تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 2 از 2

نام گفتگو: چگونه برای المپیاد شیمی اماده شویم ؟

زمان پیوستن
    27 May 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده چگونه برای المپیاد شیمی اماده شویم ؟

سلام به دوستان و اساتید عزیز
    این تاپیک رو زدم تا منابع لازم برای پیمودن این مسیر رو معرفی کنیم
    و اگر دوستان مشکلی داشتن یا اموزشی خواستن اینجا سوال کنن

خوب مهم ترین چیز علاقه هستش و اعتماد به نفس بالا چون ممکنه احساس کنید دارید نسبت به
    دوستانتون عقب می افتید یا احتمال قبولی کمه و اگه قبول نشید وقتتون رو تلف کردید و...

اگه علاقه دارید پس اولین کار امادگی برای مرحله اول هستش گفتن که منابع طرح سوال کتاب های سه سال دبیرستان هست ولی پر واضحه که بسیار از سطح کتاب بالا تر سوال طرح میشه به نظر من برای شروع کتابهای اموزش شیمی انتشارات مبتکران نوشته مهندس بهمن بازرگانی رو بگیرید و خوب بخونید بعد که به مباحث کتاب مسلط شدید تست های کنکور های سالهای پیش رو بزنید. بعد از این کار نوبت میرسه به دو کتاب بسیار مهم شیمی عمومی مورتیمر باید مورتیمر رو بخورید تمامی تمرین هاش رو حل کنید و جای مبهمی توی ذهنتون باقی نگذارید وقتی این رو هم کامل یاد گرفتید برید و کتاب مهم چگونه مسائل شیمی را حل کنیم رو با دقت بسیار بخونید تا بهش مسلط شید بعد برید دنبال کتاب عالی مسائل برگزیده شیمی انتشارات خوشخوان فصل به فصل تست هاش رو بزنید و کامل یاد بگیریدش وقتی تمام شد
    کتاب المپیاد شیمی اصول مبانی و کاربردها رو بخونید و تمرین های فصل های مهمش رو حل کنید (فصل غیر مهم به نظر من فصل الگوهای اتمی هستش)
    وقتی این کتاب رو هم یاد گرفتید سراغ کتاب های شیمی در سپهر المپیاد برید و تمام تست هاش
    رو بزنید حالا مرحله مهم کار اینه که برید سراغ تست های مراحل اول و دوم المپیاد داخلی و تستهاش رو به صورت جامع در زمان (ترجیحا 75 دقیقه ) بزنید قاعدتا باید درصدتون بالای 90 باشه (اگه نیست بهتره ببینید مشکلتون چیه و سریع رفعش کنید )
    بعد سراغ کتاب المپیاد شیمی انرژی اتمی برید و ازمون هاش رو تو وقت خودش بزنید (اگر من جاتون بودم 20 دقیقه کمتر از وقتش صرف میکردم)
    اگر این کارها رو بکنید من میگم که شما جزو نفرات برتر مرحله اول خواهید بود و مطمئن باشید که هستید

برای مرحله دوم که مهم ترین مرحله هستش و کلا 40 نفر انتخاب میشن باید سعی خودتون رو
    بیشتر کنید کتاب های بالا رو یه بار دیگه به صورت بسیار جدی مرور کنید و برید سراغ کتابهای
    موضوعی انتشارات فاطمی (بعضی از نویسندگان این کتاب ها طراح سوال هستند ) این کتابها رو
    خیلی جدی بخونید خودتون رو اماده کنید دوباره تست های سالهای قبل رو بزنید
    توصیه میشه که دو فصل اخر فیزیک پیش دانشگاهی رشته تجربی رو هم بخونید و یه مقدار ازش
    تست بزنید. راستی کتاب شیمی 1 رو جدی بگیرید خصوصا فصل اخرش رو.

نکته مهم : سراغ کتابهایی مثل شیمی معدنی کاتن الی موریسون بوید تجزیه اسگوک وست و...
    به هیچ وجه نرید چون باعث رد شدن شما میشه !!! اینها شاید در دوره تدریس بشن (بودند بچه هایی باسوادی در
    حد لیسانس اما مرحله دوم رد شدن )

شاید بگید چیز هایی که نوشتم زیاده و خوندنشون سخته و... اما اراده محکم و علاقه بالا مانعی
    رو برای ادم باقی نمیگذاره

من به این جمله اعتقاد دارم :
    بن بست معنا ندارد !!! یا راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت !!!

به امید دریافت مدال خوش رنگ طلا برای شما عزیزان

اگر سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم
    ?Bane: I wondered what would break first. Your spirit? Or your body

2. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی vol_voldemort به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

F@RSH@D rezayi (21 July 2010), سپندار مزد (22 July 2010), SHAHRAM (21 July 2010)

زمان پیوستن
    27 May 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده

یه چیزی که یادم رفت تو پست قبل بگم اینه که برای مرحله اول کتاب شیمی الی سیدی
    انتشارات فاطمی رو بخونید چون کتاب های دیگه الی رو خوب پوشش ندادن
    مطالب حفظی کتاب درسی از قلم نیوفته اینو جدی بگیرید
    کتاب 3000 مساله حل شده شیمی و المپیاد های امریکا و کانادا با اینکه سوالاتش به صورت طبقه بندی شده در کتاب شیمی در سپهر المپیاد بود اما در صورتی که وقت اضافه داشتید یه نگا بشون
    بندازید کتابهای بدی نیستن

یه سری نکته هم بود گفتم بگم

برای حل دستگاه های دو معادله دو مجهول از دستور کرامر استفاده کنید چون احتمال خطا کمتر هست و سریع تره

سراغ مباحث الکتروشیمی سینیتیک و تعادل هم نرید چون نیازی اصلا بهشون نیست

برای سرعت بیشتر پیشنهاد میشه چند ایزومر اول ترکیب های الی معروف رو حفظ باشید
    مثلا بدونید بوتان چند تا ایزومر داره

برای سوال های تشریحی (مرحله دوم ) چیزی که خواسته رو بگید توضیح اضافه به هیچ وجه ندید

سعی کنید توی تشریحی ها خیلی تمیز و خوانا بنویسید و از کادر مشخص شده بیرون نیاید

واکنش ها رو حتی اگر سوال نمیخواست بنویسید و موازنه کنید

مسائل رو سخت نبینید منظورم این نیست که نکته مسائل رو بیخیال شید ولی دست و بال خودتون رو
    الکی نبندین

از همین اول سعی کنید زیاد چرک نویس استفاده نکنید که سر جلسه مشکل به وجود نیاد
    آخرین ویرایش به وسیله vol_voldemort : 21 July 2010 در 11:50 PM
    ?Bane: I wondered what would break first. Your spirit? Or your body

4. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی vol_voldemort به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

سپندار مزد (22 July 2010), PAYAM (22 July 2010)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد