تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 61

نام گفتگو: ریپ زدن موقع کولر گرفتن

زمان پیوستن
    10 Oct 2008
    شهر
    نصف جهان
    اتومبيل
    Logan E2
    گوشی موبایل
    Motorola

پیش گزیده

راستی این بحث ها که قبلا شده بود !!!
    تاریخ همیشه تکرار میشه !
    حواست باشه یزید زمونه نباشی

زمان پیوستن
    18 Feb 2009
    شهر
    بندرعباس
    اتومبيل
    درحال رصد i30
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mortezagipsy مشاهده گفتگو
    هر چند وقت بعد از اينكه كلي با خودم كلنجار مي رم تا از اين ماشين خوشم مياد، يه ايراد عجيب غريب ديگه پيدا مي شه توش.
    كولرش كه مي گن زياد خنك نمي كنه، يه سري هم كه تو ترافيك با كولر روشن هي ماشينشون خاموش مي شه، الآنم كه مشكل ريپ زدن ...
    فكر مي كنم اين ماشين اول بدون كولر طراحي شده بوده بعد واسش كولر طراحي كردن و نتيجش شده همچين چيزي.
    خوب اون سازنده اي كه دور موتور در حالت درجا رو اين ميزان تعريف كرده يادش رفته محاسبه كنه آيا گشتاور موتور تو اون دور پايين براي چرخوندن كمپرسور كولر هم كافي هست يا نه ؟!
    يا اصلا" يادش رفته ECU رو جوري برنامه ريزي كنه تا موقع روشن كردن كولر يه كمي دور موتور بره بالاتر كه اين وضع پيش نياد ؟! (يادمه حتي پرايد هم داشت همچين سيستمي.)
    راستي يكي از دوستان هم راجع به صداي زياد آلترناتور مي گفت. نوشته بود وقتي تسمه ي دينام رو باز كنيد موتور خيلي روون و بي صداتر كار مي كنه. از اونجا كه اين تسمه مربوط به كولر هم هست، يه فرضيه در مورد همه ي اين مشكلها (صداي آلترناتور، كاهش زياد توان موتور هنگام روشن كردن كولر، ريپ زدن و خاموش شدن ماشين ...) مربوط مي شه به طراحي نادرست اين تسمه و پوليهاي مربوطه، يا شايدم كشش بيش از حد تسمه ...

از اونجا كه گاز داخل مجموعه تحت فشار هست، قسمتهاي مختلف اتصالها و اورينگها بايد مرتبا" روغنكاري بشن تا از خشك شدن و نشتي احتمالي جلوگيري بشه. براي همين مي گن هر چند وقت (مثلا" هر دو هفته) چند دقيقه روشن شه بهتره. اين كار از گيرپاژ احتمالي كمپرسور هم جلوگيري مي كنه. هر چند اين نكته در رابطه با كولر ماشين بابام اصلا" رعايت نشد و كولرش بعد از 5 6 سال نيازي به شارژ پيدا نكرد و همچنان به خنكي روز اول بود ...!

با سلام خدمت شما
    مواردی رو که درخصوص مشکلات کولر فرمودین همگی بنوعی صحیح هستن اما بنظر بنده تمام این مشکلات (یا حداقل بخش عمده‌ای از اون) با کیفیت کمپرسور ارتباط مستقیمی داره. یادمه 2-3 سال قبل و زمانی که ایران‌خودرو پژو آردی رو با انجام تغییراتی و با نام روا وارد بازار کرده بود یکی از دوستان که همون سری‌های اول این ماشین رو گرفته بود تعریف میکرد ماشین رو که برده بود برای تعویض روغن یه سمند هم در همون زمان اونجا بود و صاحب سمند بعد از اینکه نگاهی به موتور ماشین دوستمون انداخت سوال کرد که چرا اندازه کمپرسور کولر روآ اینقدر بزرگه. بعد از اون هم همین آقا میگفت که برخی آردی سوارها از قدرت موتور ماشین در زمان کولر گرفتن سوال میکردن و همگی شکایت از این داشتن که وقتی روی آردی کولر میگیرن دیگه ماشین بندرت میتونه از 120-130 بیشتر بره. اینها رو عرض کردم برای اینکه نتیجه‌گیری کنم با اینکه تغییر موتور روآ نسبت به آردی ظاهراً از تعویض سرسیلندر با نوع آلومینیومی و برخی تغییرات جزئی دیگه فراتر نرفته اما بکارگیری کمپرسور پرقدرت تا چه اندازه تونسته به افزایش توان موتور و حتی قدرت سرماسازی ماشین اضافه کنه. حالا روی تندر هم تعجبی نداره اگه ببینیم و متوجه بشیم که کمپرسور کولر اون چیزی نیست که رنو بطور فابریکی روی ماشین میگذاره.

موفق باشید
    در سرزميني كه سايه آدمهاي كوچك، بزرگ شد
    در آن سرزمين آفتاب در حال غروب كردن است...

زمان پیوستن
    14 Sep 2008

پیش گزیده

به نظر بنده اين موضوع مشكل خاصي نيست!
    البته هنگامي كه كولر روشن هست ماشين يه خورده ديرتر شتاب ميگيره ولي نكته جالب اينجاست كه در دنده 4 يا 5 مثل اينكه اصلا كولر روشن نيست!!
    فعلا دقيقا مشخص نيست كه چرا تو دنده 1 2 3 اينطور و در دنده 4 5 هم كاملا موضوع برعكس ميشه
    در مورد ختك كنندگي كولر تندر هم قبلا گفته شده بود كه به دليل حجم بيشتر داخل كابين نسبت به خودروهاي هم كلاس خود قدرت خنك كنندگي متوسط مايل به خوب داره!!

زمان پیوستن
    31 Jan 2009
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    LOGAN
    گوشی موبایل
    K850 ,K800

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط farshid-j مشاهده گفتگو
    شما وقتی تازه کولر رو روشن میکنید باز هم این حالت را داره، در ضمن قدرت خنک کنندگی کولر تندر یکی از موارد نارضایتی بنده از تندر (نسبت به 405) است چون این مورد را خودم چندین بار آزمایش کردم و ضمنا باید اضافه کنم که چون به گرما حساسم پس به کولر ماشین خیلی دقت میکنم.
    خب جالبه بدونید که کولر تندر جزو نادرترین خودروها هست که همون اول هم که کولر را روشن میکنید پس از مدت کوتاهی دوباره خاموش میشه و این از لحاظ شتاب گیری فشار به موتور و سایر عوامل میتونه مفید باشه و به همین دلیل هست
    راستش نمیدونم 405 قبلیتون مدل چند بوده اما من خودم از کولر بسیار زیاد استفاد ه میکنم و دوستم که 405 مدل 88 داره وقتی توی ماشین من میشینه فقط از کولر ماشین من داره تعریف میکنه حتی نسبت به 206 که دارم کولرش هیچ ضعفی نداره و حتی توی جاد ه کولرش خنک کنندگی بسیار بیشتری نسبت به 206 داره
    نقل قول نوشته شده توسط SeriousSam مشاهده گفتگو
    با سلام .
    mmamushy عزیز زیاد روی املا و اصطلاحات نمونید.
    منظور دوستان از ریپ فشار و بار غیر عادی کولر هست در زمان روشن شدن و نه قطع و وصل ماگنت و کلاچ کولر!!
    که دیگه همه می دونند کولر چگونه کار میکنه.
    من هم قبول دارم کولر تندر فشار زیادی به موتور میاره (در مقایسه با سایر ماشین ها)
    در ضمن دوستی که میگه کولر را بعد واسش طراحی کردن لازمه بدونن این موتور و گیربکس تندر تو ایران (K4m) همون موتور و گیربکس مگان 1600 هست .(غیر از سیستم سوخت و . . . )
    حتی آلترناتور هاشونم یکیه ! و فقط کمپرسوراشون از تندر زکسل تایلند ! و از مگان دلفی فرانسه هست.
    که من فکر کنم اشکال از زکسلس !!
    در مورد 405 و . . . اینها کمپرسورهاشون ساندن هست که ساندن از نظر من بی نقص
    و در مورد کولر باید گفت : حداقل هر 1 ماه باید 10 دقیقه کار کنه .(چون نباید کاسه نمد شافتش خشک بشه . که اگه خشک بشه گاز و روغنش می پره!)
    ممنون عزیزم
    چشم
    در حیرتم از این همه تعجیل شما از این همه حرف و طول‌وتفصیل شما
    ما خیر ندیده‌ایم از سال قدیم این سال جدید نیز تحویل شما

5. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mmamushy به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir eshghefarmon (12 May 2010), moje90 (11 May 2010)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

با سلام دوستانیه موردی که بعضی از دوستان گفتن که از کولر ال90 راضی نیستن در این مورد باید بگم ماله ما خیلی قدرت خنک کنندگیش بالا هست و تا حالا هر بار هم که روشنش کردم درجه فن رو بیشتر از 2 نبردم چون خیلی سرد میشه تو ماشین
    سایت آپلود عکس http://img4up.com/
    آسمان فرصت پرواز بلندی است
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

7. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی moje90 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mmamushy (11 May 2010), shaban306 (11 May 2010)

زمان پیوستن
    21 Feb 2009
    شهر
    شهر اولین ها (تبریز)
    اتومبيل
    Logan E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط moje90 مشاهده گفتگو
    با سلام دوستانیه موردی که بعضی از دوستان گفتن که از کولر ال90 راضی نیستن در این مورد باید بگم ماله ما خیلی قدرت خنک کنندگیش بالا هست و تا حالا هر بار هم که روشنش کردم درجه فن رو بیشتر از 2 نبردم چون خیلی سرد میشه تو ماشین
    با سلام
    من هم به ندرت از درجه 3 فن استفاده میکنم و اکثرا رو 2 و 1 هستش. یه نکته ای که هست تو دنده 5 و اتوبان هر چقدر سرعت رو بیشتر میکنم حس میکنم قدرت خنک کنندگی کولر هم بیشتر میشه. مثلا برودت کولر در 140 تا نسبت به 120 تا واقعا بیشتره. این قضیه رو شما هم تجربه کردین؟
    آفتاب باش تا اگر خواستی روزی بر کسی نتابی، نتوانی.
    روزگاریست که شیطان فریاد می زند: آدم پیدا کنید! سجده خواهم کرد. ( دکتر علی شریعتی )
    ساعتها را بگذارید بخوابند! بیهوده زیستن را نیاز به شمردن نیست. ( دکتر علی شریعتی )

9. کاربر زیر از دوست گرامی shaban306 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

moje90 (12 May 2010)

زمان پیوستن
    26 May 2009
    اتومبيل
    تندر 90 ای2
    گوشی موبایل
    iPhone

پیش گزیده

من نتونستم تمام تاپیک رو بخونم اما در جواب پست اول میگم که این به اصطلاح مشکل تو همه تندرها وجود داره و یه اشکال محسوب نمیشه و کلا جزو طراحی و طرز عملکرد سیستم کولرشه
    و تو دنده های سنگینتر و دورهای آرامتر بیشتر حس میشه که اونم تابلوه به خاطر اختلاف ضریب دنده هاست تو سرعت متوسط به بالا و دنده سه به بالا دیگه این ریپ و تکان رو احساس نمیکنید که کولر روشن و خاموش میشه اتوماتیک!!
    ریپ اول رو که میزنه یه صدای نفس مانند به گوش میاد که همون کمپرسوره و با ریپ دوم یعنی آف شدن دیگه اون صدا هم قطع میشه!! و همینطوری هم ادامه پیدا میکنه!
    به هر حال نه تنها اشکال نیست بلکه ممکنه یه امتیازهایی هم مثل مصرف سوخت و بازدهی بیشتر و ... داشته باشه.

11. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی xagrox به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mmamushy (12 May 2010), moje90 (12 May 2010), saeedh.1999 (11 May 2010)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط shaban306 مشاهده گفتگو
    با سلام
    من هم به ندرت از درجه 3 فن استفاده میکنم و اکثرا رو 2 و 1 هستش. یه نکته ای که هست تو دنده 5 و اتوبان هر چقدر سرعت رو بیشتر میکنم حس میکنم قدرت خنک کنندگی کولر هم بیشتر میشه. مثلا برودت کولر در 140 تا نسبت به 120 تا واقعا بیشتره. این قضیه رو شما هم تجربه کردین؟
    با سلام خدمت شماوالا من تا حالا بالای 100 تا کولر نگرفتم ببینم چه جوریه و هر بار هم کولر گرفتم همش توی شهر بوده چون بندرت ماشین رو از شهر میبریم بیرونولی خدا رو شکر قدرت کولرش خوبه و بیشتر از درجه 2 هم احتیاج نمیشه احتمالا به قوله شما باید برای ما هم این قضیه صدق کنه و خنک کنندگی در سرعت بالاتر بیشتر بشه
    سایت آپلود عکس http://img4up.com/
    آسمان فرصت پرواز بلندی است
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

13. کاربر زیر از دوست گرامی moje90 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

shaban306 (12 May 2010)

زمان پیوستن
    09 Nov 2009
    شهر
    300 کیلومتر تا شیراز
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP
    گوشی موبایل
    Samsung I8910 Omnia HD

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط moje90 مشاهده گفتگو
    با سلام خدمت شماوالا من تا حالا بالای 100 تا کولر نگرفتم ببینم چه جوریه و هر بار هم کولر گرفتم همش توی شهر بوده چون بندرت ماشین رو از شهر میبریم بیرونولی خدا رو شکر قدرت کولرش خوبه و بیشتر از درجه 2 هم احتیاج نمیشه احتمالا به قوله شما باید برای ما هم این قضیه صدق کنه و خنک کنندگی در سرعت بالاتر بیشتر بشه
    دوست عزیز اینکه فن کولر رو از درجه 2 بیشتر نمیکنید دلیل نمیشه که کولر خنک میکنه این فن فقط سرعت وزش باد رو تغییر میده نه خنک کنندگی رو . تازه به نظر من هر چی سرعت فن کمتر باشه خنک کنندگی محسوس تر هست.
    میخوام بدونم اینجا کسی از دوستان لوله های کولر رو عایق کرده که تاثیری بسزایی توی خنک کنندگی داشته باشه؟؟؟

زمان پیوستن
    23 May 2008
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    Hyosung GT250R & Pulsar 220 & پارس ELX
    گوشی موبایل
    Apple iphone 4

پیش گزیده

سلام دوستان
    من تندر ندارم ولی یک تجربه در این ضمینه دارم
    من یک مدتی بود میدیدم ماشین وقتی کولر میگیرم موقع شتاب گیری با دور بالا بخصوص در سرعت های بالای 130 ماشین یکم میگیره و ول میکنه . انگار برای یک لحظه گاز رو ول کنی . بعد از مدتی این مشکل بیشتر شد . اول گفتن از صافی بنزین هست و کثیف شده . عوضش کردم بهتر شد . بعدش باز دیدم نه مشکل وجود داره . رفتم پیش تعمیرکار همیشگیم و گفت بذار شمع ها رو چک کنم . دو تا از شمع هام (شمع 3 و 4 ) سوخته بود . ماشین ببین چقدر احترام گذاشته که اینجوری با دو تا شمع کار میکرده
    بعد از تعویض شمع مشکل حل شد . حالا به نظر من اگر کسی مکانیکی وارد هست و میدونه برای تندر میشه از شمع دو پلاتینه (نه بیشتر ) استفاده کرد به نظر من از بوش استفاده کنید ببینید بازم همونجوری میشه . چون خیلی قدرت رو افزایش میده . البته بازم من مکانیکی هیچی بلد نیستم و نمیدونم تقویت شمع بتونه به این مورد کمک کنه یا نه .
    انشاالله اساتید ادامه بدن این مبحث رو بطور علمی . موفق باشید
    خريد از كليه سايت هاي خارجي توسط Visa Card براي شما با كمترين قيمت

16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farzad_Sh_2020 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mmamushy (12 May 2010), moje90 (12 May 2010)

زمان پیوستن
    10 Oct 2008
    شهر
    نصف جهان
    اتومبيل
    Logan E2
    گوشی موبایل
    Motorola

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط khalil-pz مشاهده گفتگو
    دوست عزیز اینکه فن کولر رو از درجه 2 بیشتر نمیکنید دلیل نمیشه که کولر خنک میکنه این فن فقط سرعت وزش باد رو تغییر میده نه خنک کنندگی رو . تازه به نظر من هر چی سرعت فن کمتر باشه خنک کنندگی محسوس تر هست.
    میخوام بدونم اینجا کسی از دوستان لوله های کولر رو عایق کرده که تاثیری بسزایی توی خنک کنندگی داشته باشه؟؟؟
    با سلام.
    دوست عزیز دقیقا این دور فن در خنک کردن و فعالیت بیشتر اسپکشن و بار کولر تاثیر مستقیم داره.
    تاریخ همیشه تکرار میشه !
    حواست باشه یزید زمونه نباشی

18. کاربر زیر از دوست گرامی SeriousSam به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

moje90 (12 May 2010)

زمان پیوستن
    26 May 2009
    اتومبيل
    تندر 90 ای2
    گوشی موبایل
    iPhone

پیش گزیده

منم فکر میکنم که اون در جات فقط سرعت وزش باد هستن و ربطی به کولر ندارن اون درچه رو یک باشه کولر همون کاری رو میکنه که رو درجه 4 هست.
    بله اینکار رو کردن و تو همین تاپیکها هم هست اما چند نفر نمیدونم چرا نظریه رو رد کردن!! و میگفتن معایبی هم داره ظاهرا اون لوله ها گرما میدن و اگه عایق بشن خوب سرد نمیشه r134 و چگالیش در حد مورد نظر بالا نمیره!!
    البته من نمیدونم سیستم کولر لوگان چطوریه و اون لوله ها دقیقا برای چیه ولی از رو همون پستها از عایق کاری لوله ها منصرف شدم

20. کاربر زیر از دوست گرامی xagrox به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

moje90 (12 May 2010)

زمان پیوستن
    23 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    M3 N
    گوشی موبایل
    ,SATIO,p990 i

پیش گزیده

در مورد عایق بندی لوله هایه کولر طبق صحبتی که با یکی از دوستان که در جنوب کشور ساکن هستند ایشون از اینکار راضی هستند و تابحال هیچ مشکلی در اینباره نداشتند و گفتند کولرشون نسبت به 405 و 206 ی که قبلا داشتن بهتر خنک میکنه.

فقط یه موضوعی که لوله رفت رو باید عایق نمود چون در هنگام گرفتن کولر اگه به لوله ها دست بزنید متوجه میشید که لوله رفت سرد هست و لوله برگشت گرم.

بنده هم در صدد هستم که اینکار رو انجام بدم حتما بعد از انجام نتیجه رو اعلام میکنم.

09383790370

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند