تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 6 از 6

نام گفتگو: نگهداری آکواریوم در فضای باز

زمان پیوستن
    19 Nov 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو 206 SDV8
    گوشی موبایل
    iPHONE 3GS

پیش گزیده نگهداری آکواریوم در فضای باز

بزرگترین دغدغه این روزهای من اینه که آیا میشه آکواریوم آب شیرین (ترجیحا دیسکس و یا گیاهی) رو بطور چهار فصل و صد البته اصولی در فضای سرباز نگه داشت؟ از عزیزان و اساتید خواهشمندم تجربیات و نظرات گرانبهاشونو در اختیار من و دیگر کاربرانی که چنین دغدغه ای دارند قرار بدن.....
    توضیح:الان 6 ماه هست که به خاطر جابجایی و فضای کوچک منزل جدید آکواریوم ها بطور کلی جمع شده و حسرت داشتنشون برای من هر روز بیشتر! یه حیات خلوت هست که فضای کافی برای قراردادن تانک داره اما امکان سقف زدن خیر.امیدوارم با کمک شما منم موفق بشم دوباره تانکم رو راه بندازم.

زمان پیوستن
    26 Mar 2009
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    سانتافه
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY Note

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط امير حسين ـ 1976 مشاهده گفتگو
    بزرگترین دغدغه این روزهای من اینه که آیا میشه آکواریوم آب شیرین (ترجیحا دیسکس و یا گیاهی) رو بطور چهار فصل و صد البته اصولی در فضای سرباز نگه داشت؟ از عزیزان و اساتید خواهشمندم تجربیات و نظرات گرانبهاشونو در اختیار من و دیگر کاربرانی که چنین دغدغه ای دارند قرار بدن.....
    توضیح:الان 6 ماه هست که به خاطر جابجایی و فضای کوچک منزل جدید آکواریوم ها بطور کلی جمع شده و حسرت داشتنشون برای من هر روز بیشتر! یه حیات خلوت هست که فضای کافی برای قراردادن تانک داره اما امکان سقف زدن خیر.امیدوارم با کمک شما منم موفق بشم دوباره تانکم رو راه بندازم.
    سلام . از جمله ی مشکلاتی که به نظر من میاد یکی جلبکهای زیادی خواهد بود که در تانکتون ایجاد خواهد شد به دلیل نور خورشید که البته میشه اون رو با uv و یا سخت ats حلش کرد . یکی دیگه هم اختلاف دمای زیاد شب و روز در خارج از خانه هست که به نظرم به راحتی نمیشه اون رو حل کرد . این همه اختلاف دما به نظرم مشکل ساز خواهد بود . به نظر من مشکل دیگری جز این دو مورد نرسید که البته دوستان با تجربه تر بهتر می تونند نظر بدند .

3. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی F@RSH@D rezayi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

امير حسين ـ 1976 (19 December 2010), masoudsara (19 December 2010), Mr.Hossein (19 December 2010)

زمان پیوستن
    19 Nov 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو 206 SDV8
    گوشی موبایل
    iPHONE 3GS

پیش گزیده

به نظرم مهمترینش همین اختلاف دماست چون نور و بارش رو میتونم با یه سقف به نسبت کنترل کنم.

5. کاربر زیر از دوست گرامی امير حسين ـ 1976 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

F@RSH@D rezayi (19 December 2010)

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

سلام دوست عزیز

به نظر من دردسر چنین کاری خیلی زیاد خواهد بود و پیشنهاد میکنم بجای اینکار ،درفضاهای موجود داخل به دنبال جای خالی مناسب بگردید و حتما خواهید یافت. خود من قبلا در یک آپارتمان 60 متری یک آکواریوم 2 متری 400 لیتری داشتم! ولی از فضای زیر آن با سفارش یک بوفه (عکسش توی آلبوم هست)، حسابی استفاده کردم و خانم خانه هم از جناح مخالف به جناح موافق آمد
    من به این گزینه ها فکر کرده بودم : فضای بین مبلها ، کنج اتاق ، میز وسط ، بخشی از اپن آشپزخانه، بصورت نصب روی دیوار بالای میز ناهارخوری! ، استفاده از فضای عمودی بجای افقی یعنی ساخت آکواریوم دو طبقه (این یکی رو هم ساختم که بازم عکساشو توی آلبوم دیدین) و ...

به هرحال مطمئنم که اگر خوب بگردید حتما جای مناسب با ابعاد مناسب پیدا خواهید کرد و بازم پیشنهاد میدم که حتی اگر آکواریوم کوچکتری بسازید بهتر از این است که آکواریوم بزرگی در فضای باز درست کنید.
    ببخشید که نتوانستم به سوال شما مستقیم پاسخ بدم ولی در اغلب موارد که راهی پیدا نکنم تغییر مسیر میدم و از یک راه دیگه میرم به هرحال مشکل آپارتمان نشینی و شهرنشینی همین هست دیگه.

موفق باشید و از نتیجه تصمیم هم مارا مطلع کنید

7. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mr.Hossein به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

امير حسين ـ 1976 (20 December 2010), F@RSH@D rezayi (19 December 2010), masoudsara (19 December 2010), ogtay (19 December 2010)

زمان پیوستن
    10 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    کرولا 2008
    گوشی موبایل
    6300 نوکیا

پیش گزیده

سلام
    انشاله که سلامت باشید .
    اگر محیط سر بازت را بیشتر تشریح می کردی بهتر بود . حتی یک عکس هم می تونستی بگذاری بد نبود .
    شما باید به فکر مشکل قطعی برق هم باشید . من توی یکی از سایتهای خارجی دیدم که اطراف تانک را با پشم شیشه عایق بندی کرده بودند ( البته به غیر از شیشه جلویی ! ) بعد هم اعلام کرده بود که با قطعی 6-7 ساعته برق با مشکل زیادی مواجه نشده بود .
    ولی علاوه بر خود تانک بنظرم باید فیلتر اکسترنال و لوله های مربوطه را هم عایق بندی کرد . همچنین بخاری ها هم علاوه بر اینکه تعدادشون باید زیاد باشه باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا بشه به دقت ترموستاتشون اعتماد کرد . ترجیحاً پمپ هوا را داخل منزل قرار بدید تا از اون طرف هوای سرد وارد نشه .
    حق با مستر حسینه ! کار مشکلیه . من یک عکسی از یک تانک دیدم که یک جفت دیسکس درشت توش نگهداری میکرد . تانک طول و عرضش حدود 60 در 60 بود ولی ارتفاعش تقریبا 80 میشد . وسطش هم یکدونه کنده بزرگ گذاشته بود . چیز بدی از آب در نیامده بود .
    باز شانس آوردی خانمت در جناح مخالف نیست !
    IMAGINE
    ALL THE PEOPLE , LIVING LIFE IN PEACE

9. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mick به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

امير حسين ـ 1976 (20 December 2010), ogtay (1 January 2011)

زمان پیوستن
    19 Nov 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو 206 SDV8
    گوشی موبایل
    iPHONE 3GS

پیش گزیده

از همه عزیزانی که جواب من رو دادند ممنونم یه جورایی خاطره انگیز بود و یاد عزیزانی که دیگه نیستند هم بخیر.
    جناب بیاتی و حسین خان حق با شما بود گشتم و گشتم و بالاخره یه جا پیدا کردم!!! یه جا کفشی داریم که طولش 80 و عرضش 40 هست که فکر کنم به همین باید قناعت کنم و یه تانک با این ابعاد بگیرم بزارم روش!!!
    در ضمن مدیران عزیز اگه صلاح میدونند میتونند این بحث رو قفل یا حتی پاک کنند چون تقریبا به این راحتی ها امکان نگهداری آکواریوم در فضای باز وجود ندارد

11. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی امير حسين ـ 1976 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (1 January 2011), Mr.Hossein (31 December 2010), ogtay (1 January 2011)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد