راهنمایی کردند من هم گفته جناب مازیار مبنی بر اینکه فعلا یه مدت مکمل استفاده نکنم رو عملی می کنم هم گفته اون دوست دیگه عزیزمون که فرمودند باک خالی بشه و سوپر استفاده بشه بعد از چند وقت نتیجه رو خدمتتون اعلام می کنم ممنون

10. کاربر زیر از دوست گرامی ahmad03 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (6 April 2013)

زمان پیوستن
    21 Dec 2012

پیش گزیده

سلام به همگی
    من یک چند وقتی هست دنبال منبع اگزوز اسپرت می گردم تا اینکه بعد از چند وقت گشتن تو اینترنت و ...
    بالاخره با منبع اگزوز corksport اشنا شدم
    می خواستم بدونم برای استفاده از این منبع نیاز هم هست short ram intake استفاده بشه یا همون منبع اگزوز کافی هست و اینکه چقدر تو اسب بخار و گشتاور و مصرف سوخت ماشین تاثیر داره

زمان پیوستن
    04 Jun 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    نیو مزدا 3

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان عزيز خوشحالم بعد از مدت ها دوباره سايت پي هالز راه اندازي شد
    2تا سوال فني داشتم
    1- نشانه هاي افت گاز کولر چيه؟ چند روزي خنکي کولر ماشين خيلي افت کرده و هي سردو گرم ميشه ولي ديگه مثل قبل خنک نمي کنه...از کجا ميشه فهميد نياز به شارژ داره و اگر نيازه آيا گاز کولر با مارک خاصي مد نظر مزدا سواران هست؟
    2- معمولا تعويض روغن گيربکس و سرويس اون در کيلومتر چند انجام ميگيره
    با تشکر

زمان پیوستن
    01 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206T4-Mazda 3n
    گوشی موبایل
    HTC Desire HD

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ahmad03 مشاهده گفتگو
    2- معمولا تعويض روغن گيربکس و سرويس اون در کيلومتر چند انجام ميگيره
    با تشکر
    معمولا رو 50هزار کيلومتر ميگن روغن رو عوض کنين.البته نمايندگيش اگه با انصاف باشه هر مقداريش که لازم باشه عوض ميکنه
    I'm Done

14. کاربر زیر از دوست گرامی vahid_elx_645ci به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ahmad03 (19 August 2014)

زمان پیوستن
    05 Jan 2015

پیش گزیده

دوستان سلام
    من يه مزدا نيو دارم.
    من لنت ترمز عقب بتازگي در نمايندگي عوض کردم . 300 تومان . منتها از اونموقع برخي مواقع ، موقع شروع به حرکت يه صداي عجيبي از لاستيک هاي عقب تو اتاق ميپيچه .. انگار که لنت ها درگيره. يه صداي گووه مياد. البته هميشگي نيست. دوستان ميدونن علت از چيه؟
    آخرین ویرایش به وسیله maya2015 : 12 October 2015 در 06:26 PM

زمان پیوستن
    20 Jan 2015
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    206 t5وmazda 3N
    گوشی موبایل
    Sony Z1

پیش گزیده

درود
    لنت جديد گاهي تا200 کيلومتر اول صداهايي ايجاد ميکنه تا با صفحه ديسک هماهنگ بشه و ضمنا پوشش مومي روي لنت از بين بره ولي اگر اين صدا ادامه پيدا کنه يا ديسک ترمز خط برداشته که با باززديد چرخ مشخص ميشه و اگر خطي وجود نداشت مشکل از جنس لنت هستش و ماشين خودم که لنتش با مارک textarعوض کردم که حسابي کلافم کرده
    اميدوارم مثل قبل جنساي اصلي و بازار موجود بشه تا بابت جنس چيني پول لنت اصلي را نديم!!!!!!!!!!!
    قدر لحظات با هم بودنرا بدانیم شاید این لحظه تنها ​فرصت ما باشد.ـ

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    نقل قول نوشته شده توسط maya2015 مشاهده گفتگو
    دوستان سلام
    من يه مزدا نيو دارم.
    من لنت ترمز عقب بتازگي در نمايندگي عوض کردم . 300 تومان . منتها از اونموقع برخي مواقع ، موقع شروع به حرکت يه صداي عجيبي از لاستيک هاي عقب تو اتاق ميپيچه .. انگار که لنت ها درگيره. يه صداي گووه مياد. البته هميشگي نيست. دوستان ميدونن علت از چيه؟
    دوست عزیز اول اینکه کدوم نمایندگی برای شما لنت عقب رو 300 تومن حساب کرده؟
    چون لنت جلو 220-230 تومن هست و لنت عقب 180-190 تومن هست.حتما از طریق سوابق خودرویی تون چک کتید که آیا تو سایت هم همون رقم در فاکتور قید شده یا نه؟
    در مرحله دوم اگر که لاستیک خودروی شما yokohama C Drive هست،اون صدای هوووو هوووو یی که از چرخ های عقب بگوش میرسه مربوط به صدای لاستیک هست و ارتباطی با لنت نداره.یعنی قبل از تعویض لنت عقب هم اون صداها بوده و شاید شما بهش توجه نکرده بودید.

یا حق ...!

زمان پیوستن
    04 Jun 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    نیو مزدا 3

پیش گزیده

سلام
    من بعد از مدت ها مزاحمتون شدم
    راستش من سال گذشته مزدا نيو مدل 90 رو فروختم و حالا قصد دارم دوباره مزدا 3 نيو بخرم...نظرم رو مدل 94 هست اما شنيدم کيفيت جنس داشبورد و چرم مدل ها 94 بسيار افت کرده..البته ميگم شنيدم و از نزديک نديدم...آقا مازيار شما اطلاعي راجب کيفيت مدل هاي 94 داري به ما بدي
    ممنون

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

Lightbulb

با سلام.

نظرم رو مدل 94 هست اما شنيدم کيفيت جنس داشبورد و چرم مدل ها 94 بسيار افت کرده
    احمد عزیز،اینکه در واقعیت کیفیت یک خودرو نسبت به سالهای گذشته افت پیدا کنه،مستلزم اینه که؛

- یا قطعه ساز اون تغییر پیدا کنه و اون قطعه از سایر قطعه سازان مورد تأیید و طرف قرارداد با شرکت مادر تأمین بشه.چرا که هیچوقت شرکتهایی که برنامه ریزی در سطح عرضه محصولات در سطح جهانی رو بعنوان اهداف اصلی در دستور کار دارند،هیچوقت حاضر نیستند که اعتبار و جایگاهی که برای بدست آوردنش سالها زمان صرف کردند و در این مدت تلاش های فراوانی صورت پذیرفته،با سهل انگاری یا کوتاهی یا طمع کسب تنها اندکی سود بیشتر شرکت مادر اونهم از مشتریان کشوری که در اصل نام شرکت بر پایه اعتقادات و علاقه مندی مؤسس و بنیانگذار اصلی شرکت به آئین یکتاپرستی کشور ما لقب گرفته،بعید بنظر میرسه.
    چرا که اولا از سال 1378 که سواری های مزدا با مدل 323F در ایران عرضه شد و بعد از اون هم 323GLX و 323FL و سپس 3 و 3 جدید و 2 و درنهایت 3FL که 3 سالی از ورودش به ایران میگذره،سوابق نشون میده که همواره مزدا خواهان بروزرسانی محصول خودش برای بازار ایران بوده و حتی از لحاظ امکانات و ارتقاء تجهیزات خودروهاش بر خلاف سایر خودروهای مونتاژی در ایران،سرامد و پیشرو بوده.

- یا اینکه قطعات فرضا داخلی سازی شده باشه که با توجه به تیراژ محدود این محصول،داخلی سازی اون اصلا امکانپذیر نیست ضمن اینکه مقرون به صرفه هم نخواهد بود.تازه فرضا هم امکانپذیر بشه،قابلیت اجرا نداره،چرا که مهندسان ناظر بر خط مونتاژ چنین اجازه ای رو به طرف ایرانی نخواهند داد.حتی اگر هم میدادند،راختترین کار تغییر لاستیک های خودرو و تعویض با نمونه های ایرانی بود.آیا این امر در مزدا3 جدید صورت گرفته؟؟؟پاسخ منفی است.

چراکه اولا لاستیک های قرار گرفته بر روی مدل 94 از نوع KUMHO با گل HS 51 میباشد که تولید اواسط سال 2015 بوده و جزو لاستیکهای برتر تابستانی هم در نشریات خارجی معرفی شده.ضمن اینکه دیگه مشکل لاستیک های YOKOHAMA C DRIVE رو که انتقال صدای آسفالت به داخل اتاق بود رو هم نداره و از لحاظ Comfort و رانندگی و پایداری در شرایط رانندگی در سطوح خیس هم در جایگاه بالاتری قرار میگیره.

ضمن تفاوت مدل 94 با مدلهای سالهای قبل (با اینکه همشون از پاییز 91 به بعد به تیپ FL تغییر کرد) هم در تعویض سر دنده با نمونه مشابه سردنده مدلهای SKYACTIV میباشد،و تفاوتش هم در اینه که چون در ایران موتور SKYACTIV عرضه نشده،سر دنده فوق فاقد نوشته عبارت SKYACTIV میباشد.

بد نیست اعلام کنم که طبق صحبتی که با کارشناس ارشد بازاریابی و فروش بهمن موتور داشتم،در سال جاری ابتدا قرار بر تولید 1000 دستگاه مزدا3 جدید بود که در اردیبهشت ماه بدون اعلام رسمی اقدام به پیشفروش این خودروها نمودند.سپس از طرف شرکت ژاپنی اعلام شد که قطعات جهت مونتاژ 1000 دستگاه دیگر هم موجود میباشد که با موافقت طرف ایرانی،در کل شاهد مونتاژ و عرضه 2000 دستگاه انتهایی از مزدا3 نسل دوم در سال جاری هستیم و با پایان فروش این تعداد خودرو در ایران،شاهد مونتاژ مزدا3 نسل دوم در سالهای بعدی نخواهیم بود.

بد نیست که اعلام کنم که در حال حاضر خودم 3 ماهی هست که از مدلهای 94 خریداری کردم و سوار میشم.مطمئنا اگر قرار بود مشکلی از جهت کاهش کیفیت قطعات یا افت کیفیت مونتاژ در این خودرو مشاهده کنم،هیچوقت قصد نگه داشتن اون و استفاده شخصی از اون رو انجام نمیدادم.

قیمت خودرو با احتساب 1 سال بیمه بدنه(بیمه آسیا) که بر روی خودرو میباشد 110.300.000 تومان میباشد که بعضا نمایندگیها به قیمت 112 تا 116-115 میلیون تومان بصورت فروش فوری(تحویل 3 روزه) به مشتریان میفروشند.

میزان مدت گارانتی هم همون 3 سال یا 60,000 کیلومتر میباشد.

یا حق ...!

20. کاربر زیر از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

SUPPORTER (23 November 2015)

صفحه 37 از 38 اولاول ... 27303132333435363738 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند