تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 40 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 516

نام گفتگو: تجربه شما از شتابگيري مزدا3 جديد در مقايسه با مدل قديم و خودروهاي ديگر

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان عزیز,ارجمند و گرامی

نقل قول نوشته شده توسط sepehr-saheli مشاهده گفتگو
    واییییییییییییییی ببخشید هنوزم هست اون هم 11.4 نه 11.9 ثانیه.
    http://www.saipacorp.com/fa/default....xantia&Pg=show
    سپهر جان با سلام و درود.
    احتمالا از زمانی که کاتالیستش دوبل شده تاثیرش رو کاهش شتاب و کاهش مصرف سوخت هدف بوده

نقل قول نوشته شده توسط mazyar -3 مشاهده گفتگو
    هدف من از ايجاد اين گفتگو اينجا شنيدن تجربيات دوستانه و ممكنه اختلافاتي هم تو نتايج باشه .
    رسيدن به بهترين شتاب ممكن توسط يك ماشين راننده ماهر نياز داره. جالبه بدانيد حتي راننده هاي ماهر هم چند بار با روشهاي مختلف و حتي تعويض لاستيكهاي مختلف!!!! تست رو انجام مي دهند .
    من به عنوان يك راننده معمولي با ماشيناي قبلي و فعلي خودم (زانتيا؛ ماكسيما اتوماتيك؛مزدا3 قديم؛مزدا3 جديد ) اين كار رو انجام دادم.ماشين من 4000 كيلومتر كار كرده و نسبت به روزهاي اولش خيلي بهتر شده .با مزدا3 قبليم يك بار با زانتيا از صفر تا 120 انداختم و با اختلاف 1 ماشين گرفتمش. اعداد صفر تاصد مدل قديم و جديد خيلي شبيه به هم در اومده مثلا شتاب 60 تا 100 هر دو مدل از روي فيلم حدود 5 ثانيه بود
    با سلام خدمت مازیار جان
    من به شخصه چندین بار تو سرعت های مختلف ماشین خودم که نسل قبله و 4 دنده است با زانتیای 5 دنده انداختم و به راحتی زمانی که من دنده 2 رو با دور موتور6500 پر میکنم و به دنده 3 میبرم(حدودا 130 کیلومتر سرعت) زیاد شدن فاصله محسوسه.
    ولی تو 0-100 از حالت سکون موفق به تست نشدم که اونهم سعی میکنم با دوستم که قبلا گفتم تست کنم.

مازیار جان شما با اقای دانش پژوه یا عزیزان دیگری در ماهنامه های خودرویی کشور ارتباط دارید که بشه این مقایسه هارو برای دو نسل از مزدا 3 و سیتروئن زانتیا انجام بده او گزارشی تهیه کنه و به چاپ برسونه؟

کسی اطلاع داره که معمولا کلیه تست های خودرو تو چه زمانی از شبانه روز انجام میشه؟ و یا درجه هوای محیط تست عدد خاصی تعریف شده؟
    چه مقدار و در چه شرایطی Warm Up (گرم کردن موتور)صورت میگیره؟
    و درجه حرارت اسفالت و نوعش هم به جهت تست تعریف شده و استاندارد خاصی برای شرایط تست رعایت میشه مثل کشور ما یا به جهت امکانات هنوز حرفه ای نیستند و بصورت دیمی ازمایش میکنند؟؟؟
    با تشکر

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

dawkins (5 September 2010), فروزنده (5 September 2010)

زمان پیوستن
    23 Apr 2007
    شهر
    کرج
    اتومبيل
    هیوندای توسان- پژو 206
    گوشی موبایل
    سامسونگ B5702

پیش گزیده

من هم شتاب زانتیا رو تو هیچ منبع درست حسابی 9 ثانیه ندیدم و همه جا بالای 11 بوده حتی تو سایت رسمی سایپا که الان حذف کرده هم 4/11 زده بوده.حالا نظر من اینه که تا روز تست اگه شد بیخیال این بحث شیم.ما ایرانی ها ظاهرا به تکنولوژی روز عادت ندارین و کلا عتیقه پرستیم.این بحث من رو یاد 405 می ندازه که هنوز هم خیلی ها روش تعصب دارن.نظر من اینه که اگه شتاب زانتیا 2 ثانیه باشه که ایشالا هست ماشینی که 1 ستاره ایمنی داره(ببخشید نیمش رو نگفتم امیدوارم کسی به اوون نیم گیر نده)بهتره 30 40 کیلومتر بیشتر راه نره.

واییییییییییییییی ببخشید هنوزم هست اون هم 11.4 نه 11.9 ثانیه.خوب حتما این هم سایپا دیگه 100% غلط میگه
    http://www.saipacorp.com/fa/default....xantia&Pg=show
    1-دوست عزیز اینجا نه بحث ایمنی است نهبحث قدمت و تکنولوژی فقط و فقط بحث شتاب است

بحث شتاب ارتباطی به سال ساخت نداره اگر اینطوره پس باید خودروهای امروزی مثل کمری و سوناتا به راحتی از پسه پورشه 911 20 سال پیش بر بیان؟

نکته بعدی در این بحث جای مقایسه دو خودرو نیست توجه بفرمایید بحث مقایسه شتاب است نه بحث ایمنی و هندلینگ و کیفیت...

این قضیه بسیار ساده و راحت است و نیازی با این لحن سخنگویی و تمسخر و غیره نداره اگر می تونید بحث رو ادامه بدید در خدمت هستیم و اگر که بخواید اینطور ادامه بدید و سعی در کل کل کردن و صحبتهای بی مورد کنید نتیجه قفل و حذف تاپیک خواهد بود.

2-شما که می فرمایید زانتیا 11.7 ثانیه شتاب داره وب سایت ایران خودرو هم یک سر می زدید.

شتاب پژو 405 رو زده 11 ثانیه

http://www.ikco.com/Products/Fa/Over...IID0magyvrw%3d

پس طبق صحبت شما 405 که جلوی زانتیا اصلا به حساب نمیاد از لحاظ شتاب و همه این رو دیدیم و می دونیم باید 0.7 ثانیه زودتر به 100 کیلومتر نسبت به زانتیا برسه؟

من خودم 405 2000 سی سی داشتم جلوی زانتیا حداقل 7 8 تا ماشین عقب افتادم!

اقا ساحلی گرامی توصیه می کنم در انتخاب منابع دقت بیشتری بفرمایید...

اون منبع مازیار که برای من بسیار خوشایند باید می بود چون شتاب توسان رو 10 ثانیه زده بود و این یعنی من می تونم با توسان مزدا3 رو به راحتی جا بذارم...

3- بحث شتاب زانتیا فقط یک معیار بوده و دوستانی که من رو می شناسند نظرات قطعی منو نسبت به زانتیا آگاهی دارن... این مقایسه شتاب حتی می تونه بین مزدا3 جدید و قدیم باشه و لزوما کاری به زانتیا نداره

به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.

ادیت: من خودم اگر بخوام تا40 تومن ماشین صفر بخرم قطعا مزدا خواهم خرید چون شتابش برام کفایت می کنه شاید برای دوستان مفهوم اشتباه بوده باشه که من دارم از زانتیا دفاع می کنم در حالیکه من هیچ وقت حاضر نخواهم بود 30 تومن بابت یک خودروی 20 سال پیش با ایمنی 1 ستاره بپردازم
    آخرین ویرایش به وسیله afshin_k : 5 September 2010 در 01:10 PM
    یا درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن.

ژرژ هربرت

4. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی afshin_k به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (5 September 2010), mmamushy (5 September 2010), mohammadrezaef (8 September 2010), sepehr-saheli (5 September 2010), Validator (6 September 2010)

زمان پیوستن
    07 Oct 2008

پیش گزیده

در مورد شرايط روز تست به موارد زير توجه كنيد :

بهترين دما بين 20 تا 25 درجه مي باشد كه اين روزها امكانش نيست .پس بهتره مثلا روز جمعه كه آلودگي هوا كمتر و اكسيژن هوا بيشتره انجام بشه . ساعتش زياد مهم نيست ولي تو اوج گرما نباشه .
    باد لاستيكها تنظيم باشه و باك بنزين تا نيمه پر باشه . فيلتر هوا سر جاي خودش باشه و تغييراتي روي موتور انجام نشه. آسفالت محل كيفيت مناسب داشته باشه و شيب اون صفر باشه (البته براي صفر تاصد)
    چند بار با چند راننده با دورهاي مختلف شروع به حركت كنيد تا بهترين زمان به دست بياد.
    براي مزدا3 جديدdsc خاموش و با حالت دستي تو دور موتور نزديك 7000 دنده عوض كنيد . مهارت راننده درشتابگيري بسيار مهمه .يه خصوص براي شروع حركت با ماشين اتوماتيك .
    من چون اصولا نميتونم به مهارت خودم و بقيه افراد به طور كامل اطمينان داشته باشم زياد دقيق به اين موضوع نپرداختم ولي چشم با دوستان تو مجله صحبت مي كنم .

6. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mazyar -3 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afshin_k (5 September 2010), MaZi Zo0M Z0oM (5 September 2010), mmamushy (5 September 2010), sepehr-saheli (5 September 2010), Validator (6 September 2010), فروزنده (5 September 2010)

زمان پیوستن
    23 Apr 2007
    شهر
    کرج
    اتومبيل
    هیوندای توسان- پژو 206
    گوشی موبایل
    سامسونگ B5702

پیش گزیده

راي مزدا3 جديدdsc خاموش و با حالت دستي تو دور موتور نزديك 7000 دنده عوض كنيد
    این قضیه برای خودروهای اتومات امروزی امکان پذیر نیست چون محافظ گیربکس به صورت خودکار دور موتور رو میاره به حدی که در استارت اولیه به گیربکس ضربه نخوره لااقل مزدا3 نسل قبل و کلیه اتومات ها قبلی رو که تست کردم اینطور بود... در واقع دور موتور اگر شما به 7000 هم برسونید بازهم اول باید به زیر 2000 برسه بعد حرکت شروع میشه.

شما این قضیه رو روی مزدا3 جدید آزمایش کردید؟
    یا درست حرف بزن یا عاقلانه سکوت کن.

ژرژ هربرت

8. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی afshin_k به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mmamushy (5 September 2010), mohammadrezaef (8 September 2010), sepehr-saheli (5 September 2010), فروزنده (5 September 2010)

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    مزدا3 - پژو 206
    گوشی موبایل
    sonyericsson w900i & k850i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط afshin_k مشاهده گفتگو
    1-دوست عزیز اینجا نه بحث ایمنی است نهبحث قدمت و تکنولوژی فقط و فقط بحث شتاب است

بحث شتاب ارتباطی به سال ساخت نداره اگر اینطوره پس باید خودروهای امروزی مثل کمری و سوناتا به راحتی از پسه پورشه 911 20 سال پیش بر بیان؟

نکته بعدی در این بحث جای مقایسه دو خودرو نیست توجه بفرمایید بحث مقایسه شتاب است نه بحث ایمنی و هندلینگ و کیفیت...

این قضیه بسیار ساده و راحت است و نیازی با این لحن سخنگویی و تمسخر و غیره نداره اگر می تونید بحث رو ادامه بدید در خدمت هستیم و اگر که بخواید اینطور ادامه بدید و سعی در کل کل کردن و صحبتهای بی مورد کنید نتیجه قفل و حذف تاپیک خواهد بود.

2-شما که می فرمایید زانتیا 11.7 ثانیه شتاب داره وب سایت ایران خودرو هم یک سر می زدید.

شتاب پژو 405 رو زده 11 ثانیه

http://www.ikco.com/Products/Fa/Over...IID0magyvrw%3d

پس طبق صحبت شما 405 که جلوی زانتیا اصلا به حساب نمیاد از لحاظ شتاب و همه این رو دیدیم و می دونیم باید 0.7 ثانیه زودتر به 100 کیلومتر نسبت به زانتیا برسه؟

من خودم 405 2000 سی سی داشتم جلوی زانتیا حداقل 7 8 تا ماشین عقب افتادم!

اقا ساحلی گرامی توصیه می کنم در انتخاب منابع دقت بیشتری بفرمایید...

اون منبع مازیار که برای من بسیار خوشایند باید می بود چون شتاب توسان رو 10 ثانیه زده بود و این یعنی من می تونم با توسان مزدا3 رو به راحتی جا بذارم...

3- بحث شتاب زانتیا فقط یک معیار بوده و دوستانی که من رو می شناسند نظرات قطعی منو نسبت به زانتیا آگاهی دارن... این مقایسه شتاب حتی می تونه بین مزدا3 جدید و قدیم باشه و لزوما کاری به زانتیا نداره

به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.

ادیت: من خودم اگر بخوام تا40 تومن ماشین صفر بخرم قطعا مزدا خواهم خرید چون شتابش برام کفایت می کنه شاید برای دوستان مفهوم اشتباه بوده باشه که من دارم از زانتیا دفاع می کنم در حالیکه من هیچ وقت حاضر نخواهم بود 30 تومن بابت یک خودروی 20 سال پیش با ایمنی 1 ستاره بپردازم
    دوست عزیز لطفا توجه کن اینجا تاپیک مقایسه 405 با چیزی نیست جواب این سوال کاملا واضحه ولی جاش اینجا نیست.
    شتاب زانتیا هم کاملا درست اعلام شده و منطبق بر سایت سیتروئن هست
    من از اول هم گفتم حق با شماست
    (به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.)
    من گفتم حق با شما هست هاااا
    دیگه تهدید نکنید پستها رو پاک می کنید و قفل میکنیدپ و .................................................. ....

زمان پیوستن
    07 Oct 2008

پیش گزیده

منظورم رو متوجه نشديد. هنگام تعويض دنده از يك به 2 دورموتور نزديك به 7000 دور باشد نه موقع حركت . هنگام حركت پا روي ترمز باشه بهتره و اگه زيادم پر گاز حركت كنيد هرز گردي زيادي اتفاق مي افته .اين كاملا به تجربه راننده بستگي داره كه اول حركت چطوري هم پر شتاب ترين حالت و هم كمترين هرزگردي رو داشته باشه و تا حدي هم به مشخصات گشتاور و قدرت موتور كه تو چه دوري حركت رو شروع كنيم .البته با چند بار تست ميشه تا حدي به حالت بهينه نزديك شد.

11. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mazyar -3 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

MaZi Zo0M Z0oM (5 September 2010), mmamushy (5 September 2010), sepehr-saheli (5 September 2010), Validator (6 September 2010), فروزنده (5 September 2010)

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    مزدا3 - پژو 206
    گوشی موبایل
    sonyericsson w900i & k850i

پیش گزیده

http://www.youtube.com/watch?v=d-DVqfiVQPc
    این هم جالبه
    انقدر منبع تو اینترنت هست که واسه منبع سایپا شکی نمی مونه

زمان پیوستن
    27 Apr 2006
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    هیوندای سانتافه

پیش گزیده

دوست عزیز لطفا توجه کن اینجا تاپیک مقایسه 405 با چیزی نیست جواب این سوال کاملا واضحه ولی جاش اینجا نیست.
    شتاب زانتیا هم کاملا درست اعلام شده و منطبق بر سایت سیتروئن هست
    من از اول هم گفتم حق با شماست
    (به هر صورت این بحث از نظر من تموم شده است، من دلایل خودم رو کامل عنوان کردم و به اندازه کافی مستند و حقیقی هستند.)
    من گفتم حق با شما هست هاااا
    دیگه تهدید نکنید پستها رو پاک می کنید و قفل میکنیدپ و .................................................. ....
    دوست عزیز شواهدومدارک نشان می ده که زانتیا در اون مسابقه درگ مزدا3 رو زده واگه شما اعتقاد دارید غیرممکن یا اینکه اون فیلم ساختگی- لطفا مدارک مستدل و تصویری عرضه کنید تا برای هیچ کسی حرفی باقی نمونه.وقتی که شتاب 405 را ایران خودرو زده 11ثانیه با چه منطقی شتاب زانتیا می تونه 11.9باشه. مزدا 3 ماشین خوبیه ولی دیگه زیاد بزرگش نکنید.

14. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alborz2 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afshin_k (5 September 2010), farid4887 (5 September 2010)

زمان پیوستن
    14 Oct 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    اپتیما-پرشیا
    گوشی موبایل
    htc-diamond2

پیش گزیده

مازیار جان شما با اقای دانش پژوه یا عزیزان دیگری در ماهنامه های خودرویی کشور ارتباط دارید که بشه این مقایسه هارو برای دو نسل از مزدا 3 و سیتروئن زانتیا انجام بده او گزارشی تهیه کنه و به چاپ برسونه؟
    دوست عزیز ، درصورتی که از بچه های اینجا کسانی اعلام آمادگی کنند تا باخودروهاشان در این تست حاضر باشند، میتونم شرایطشون رو برای انجام تست و چاپ در ماهنامه خودرو امروز فراهم کنم

16. کاربر زیر از دوست گرامی dawkins به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MaZi Zo0M Z0oM (6 September 2010)

زمان پیوستن
    04 Apr 2007
    شهر
    guangzhou -tehran
    اتومبيل
    benz -c350 & 206T5
    گوشی موبایل
    blackberry 9800/iphone 4s

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط MaZi Zo0M Z0oM مشاهده گفتگو
    دوست عزیز با سلام.
    با کسب اجازه و فرصت از سایر مدیران محترم علی الخصوص drnariman
    من به شخصه بعضی از کلمات بکار برده شما رو قبول ندارم.با اجازه اونهارو مطرح میکنم تا اگر تصحیحی تونستین انجام بدین تا مشکل من یکمی کمتر بشه با این موضوع:

شرایط یکسان بود برای دو خودرو ولی استاندارد رو مطمئنید؟
    ظاهرا زانتیا مدل 80 بوده و طبق گفته خود صاحب خودرو که در TT اعلام کرده بودند خودرو فوق 80,000 کیلومتر کار کرده و مزدا 3 خودرویی صفر کیلومتر بوده که هنوز خشک و در حال اببندی بوده.

اینکه طبق قانون مسابقات زانتیا دست نخورده بوده,معمولا در مسابقات اتومبیل رانی که تو پیست ازادی انجام میپذیره,بعد از زمان تایم گیری موتور ها پلمب میشن تا فردای روز مسابقه که شرکت کننده ها حاضر بشند.چون من متاسفانه نبودم صحت این قضیه رو به دوستانی که بودندواگذار میکنم.
    موتور دست نخورده بوده,ECU ماشین که میتونسته تعویض و یا چیپ شده باشه یا ریل انژکتور با نوع بالاترش که میتونسته عوض بشه و همینطور نوع سیستم برق رسانی و جرقه زنی و ..... هزاران عامل مهم دیگه.و نوع بنزین و عدد اکتان اون بنزین که درون باک زانتیا و مزدا3.
    از لحاظ وزنی هم بررسی شد؟تو پیست ازادی که یه باسکول افتضاح ماشین ها رو وزن میکنه.اونجا که فرودگاه بوده و پس وزن خودرو اندازه گیری نشده.چه برسد به داینومتر زدن خودرو ها و بررسی و نحوه عملکرد قدرت موتور و گشتاورو .... و مقایسه خصوصیات فنی شون در زیر نمودار!
    ممنون از بقیه دوستان که اطلاعاتی در مورد اعداد و ارقام شتاب مزدا 3 اعلام کردند.
    من یه سایت رو پیدا کردم که اطلاعات دقیقتری از هر 3 خودرو اعلام کرده.زانتیا,مزدا 3 هاچبک و سدان
    در صورت امکان اعداد سایت های مختلف رو اعلام نکنید و به دنبال مقایسه مشخصات فنی دو خودرو در یک سایت باشید.اینجوری بیشتر میشه باور داشت و اعداد رو قبول کرد.
    اعداد مزدا امریکا با مزدا ژاپن و مزدا انگلستان که لینکش رو دوست عزیزمون لطف کردند و قرار دادند هم به 1001 دلیل فرق میکنه, و باید هم اینگونه باشه,تا گفته نشه که اطلاعات از سایت اصلی بوده و فقط کار ترجمه صورت پذیرفته.
    ضرائب گیربکس دو خودرو رو یکی از عزیزان لطف میکنه اعلام کنه,من ممنون میشم.
    ضضمن اینکه خودرو زانتیا با فناوری حدودا 15 سال پیش مشخصه که با بنزین معمولی اکتان 79 و بنزین سوپر با اکتان به ظاهر 84 که تو کشورمون عرضه میشه نسبت به مزدایی که طراحی موتورش برای کمتر از 7 ساله و چندین سال جزو موتورهای برتر دنیا بوده و عناوینی هم در کارنامه حظورش دیده میشه و بنزین با اکتان بالای 90 رو نیاز داره,راحت تر حرکت میکنه.
    با این تفاسیر و اعلام امادگی به جهت تست سعی میکنیم هر دو خودرو تست داینو رو انجام بدند و بعد در شرایط و حالات مختلفی تست درگ رو انجام بدیم.
    اینهم سه تا لینک مربوط به مشخصات فنی از یک سایت خودرویی که به جهت استحضار در زیر قرار دادم:
    خودرو سیتروئن زانتیا با شتاب 11.40 ثانیه
    http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=91245

خودرو مزدا 3 هاچبک با شتاب 10.60 ثانیه
    http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=194238

خودرو مزدا 3 سدان با شتاب 10.60 ثانیه
    http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=194436

لطفا به اعدادی نظیر ضریب ائرو دینامیک و وزن خودروها و سایر اطلاعاتی که به شتاب خودرو ها مربوط میشه با دقت بیشتری بررسی بشه.
    با تشکر از شما.
    موفق و پیروز باشید,در پناه حق.
    من بسیاری از صحبتهای دوستان و همچنین دوست عزیزمون زوم زوم رو قبول دارم.من ضریب گمپرس زانتیا رو نمی دونم ولی ضریب مزدا جدید1/10هست و همه می دونیم که هر موتوری ضریب کمپرس خاص خودش رو داره و در امریکا در پمپ بنزینها چند نو بنزین با اکتانهای متفاوت وجود داره.ولی در ایران از206 گرفته تا سوپر اسپرتهای انگشت شمار باید از یک بنزین سوپر با اکتان کزایی استفاده کنن و نتیجه اش هم مشخصه .
    حالا جدا از اون من هز وقت بنزین می زنم شتاب و مصرف سوخت ماشینم با دفع قبل فرق میکنه و این رو کاملا حس میکنم. و نه در این ماشین بلکه در ماشینهای قبلی هم اینطور بود و یعنی جایگاه با جایگاه فرق میکنه.بنزین سوپر از سنگاپور و امارات و خود پالایش داخلی و بنزین آشغال هند هم وارد میشه پس هر جایگاه فرق میکنه .اگه ضریب کمپرس و زانتیا و مزدا یکی باشه و عدد اکتان مورد نیاز هم یکی باشه باید باک هر 2 رو با 1 جایگاه بنزین پر کرد و مسابقه داد.
    پس نکته ای رو که جناب زوم زوم اشاره کرده بسیار مهمه .
    در ثانی من نمی دونم این زانتیا چی از جون ما می خواد فقط کارخانه نبیست که دست از سرش بر نمی داره .مردم هم ولش نمی کنن.ماشین خوبی بود. از تیپ 5 گرفته تا 320 باید با این زانتیا رقابت داشته باشن.
    من شتاب ماشینم نسبت به روز اول خیلی بهتر شده و به یکی از دوستان تو همین سایت هم قرار کرده بودیم که دوباره تستی از مزدای قبلی و جدید بکنیم
    .پس مزدا خشک با مزدای کارکرده تفاوتی در شتاب دارن و برای تست زود بوده.
    آخرین ویرایش به وسیله فروزنده : 5 September 2010 در 06:07 PM

18. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی فروزنده به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

drnariman (5 September 2010), MaZi Zo0M Z0oM (5 September 2010), mohammadrezaef (5 September 2010), sepehr-saheli (5 September 2010)

زمان پیوستن
    09 Apr 2007
    شهر
    خیلی دور خیلی نزدیک
    اتومبيل
    bmw x5, bmw 540
    گوشی موبایل
    hTC Sensation xe

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mazyar -3 مشاهده گفتگو
    منظورم رو متوجه نشديد. هنگام تعويض دنده از يك به 2 دورموتور نزديك به 7000 دور باشد نه موقع حركت . هنگام حركت پا روي ترمز باشه بهتره و اگه زيادم پر گاز حركت كنيد هرز گردي زيادي اتفاق مي افته .اين كاملا به تجربه راننده بستگي داره كه اول حركت چطوري هم پر شتاب ترين حالت و هم كمترين هرزگردي رو داشته باشه و تا حدي هم به مشخصات گشتاور و قدرت موتور كه تو چه دوري حركت رو شروع كنيم .البته با چند بار تست ميشه تا حدي به حالت بهينه نزديك شد.
    شما چند بار دیگه این عملیات رو در مورد گیربکس اتومات بخواهید انجام بدید فاتحه گیربکس رو باید بخونید .

در مورد اون فیلم زانتیا هم من با دوستان موافقم چون شرایط اون ماشین و عوامل دیگه مشخص نیست . در مورد مزدا 3 نسل قبل هم همون طور که دوستان قدیمی تر می دونند و بارها در گذشته هم به اون اشاره کردیم زانتیای استاندارد هیچ شانسی در برابرش نداره ( تجربیات شخصی خودم به عنوان یکی از اولین مزدا 3 سوارهای این سایت ) تازه اوانته که یه سر و گردن برتر از زانتیا هست هم برابری می کرد با مزدا.

در مورد نسل جدید هم تجربه ای ندارم ولی از تجربیات مستند استقبال می کنیم .
    نوشته پنهان شده

20. 9 نفر از کاربران ، از دوست گرامی drnariman به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afshin_k (6 September 2010), arash_2ti (6 September 2010), baris (6 September 2010), drnariman (10 October 2010), MaZi Zo0M Z0oM (5 September 2010), mohammadrezaef (8 September 2010), rezasx1 (6 September 2010), sepehr-saheli (5 September 2010), فروزنده (5 September 2010)

زمان پیوستن
    18 Jan 2010
    شهر
    تهران

پیش گزیده

سلام خدمت دوستانم
    دوست عزیزی که می فرمایند ما ایرانی ها عتیقه پرستیم باید عرض کنم شما بهترین و مجهز ترین هواپیمای دنیا رو داشته باشید نمی تونید جایی وسط کوهستان مثل یه هلی کوپتر قدیمی فرود بیایید. ما ایرانی ها چون شرایطمون جوری هست که نمی تونیم زیاد به روز تصمیم بگیریم دلیلشم اینه که یه دورانی ایرانی ها بهترین ماشینای دنیا رو انتخاب می کردن و بنزو بی ام و نقلو نباتمون بوده. اما حالا شرایط وادار میکنه که اینجوری انتخاب کنیم . من زانتیا داشتم سال 2006 که مگان اومد سریع رفتم خریدم بعد توی شمال که خراب شد گذاشتمش پشت خاور اوردمش تهران تا تعمیرش کنم. بعد توی نمایندگی فروختمش رفتم برای اینکه تکراری نشه ELX خریدم با وجود اینکه 100% در هیچ زمینه ای از مگان برتر نیشت ولی توی ایران تاکید میکنم توی ایران برای من استفاده کننده بهتر از مگان بود. درکل زانتیا ماشین خوبیه مزدا هم خوبه و لی اونقدر اختلاف ندارن که با چشم بشته یکی رو به یکی دیگه ترجیح داد.

22. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farid4887 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afshin_k (6 September 2010), haftsin (6 September 2010), Validator (6 September 2010)

زمان پیوستن
    04 Apr 2007
    شهر
    guangzhou -tehran
    اتومبيل
    benz -c350 & 206T5
    گوشی موبایل
    blackberry 9800/iphone 4s

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط farid4887 مشاهده گفتگو
    سلام خدمت دوستانم
    دوست عزیزی که می فرمایند ما ایرانی ها عتیقه پرستیم باید عرض کنم شما بهترین و مجهز ترین هواپیمای دنیا رو داشته باشید نمی تونید جایی وسط کوهستان مثل یه هلی کوپتر قدیمی فرود بیایید. ما ایرانی ها چون شرایطمون جوری هست که نمی تونیم زیاد به روز تصمیم بگیریم دلیلشم اینه که یه دورانی ایرانی ها بهترین ماشینای دنیا رو انتخاب می کردن و بنزو بی ام و نقلو نباتمون بوده. اما حالا شرایط وادار میکنه که اینجوری انتخاب کنیم . من زانتیا داشتم سال 2006 که مگان اومد سریع رفتم خریدم بعد توی شمال که خراب شد گذاشتمش پشت خاور اوردمش تهران تا تعمیرش کنم. بعد توی نمایندگی فروختمش رفتم برای اینکه تکراری نشه ELX خریدم با وجود اینکه 100% در هیچ زمینه ای از مگان برتر نیشت ولی توی ایران تاکید میکنم توی ایران برای من استفاده کننده بهتر از مگان بود. درکل زانتیا ماشین خوبیه مزدا هم خوبه و لی اونقدر اختلاف ندارن که با چشم بشته یکی رو به یکی دیگه ترجیح داد.
    در پاسخ به دوست عزیز باید عرض کنم که.کاربرد و قابلیتهای هلی کوپتر با هواپیما فرق میکنه و 2 چیز کاملا مختلفه.
    ولی کاربرد زانتیا و مزدا یکیه .تفاوت در تکنولوژی و ساخت اونها هست و منظور من این بود که اکتان بنزین زانتیا با مزدا فرق میکنه و نمی توان هر 2 رو با یک اکتان حرکت و تست شتاب داشت.این یک نکته ظریفی بود که جناب زوم زوم بهش اشاره کردن.
    مطلبی که شما اشاره فرمودین در باره انتخاب ماشین ربطی به عرض بنده نداشت و هر ایرانی میتونه ماشین دهه 60 رو سوار شه ولی تست اون با بنزینی که میتونه برای هر 2 متفاوت باشه درست نیست.

24. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی فروزنده به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

MaZi Zo0M Z0oM (6 September 2010), mohammadrezaef (8 September 2010), sepehr-saheli (6 September 2010)

صفحه 3 از 40 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد