تبليغات در پي‌هالز

صفحه 35 از 38 اولاول ... 252829303132333435363738 آخرآخر
نمایش نتایج 443 به 455 از 486

نام گفتگو: مسائل فنی خودرو مزدا new3

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط farzad101 مشاهده گفتگو
    سلام بچه ها ببخشید من یه چند وقت نبودم .
    نتیجه خرابی ماشین من بعد از 10 روز چون من نبودم دوستم رفت تحویل گرفت . 1.2 میلیون خرجش شد که گارانتی بود و ما هیچی پرداخت نکردیم سیم کشی موتور رو کامل عوض کردن و من هم ده روز ماشین نداشتم !! کل داشبورد هم واز شد و کلیه سیم کشی پشت آمپر عوض شد. حالا الان عالیه.
    ضمنا قبلاامصرف بسیار بالا بود و روی 13 بود حالا بسیار پاییین اومده قبلا باک پر بود می نوشت 550 کیلومتر ولی الان می نویسه 770 کیلومتر خداییش یه سال و نیم مصرف بالا بود .
    حتی یه دفعه اینجا نوشتم بچه ها گفتن حتما تو ترافیک رانندگی می کنی که واقعا اینجور نبود

یه جیز دیگه حالا که ماشینو گرفتم یه دون دونای سیاه ریز روی رنگ هست فکر کنم روش رنگ پاشیده شده چون ماشین کثیف بود موقع تحویل دیده نمی شده .
    با سلام.
    خوب خدا رو شکر که مشکلتون حل شد.اگر تونستید ریز کارهایی که انجام شد و قطعات و اجرت بازو بست اون رو از تو پرونده ماشینتون که از سایت مزدایدک میتونید ذزیافت کنید،اینجا بزارید برای بررسی سایرین ممنون میشم.

درسته که ماشین مونتاژ ایران هست،درسته که فراتر از حد انتظار قیمتش هست،درسته که هیچکس از گارانتی خودروهای قبلیش که اغلب از محصولات ایرانخودرو و سایپا بوده،راضی نبوده و گله و شکایت داره،ولی حداقل انصافا گارانتی خودروهای سواری مزدا در ایران به مراتب بهتر و بالاتر از گارانتی خیلی از شرکت های خودروساز و یا نماینده های خودروهای وارداتی هست.اشتباه نشه،نگفتم بی عیب و نقص هست و عالیفقط میگم به مراتب بهتر و بالاتر از لحاظ کیفی و رسیدگی به امور مشتریان هست،

اولین راهی که برای کاهش مصرف سوخت همیشه داریم توصیه میکنیم ریست کردن ECU توسط خود مالک،قبل از مراجعه به تعمیرگاه یا نمایندگی خدمات گروه بهمن هست.
    ضمن اینکه ریست کردن Trip Com هم باعث محاسبات دقیقتر میانگین مصرف و سرعت میانگین و مقدار مسافت قابل پیمایش میشه!
    اینکه الان مصرفتون پایین اومده هم بر میگرده به همون ریست ECU که بموجب تعویض سیم کشی حداقل 12 ساعتی رو سرباتری از باتری جدا بوده که همین زمان برای ریست ECU به حالت پیش فرض کارحانه کافیست.

همیشه برای بیان مصرف سوخت ماشینتون مقدار میانگین سرعت رو هم اعلام بفرمایید دقیقتر میشه بررسی کرد.
    چون مثلا ممکنه دو دستگاه مزدا3 جدید باشند که هر دو در اتوبان هم مسافت رو پیموده باشند.یکی بگه من مصرفم تو اتوبان 8 بوده و اونیکی بگه مال من مصرف میانگین 6 لیتر بوده!
    در صورتیکه مثلا اولی با سرعت میانگین 120 کیلومتر رانندگی کرده و بدون استفاده از کروز کنترل ، و دومی با 100 کیلومتر سرعت میانگین رانندگی کرده و با ست کردن کروز کنترل،که هیچکدوم هم نگفتند سرعت میانگینشون چقدر بوده!

2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir_babak (15 August 2012), farzad101 (13 August 2012), sahandrh (13 August 2012), SUPPORTER (13 August 2012)

زمان پیوستن
    12 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مزدا 3 جديد
    گوشی موبایل
    سامسونگ wave II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط amir91 مشاهده گفتگو
    ایرادش از کجا بود؟
    گفتن نتونستن عیبش رو پیدا کنن یهو یه جای سم کشی ایراد داشته ولی همشو کامل عوض کردن !! آخه چراغ موتور روشن بود و عقربه های امپر هم گاهی قطع می شدند و همچنین گاهی استارت نمی زد چون عیبش گاهی میومد من با موبایلم فیلم گرفتم و عکس که بهشون نشون بدم حتی نمایندگی مرادی هم نفهمید و گفت ببر نمایندگی مرکزی.
    خلاصه همه سیم کشی رو عوض کردن و فعلا همه چیز خوبه نکته باحالش کم شدن مصرف هستش نمی دونم اون موقع چش بود که مصرف متوسط 13 بود ولی الان 10 است .

زمان پیوستن
    12 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مزدا 3 جديد
    گوشی موبایل
    سامسونگ wave II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط MaZi Zo0M Z0oM مشاهده گفتگو
    با سلام.
    خوب خدا رو شکر که مشکلتون حل شد.اگر تونستید ریز کارهایی که انجام شد و قطعات و اجرت بازو بست اون رو از تو پرونده ماشینتون که از سایت مزدایدک میتونید ذزیافت کنید،اینجا بزارید برای بررسی سایرین ممنون میشم.

درسته که ماشین مونتاژ ایران هست،درسته که فراتر از حد انتظار قیمتش هست،درسته که هیچکس از گارانتی خودروهای قبلیش که اغلب از محصولات ایرانخودرو و سایپا بوده،راضی نبوده و گله و شکایت داره،ولی حداقل انصافا گارانتی خودروهای سواری مزدا در ایران به مراتب بهتر و بالاتر از گارانتی خیلی از شرکت های خودروساز و یا نماینده های خودروهای وارداتی هست.اشتباه نشه،نگفتم بی عیب و نقص هست و عالیفقط میگم به مراتب بهتر و بالاتر از لحاظ کیفی و رسیدگی به امور مشتریان هست،

اولین راهی که برای کاهش مصرف سوخت همیشه داریم توصیه میکنیم ریست کردن ECU توسط خود مالک،قبل از مراجعه به تعمیرگاه یا نمایندگی خدمات گروه بهمن هست.
    ضمن اینکه ریست کردن Trip Com هم باعث محاسبات دقیقتر میانگین مصرف و سرعت میانگین و مقدار مسافت قابل پیمایش میشه!
    اینکه الان مصرفتون پایین اومده هم بر میگرده به همون ریست ECU که بموجب تعویض سیم کشی حداقل 12 ساعتی رو سرباتری از باتری جدا بوده که همین زمان برای ریست ECU به حالت پیش فرض کارحانه کافیست.

همیشه برای بیان مصرف سوخت ماشینتون مقدار میانگین سرعت رو هم اعلام بفرمایید دقیقتر میشه بررسی کرد.
    چون مثلا ممکنه دو دستگاه مزدا3 جدید باشند که هر دو در اتوبان هم مسافت رو پیموده باشند.یکی بگه من مصرفم تو اتوبان 8 بوده و اونیکی بگه مال من مصرف میانگین 6 لیتر بوده!
    در صورتیکه مثلا اولی با سرعت میانگین 120 کیلومتر رانندگی کرده و بدون استفاده از کروز کنترل ، و دومی با 100 کیلومتر سرعت میانگین رانندگی کرده و با ست کردن کروز کنترل،که هیچکدوم هم نگفتند سرعت میانگینشون چقدر بوده!
    ممنون مازی جان میانگین سرعت فکر کنم قبلا حدود 21 بود الان بالاتر رفته دقیق یادم نیست فکر کنم شده 24 حالا امروز دقیق تر می بینم می نویسم اطلاعات تعمیر رو هم چشم کارت ماشین همراهم نیست بیارم اطلاعات رو در میارم میزارم همه ببینن . جنسی که برده 920 تومان است و بقیه اجرت است .

5. کاربر زیر از دوست گرامی farzad101 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (15 August 2012)

زمان پیوستن
    12 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مزدا 3 جديد
    گوشی موبایل
    سامسونگ wave II

پیش گزیده

خوب بچه ها اینم صورت لوازم و کارهایی که تو تعمیرگاه مرکزی انجام شد .
    66680,cc21a40365,5
    رديف نام قطعه شماره فني كد سازنده تعداد قيمت واحد به ريال مجموع وضعيت
    1 سيم كشي كامل موتور BDD6 67 020 MAW 1 9,400,000 9,400,000 گارانتي

جمع کل مبلغ قطعات:
    9,400,000ريال
    66680,cc21a40365,5

فهرست خدمات 66680,cc21a40365,5
    رديف تعمير/خدمات از گروه... اجرت به ريال وضعيت
    1 بازوبست یاتعویض استارت;کل=3006;معین=010 لوازم برقي 103,810 گارانتي
    2 بازوبست يا تعويض سيم كشي جلو;کل=3019;معین=001 لوازم برقي 726,673 گارانتي
    3 بازوبست يا تعويض سيم كشي پشت ْمپر و داشبورد;کل=3019;معین=002 لوازم برقي 622,863 گارانتي
    4 بازوبست يا تعويض سيم كشي موتور;کل=3019;معین=005 لوازم برقي 224,922 گارانتي
    5 بازوبست يا تعويض سيم كشي PCM;کل=3019;معین=011 لوازم برقي 121,112 گارانتي
    6 بازوبست يا تعويض كنسول جلو ;کل=3015;معین=059 شاسي و بدنه 93,150 گارانتي
    7 بازوبست يا تعويض فریم داشبورد;کل=3023;معین=046 شاسي و بدنه 1,366,200 گارانتي

7. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farzad101 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza89new (7 February 2013), MaZi Zo0M Z0oM (15 August 2012)

زمان پیوستن
    09 Feb 2010
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy CORE

پیش گزیده

دوستان من يه مشکلي دارم با باک بنزين زوم زوم

بنزين رو تا خرخره پر کردم ديدم اطراف ماشين بوي بنزين مياد، و بله سرريز کرده بود.

سوال آيا همه زوم زوم ها اينجورين ( ماشينهاي قبليم اين مشکل رو نداشتن مگر دريچه بالاي باک خراب بوده باشه) و يا دريچه مشکل داره،

ضمنا يه عکسي چيزي از باک و متعلقاتش براي آشنايي بيشتر بگذاريد. پشت باک يه استوانه هست اون چيه؟ آيا فشار شکن باکه؟ فيلتر سمت راست باکه؟ پمپ بنزين که احيانا بيرون نيست؟ ضمنا شکل بستها و لوله هاي فيلتر بنزين برام عجيب بود، به گمانم اصلي نيستن .
    نيازمند تصاوير گوياي اين مطالب هستم
    خداوندا، اين کشور {ايران} را از سه چيز دور بدار* دروغ، دشمن، خشکسالي*

آيا مي‌دانيد کاربرد دکمه سپاس چيست؟

زمان پیوستن
    04 Jun 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    نیو مزدا 3

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان
    2 شب پبش در هواي برفي رفتم پارک جميشيده جاتون خالي
    رفتنه مشکلي نبود
    اما در برگشت 2 تا مشکل پيش اومد
    1- ريموت کنترل عمل نمي کرد و مجبور شدم با کليد ماشين رو روشن کنم( بعد ازينکه ماشين به پارکنيگ برگشت درست شد اما فردا صبح که رفتم مجدادا پارک باز هم عمل نکرد)
    2- در برگشتم علي رغم عملکرد ABS مثل چي از بالا تا پايين با ماشين سر خورديم!!!! خلاصه بعضي موقع عا ABS هم نمي تونه به دادتون برسه!!!احتياط کنيد!

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    مزدا3 - پژو 206
    گوشی موبایل
    sonyericsson w900i & k850i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ahmad03 مشاهده گفتگو
    با سلام خدمت دوستان
    2 شب پبش در هواي برفي رفتم پارک جميشيده جاتون خالي
    رفتنه مشکلي نبود
    اما در برگشت 2 تا مشکل پيش اومد
    1- ريموت کنترل عمل نمي کرد و مجبور شدم با کليد ماشين رو روشن کنم( بعد ازينکه ماشين به پارکنيگ برگشت درست شد اما فردا صبح که رفتم مجدادا پارک باز هم عمل نکرد)
    2- در برگشتم علي رغم عملکرد ABS مثل چي از بالا تا پايين با ماشين سر خورديم!!!! خلاصه بعضي موقع عا ABS هم نمي تونه به دادتون برسه!!!احتياط کنيد!
    سلام
    دوست عزیز باطری ریموتتون احتمالا ضعیف شده

11. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sepehr-saheli به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ahmad03 (28 December 2012), MaZi Zo0M Z0oM (27 December 2012), mehdiarchi (26 December 2012)

زمان پیوستن
    30 Nov 2008
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    MAZDA 3 N
    گوشی موبایل
    PRADA

پیش گزیده

خراب بشه بهمن خودرو
    درود . حدود یک ساله پیش یک مزدا 3 نیو مشکی خریدم(صفر) . خودم شخصا رفتم از شرکت ، واقع در جاده قدیم تحویل گرفتم. الان معلوم شده گلگیر عقب رنگ داره . اینو بهشون گفتم ولی قبول نکردند و گفتن ماشین رو باید بیاری ببینیم . من بچه بجنوردم و به خاطر دوری و برخی مشکلات نتونستم ببرم .بد جوری حالم گرفته چه کار کنم؟

13. کاربر زیر از دوست گرامی kian_kazemi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (31 December 2012)

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    متأسفانه این قبیل مشکلات نه تنها در خودروهای ساخت و مونتاژ داخل امکان پیشامدش هست،بلکه خودروهای وارداتی هم از این دست ایرادات در امان نیستند.
    نکته اول اینه که کلا برای هر چیزی که گارانتی مبلغ قابل توجهی رو باید تقبل کنه،یا اشکال متداولی نباشه،به رویت نمایندگی های خودش هم اطمینان نمیکنه و ماشین ها رو به نمایندگی مرکزی جهت بازدید و بررسی کارشناسی اون،فرا خواهد خواند.
    اگر هم شما تشریف بیارید و به تایید کارشناس برسه،معمولا چکی به عنوان مبلغ خسارت در وجه مالک خودرو پس از گذر از مراحل اداری ،پرداخت خواهدشد.ولی حالا اینکه این پرداخت خسارت رو بر اساس نرخ سال گذشته که مزدا3 جدید 55 میلیون تومن بود بهتون پرداخت بشه یا بر اساس نرخ 95 میلیونی روز،این رو نمیدونم.
    ضمن اینکه پیشنهاد میکنم از طریق سایت www.bahmanyadak.com فرم شکایت و صدای مشتری رو تکمیل و ارسال نمایید.

زمان پیوستن
    04 Jun 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    نیو مزدا 3

پیش گزیده

موقعی که ماشی رو برای سرویس 10000 بردم در مورد اینس مسله سوال کردم گفتن در صورت درخواست با دستگاه میزان رنگ اندازه گیری شده و مشخص می کنند که آیا رنگ شده یا نه
    چون در مورد سپر هام هم چند تا صافکار گفتم که رنگ شده!!!!!!منم مثل شما زا خود کارخانه گرفتم!

16. کاربر زیر از دوست گرامی ahmad03 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (4 January 2013)

زمان پیوستن
    20 Nov 2010

پیش گزیده

با سلا م وعرض ادب خدمت دوستان علي الخصوص جناب مازيار خان كه بنده نياز به مشاوره ايشان دارم يك مشكلي كه برام پيش آمده اين است كه اخيرا وقتي ماشين در حال دور زدن قرار ميگيرد البته درسرعت خيلي كم يعني تقريبا" ايستاده باشد و سپس شروع به دور زدن نمايد يك صدايي از چرخ شنيده مي شود اطلاعات تكميلي كه مي توانم بدهم اين است كه ماشين من نيو مزدا3 تيپ 3 وتحويل شهريور 89 است واز اول دست خودم بوده وتا كنون 23000 تا كاركرد داشته و پاركينگ ما نيز در زير همكف است وبراي بالا آمدن از پاركينگ بعلت شيب و چرخش معمولا" DSCرا بايد روشن نمايم تا چرخ ها هرز نگردد حالا سئوال من اين است با توجه به اينكه يك ماهه ديگه مي خواهم ببرم براي بازديد دوره اي آيا اين صدا خفيف مشگلي مثلا" پولس مي تونه باشه تا اصراركنم كه اين اشكال را برطرف نمايند البته دقيقا" نمي دانم آيا اين صدا از اول بوده و من توجه نكردم ويا جديدا" صدا ايجاد شده راستش مي ترسم هيچ مشگل حادي نباشد و اين منفعت طلب ها بي دليل ضمن خرج گذاشتن روي دستمان قطعه فابريك را با چيني تعويض و عملا" كار خاصي انجام ندهند در هر حال اگر هر راه كاري براي اطمينان از نياز به تعمير مي شناسيد رهنمايي فرماييد ممنون خواهم بود.

18. کاربر زیر از دوست گرامی alireza89new به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (7 February 2013)

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    مشكلي كه برام پيش آمده اين است كه اخيرا وقتي ماشين در حال دور زدن قرار ميگيرد البته درسرعت خيلي كم يعني تقريبا" ايستاده باشد و سپس شروع به دور زدن نمايد يك صدايي از چرخ شنيده مي شود

آيا اين صدا خفيف مشگلي مثلا" پولس مي تونه باشه تا اصراركنم كه اين اشكال را برطرف نمايند البته دقيقا" نمي دانم آيا اين صدا از اول بوده و من توجه نكردم ويا جديدا" صدا ايجاد شده راستش مي ترسم هيچ مشگل حادي نباشد و اين منفعت طلب ها بي دليل ضمن خرج گذاشتن روي دستمان قطعه فابريك را با چيني تعويض و عملا" كار خاصي انجام ندهند
    والا حقیقتا تا نوع صدا رو توصیف نکنید نمیشه نظری داد.صدا به چه صورت ایجاد میشود؟ بصورت زززززززززززززززززززززز و در طی 2-3 ثانیه یا مثلا تق صدا میده و تموم؟
    پیشنهاد میکنم در حالت موتور روشن،میزان روغن هیدرولیک فرمان رو حتما بازدید نمایید.ضمن اینکه ببینید دور شیلنگ های هیدرولیک فرمان خیس شده یا نه؟
    در مورد پولس اونم با این کارکرد بعیده.مورد پولس فعلا برای نسل قبل مزدا3 برای مالکان مدل های 86-87 که بالای 150.000 تا کارکرد داشتند رو 2-3 نفر شنیدم که تعویض کردند ولی از بچه های نیو سوار اونم تو این کارکرد در حالت عادی و بدونه تصادف تابحال موردی رو باهاش مواجه نشدیم.
    خوشبختانه این منفعت طلب ها در مورد ارائه خدمات گارانتی خوب دارند عمل میکنند و باز بموجب شرائط گارانتی،اگر هم قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشه موظف به تعویض با نمونه قطعه اصلی و نو هستند.چون شماره سریال قطعه جایگزین رو تو پرونده خودشون ثبت میکنند.نمونه اش دوست عزیزمون فرزاد که در چند پست پایین توضیحات و هزینه هایی که به حساب گارانتی انجام دادند مشخص هست.
    خودرو شما هنوز در دوره گارانتی قرار داره،پس اصلا نگران پرداخت هزینه نباشید،چون به عهده گارانتی هست.(البته اگر که خودرو تصادف از جلو نداشته باشه شامل گارانتی می باشد).
    موفق و در پناه حق ...

20. کاربر زیر از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

alireza89new (7 February 2013)

زمان پیوستن
    20 Nov 2010

پیش گزیده

استاد ماریار عزیز ویار وفادار این خودروی دوست داشتنی ممنون از پاسختان در مورد توصیف صدا کمی سخت است کامورت کردن آنچه گوش می شنود به بیان نوشتاری ولی صدای مذکور بصورت تق تق همانند خرابی پولس پراید نیست بلکه بیشتر شبیه در درگیر شدن دوتا چرخدنده که احساس کنید گریس کاری نشده وخشک در داخل هم در حال حرکت باشند در مورد هیدرولیک هم چک کردم آنچه فرمودید اتفاق نیافتاده گوش شیطان کر تصادف هم نداشتم من زیاد اطلاعات فنی از خودرو ندارم آیا سر پولس که وارد چرخ می شه آنجا چرخدنده ویا بلبرینگی وجود دارد که که احتمال دهیم صدا از درگیری این قطعات بگوش می رسد البته این اطلاعات را می خواهم برای قانع کردن کارشناس بهمن برای بررسی صدا زیرا درسته که ماشین گارانتی دارد ولی با بدبختی می توانید از مزایای آن استفاده نمایید من چند مشگل را قبلا در نوشته هام جهت اطلاع دوستان بیان کرده بودم یکی داغ شدن سی دی در ضبط فابریک خودرو بود که چندین بار مورد بازدید(البته اگر واقعا بازدید کرده باشند) قرارگرفت ومی گفتند مشگلی نیست و تا این لحظه هیچ کاری نکردند وهمچنان سی دی بسیارداغ می شود مورد دیگر اینکه با وضعیت آشفته بازار بعید می دانم حتی اگر قطعه ای معیوب باشد ومشمول گارانتی تعویض به سرعت اینکار را انجام دهند چون دوسال پیش که وضعیت بمراتب بهتر از حال بود من بعد از 20 از تحویل خودرو دیدم باتری از کار افتاده وقتی مراجعه کردم به نمایندگیها گفتند فقط مرزی مراجعه کن به آنجا رفتم گفتند باتری خراب است وباید عوض شود (جالبه که متاسفانه باتری آبیانداخته بودند نه ژلاتینی)ولی باتری نداریم برو هروقت باتری داشتیم بهت زنگ می زنیم خلاصه سرتان را درد نیارم پس کلی درگیری و شکایت شکایت کشی توی سیستم گشتند ویک باتری با آمپر بالاتر پیدا کردند یعنی کلا همین یدونه باتری زلاتینی بود وبستن روی خودروی ما اینها را گفتم که نتیجه بگیرم براساس شانس افراد است که کارشناسان خدمات بهمن آن روز روی کیف باشند ویک مشگلی را برایتان حل کنند والا روی ضوابط زیاد حساب باز نکنید البته اگر از انصاف دور نشوم باز هم خدمات بهمن خودرو به نسبت سایر تولید کننده ها بهتره ولی چون میزان خدمات اصلان قابل توجه نیست پس می شود کل تولید کننده ها خودرو را درداخل کشور فاقد خدمات پس از فروش دانست . موفق وموید باشید

22. کاربر زیر از دوست گرامی alireza89new به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (8 February 2013)

صفحه 35 از 38 اولاول ... 252829303132333435363738 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند