تبليغات در پي‌هالز

مشاهده دست آورد همه پرسی: شما روزانه چندساعت مطالعه میکنید؟(غیر درسی)

رای دهنده
27. شما نمی‌توانید در این رای گیری رای بدهید
  • خیلی کم(کمتر از 2دقیقه)

7 25.93%
  • 2دقیقه

1 3.70%
  • 5دقیقه

0 0%
  • 10دقیقه

1 3.70%
  • 15 دقیقه

1 3.70%
  • 20 دقیقه

2 7.41%
  • 30 دقیقه

2 7.41%
  • 45دقیقه

0 0%
  • 55 دقیقه

2 7.41%
  • 90 دقیقه

3 11.11%
  • بیشتر از 90 دقیقه

8 29.63%
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 22

نام گفتگو: شما روزانه چند ساعت مطالعه می کنید(غیردرسی)؟

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

Exclamation شما روزانه چند ساعت مطالعه می کنید(غیردرسی)؟

توضیح: مطالعه درسی جزو سرانه مطالعه محسوب نمیشه!

همونطورکه میدونین نگرانی درباره میزان مطالعه روزانه ایرانی ها در حال فزونی گرفتنه، متاسفانه آمار دقیقی برای اطلاع از این موضوع موجود نیس، اگه مشارکت فعال و دقیق داشته باشین، میتونیم این شاخص رو دستکم برای کاربران این سایت(که همگی اهل مطالعه هستن)بدست بیاریم،

سرانه مطالعه ایرانیان تو منابع مختلف 2 دقیقه، 5 تا 20 دقیقه، 10 دقیقه، 18 دقیقه و 30 دقیقه و ...در روز اعلام شده،

سرانه مطالعه متوسط جهانی 45 دقیقه در روز
    ژاپن 90 دقیقه در روز
    انگلیس 55 دقیقه در روز

اما یه توضیح کوچولو درباره اهمیت سرانه مطالعه،
    سرانه مطالعه با شاخص HDI یا Human Development Index ربط پیدا میکنه که سالانه توسط سازمان ملل متحد منتشر میشه و نشون میده وضعیت سواد و رفاه افراد تو کشورهای مختلف چقدر بهتر شده، جالبه که این شاخص از ایده محبوب الحق اقتصاد دان پاکستانی سرچشمه گرفته، و میزان توسعه یک کشور رو نشون میده،

شاخص توسعه انسانی ایران در مقایسه با میانگین مناطق(2009)

همونطور که میبینین شاخص ایران از کل آسیا بالاتره و از آمریکای لاتین و کشورهای توسعه یافته پایین تر.
    منبع
    ...آزادي حق نيست...

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mtrack (18 October 2010), shervin_bamaze (11 July 2010)

زمان پیوستن
    06 Dec 2009
    شهر
    esfahan_khane esfahan
    اتومبيل
    اپتیما2012
    گوشی موبایل
    samsung galaxy s II

پیش گزیده

من که هفته ای 2ساعت یعنی 6دهم ثانیه از سرانه هاها
    دارم مینویسم

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

Wink

نقل قول نوشته شده توسط shervin_bamaze مشاهده گفتگو
    من که هفته ای 2ساعت یعنی 6دهم ثانیه از سرانه هاها
    پس تونظر سنجی بیارش

منم گزینه 1 روانتخاب کردم
    ...آزادي حق نيست...

زمان پیوستن
    06 Dec 2009
    شهر
    esfahan_khane esfahan
    اتومبيل
    اپتیما2012
    گوشی موبایل
    samsung galaxy s II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط rza_bgy مشاهده گفتگو

منم گزینه 1 روانتخاب کردم
    بیا یه کتاب قصه بخون تا سرانمون بره بالا از شنل قرمزی شروع کن
    دارم مینویسم

زمان پیوستن
    18 Mar 2007
    شهر
    مشهد MaSHaD
    اتومبيل
    206SD - v8 LX 1.6 & سمند LX EF7/CNG
    گوشی موبایل
    Sony Xperia Z Ultra

پیش گزیده

اینترنت هم جزوش هست؟!؟؟! یعنی متون و مقاله ها و .... جزو این سرانه حساب میشه!؟؟!
    یا فقط متاب خووندن و روزنامه خووندن حسابه؟!؟!

7. کاربر زیر از دوست گرامی mil-i300 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (11 July 2010)

زمان پیوستن
    06 Dec 2009
    شهر
    esfahan_khane esfahan
    اتومبيل
    اپتیما2012
    گوشی موبایل
    samsung galaxy s II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mil-i300 مشاهده گفتگو
    اینترنت هم جزوش هست؟!؟؟! یعنی متون و مقاله ها و .... جزو این سرانه حساب میشه!؟؟!
    اگی حساب نشه که سرانمون با کتاب داستانم 10دقیقه نمیشه
    دارم مینویسم

9. کاربر زیر از دوست گرامی shervin_bamaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (12 July 2010)

زمان پیوستن
    18 Mar 2007
    شهر
    مشهد MaSHaD
    اتومبيل
    206SD - v8 LX 1.6 & سمند LX EF7/CNG
    گوشی موبایل
    Sony Xperia Z Ultra

پیش گزیده

خب اگه اینجوریه.... من در حدوده 360 تا 400 دقیقه...روزانه...
    بدون E-Book و کتاب داستان!!

11. کاربر زیر از دوست گرامی mil-i300 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (12 July 2010)

زمان پیوستن
    03 Apr 2007
    شهر
    شيراز شهر راز
    اتومبيل
    پرايدabs
    گوشی موبایل
    Nokia N78 , HTC HD7

پیش گزیده

کل میزان مطالعه رو درنظر میگیرن حتما که نباید کاغذی باشه میتونه غیر کاغذی هم باشه
    مثلا من تو پیهالز یه سوال میبینم که یکی پرسیده, یا یه مطلب رو توضیح داده و میرم 2ساعت واسش میگردم که هم اطلاعات خودم زیاد بشه هم بتونم مشکل یکی دیگه رو برطرف کنم
    هفته پیش یه کتاب داستان مال راهنماییمو دوباره خوندم 1ساعت ونیمی طول کشید اما واقعا چسبید
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود/صحنه پیوسته بجاست/ خرم آن نغمه که مردم بسپارند بیاد

13. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی secretboy66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

epsi1on (12 July 2010), rza_bgy (12 July 2010)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

Exclamation

نقل قول نوشته شده توسط mil-i300 مشاهده گفتگو
    من موفق نشدم تعریف علمی "سرانه مطالعه " رو پیدا کنم، اما گشت وگذار تو اینترنت(Surfing) بدون شک مطالعه محسوب نمیشه،
    خواندن E-book بله،
    روزنامه خوندن خیر!
    مقالاتی هم که از اینترنت میخونیم بنظر من مطالعه محسوب میشه مشروط بر اینکه اصالت کتاب فیزیکی رو داشته باشه(دارای نویسنده، مقدمه، موخره...) لیکن مطالبی که تحت عنوان مقاله تو اینترنت منتشر میشه فکرنمیکنم جزو سرانه مطالعه محسوب بشه،

حتی تو خود ایران هم یه اختلاف جالب وجود داره: عده ای خواندن ادعیه رو جزو سرانه و عده ای خارج از محاسبه سرانه میدونن،
    ...آزادي حق نيست...

15. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mil-i300 (12 July 2010), secretboy66 (12 July 2010), tower-crane (12 July 2010)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط secretboy66 مشاهده گفتگو
    مثلا من تو پیهالز یه سوال میبینم که یکی پرسیده, یا یه مطلب رو توضیح داده و میرم 2ساعت واسش میگردم که هم اطلاعات خودم زیاد بشه هم بتونم مشکل یکی دیگه رو برطرف کنم
    به این عمل دقیقا میگن Surfing یا گشت و گذار در اینترنت و مطالعه (study , research) محسوب نمیشه
    ...آزادي حق نيست...

17. کاربر زیر از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

secretboy66 (12 July 2010)

زمان پیوستن
    03 Apr 2007
    شهر
    شيراز شهر راز
    اتومبيل
    پرايدabs
    گوشی موبایل
    Nokia N78 , HTC HD7

پیش گزیده

به این عمل دقیقا میگن Surfing یا گشت و گذار در اینترنت و مطالعه (study , research) محسوب نمیشه
    چرا؟
    وقتی مثلا یکساعت تو اینترنت میگردی و مثلا 5تا لینک خوب پیدا میکنی با مولف و...(پیدا کردن لینک ها رو قبول دارم surfingهست) اما اینکه خوندن اون 5تا لینک که بعضا و گاها ممکنه انگلیسی باشه(من خودم ترجمه کردنم زیاد طول نمیکشه و زبانم در حد خودم خوبه) یا فارسی و طولانی باشه رو هم بخوان مطالعه بحساب نیارن که یکم ظلم بحساب میاد
    چون خوندن مقاله ها خودش 2ساعت وقت میبره و دست آخر هم ما خودمون میایم و چیزی که برداشت کردیم و مرتبط با جواب دوستان هست رو تو سایت میگذاریم,اینکار اگه یک نفع واسه اونکسی که سوال میپرسه داشته باشه,حداقل 10تا نفع واسه ما داره و قطعا چیز بیشتری رو یاد میگیریم,اگر تکرار معلومات قبلیمون نباشه
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود/صحنه پیوسته بجاست/ خرم آن نغمه که مردم بسپارند بیاد

19. کاربر زیر از دوست گرامی secretboy66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (12 July 2010)

زمان پیوستن
    15 Oct 2008

پیش گزیده

تعریف مطالعه:

مطالعه يک فرآيند شرطي و اکتسابي جهت افزايش معلومات است. فرآيند شرطي و اکتسابي يعني آنکه، مطالعه مرحله به مرحله پيش مي رود و داراي بخش هاي مختلف مانند مهارت هاي قبل از مطالعه، ايجاد آمادگي و غيره است.

بنابر این من سرچ اینترنتی رو مطالعه نمی دونم(بجز مطالعه E book)، دقت کنین در مطالعه، شما از مطالبی که قبلا توسط فردی دیگه(نویسنده) نوشته شده و بصورت کتاب یا Ebook یا... آماده در اختیار شما قرار داده شده استفاده میکنی، اگه شما خودت در حال تدوین و سرچ هستی و مطالب پراکنده رو از جاهای مختلف جمع آوری میکنی(مثلا با خوندن مطالب پیهالز، با خوندن چند صفحه از یه کتاب یا مقاله) و بصورت یک کتاب یا مقاله بیرون میدی اونوقت اون فردی که از مطلب شما استفاده خواهد در حال مطالعه هستش نه شما تحقیق یا research انجام دادی که سرانه تحقیق و پژوهش هم داریم،

دوستان اگه بخوایم نتیجه نظرسنجی علمی و به واقعیت نزدیکتر باشه بهتره فقط و فقط مطالعه کتاب رو در نظر بگیرین لطفا،

اینجور که پیش میره سرانه مطالعه کاربران پیهالز از ژاپن و انگلستان بیشتر میشه؛ حتما دیدین که اونا تو مترو، اتوبوس، wc ، رستوران و تخت خواب و ........مطالعه میکنن و بهمین دلیل دقایقشون بالای 50 دقیقه میشه.
    ...آزادي حق نيست...

21. کاربر زیر از دوست گرامی rza_bgy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

secretboy66 (12 July 2010)

زمان پیوستن
    03 Apr 2007
    شهر
    شيراز شهر راز
    اتومبيل
    پرايدabs
    گوشی موبایل
    Nokia N78 , HTC HD7

پیش گزیده

دقت کنین در مطالعه، شما از مطالبی که قبلا توسط فردی دیگه(نویسنده) نوشته شده و بصورت کتاب یا Ebook یا... آماده در اختیار شما قرار داده شده استفاده میکنی، .
    من هم دقیقا همین قسمت رو میگم,نه اون قسمت های پیدا کردن یا سرچ کردن,ونتیجه گیری
    اگر با احتساب اینا بخوایم بگیم که روزی4-5 ساعت میشه!!!!

اما این آمار رو چطور بدست آوردن؟
    ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد