تبليغات در پي‌هالز

مشاهده دست آورد همه پرسی: به نظر شما ؟

رای دهنده
24. شما نمی‌توانید در این رای گیری رای بدهید
 • تعطیلات در ایران مفید و منظم است.

  0 0%
 • تعطیلات بدون هماهنگی های لازم قبلی و دل به خواهی است.

  1 4.17%
 • تعطیلات ایران نسبت به سایر کشورها بیشتر و زیان آور است.

  2 8.33%
 • تعطیلات ایران نسبت به سایر کشورها بیشتر نیست،بلکه از آن درست استفاده نمی کنیم.

  2 8.33%
 • بیشتر روزهای تعطیل در ایران به مراسم سوگواری و ایام عزاداری اختصاص داده شده و این کار صحیحی نیست.

  3 12.50%
 • بهتر بود که به خاطر جشنهای ملی و مذهبی تعطیلات داشتیم.

  0 0%
 • بایستی تعطیلات زمستانی و تابستانی (فصلی) در نظر گرفته میشد.

  1 4.17%
 • گزینه های 2،4،5،6 مورد نظر هستند.

  15 62.50%
صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 30

نام گفتگو: تعطیلات رسمی و غیر رسمی در ایران و مقایسه آن با سایر کشورها

 1. #1


  زمان پیوستن
  02 Mar 2009
  شهر
  تهران
  اتومبيل
  به نظر شما چقدر مهمه؟
  گوشی موبایل
  Galaxy Ace
  نوشته‌ها
  1,326
  تشکر شده:
  8463

  پیش گزیده تعطیلات رسمی و غیر رسمی در ایران و مقایسه آن با سایر کشورها

  چهارشنبه 3 شهريور 1389 طرح فوريتي مجلس به دولت اختيار مي‌دهد

  احتمال افزايش تعطيلي عيدفطر

  تعطيلات عيد فطر سه روزه‌ مي‌شود؟
  دنياي اقتصاد- نمايندگان مجلس به يك فوريت طرحي راي داده‌اند كه در صورت تصويب نهايي تغييراتي را در تعطيلات رسمي كشور به وجود مي‌آورد. براساس اين طرح تعطيلات رسمي 15 خرداد و 29 اسفندماه حذف مي‌شود و در عوض تعطيلات عيد فطر از يك روز به سه روز افزايش مي‌يابد. اين طرح به صورت دو فوريتي به مجلس تقديم شد؛ اما نمايندگان فقط به يك فوريت طرح راي دادند.  فوريت طرح به تصويب مجلس رسيد
  طرح افزایش تعطیلات عید فطر
  تعطيلات 15 خرداد و 29 اسفند حذف و دو روز به تعطيلات عيدفطر اضافه مي‌شود
  دنیای اقتصاد - نمایندگان مجلس شورای اسلامی به یک فوریت طرحی رای مثبت دادند که در صورت تصویب نهایی، تعطیلات عید فطر را به سه روز افزایش می‌دهد و در ازای آن، تعطیلی رسمی روزهای 15 خرداد و 29 اسفند را لغو می‌کند.
  طرح یادشده البته به گفته حسین سبحانی‌نیا، عضو هیات‌رییسه مجلس، به عید فطر امسال نمی‌رسد؛ چراکه ابتدا باید در کمیسیون مربوطه بررسی شود و سپس مراحل تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان را نیز طی کند.
  هرچند طراحان «طرح اختیار دولت برای افزایش تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید سعید فطر» در ابتدا آن را با قید دو فوریت به مجلس تقدیم کرده بودند، تا بتوانند برای عید فطر امسال نیز آن را عملی کنند، اما مجلس به دو فوریت آن رای مثبت نداد و تنها با یک فوریت این طرح موافقت کرد. طرح یادشده علاوه بر افزایش تعطیلات عید فطر به سه روز، مجوز قانونی کاهش ساعات کار کارمندان در ماه مبارک رمضان را نیز به دولت می‌دهد؛ مجوزی که به نظر می‌رسد دولت چندان به آن نیازی نداشته است، و سه سال است بدون داشتن مصوبه مجلس، راسا ساعات کار کارمندان را کاهش می‌دهد.بر اساس طرح نمایندگان که یک فوریت آن در جلسه علنی دیروز مجلس با 145 رای موافق، 58 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر به تصویب رسید، «هیات وزیران می‌تواند در ماه مبارک رمضان ساعت کاری کارکنان دولت را متناسب با فصل و شرايط اقليمي و جغرافيايي مناطق مختلف كشور، حداكثر به ميزان 15 ساعت در هفته كاهش دهد به نحوي كه منجر به تعطيلي يك يا چند روز كاري يا اخلال در انجام وظايف قانوني و ارائه خدمات به ارباب رجوع و عدم هماهنگي بين دستگاه‌ها و كاهش بهره‌وري نگردد.» اين طرح همچنین مقرر مي‌كند كه «تعطيلات عيد سعيد فطر سه روز خواهد بود.» و در ازاي آن «روزهای 15 خرداد عزای عمومی و 29 اسفند روز ملی صنعت نفت بوده و تعطيل رسمي نخواهند بود.» نمایندگان در زمان مطرح شدن «طرح اختیار دولت برای افزایش تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید سعید فطر» بر سر بررسی دو فوریتی آن - که موجب می‌شد روند تصویب احتمالی آن سرعت گیرد و به پایان رمضان امسال برسد - بحث‌های فراوانی کردند.
  توکلی: تصویب این طرح عقب‌نشینی است
  مهم‌ترین مخالف دو فوریت طرح افزایش تعطیلات عید فطر، احمد توکلی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس بود. وي در نطق مخالفت خود اظهار داشت: طراحان گفته‌اند كه اين طرح به منظور تفاهم بيشتر بين دو قوه‌طراحي شده است. اين درحالي است كه طي سه سال گذشته دولت به شكل غير‌قانوني ساعات كاري را كاهش مي‌دهد، كه در پي آن رييس مجلس آيين‌نامه آن را غير‌قانوني دانسته و خواستار اصلاح رويكرد دولت شده است، اما دولت با وجود آنكه براساس اصل 138 ملزم به اصلاح آن است، اين موضوع را اصلاح نمي‌كند. رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس يادآور شد: اگر وحدت به معناي زير پا گذاشتن وظايف قانوني، براي راضي شدن دولت است، اين بدترين نوع تفسير در مورد توصيه به وحدت است. ما بايد همگي به قانون بازگرديم تا راه وحدت تسهيل شود. وي افزود: در اين شرايط به دولتي كه طي سه سال متوالي به شكل كاملا غير‌قانوني اصل 138 را نقض كرده است، جواز مي‌دهيد و به او مي‌گوييد كارش خوب بوده و ما تسليم شده‌ايم.
  توكلي تاكيد كرد: حتي اگر در دين اسلام توصيه به سهل‌گيري به كارگران از سوي كارفرمايان شده است، در حال حاضر براي اين كار فرصت بدي است و حتي به ضرر حيثيت قوه‌مقننه نيز هست و موجب مي‌شود كه برخي تصور كنند ما براي وحدت در قدم‌هاي بعدي هم بايد از وظايف خود عقب‌نشيني كنيم. وي افزود: مگر ما چقدر در انجام واجبات اسلام كوشا هستيم كه حالا به مستحبات روي آورده‌ايم؟ اگر ما در مبارزه با فساد تلاش كنيم، دل پيغمبر و مردم را بيشتر شاد كرده‌ايم يا زماني كه به آنان فرصت بيشتري براي استراحت بدهيم؟
  اين عضو فراكسيون اصولگرايان گفت: شرايط كاري كارگران از شرايط كارمندان سخت‌تر است و با تصويب اين طرح، ميان نيروي كار مشمول قانون كار و نيروي كار مشمول قانون خدمات كشوري تبعيض قائل مي‌شويد. به گفته وي، اين طرح به كارمندان دولت منحصر مي‌شود و كارگران مجبور خواهند شد كه 44 ساعت در هفته در كنار كوره و آفتاب گرم كاركنند. اين نماينده مجلس اضافه كرد: اين طرح درست نيست و از نظر سياسي نيز عجله كردن به ضرر مجلس است و حتي به ضرر حاكميت قانون نيز خواهد بود. ضمن اینکه از آنجايي كه از نظر اقتصادي بررسي‌هاي لازم نشده، تصويب اين طرح درست نيست. در نهايت زمين به آسمان نمي‌آيد كه مردم در عيد فطر سه روز تعطيل نباشند؛ چرا كه كشور ما داراي بيشترين تعطيلي‌ها است.  تابش: تعطیلات عید فطر متناسب با عظمت آن نیست
  در میان موافقان دو فوریت طرح افزایش تعطیلات عید فطر نیز محمدرضا تابش، دبیرکل فراکسیون اقلیت که طراح اصلی این طرح بود، مهم‌ترین ناطق جلسه علنی دیروز مجلس بود.
  تابش گفت: اقدام دولت در كاهش ساعت كار در ماه رمضان پسنديده بوده است، اما از سويي مغاير قوانين موضوعه است كه از سوي هيات تطبيق مصوبات دولت در مجلس اعلام شده است، اما طرح حاضر اين مشكلات قانوني را رفع مي‌كند.به گفته وي در صورتي كه اين طرح به تصويب مجلس نرسد، مديران اجرايي به دليل تخلف قانوني مذكور به ديوان محاسبات احضار خواهند شد. تابش، عيد فطر را عيدي بزرگ عنوان كرد و گفت: متاسفانه تعطيلات عيد فطر در کشور ما با عظمت آن تناسبي ندارد و اين درحالي است كه برخي از كشورهاي اسلامي تعطيلات عيد فطر را تا 16 روز افزايش داده‌اند.
  دبيركل فراكسيون خط امام (ره) مجلس دلايل طراحي اين طرح را همگرايي بيشتر با كشورهاي اسلامي و فراهم كردن فرصت براي تجديد قواي مردم عنوان كرد.


  بسپاريم بر سنگ مزارمان تاريخ نزنند؛ تا آيندگان ندانند بيعرضگانِ اين برهه از تاريخ ما بوده ايم...!
  خسرو گل
  سرخي

 2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohajer_137860 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  Declare (25 August 2010), imanrio (25 August 2010), Innovation (25 August 2010), sigma rainy (25 August 2010)

 3. #2


  زمان پیوستن
  07 Jan 2008
  اتومبيل
  Peugeot 206
  نوشته‌ها
  1,579
  تشکر شده:
  5140

  پیش گزیده

  تعطیلات در ایران

  آیا تاکنون شنیده اید که می گویند تعطیلات در ایران بیشتر از سایر کشورها میباشد؟
  آیا این ادعا را قبول دارید؟
  آیا تاکنون کنجکاو شده اید تا خودتان تعطیلات رسمی در ایران را با کشورهای اروپایی و آمریکایی مقایسه کنید تا به صحت و سقم این ادعا پی ببرید؟
  یا اینکه چون همه می گویند تعطیلات در ایران بیشتر از سایر کشورهاست ، شما هم قبول می کنید.
  خوب، اشکالی ندارد بیایید با هم حساب کنیم:  تعطیلات در اروپا و آمریکا :

  52 روز شنبه + 52 روز یکشنبه = 104 روز
  104 + حدودا 20 روز تعطیلات رسمی ملی و مذهبی از قبیل روز استقلال، عید کریسمس، عید سال نو(ژانویه)، عید شکرگزاری و ..... مساوی میشود با 124 روز یعنی بیش از 3/1 سال .


  تعطیلات در ایران :

  52 روز جمعه
  25 روز تعطیلات رسمی ملی و مذهبی از قبیل عید غدیر، عید قربان، عید نوروز، عاشورا، تاسوعا، عید فطر، 22 بهمن و ......
  جمعا 74 روز ( البته با فرض اینکه هیچ کدام از تعطیلات رسمی با جمعه مصادف نگردند )


  خوب حالا چه می گویید؟
  تعطیلات در ایران بیشتر است یا در کشورهای اروپایی و آمریکایی ؟
  ( 124 روز تعطیل رسمی که در تقویم با رنگ قرمز مشخص شده اند در کشورهای اروپایی و آمریکایی و 74 روز در ایران !!!!!! )

  فکر می کنید دلیل و علت اینکه آنقدر می گویند در ایران تعطیلات زیاد است چیست؟

  سه دلیل و علت به ذهن می رسد:

  مي خواهيم مدیریت ضعیف، هدر رفتن وقت و انرژی در کشور را با این موضوع توجیه کنيم و چنان نشان دهيم که به علت تعطیلات زیاد است که کشور پیشرفت نمیکند.
  این مسئله وقتی جالبتر میشود که بدانیم در کشورهای اروپایی و آمریکایی مردم فقط 5 روز در هفته روز کاری دارند آنهم روزی 6 ساعت یعنی در هفته 30 ساعت کار می کنند.
  ولی در ایران 6 روز در هفته روز کاری است آنهم روزی حداقل 8 تا 9 ساعت یعنی هفته ای حدود 48 تا 54 ساعت کار.
  اروپا هفته ای 30 ساعت
  ایران هفته ای 48 تا 54 ساعت

  علت دیگر این است که در اروپا و آمریکا مردم درست و مفید کار می کنند ، حتی اگر فقط 5 روز در هفته و روزی هم 6 ساعت کار کنند، چون از 6 ساعت کار بیش از 5 ساعتش کار مفید است .
  ولی در ایران مردم درست و مفید کار نمیکنند ، روزی 8 تا 9 ساعت کار می کنند و 6 روز هم در هفته ولی فقط نیم ساعت در روز کار مفید انجام می دهند.

  علت دیگر ساده بودن و زود باور بودن مردم ایران است ، چراکه هر مسئله ای را فورا قبول میکنند بدون آنکه هیچ تحقیق و بررسی بر روی آن انجام دهند.
  روزي فرا خواهد رسيد كه شيطان فرياد برآورد:
  آدمي پيدا كنيد، سجده خواهم كرد

 4. 12 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Declare به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  amahdavi2004 (25 August 2010), arash_2ti (25 August 2010), drnariman (25 August 2010), Innovation (25 August 2010), kickerboy (25 August 2010), mohajer_137860 (25 August 2010), ogtay (25 August 2010), سپندار مزد (25 August 2010), rza_bgy (25 August 2010), Saman.Cls (25 August 2010), sjavanrooh (22 September 2010), vahid_elx_645ci (25 August 2010)

 5. #3


  زمان پیوستن
  19 Mar 2004
  شهر
  Tehran
  اتومبيل
  206 Type3
  گوشی موبایل
  iPhone 6
  نوشته‌ها
  6,488
  تشکر شده:
  15481

  پیش گزیده


  تعطیلات در اروپا و آمریکا :

  52 روز شنبه + 52 روز یکشنبه = 104 روز
  104 + حدودا 20 روز تعطیلات رسمی ملی و مذهبی از قبیل روز استقلال، عید کریسمس، عید سال نو(ژانویه)، عید شکرگزاری و ..... مساوی میشود با 124 روز یعنی بیش از 3/1 سال .


  تعطیلات در ایران :

  52 روز جمعه
  25 روز تعطیلات رسمی ملی و مذهبی از قبیل عید غدیر، عید قربان، عید نوروز، عاشورا، تاسوعا، عید فطر، 22 بهمن و ......
  جمعا 74 روز ( البته با فرض اینکه هیچ کدام از تعطیلات رسمی با جمعه مصادف نگردند )
  به این نوع تحلیل می‌گن یک سفسطه واقعی!
  جالبه که در امیکا و اروپا شنبه و یک‌شنبه رو تعطیلی حساب کرده ولی در ایران فقط جمعه رو روز تعطیل حساب کرده و لابد در ایران پنج‌شنبه‌ها جزو روز تعطیل نیست!
  جالب‌تر اینه که تعطیلات عید نوروز رو فقط 5 روز حساب کرده در حالی‌که هممون می‌دونیم قبل و بعد از عید مردم چند روز سر کار نمی‌رن و چند روز مملکت تعطیله.
  نویسنده هم لابد در ماه رمضان در کره دیگری تشریف دارند و ایران نیستند که تا ببینند در ادارت و شرکت‌ها بطور فجیعی باز هستند و مشغول کار کردن!
  از اون طرف تعطیلات رسمی رو در امریکا 20 روز حساب کرده! خوشحال می‌شم دیتیل این 20 روز تعطیلی رو نویسنده این مطلب برای ما روشن کنه چون تا جاییکه من می‌دونم تعطیلات رسمی در امریکا و اروپا زیر 10 روز است.
  بعنوان مثال این تعطیلات رسمی امریکا در سال 2011 است:
  United States Legal Federal Holidays 2011

  January 1, 2011 (saturday): New Year's Day [Jan. 1 every year]
  January 17, 2011 (monday): Martin Luther King Day [3rd monday in Jan]
  February 21, 2011 (monday): Presidents Day (observed) [3rd monday in Feb]
  note: Presidents Day is also Washington's Birthday (observed)
  May 30, 2011 (monday): Memorial Day (observed) [last monday in May]
  July 4, 2011 (monday): Independence Day [July 4th every year]
  September 5, 2011 (monday): Labor Day [1st monday in Sept]
  October 10, 2011 (monday): Columbus Day (observed) [2nd monday in Oct]
  November 11, 2011 (friday): Veterans' Day [Nov. 11 every year]
  November 24, 2011 (thursday): Thanksgiving Day [4th thursday in Nov]
  December 25, 2011 (sunday): Christmas Day [Dec. 25 every year]
  December 26, 2011 (monday): federal employees extra day off for Christmas

  تازه امریکا یک کشور مذهبی و دارای تعطیلات ملی و مذهبی زیادی‌ست در کشورهای اروپایی که نصف این هم نیست. اصلا خیلی راحت خودتون می‌تونید از اینجا لیست تعطیلی‌های کشورهای مختلف رو به تفکیک ببینید و مقایسه کنید با تعطیلی‌های رسمی ملی و مذهبی ایران.
  من نمی‌فهمم در عصر انفجار اطلاعات چه دلیلی بر دروغگویی است؟!

  یه سفسطه جالب دیگه اینه که می‌گه:
  عطیلات در ایران :

  52 روز جمعه
  25 روز تعطیلات رسمی ملی و مذهبی از قبیل عید غدیر، عید قربان، عید نوروز، عاشورا، تاسوعا، عید فطر، 22 بهمن و ......
  جمعا 74 روز ( البته با فرض اینکه هیچ کدام از تعطیلات رسمی با جمعه مصادف نگردند )
  یعنی این فرض رو در نظر می‌گیره که تعطیلات رسمی ایران در روز تعطیل (که اینجا فقط جمعه رو روز تعطیل حساب کرده!) بیفته ولی عین همین شزایط رو برای تعطیلات اروپایی‌ها و امریکایی‌ها در نظر نمی‌گیره!

  و یه نتیجه‌گیری جالب دیگه اینه که:
  104 + حدودا 20 روز تعطیلات رسمی ملی و مذهبی از قبیل روز استقلال، عید کریسمس، عید سال نو(ژانویه)، عید شکرگزاری و ..... مساوی میشود با 124 روز یعنی بیش از 3/1 سال .
  1/3 سال رو در اروپا و امریکا تعطیل فرض کرده! فکر می‌کنم یه اروپایی یا امریکایی این رو بشنوه در جا خودکشی کنه!

  و این هم جمله آخر دوست دانشمندمون:
  علت دیگر ساده بودن و زود باور بودن مردم ایران است ، چراکه هر مسئله ای را فورا قبول میکنند بدون آنکه هیچ تحقیق و بررسی بر روی آن انجام دهند.
  بدون شرح!
 6. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی PAYAM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  Farbod.E (25 August 2010), Farshid_B (25 August 2010), داود18 (25 August 2010), mohajer_137860 (25 August 2010), sigma rainy (25 August 2010), sjavanrooh (22 September 2010), soli_aqua (25 August 2010), XELTEK (28 August 2010)

 7. #4


  زمان پیوستن
  18 Mar 2007
  شهر
  تهران
  اتومبيل
  New Mazda 3
  گوشی موبایل
  iPhone 5
  نوشته‌ها
  1,675
  تشکر شده:
  6355

  پیش گزیده

  البته پیام جان حرف نویسنده این مطلب دقیقا مربوط میشه به راندمان کاری و کل حرفش اینه که اینجا بازدهی کارکنان بسیار کمتر از کشورهای دیگه ست.
  کل منظورش اینه که: کار نکردن خودتون رو گردن زیاد بودن تعطیلات نندازین !!

  جالبه که در امیکا و اروپا شنبه و یک‌شنبه رو تعطیلی حساب کرده ولی در ایران فقط جمعه رو روز تعطیل حساب کرده و لابد در ایران پنج‌شنبه‌ها جزو روز تعطیل نیست!
  خوب کجای این حرف غلطه؟
  اینکه مردم سر کار چرت میزنن و کار نمیکنن بحثش جداست ولی مشخصه که پنجشنبه تعطیل رسمی نیست.
  جالب‌تر اینه که تعطیلات عید نوروز رو فقط 5 روز حساب کرده در حالی‌که هممون می‌دونیم قبل و بعد از عید مردم چند روز سر کار نمی‌رن و چند روز مملکت تعطیله.
  این حرف هم غلط نیست. بر اساس تقویم رسمی تعطیلات نوروز 5 روزه ولی همه ما میدونیم که به مدت 1 ماه از قبل و بعد از عید همه جا تعطیله.

  نویسنده هم لابد در ماه رمضان در کره دیگری تشریف دارند و ایران نیستند که تا ببینند در ادارت و شرکت‌ها بطور فجیعی باز هستند و مشغول کار کردن!
  نمیدونم چرا بحث راندمان کاری رو با تعداد تعطیلات جمع میکنید. ماه رمضان 1 روز تعطیلی داره و تنها تفاوتش کمتر بودن ساعت کاری اداراته.

  یعنی این فرض رو در نظر می‌گیره که تعطیلات رسمی ایران در روز تعطیل (که اینجا فقط جمعه رو روز تعطیل حساب کرده!) بیفته ولی عین همین شزایط رو برای تعطیلات اروپایی‌ها و امریکایی‌ها در نظر نمی‌گیره!
  دقیقا همینطوره.
  چون تا جایی که من میدونم اونجا اگه تعطیلی به هر روزی از هفته بیفته معمولا منتقل میشه به دوشنبه.
  به همین لیستی که خودتون دادید نگاه کنید میبینید که اکثر تعطیلاتشون دو شنبه هاست و تعطیلات هرز نمیره:


  United States Legal Federal Holidays 2011

  January 1, 2011 (saturday): New Year's Day [Jan. 1 every year]
  January 17, 2011 (monday): Martin Luther King Day [3rd monday in Jan]
  February 21, 2011 (monday): Presidents Day (observed) [3rd monday in Feb]
  note: Presidents Day is also Washington's Birthday (observed)
  May 30, 2011 (monday): Memorial Day (observed) [last monday in May]
  July 4, 2011 (monday): Independence Day [July 4th every year]
  September 5, 2011 (monday): Labor Day [1st monday in Sept]
  October 10, 2011 (monday): Columbus Day (observed) [2nd monday in Oct]
  November 11, 2011 (friday): Veterans' Day [Nov. 11 every year]
  November 24, 2011 (thursday): Thanksgiving Day [4th thursday in Nov]
  December 25, 2011 (sunday): Christmas Day [Dec. 25 every year]
  December 26, 2011 (monday): federal employees extra day off for Christmas
  صد البته منم موافقم که زمان تعطیلات ما بسیار بیجا هستش. تعطیلاتی که وسط هفته میفته باعث میشه اداره جات در کل هفته به اصطلاح تق و لق باشه، یا عدم همزمانی آخر هفته ایران با سایر کشورها یا تصمیمات ناگهانی دوستان مبنی بر تعطیل کردن کل مملکت و اعلام اون در 24 ساعت قبل از تعطیلات !!
  هممون خوب میدونیم که توی ادارات ما چه وضعیتی حاکمه و همه و همه دوست دارن به نحوی از کار کردن در برن. رفتارهای عجیبی مثل چرت بعد از ناهار و یا گشت زنی توی اینترنت و... اینجا خیلی خیلی شایعه. با این وضعیت ما اگر 7 روز هفته رو هم تمام وقت کار کنیم بازهم دردی ازمون دوا نمیشه....
  آخرین ویرایش به وسیله Super Oli : 25 August 2010 در 11:56 AM
  .Strength comes from inner calm

  A good photograph is knowing where to stand. Ansel Adams

 8. 10 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Super Oli به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  amahdavi2004 (25 August 2010), arash_2ti (25 August 2010), اینجانب (25 August 2010), dadadada (9 September 2010), Declare (25 August 2010), kickerboy (25 August 2010), mohajer_137860 (25 August 2010), rza_bgy (25 August 2010), soli_aqua (25 August 2010), vahid_elx_645ci (25 August 2010)

 9. #5


  زمان پیوستن
  02 Mar 2009
  شهر
  تهران
  اتومبيل
  به نظر شما چقدر مهمه؟
  گوشی موبایل
  Galaxy Ace
  نوشته‌ها
  1,326
  تشکر شده:
  8463

  پیش گزیده  براساس اين طرح تعطيلات رسمي 15 خرداد و 29 اسفندماه حذف مي‌شود


  البته من فکر میکنم حذف تعطیلی 15 خرداد دلیل دیگری دارد .
  شاید مثل جلوگیری از مسافرتهای بسیار زیاد مردم در روزهای 14 و 15 خرداد....
  و روزی که یادآور دکتر مصدق
  ( جبهه ملي) و تلاشهای بی پایانش در جهت ملی شدن صنعت نفت بوده را از ایام جشن و شادی حذف خواهند کرد.


  .
  آخرین ویرایش به وسیله mohajer_137860 : 25 August 2010 در 12:11 PM

  بسپاريم بر سنگ مزارمان تاريخ نزنند؛ تا آيندگان ندانند بيعرضگانِ اين برهه از تاريخ ما بوده ايم...!
  خسرو گل
  سرخي

 10. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohajer_137860 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  amahdavi2004 (25 August 2010), arash_2ti (25 August 2010), imanrio (25 August 2010), kickerboy (25 August 2010), سپندار مزد (26 August 2010), palizesoftware (25 August 2010), rza_bgy (25 August 2010), sjavanrooh (22 September 2010)

 11. #6


  زمان پیوستن
  07 Jan 2008
  اتومبيل
  Peugeot 206
  نوشته‌ها
  1,579
  تشکر شده:
  5140

  پیش گزیده

  من هم با نظرات اين آقاي نويسنده و علي آقا موافقم. اصلا بحث تعداد روزهاي تعطيل و بازي با ارقام نيست بلكه بيشتر ناكارآمدي و ضعف مديريتي در اكثر ارگانهاست.

  البته نمي دونم ليست تعطيلات رسمي امريكا كه جناب پيام كه قراد دادند، درست هست يا نه، اما جدا بطور مثال تعطيلات ژانويه فقط يك روزه؟

  در مورد ساده و زودباور بودن مردم ايران هم كه بهتره دوستان خودشون قضاوت كنند!
  روزي فرا خواهد رسيد كه شيطان فرياد برآورد:
  آدمي پيدا كنيد، سجده خواهم كرد

 12. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Declare به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  mohajer_137860 (25 August 2010), rza_bgy (25 August 2010)

 13. #7


  زمان پیوستن
  15 Oct 2008
  نوشته‌ها
  884
  تشکر شده:
  1598

  پیش گزیده

  تو اروپا تعطیلات ژانویه اینقد مناسبه که شما یه سفر دور و دراز (به آفریقا، امریکا یا اسیا) میتونی بری، بنابراین ژانویه رو دو هفته تعطیلن،

  شنبه و یکشنبه ها تعطیلن،

  کلیه مغازه ها (بجز سوپری ها و رستوران ها) حول و حوش ساعت 4 بعد از ظهر(ماکزیمم 6 ) میبندن!

  بنابراین همونطور که دوستان گفتن: مشکل ایران زیاد نبودن تعطیلی ها نیست(اگه کمتر نباشه برابره) بلکه تو مدیریت اوناست،

  همین الان کم تجار و بازرگانان ما نیستند که بخاطر ناهماهنگی تعطیلی آخر هفته ایرانی و جهانی (پنجشنبه جمعه شنبه یکشنبه برای تاجر ایرانی یعنی تعطیلیه بیزینس بین الملل) به مشکل بر میخورن!

  از طرف دیگه، مردم تو ملل توسعه یافته ساعات کاری رو واقعا زحمت میکشن و کار میکنن، برای نهار نیم ساعت تا 45 دقیقه، برای قهوه و سیگار یک ربع، دیگه همش کاره کار! مستحق یه ژانویه آفتابی تو سواحل گرم اقیانوسی هستن!
  ...آزادي حق نيست...

 14. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  Declare (25 August 2010), kickerboy (25 August 2010), mohajer_137860 (25 August 2010), vahid_elx_645ci (26 August 2010)

 15. #8


  زمان پیوستن
  26 Mar 2009
  شهر
  تبریز
  اتومبيل
  سانتافه
  گوشی موبایل
  Samsung GALAXY Note
  نوشته‌ها
  1,746
  تشکر شده:
  6350

  پیش گزیده

  من فکر نمی کنم تعداد تعطیلات رسمی یک کشور ملاکی باشه بر راندمان کاری کارمندان وصنعت . شما چند مجموعه رو در نظر بگیرید مثلا آموزش و پرورش روزی 4 تا 6 ساعت حدود 182 روز در سال کار می کنند 3/5 ماه در تابستان و نیم ماه در فروردین تعطیل هستند آیا این دلیل بر راندمان کم اونها هست ؟ یا آموزش عالی رو در نظر بگیرید . حالا بیاید مخابرات رو با اون ساعات کاری در نظر بگیرید !!
  من موافق با بحث دوستان در مورد ربط ساعات کاری و تعطیلات با راندمان و مقایسه کشورها نیستم . یکک سیستم کنترلی خیلی ساده و برنامه ریزی شده می تونه کلی روی راندمان کاری تاثیر گذاشت .
  بنا براین مهم نیست چند روز سر کار می ریم مهم سیستم مدیریتی و کاری - فرهنگ کار کردن - دلسوزی و کلی فاکتور دیگه هست که می تونه مقایسه بین چنین عواملی رو نقش بازی کنه .

 16. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی F@RSH@D rezayi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  arash_2ti (25 August 2010), mohajer_137860 (25 August 2010), rza_bgy (25 August 2010)

 17. #9


  زمان پیوستن
  07 Jan 2008
  اتومبيل
  Peugeot 206
  نوشته‌ها
  1,579
  تشکر شده:
  5140

  پیش گزیده

  نقل قول نوشته شده توسط F@RSH@D rezayi مشاهده گفتگو
  من فکر نمی کنم تعداد تعطیلات رسمی یک کشور ملاکی باشه بر راندمان کاری کارمندان وصنعت . شما چند مجموعه رو در نظر بگیرید مثلا آموزش و پرورش روزی 4 تا 6 ساعت حدود 182 روز در سال کار می کنند 3/5 ماه در تابستان و نیم ماه در فروردین تعطیل هستند آیا این دلیل بر راندمان کم اونها هست ؟ یا آموزش عالی رو در نظر بگیرید . حالا بیاید مخابرات رو با اون ساعات کاری در نظر بگیرید !!
  مي خواهيم مدیریت ضعیف، هدر رفتن وقت و انرژی در کشور را با این موضوع توجیه کنيم و چنان نشان دهيم که به علت تعطیلات زیاد است که کشور پیشرفت نمیکند.

  همونطور كه عرض كردم بحث اصلا بر روي تعداد روزهاي تعطيل نيست، مديريت انقدر ضعيف هست كه بطور مثال با وجوديكه تعطيلات عيد رو 5 روز اعلام مي كنند، اما كاركنان (البته كاركنان دولت)، به راحتي 1 ماه به خودشون استراحت مي دهند و و و
  روزي فرا خواهد رسيد كه شيطان فرياد برآورد:
  آدمي پيدا كنيد، سجده خواهم كرد

 18. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Declare به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  mohajer_137860 (25 August 2010), rza_bgy (25 August 2010)

 19. #10


  زمان پیوستن
  06 Jan 2005
  شهر
  شهرکرد
  اتومبيل
  پژو 206
  گوشی موبایل
  nokia E5,nokia 6120
  نوشته‌ها
  599
  تشکر شده:
  558

  پیش گزیده

  ببينيد شنبه در كشورهاي اروپايي و آمريكايي دست كمي از پنجشنبه مان داره
  اكثر جاها در كشورهاي روز شنبه تعطيل نيستند و دقيقا مانند 5شنبه ما هست و اصلا نميتونيد اين مقايسه را انجام بدين شما بهتره كه فقط تعطيلات غير از جمعه و يكشنبه را با هم مقايسه كنيد تا وخامت اوضاع را ببنيد تقريبا ما دو بربر تعطيلي داريم اونم فقط تقويمي
  حال مسائل راندمان كاري هم بماند
  [ديوانگي = تکرار اشتباه و انتظار نتيجه متفاوت!

 20. کاربر زیر از دوست گرامی داود18 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  Farshid_B (25 August 2010)

 21. #11


  زمان پیوستن
  28 Apr 2010
  شهر
  تهران
  اتومبيل
  مگان 2000
  نوشته‌ها
  1,003
  تشکر شده:
  2009

  پیش گزیده

  منم موافقم كه تعداد تعطيلي بر راندمان كاري موثر نيست و مديريت اون مهمه. به عنوان مثال از آنجا كه تعطيلات پنج شنبه و جمعه مسلمان ها و سپس شنبه و يكشنبه غربي ها عملا 4 روز هفته رو براي ارتباط و تعامل اين دو ناكارآمد كرده بود در يك طرح جالب تعطيلي برخي كشورهاي عربي به جمعه و شنبه تبديل شد. حالا همون دو روز تعطيلند، جمعشون هم به جاست و يك روز كاري زنده شده.
  تا خم نشويد كسي نمي تواند سوارتان شود.

 22. کاربر زیر از دوست گرامی arash_2ti به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  mohajer_137860 (25 August 2010)

 23. #12


  زمان پیوستن
  05 Jun 2006
  شهر
  تهران
  نوشته‌ها
  288
  تشکر شده:
  372

  پیش گزیده

  چه اسراری هست که تعطیلات ما بیشتره ؟
  عید نوروز +1 روز ملی شدن نفت (که گویا لولو این رو هم برد) جمعن 5 روز
  12و13 فروردین (روز جمهوری اسلامی ایران و روز طبیعت)
  14و15 خرداد (ارتحالی دی و قیام خونین 15 خرداد)
  22 بهمن
  شهادت امام رضا
  رحلت پیامبر
  اربعین
  تاسوعا و عاشورا
  عید غدیر خم
  عید قربان
  شهادت امام صادق
  عید فطر
  شهادت امام علی
  ولادت امام زمان
  مبعث
  ولادت امام علی (ع)
  شهادت حضرت فاطمه
  واضح هست که ما 24 روز تعطیلی دارم که 10 تاش عزاداری ِ محض هست ، این وسط شما اگر چهار روز عید و 13 به در رو هم فاکتور بگیری می مونه یه مبعث و ولادت امام زمان ، باقی تعطیلات هم کلن با صحرای کربلا محشور شده ...
  خوب تعطیلات مگه غیر از این هست که کارکنان ادارات و ... استراحت کنن و روحیه شون عوض شه شما شارژ نمی کنی اما بازخورد می خوای !
  خوب از این ور باید بحث راندمان رو باز کرد یه نگاه به همین تعطیلات بندازید ! تاسوعا و عاشورا از 4 روز مونده به محرم تا فردای عاشورا مردم هر روز تا پاسی از شب بیرون هستن و از اون ور خیلی ها دارن کار می کنن تو تکیه ها و مساجد و .. از غذا پختن و سینه زنی و علامت کشی و داربست ها گرفته تا اون هایی که با دسته ها حرکت می کنن ، ماه رمضان ، ملت نا ندارن راه برن ، اونوقت باید برن سر کار نور الی نورش وقتی هست که به تابستون هم بخوره !! از اون ور شب احیاء خوب اگه ادارات رو تعطیل کنن که سنگین تره ! بقیه تعطیلات هم بجز 4 روز اول سال بیشتر از اینکه شبیه به جشن باشه یا نظامی هست یا اگه 4 نفر دست بزنن آخرش باید گریه کنن ، ... در ضمن کی می گه پنجشنبه ها تو این مملکت تعطیله ، بجز مدارس (دانشگاه ها که برخی شون جمعه ها هم بازن) و برخی ادارات دولتی که البته هیچ صحبتی از تعطیلی به طور رسمی بیان نشده کجا 5شنبه تعطیل شده ، تازه امثال بنده که بایست 5شنبه هم تا ساعت 14 اجبارن بمونم و بعدش هم یه 2 ساعت اضافه کاری کنم تا کارها انجام شه ، اگر هم تعطیلی به پنجشنبه یا شنبه بخوره ، باید جمعه رو هم کشیک وایستم کم نیستن . با همه این تفاسیر ما هر جا دیدیم و به گوشمون خورده همه می گن تعطیلات آخر هفته (معنی ش می شه بیشتر از 1 روز) شما همین شنبه هاش رو حساب کن در سال یه 48 تایی می شه ، 8 تاش هم .... بُرد ، 40 تا ، راستی ما چند برابرشون تعطیی داشتیم ؟
  این در حالی هست که ما هیچ تعطیلی غیر از شنبه ها و یک شنبه ها متصور نشیم.
  از اون ور شمایی که می فرمایید اون ها از کار نمی دزدن و مفید کار می کنن ، عزیز من چرا نمی گی امنیت شغلی ، درآمد بالا ، اهمیت دادن به کارمند ، اطمینان از پیشرفت و ترفیع و پاداش و .... ، ایجا چی ، مدیریت ها که مالِ فامیل هست ، بجز ادارات دولتی (همین جوری بی دلیل ، کم کاری نمی خواد) توبیخ و خوش اومدی و ... خیلی ها حتی بیمه هم ندارن ، اگه کار بدون بیمه رو قبول نکنه باید وایسته تا صبح دولتش بدمد یا از اون ور قرارداد ها 1 ساله و بعضن توافقی بدون قرار داد و ........ نگید که نمی دونید چه خبره !
  من هرگز از جستجو باز نمي مانم, هر گز خسته نمي شوم از جستجوي
  آنچه كه مرا به وجودي يگانه بدل سازد

 24. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی kickerboy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  Declare (25 August 2010), Farshid_B (25 August 2010), mohajer_137860 (25 August 2010), سپندار مزد (26 August 2010), vahid_elx_645ci (26 August 2010)

 25. #13


  زمان پیوستن
  25 Nov 2005
  شهر
  اصفهان / تهران
  اتومبيل
  زانتیا-206-مگان
  گوشی موبایل
  N85
  نوشته‌ها
  1,743
  تشکر شده:
  2325

  پیش گزیده

  سلام

  مشکل ما تعطیلات نیست
  بیان 20 روز دیگه تعطیل کنن الکی عید فطرو 10 روز دهه فجرم همینطور

  مشکل اینجاست توی همین روزهای کاریمون درست کار نمی کنیم

  باورت می شه در یکی از سال ها بیشترین رکورد تولید ذوب آهن اصفهان مربوط به ایام عید بود ؟ بعلت تعطیلی و مرخصی کارکنان

  یعنی کارمندا توی دستو پا هم هستن و همینطور مدیران محترم !!!

  کاری به تعطیلات نباید داشته باشیم فعلا" همین دو روزی هم که می ریم سره کار درست کنیم تا بعد به فکر اون کنیم
  اهانت به کسی نباشه ولی به عینه اینو دیدم در یک وزارت خونه و یه معاون مدیر یه قسمت که کار بسیار زیادی هم داشت یه روز باهاش بودم و اکثر کارمندا همینطور بودن
  7 صبح در محل کار حاضر بود یه سر به اطاق می زد و پس از عملیات کارت کشیدن می رفت جویای روزنامه های روز و .. می شد پس از اون با دیگر کارمندا مشغول صبحانه و گپ و گفت شد تا ساعت 9
  بعدشم توی اطاقش کار 2 3 نفری که اومده بودنو راه انداخت و مشغول روزنامه خوندنش شد حوالی 11 هم مشغول تلفن زدن به مهمونا شد که باید دعوت به مهمونی می کرد به همین منوال گذشت تا زمان اذان و نهار و ...
  ساعت 1نیم 2 بود که باز به اطاق برگشت حدود 100 پرونده بود که باید ایشون دستور پرداحت صادر می کرد و امضای نهایشو پاش می کرد بدون هیچ بررسی و نکاهی همرو ظرفنیم ساعت امضا کرد
  خیلی جالب بود من تو یه ساعت 5 6 تاشو تونستم بخونم و توی همونها 2 تاش عیب اساسی داشت که به ایشون گفتم و دستور بررسی مجدد داد
  نگفته بودم تموم شده بود
  خلاصه این بود یه روزکاریه یه فرد مهم
  در حالی که باید از صبح می نشست پرونده های به اون مهمی بازبینی کنه تا مشکلی نداشته باشه براحتی امضا کرد و هیچ وقتی روش نذاشت در حالی که می تونست
  فکر کنید توی پرونده ای استعلام خرید موس کامپیوتر به تعداد زیاد بود جالب بود از 5 تا شرکت استعلام کرده بود همه قیمت ها بین 14 تا 20 هزار تومن بود !! می گم یعنی این همه زیر این امضا کردن نمی دونن فلان مدل موس نهایت 5 6 تومنه نه اینقدر !

  تا وقتی وضع کار کردن اینطوری باشه انتظار درست شدن نداشته باشید حتی همه روز ها هم کاری باشه مردمو نمی شه درست کرد
  این تا زمانی ادامه داره که سیستم ما دولتی هست و کسیم دلش به حال دولت نمی سوزه
  باید خصوصی بشیم تا یکی دلش بسوزه حقوق خوب بدن تا دل طرف بسوزه و کار کنه
  طرف خیالش راحت آخره برج پولش به حساب 2 سال دیگه هم ارتقا می گیره و ...

  نباید گیر تعطیلات باشیم باور کنید اگر همین تعطیلات دو برابر کنیم اما درست کار کنند خیلی پیشرفت می کنیم !

 26. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی salar68 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  mamal_hiv (26 August 2010), mohajer_137860 (25 August 2010), vahid_elx_645ci (26 August 2010)

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

 • شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
 • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
 • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
 • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
 • BB code ها روشن هستند
 • شکلک‌ها روشن هستند
 • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
 • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد
 • HTML کد خاموش می‌باشد