تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 6 از 6

نام گفتگو: شارژ باتری با چرخش به دور انگشت

زمان پیوستن
    07 Jan 2008
    اتومبيل
    Peugeot 206

پیش گزیده شارژ باتری با چرخش به دور انگشت

این هم روش دیگری است برای شارژ باتری. آقایان سانگ تیهو و هیجن لی، طراحان خوش فکر شرکت سونی هستند که راهی جدید برای شارژ باتری تلفن ارائه کرده اند.

هر زمان که به شارژر گوشی تلفن همراه خود و یا برق دسترسی نداشتيد کافی است که باتری ويژه سونی را از گوشی خود خارج کرده و آن را دور انگشت خود بچرخانید! طراحان معتقد اند که با ۱۳۰ بار چرخاندن، شارژ لازم برای 2 دقیقه مکالمه و يا ارسال يک پیام کوتاه ایجاد خواهد شد.

به گفته طراحان اين ایده قابليت تعمیم به باتری های قابل شارژ محصولات دیگری نظير لپ تاپ ها را خواهد داشت. بنابراین اگر در آینده دیدید کسی با سرعت در حال چرخاندن موبایل دور انگشت اش است، بدانید که احتمالا باطری تمام کرده است.

روزي فرا خواهد رسيد كه شيطان فرياد برآورد:
    آدمي پيدا كنيد، سجده خواهم كرد

2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Declare به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amingzj (10 July 2010), mil-i300 (10 July 2010), Y@TA (10 July 2010), z_qz54 (12 July 2010)

زمان پیوستن
    18 Mar 2007
    شهر
    مشهد MaSHaD
    اتومبيل
    206SD - v8 LX 1.6 & سمند LX EF7/CNG
    گوشی موبایل
    Sony Xperia Z Ultra

پیش گزیده

البته خبر چندان جدید نیست... ولی بازم..
    نظره من اینکه فقط برای مواقع اوورژانسی میشه روش اعتماد کرد..
    مثلا باتریه 50 واتی لپ تاپ رو چند سال باید چرخووند که به اندازه یک چک میل بشه ازش استفاده کرد؟!؟!؟
    تازه فکر کنم اونو باید انداخت دوره پا... با پا چرخووند

4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mil-i300 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Ace (11 July 2010), kickerboy (10 July 2010), mortezagipsy (10 July 2010)

زمان پیوستن
    07 Jan 2008
    اتومبيل
    Peugeot 206

پیش گزیده

ببخشيد اگر پست تكراري و يا قديمي بود. من اين مطلب رو تازه امروز خوندم.
    روزي فرا خواهد رسيد كه شيطان فرياد برآورد:
    آدمي پيدا كنيد، سجده خواهم كرد

6. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Declare به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amingzj (10 July 2010), mil-i300 (10 July 2010), tower-crane (10 July 2010)

زمان پیوستن
    18 Mar 2007
    شهر
    مشهد MaSHaD
    اتومبيل
    206SD - v8 LX 1.6 & سمند LX EF7/CNG
    گوشی موبایل
    Sony Xperia Z Ultra

پیش گزیده

نه اتفاقا درباره اش بحث بشه خووبه...من خیلی دوست دارم بدونم دقیقا چجوری میشه که اینجوری میشه...دوستان لطف کنن بگن ممنون میشم.

زمان پیوستن
    10 Apr 2004
    شهر
    همینجا
    گوشی موبایل
    NOKIA N73 ME

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mil-i300 مشاهده گفتگو
    نه اتفاقا درباره اش بحث بشه خووبه...من خیلی دوست دارم بدونم دقیقا چجوری میشه که اینجوری میشه...دوستان لطف کنن بگن ممنون میشم.
    شايد اون قسمتي كه انگشت داخل آن ميرود داراي يك آهنربا باشد . و اطراف آن يك سيم پيچ ظريف كه يك ژنراتور كوچك را تشكيل ميدهد . وگرنه توجيه ديگري براي چرخاندن ندارد .
    چو ناکس به ده کدخدایی کند**کشاورز باید گدایی کند
    به یزدان که گر ما خرد داشتیم**کجا این سر انجام بد داشتیم
    بسوزد در آتش گرت جان و تن**به از زندگی کردن و زیستن
    اگر مایه زندگی بندگی است**دو صد بار مردن به از زندگی است
    بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم**برون سر از این بار ننگ آوریم

9. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی smail به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

اینجانب (10 July 2010), Declare (11 July 2010), mil-i300 (11 July 2010), mortezagipsy (10 July 2010)

زمان پیوستن
    30 Sep 2009
    شهر
    ساری
    اتومبيل
    camaro +PARS+mazda 3
    گوشی موبایل
    iphone 5 + htc

پیش گزیده

نه اتفاقا درباره اش بحث بشه خووبه...من خیلی دوست دارم بدونم دقیقا چجوری میشه که اینجوری میشه...دوستان لطف کنن بگن ممنون میشم
    شايد اون قسمتي كه انگشت داخل آن ميرود داراي يك آهنربا باشد . و اطراف آن يك سيم پيچ ظريف كه يك ژنراتور كوچك را تشكيل ميدهد . وگرنه توجيه ديگري براي چرخاندن ندارد .
    دقیقا درسته اون قسمت گردان مثل یه رتور برای یه مولد کوچیک عمل میکنه .که با چرخاندن رتور باعث ایجاد میدان مغناطیسی در داخل سیم پیچ استاتور میشه و در آخر تبدیل به جریان الکتریکی میشه.
    من نمونه این نوع شارژ کردن رو در چراغ قوه های LED دار دیدم که چون نیاز به جریان بیشتری نسبت به باتری موبایل دارند دیگه از چرخش از طریق دور انگشت استفاده نمیشه و یک اهرم داره که با فشار دادن به داخل مولد رو به گردش در میاره.

FREE MAN

11. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی amir eshghefarmon به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Declare (11 July 2010), equinoxe (12 July 2010), Farshid_B (11 July 2010), imanrio (12 July 2010), mil-i300 (11 July 2010), mohammadrezaef (15 July 2010)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد