تبليغات در پي‌هالز

صفحه 14 از 14 اولاول ... 47891011121314
نمایش نتایج 170 به 174 از 174

نام گفتگو: تصادف ریو

زمان پیوستن
    24 Sep 2009
    شهر
    سمنان
    اتومبيل
    RIO ABS + cielo + p vanet
    گوشی موبایل
    X6 & HTC Sensation

پیش گزیده

بستگی داره . اگه قبلا رنگ خورده باشه نمیشه / والی اگه بی رنگ باشه میشه . پیش یه صافکاره خوب ببر
    ارزش و سرمایه حقیقی هر انسان به اندازه حرفهایی است كه برای نگفتن دارد
    دکتر علی شریعتی

2. کاربر زیر از دوست گرامی bambino_doro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

majid911 (22 June 2012)

زمان پیوستن
    23 Jul 2008

پیش گزیده

آره آقا
    اگر زياد شديد نباشه بدون رنگ در مياد، من آخراي ارديبهشت زدم به يك 206 طوري كه سپر جلوش داغون شد (داشتم ميرفتم با سر تو پارك 206 را افتاد) در عقب قسمت پايينش بيست سانت در پنجاه سانت فرو رفته بود ولي بدون رنگ در آمد و اصلن به هيچ شكلي معلوم نيست، البته من زه داشتم كه واقعا به سالم بودن ماشينم كمك كرد.
    هزينه شد 40 هزار تومن - سر ازگل جنب نمايندگي سايپا يك كارواش هستش اونجا يك سافكار كار درست و خوش قول با انصاف هستش به اسم محمد.
    شاد باشيد

4. کاربر زیر از دوست گرامی mettikoman به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

majid911 (25 June 2012)

زمان پیوستن
    12 Oct 2010
    شهر
    Silent Hill
    اتومبيل
    kia rio
    گوشی موبایل
    x1

پیش گزیده

نه دوستان من دقیقا پشت این لوله هایه محافظ رو زدم داغوون کردم.راه نداشت بی رنگ در بیاریمش.رنگ شد

زمان پیوستن
    17 Apr 2011
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    ریو ال اس
    گوشی موبایل
    نوکیا سی شش

پیش گزیده

[QUOTE=Abo_mahsa;960408]سلام
    برای سه عکس زیر نظر دوستانو میخواستم بدونم آیا کاپوت و سپر بدون تعویض قابل صافکاری هستن؟ در صورت تعویض قیمت کاپوت، جلو پنجره و سپر مرغوب و اصلی؟ بطور کلی در دو حالت تعمیر و تعویض چقدر هزینه بر می داره؟
    پیوست 9137پیوست 9138پیوست 9139
    سلام عکسهایت مرا یاد تصادف خودم در پارسال انداخت شرحش رو نوشتم انشا الله برای دوستانی که تجارب اینچنینی ندارند مفید باشد:

بهمن ماه 1390 بود که یک توده بزرگ برف (حدود 15*50*50 سانتی متر) از سقف ساختمان 5 طبقه ای که من جلوی مغازه زیر آن پارک کرده بودم افتاد روی عقب سقف ماشین و آن را برد تو! طوریکه حتی نمد داخلی سقفقف هم 10 سانت آمده بود تو ولی هیچ شکست یا پرش رنگی پیش نیامد- مثل پلاستیکی بود که رویش باد گرمی گرفته باشند- بیمه ایران با کلی شک وغر 540 تومان خسارت داد (با ماشین قبلیم که تصادف کرده بودم هم همین رفتار را داشتند که این دو تجربه باعث شد امسال بیمه ام را به آسیا تغییر دهم!) و ماشین را دادم یکی از معروفترین صافکاریهای رشت که یکماه بعد 600 گرفت ولی برخلاف قرارمان رنگ خورد و یک ضلع مستطیلی که تو رفته بود باز کمی موج دارد البته انصافا فقط با نگاه دقیق مشخص است و از تو هم هیچی معلوم نیست. بعد که از صافکاری آمدم بیرون وسط راه خانه (سر یک پیچ در کوچه ای کاملاً عریض) یه زن جوان با زانتیای مدل 1385 بدون مکث با 60-70 تا سرعغت و درست تو لاین من پیچید و از چراغ و سپر سمت راننده اش خورد به چراغ و سپر سمت شاگرد من! پایه پلاستیکی پشت چراغ سمت شاگرد من شکست و چراغ لق شد ولی از بیرون کاملا سالم ماند و کار هم می کرد کاپوت من 15 سانتی در جلو و بیشتر افقی جمع شد و رنگش پرید ولی اصلا ضربه جلوتر نیامد و کاپوت حتی موج هم برنداشت سپر اما در چند جا شکست و آبی که از درونش ریخت پایین باعث شد اول فکر کنم رادیاتور از شدت ضربه سوراخ شده! چراغ زانتیا با صدای مهیبی ترکید و کاپوت و سپر آن کمتر از من موج برداشت و بعد ماشین با بوی نشت بنزین خاموش شد!بعد که پلیس آمد قرار شد فردا برویم بیمه اما چون قسمتهای داخلی زانتیا بشدت آسیب دیده بود صاحب زانتیا نیامد. با اوقات تلخی من بالاخره 3 روز بعد! صاحب زانتیا مجبور شد ماشینش را بکسل کند(اتصالات و لوله های آن در همه جا آسیب دیده بودند وتعمیرکار یکی یکی آنها را پیدا و درست میکرد-من تازه فهمیدم چرا همه میگفتند زانتیا در تصادفات ماشین ضعیفیست!) و رفتیم بیمه آسیا و پس از بررسی و عکسبرداری سریعی اجازه دادند تعمیر را شروع کنم و گفتند اگر داغی قطعات را بیاورید همه خسارت را علاوه بر دستمزد خواهیم داد:
    2 پایه پلاستیکی پشت چراغ سمت شاگرد من شکسته بود و عجیب آنکه با وجود ضربه به جلوی آن نه ترک برداشته بود نه از کار افتاده بود؛ یک هفته بعد توانستم کره ای عین خودش را پیدا کنم 155 تومان(قیمتها همه مال رشت، اسفند 1390 است!) سپر تایوانی عین خودش براحتی گیر آمد 103 تومان، فوم داخل آن کره ای 28 تومان، توری جلو پنجره 38 تومان هم راحت پیدا شد اما برای کاپوت گفتند فلان استوک فروشی دارد رفتیم آنجا که اتاق همه جور ماشین البته تصادفی در آن پیدا میشد گفت هفته بعد اتاق کامل صفر ریو خریده ام می رسد و کاپوت رنگ سفید فابریک با زه پلاستیکی زیر آن را قرار شد 600 برای من بگذارد اما چون بد قولی میکرد و 2 هفته بعد هم نرسید من از رشت کاپوت خام را که در یک بسته بندی خیلی جالب کره ای داشتند 315 گرفتم بعد 100 تومان رنگ گرفتم و با 150 تومان دستمزد نقاش سپر و کاپوت را رنگ کردم (بیمه دقیقاً طبق فاکتورها پول را داد) غیر از قیمتها و نحوه آسیب دیدن ریو در این نوع حوادث بنظرم بد نیست همه دوستان به این دو نکته هم توجه کنند:
    من خودم از سپر پفکی ریو خیلی خوشم نمی آمد و سپرهایی مثل پارس یا زانتیا را ترجیح می دادم اما این تصادف و ساختار خاص فوم داخل سپر و شکل شکستگی آن بمن نشان داد چقدر سپر ریو در جذب ضربه تصادف تاثیر مهمی دارد(چراغ و کاپوت من هر دو با صافکاری براحتی قابل تعمیر بودند و اگر کسی وسواس من را نداشت براحتی میتوانست آنها را صافکاری کند)
    وقتی سپر را کندیم از تجربه درون کاپوت زانتیا انتظار کلی شکستگی و خمیدگی در پشت سپر را داشتم اما قطعات پشت سپر همه سالم بودند جز قاب فن جلوی موتور که کمی شکسته بود که من با کلی زحمت آرم آن را پیدا کردم و معلوم شد ساخت اصفهان است در حالیکه قطعات کره ای که قبل یا در کنار آن وجود داشتند ومستقیم تر در معرض ضربه قرار گرفته بودند همگی سالم بودند! قابل توجه دوستانی که ریو را با ... مقایسه میکنند!

زمان پیوستن
    16 Mar 2006

پیش گزیده

البته تو تصادف زاویه برخورد و چگونگی برخورد خیلی مهم.من چند سال پیش با پراید از عقب زدم به 405 ،پراید چیزی نشد ولی درصندوق وصندوق 405داغون شد و در عقب 405 باز نمیشد

صفحه 14 از 14 اولاول ... 47891011121314

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد