تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 7 از 7

نام گفتگو: لاستيك هاي نو تر را روي چرخ هاي عقب بيندازيد

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده لاستيك هاي نو تر را روي چرخ هاي عقب بيندازيد

سلام

باور عمومي اين است كه اگر 2 حلقه لاستيك نو داشته باشيم و 2 حلقه كهنه بهتر است لاستيك هاي نو را روي چرخهاي جلو ببنديم (به خاطر اينكه اگر لاستيك جلو بتركد كنترل ماشين سخت تر است) ولي كمپاني ميشلن توصيه ي كاملا متفاوتي دارد و مي گويد بهتر است لاستيك هاي نو را روي چرخهاي عقب بيندازيد. دليلش هم پايداري بيشتر ماشين در برابر لغزش است كه در فيلم زير نمايش داده مي شود.

البته توصيه مي كنم هيچ وقت از لاستيك هاي صاف و فرسوده در زير هيچ يك از چرخها استفاده نكنيد و همانطور كه در فيلم هم توصيه شده از لاستيك هاي با آج كمتر از 1.5 ميليمتر استفاده نكنيد و از استفاده لاستيك هايي با درصد آج متفاوت به خصوص در چرخهاي عقب پرهيز كنيد.

لينك فيلم
    آخرین ویرایش به وسیله اصغر : 6 June 2011 در 08:20 PM دلیل: تصحيح يك اشتباه لپي
    ---

-
    ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم .... موجيم؛ كه آسودگي ما عدم ماست

2. 10 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

FL66 (14 July 2011), gilase_tanha2020 (6 June 2011), habib8624 (11 February 2013), hajarash (6 June 2011), imanrio (6 June 2011), MaZi Zo0M Z0oM (23 March 2012), PAYAM (24 March 2012), safasony (6 June 2011), SUPPORTER (25 March 2012), swastika (7 June 2011)

زمان پیوستن
    05 Feb 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Samand 86 XU7
    گوشی موبایل
    Asha 200

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط اصغر مشاهده گفتگو
    سلام

باور عمومي اين است كه اگر 2 حلقه لاستيك نو داشته باشيم و 2 حلقه كهنه بهتر است لاستيك هاي نو را روي چرخهاي جلو ببنديم (به خاطر اينكه اگر لاستيك جلو بتركد كنترل ماشين آسان تر است) ولي كمپاني ميشلن توصيه ي كاملا متفاوتي دارد و مي گويد بهتر است لاستيك هاي نو را روي چرخهاي عقب بيندازيد. دليلش هم پايداري بيشتر ماشين در برابر لغزش است كه در فيلم زير نمايش داده مي شود.

البته توصيه مي كنم هيچ وقت از لاستيك هاي صاف و فرسوده در زير هيچ يك از چرخها استفاده نكنيد و همانطور كه در فيلم هم توصيه شده از لاستيك هاي با آج كمتر از 1.5 ميليمتر استفاده نكنيد و از استفاده لاستيك هايي با درصد آج متفاوت به خصوص در چرخهاي عقب پرهيز كنيد.

لينك فيلم
    کلا اگه لاستیک جلو بترکد کنترلش سخت تره تا لاستیک عقب بترکد!
    ولی حرف شما از لحاظ پایداری صحیح میباشد

هیچگاه به خدا نگو مشکل بزرگی دارم به مشکل بگو خدای بزرگی دارم...

4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی safasony به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

اصغر (6 June 2011), FL66 (14 July 2011), Mgh122 (23 March 2012)

زمان پیوستن
    05 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    دوو سی یلو و موهاوی
    گوشی موبایل
    Apple Iphone 4 16Gb

پیش گزیده

یه بحث چالش انگیز

من نظرم اینه که بهتره که لاستیک نو روی محور محرک نصب بشه

چون لاستیک محرک نیاز به اصطکاک بیشتری برای جلوگیری از هدر روی انرژی نیاز داره

پس این فرضیه که حتما باید لاستیک نو روی چخ عقب نصب بشه از نظر من مردوده

6. کاربر زیر از دوست گرامی XELTEK به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

FL66 (14 July 2011)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط safasony مشاهده گفتگو
    کلا اگه لاستیک جلو بترکد کنترلش سخت تره تا لاستیک عقب بترکد!
    ولی حرف شما از لحاظ پایداری صحیح میباشد
    ببخشيد اشتباه لپي (بديهي) بود كه تصحيح شد.

یه بحث چالش انگیز

من نظرم اینه که بهتره که لاستیک نو روی محور محرک نصب بشه

چون لاستیک محرک نیاز به اصطکاک بیشتری برای جلوگیری از هدر روی انرژی نیاز داره

پس این فرضیه که حتما باید لاستیک نو روی چخ عقب نصب بشه از نظر من مردوده
    من كه معتقدم كلا نبايد لاستيك آنقدر صاف باشه كه تاثير زيادي روي هيچ يك از اين موارد داشته باشه ولي بحث اين بود كه اگر (به هر دليلي) يك جفت لاستيك نو داشته باشيم و يك جفت لاستيك با آج خيلي كم (ولي نه اونقدر كه خطر تركيدن داشته باشه) بهتره كم آج تر ها جلو باشند. بديهي است اگر انرژي كمي هدر بره بهتره تا سر پيچ دور خودت بچرخي و بري زير كاميون

پس خيلي هم چالشي نيست

جالب تر اينكه دوستان فيلم رو هم داونلود نكرده اند يعني بدون ديدن فيلم اون رو رد كرده ايد؟
    آخرین ویرایش به وسیله اصغر : 6 June 2011 در 10:43 PM
    ---

-
    ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم .... موجيم؛ كه آسودگي ما عدم ماست

8. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (23 March 2012), FL66 (14 July 2011), imanrio (7 June 2011), Mgh122 (23 March 2012)

زمان پیوستن
    31 Jan 2011
    اتومبيل
    405GL 1.6(XU5 2C) + TONDAR E2LP

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط اصغر مشاهده گفتگو
    كمپاني ميشلن توصيه ي كاملا متفاوتي دارد و مي گويد بهتر است لاستيك هاي نو را روي چرخهاي عقب بيندازيد. دليلش هم پايداري بيشتر ماشين در برابر لغزش است
    سلام

تجربۀ بنده در زمستان گذشته این موضوع را تأیید می کند .

اوایل سال گذشته چرخهای جلو پژو 405 مان را که کم آج شده بودند ( آج آن شاید اندکی بلندتر از شاخص فرسودگی تایر بود ) به عقب برده و چرخهای عقب را که نو نبودند اما آج زیادی داشتند به جلو منتقل کردم . تایرها میشلن انرژی با اندازۀ 14/70/175 هستند .

زمستان گذشته درست زمانی که وارد اتوبان تهران-کرج شدم بارش برف آغاز شد و شدت آن به گونه ای بود که خیلی ها با سرعت مطمئنه حرکت می کردند اگرچه هنوز زمین خیس نشده بود . به دلیل عجله ای که داشتم در خط سبقت با سرعت حدود 100 تا 110 کیلومتر بر ساعت با دندۀ 5 مجموعاً با 4 سرنشین ( 2 نفر در جلو و 2 نفر در عقب و بدون بار در صندوق ) رانندگی می کردم . هنوز دقیقه ای نگذشته بود که متوجه شدم در مسیر تقریباً مستقیم ، عقب خودرو اندکی به راست و چپ بازی می کند . بنابراین بلافاصله و قبل از آنکه بقیۀ سرنشینان متوجه شوند و آرامش خاطر آنها از بین برود سرعت را کم کرده به خط وسط رفتم و تا آخر مسیر با دندۀ 4 و سرعتی حدود 80 تا 90 کیلومتر بر ساعت ادامه دادم که آن حالت حتی در قوسها و سرازیریهای مسیر هم دیگر تکرار نشد .

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی ALAMKUH به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

FL66 (14 July 2011), PAYAM (24 March 2012)

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    موافق انداختن تاير نو رو چرخهاي عقب هستم براي اکثر روزهاي سال .چون خودم عادت داشتم پيچ ها رو با سرعت بالاتر طي کنم دقيقا تأثيرش رو چرخ هاي عقب کاملا محسوس هست.
    ولي براي معابر پوشيده از برف و يخ در صورت نداشتن زنجير چرخ،لاستيک نو بهتره در چرخ جلو باشه(خودروهاي ديفرانسيل جلو).مشروط به رانندگي با سرعت زير 50 کيلومتر در ساعت .

12. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (23 March 2012), SUPPORTER (25 March 2012)

زمان پیوستن
    28 Nov 2012
    اتومبيل
    Logan ؟؟
    گوشی موبایل
    ACE II

پیش گزیده

فیلمی که گذاشتید قدیمیه و به نظر مربوط به خودروهای دیفر عقب میشه، من با نظر XELTEK بیشتر موافقم.

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد