تبليغات در پي‌هالز

مشاهده دست آورد همه پرسی: آيا در آينده نزديک (بيست سال) نرخ رشد سرطان در ايران وخيم خواهد شد؟

رای دهنده
21. شما نمی‌توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

17 80.95%
  • خير

4 19.05%
صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 31

نام گفتگو: سونامي سرطان در راه ايران...!

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط drnariman مشاهده گفتگو
    rza_bgy عزیز اگه نوع بیماریشون (اسم) رو خبر داری به ما بگو ... چون همون طور که دوست عزیزم گفتن کانسر های خود بیضه رو نمی توان دستکاری کرد .
    حتما اطلاعات دقیق تر رو میگیرم و خبرتون میکنم
    ...آزادي حق نيست...

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

drnariman (9 August 2011), equinoxe (13 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط drnariman مشاهده گفتگو
    rza_bgy عزیز اگه نوع بیماریشون (اسم) رو خبر داری به ما بگو ... چون همون طور که دوست عزیزم گفتن کانسر های خود بیضه رو نمی توان دستکاری کرد .
    نقل قول نوشته شده توسط اینجانب مشاهده گفتگو
    با این اطلاعات نمیشه گفت که دکترش حتما اشتباه کرده. خیلی چیزا باید در نظر گرفته بشه. اولا اون کیست اولیه مگه بعد از خارج شدن، آزمایش پاتولوژی (آسیب شناسی) نشده که آیا سرطانی (بدخیم) بوده یا نه؟ بعد هم باید دید تومور اطراف کلیه از چه نوعی بوده. تنها موردی که بنظرم میرسه تومورهای خود بیضه هستند که بجای بیوپسی از تومور (کاری که در قریب به اتفاق تومورهای دیگر انجام می شود)، باید خود بیضه بطور کامل خارج شود.
    نقل قول نوشته شده توسط rza_bgy مشاهده گفتگو
    در مورد نرفتن دکتر ماهیانه گفتین...موردی رو سراغ دارم که همین دکتر رفتن باعث شد سرطانی بشه، البته به اینصورت که دکتر یه بیماری نسبتا ساده(یه غده) رو به اشتباه عمل میکنن و باعث سرطانی شدن اون غده شدن، اگه عمل نمیشد و اگه تشخیص جراحی اشتباه نبود اون بنده خدا الان دو سال با مرگ دست و پنجه نرم نمیکرد...متاسفانه تشخیص اشتباه پزشکان هم زیاده، بخصوص تو شهرهای کوچیک و مناطق محروم...
    نقل قول نوشته شده توسط rza_bgy مشاهده گفتگو
    حتما اطلاعات دقیق تر رو میگیرم و خبرتون میکنم
    خوب امروز موفق شدم با این رفیقمون صحبت کنم، حدود دو سال پیش ایشون متوجه بزرگ شدن غیر طبیعی بیضه چپش میشه، به دکتر مراجعه میکنه و دکتر هم تشخیص یک توده رو میده که اطراف بیضه رو گرفته، با عمل جراحی اون توده رو خارج میکنه، متاسفانه بعد از عمل جراحی توده دوباره عود میکنه و تا غدد لنفاوی و اطراف کلیه ها میرسه و بقیه ماجرا و شیی درمانی و... اگه اون دکتر اولی بجای عمل جراحی بیضه ها رو کامل قطع میکرد این رفیق ما دو سال آواره نبود با توجه به اینکه سه تا فرزند هم داره و براش خیلی مهم نبوده...
    پیگیر شکایت ازون دکتر هم هست البته به قول خودش اگه زنده بمونه!

4. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

اینجانب (14 August 2011), equinoxe (13 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

این چند روز یک مورد جدید ابتلا به سرطان رو از دوست و آشنا شنیدم، فکر کنم شما هم موافق باشید که این روزها بیشتر و بیشتر درباره اقوام و اشنایانی که به سرطان مبتلا میشن میشنویم،ازین نگران نیستم که کی نوبت خودمه!

همین الان از دوستان و همکاران من که تو یه دایره به شعاع سه چهار کیلومتر اطراف من زندگی میکنن حداقل 10 مورد سرطان رو من ازش آگاهم، واقعا برام سواله که موارد ابتلا اینقد زیاد شده؟؟یا شاید موارد کشف بیماری هم زیاد شده؟؟
    ...آزادي حق نيست...

6. کاربر زیر از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

equinoxe (13 March 2012)

زمان پیوستن
    21 Sep 2009
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    Ford C Victoria 1955
    گوشی موبایل
    Nokia 5700XM

پیش گزیده

تو اقوام نزديک ما سرطان مري چند باري بوده مورد اخيرش مادربزرگم بود سال 82 تشخيص داده شد و به دليل سن بالا نزديک 64 سال و کشيدن سيگار زياد و ضعيف شدن ريه ها و قلب، دکتر معالج امکان عمل جراحي رو منتفي دونست فقط شيمي درماني و پرتو درماني کردند بعد از 30 روز پرتو درماني مقداري وضعيت خوردن بهتر شد اما باعث درد در ناحيه توده شد و همچنين بسياري عوارض پوستي وحشتناک به طوري که روزي يک ويال ترامادول (اگه اشتباه نکنم) براي تسکين درد تزريق مي شد که باز هم افاده نمي کرد تهيه اش هم خيلي سخت بود بايد پوکه ها رو مي بردي به دانشگاه مي دادي که دوباره بهت بده ،و متاسفانه فقط 2 سال دوام آوردند و فوت کردند چيزي که من ميدونم عوارض شيمي درماني و پرتو درماني از خود سرطان وحشتناک تر است به طوري که بيمار رو زجر کش مي کنند.
    يه مورد ديگه هم بود از فاميلها که تقريبا ميانسال بود و سرطان روده گرفت هر دفعه که عمل مي کرد مقداري از روده رو مي بريدند اما باز هم عود مي کرد بار آخر کل روده اش سرطان شده بود و دکترها جواب کردند و توي خونه جلوي چشم زن و بچه اش زجر کش شد و مرد، برادر کوچکترش با همسرش ازدواج کرد بعد از 5 سال برادر کوچک هم همان سرطان را گرفت و دو سال پيش فوت کرد. عامل ژنتيک بسيار مهم هست کسايي که زمينه خانوادگي دارند بايد بيشتر مراقب باشند.
    سرباز مرزباني، نقطه صفر مرزي

8. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی equinoxe به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

masoud687 (13 March 2012), rza_bgy (13 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط equinoxe مشاهده گفتگو
    يه مورد ديگه هم بود از فاميلها که تقريبا ميانسال بود و سرطان روده گرفت هر دفعه که عمل مي کرد مقداري از روده رو مي بريدند اما باز هم عود مي کرد بار آخر کل روده اش سرطان شده بود و دکترها جواب کردند و توي خونه جلوي چشم زن و بچه اش زجر کش شد و مرد
    آخرین فوت اقوام ما(چند هفته پیش) دقیقا بهمین ترتیب بود که شما گفتی...این بنده خدا تو بیمارستان مرد، هر بار یه تیکه از روده رو میبریدن و این بریدنه اینقدر تکرارش نزدیک هم شده بود که عمل های جراحی به فاصله دوهفته از هم و کمتر رسیده بود...مرده شور گفته بود شکم جنازه رو از هر طرف میبندم از طرف دیگه میریزه بیرون.
    ...آزادي حق نيست...

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

equinoxe (13 March 2012), masoud687 (13 March 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

عضو انجمن سرطان‌شناسي آمريكا گفت: سال 2015 ايران با سونامي سرطان روبه‌رو مي‌شود.

به گزارش ایسنا، "پروفسور ناصر پارسا" در جمع اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد رشد علوم، به ويژه در زمينه صنعت و پزشكي را در يك‌صد سال پيش شگفت‌انگيز برشمرد و افزود: شيوه درمان در پزشكي تا به حال تجويز و خوراندن يك دارو براي همه بيماران مشابه بوده است.

وی ادامه داد: اما در دهه آينده درمان بيماران بر اساس تنوع ژنتيكي افراد است بدين ترتيب كه هر فرد داروي خاص خود را براي همان بيماري دريافت مي‌كند و چون از اين طريق بيماري به سرعت تشخيص داده مي‌شود بنابراين زمان درمان و معالجه نيز كوتاه‌تر مي‌شود.

عضو انجمن سرطان‌شناسي آمريكا با تاكيد بر علوم كاربردي تصریح کرد: فعاليت‌هاي پژوهشي كاربردي هم براي جامعه سودمند است.

پروفسور پارسا ادامه داد: به طور مثال توليد دارو ممكن است ميلياردها دلار براي دانشگاه يا يك بخش تحقيقاتي درآمد ايجاد كند كه با درآمد آن مي‌توان پروژه‌هاي ديگر را حمايت كرد.

وی با بیان اینکه سلامت يك كشور و پيشرفت آن، يك رابطه دو طرفه است كه به همه وابسته‌اند، خاطرنشان کرد: تأثير محيط زندگي بر بيماري‌ها مهم است.

عضو انجمن سرطان‌شناسي آمريكا افزود: بيماري‌ها زاييده مشكلات محيطي است و امروز محيط زيست ما به طور كلي آلوده و شمار بيماران سرطاني به خصوص در ايران رو به رشد است و 3 سال ديگر در سال 2015 ايران با سونامي سرطان روبه‌رو مي‌شود.

پروفسور پارسا همچنين از كاهش سن ابتلاء به سرطان سينه در ايران خبر داد و گفت: سن سرطان سينه در زنان ايراني از 30 به 15 سال كاهش يافته است و ما بايد با بررسي آب، هوا، تغذيه و محيط زيست به علت بروز اين واقعه پي ببريم.
    ...آزادي حق نيست...

12. کاربر زیر از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mehdi 2010 (31 May 2012)

زمان پیوستن
    30 Jun 2008
    شهر
    تهران‌سيتي
    اتومبيل
    M3
    گوشی موبایل
    SONY XPERIA Z5

پیش گزیده

بچه‌ها يک چيزي هست که تمام پزشکان بي‌انصاف و شرکت‌هاي داروسازي بزرگ باهاش مخالفن اون هيچ وقت از دست ندين. معجزس

ليمو ترش حالا همين شيرازي‌هاي خودمون يا اون يکي درشت‌ها که از آمريکا اومده.
    هيج وقت از دست ندينش انشالله که هيچ چيمون نميشه.

14. کاربر زیر از دوست گرامی mahdian57 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (31 May 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

آقا از لیمو ترش و شیرین و... گذشته...ملت الان دیگه از بس به بن بست خوردن دارن از کوه آویزون میشن بلکه درمان و شفا بگیرن...
    ...آزادي حق نيست...

16. کاربر زیر از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Saman.Cls (18 June 2012)

زمان پیوستن
    30 Jun 2008
    شهر
    تهران‌سيتي
    اتومبيل
    M3
    گوشی موبایل
    SONY XPERIA Z5

پیش گزیده

نگذشته که گیر دادم به لیموترش
    واقعاً همین الان همه به فکر خوردنش باشن شاخص سلامت بالا میره. من خواستم بگم این موضوعه. هر کسی در رد یا قبولش آزاده

18. کاربر زیر از دوست گرامی mahdian57 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (31 May 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

نه، من هم در رد یا قبول نگفتم...منظورم اینه که اگه واقعا چیزی به اسم سونامی سرطان در راه باشه، پیشگیری(اگه دیر نشده باشه) یا درمانی در حد همون سونامی میخواد

من که خودم از طرفداران لیمو ترش هستم و بهترین نوعش(لیمو ترش میناب) اینجا در دسترسه
    ...آزادي حق نيست...

زمان پیوستن
    12 Sep 2009
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    MVM110/ MEGAN 2.0
    گوشی موبایل
    Iphone4

پیش گزیده

خيلي از اين مواردي که دوستان گفتند مثل فست فود ، چاقي ، تنبلي در همه جا دنبا وجود داره بويژه در اروپا و امريکا اگر چه نميتوان منکر کيفيت فست فود انها با نوع مشابه آن در ايران شد اما به نظر من در کنار اين عوامل دو عانل ديگر نيز نقش داره : 1- عدم رعايت بهداشت فردي که در ايران زياد ديده ميشه.به عنوان نمونه چرک کردن دندان و عدم درمان ان به مرور زمان باعث ايجاد بيماري هاي زيادي ميشه يا عدم رعايت بهداشت در مکان هاي عمومي از جمله استخرها که يکي از دوستان من به يکي از استخرهاي مشهد که تلويزيون هم تبليغ ميکنه رفته بود و متاسفانه قارچ گرفته بود.
    2-غم و ناراحتي که به طور کامل همه جامعه را درگير کرده ميتونه ناشي از اوضاع اقتصادي ، اجتماعي ، سياسي و... باشه در طول اين سال ها ما گريه کننده گان خوبي بوديم و از شادي و خنده فاصله زيادي گرفتيم براي شهادت يک امام مثل حسين (ع) به سر و سينه ميزنيم و خون گريه ميکنيم اما براي تولد ايشان انگار هيچ اتفاق خاصي رخ نداده در حالي که ابتدا تولد سپس مرگ که در اين زمينه تلويزيون دولتي نيز مقصر اصلي است .ما در ادبيات فارسي ضرب المثل ها زيادي پيرامون خنده و شادي داريم مثل " خنده بر هر درد بي درماني شفاست "
    --------------------------------
    محسن
    -------------------------------

21. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mani60060 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

equinoxe (2 June 2012), mahdi13 (5 June 2012), سپندار مزد (1 October 2012), rza_bgy (1 June 2012)

زمان پیوستن
    21 Sep 2009
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    Ford C Victoria 1955
    گوشی موبایل
    Nokia 5700XM

پیش گزیده

امروز تصویر ابوالفضل پور عرب رو توی خبرها دیدم، مثل اینکه دچار سرطان شدن، خیلی ناراحت کنندست، واقعا این سرطان مثل اینکه گریبان ملت ایران رو بد جور گرفته! انشالله خدا شفاش بده

سرباز مرزباني، نقطه صفر مرزي

23. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی equinoxe به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ehsan1152 (1 October 2012), mahdi13 (1 October 2012), masoud687 (1 October 2012), rza_bgy (1 October 2012)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

آمار انجمن سرطان ایران نشان می دهد که میزان ابتلا به سرطان در سال، به ۸۵ هزار مورد رسیده است. البته روند جهانی ابتلا به سرطان هم رو به افزایش است. در ایران آلودگی هوا و امواج پارازیت، در کنار دلایل دیگر، باعث شده تا هر از گاهی مقام های ایران درباره انواع و اقسام سرطان های غیر قابل درمان هشدار بدهند.
    منبع :بی سی بی...
    ...آزادي حق نيست...

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند