تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 17

نام گفتگو: ساخت تانک آکواریوم (Aquarium Tank Building)

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100

پیش گزیده ساخت تانک آکواریوم (Aquarium Tank Building)

با سلام به همه عزیزان علاقمند به آکواریوم

کلیه قواعد و اصول مهم مربوط به ساخت تانک آکواریوم در این تاپیک عنوان شده است.
    لطفا پس از مطالعه دقیق این تاپیک درصورت وجود سوال یا هر اشکال دیگری درزمینه ساخت تانک، مطالب خودرا در لینک زیر مطرح فرمائید :

پرسش و پاسخ درخصوص ساخت تانک آکواریوم ==> لینک

موفق باشید

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستاني كه قصد ساخت آكواريوم را دارند با توجه به جدول زير ميتوانند ضخامت شيشه مورد استفاده رو هم بدست بياورند. البته نکات تجربی دیگری هم وجود دارد که میتوانید در همین تاپیک آنها را مطالعه نمائید.

آخرین ویرایش به وسیله Mr.Hossein : 4 May 2010 در 11:49 AM

2. 10 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abbass11 (15 March 2008), Aqvarium (26 May 2007), Garfield (4 March 2008), masoudsara (20 May 2009), Mehrdad88862 (26 June 2006), mnikzad (27 July 2008), mone146 (10 September 2007), P.M.1367 (18 August 2007), rain (20 May 2007), Shaahin_persian (19 March 2007)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط maryamakbari1
    سلام ميخواهم بدانم اكواريومي به ابعاد 120*50*50را مي توان با شيشه 8 ميل يا 6 ميل ساخت و وايا اكواريومي به ابعاد140*50*50 را ميتوان با 8 ميل ساخت لطفا راهنمايي بفرماييد با تشكر.
    با درود،

سرور عزیز این اکواریوم رو با شیشه 3 میل هم میشه ساخت ولی اگر شکست، خونه من که استخر نمیشه!میشه؟
    بهرحال شیشه 8 میل فکر نکنم راحت گیر بیارید ولی شیشه 10 میل فلوت بسیار مناسبه.

فلوت میدونید یعنی چی؟ بزبان ساده اینه:

قدیما ورق شیشه رو که میساختن میامدند شیشه مذاب رو از وسط دو تا غلتک رد میکردند (در اصطلاح نورد میکردند) و این صفحه بعد از سرد شدن همان شیشه ای میشد که در مغازه ها موجود بود. بدی این شیشه این هست که چون از لای نورد کاملن یکنوخت بیرون نمی امد شیشه دارای موج بود و کیفیت تصویر از پشت ان با اعوجاج توام بود.

مرحله بعدی شیشه های فلوت (Float) هست که شیشه مذاب رو روی یک استخر از فلز مذاب رها (شناور میکنندFloating ) میکنند و بعد اون رو سرد کرده و بصورت ورق در میارن این ورق بدلیل یکنواختی سطح زیرین بدون موج و یکنواخت تولید میشه.

قیمت شیشه فلوت بیشتره ولی مناسبه اکواریومه.

البته این اطلاعات من مال 8 سال پیشه و شاید تا الان تکنولوژی جدیدتری هم ببازار اومده باشه.

سلامت باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 14 April 2006 در 07:40 PM

4. 11 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

محمد رضا محمدي (28 May 2008), amin_6284 (18 July 2012), Aqvarium (26 May 2007), ferydoun (9 March 2009), kasra_masiha (4 March 2008), M@mool (15 April 2011), mamal mamali (6 May 2007), masoudsara (20 May 2009), Mehrdad88862 (26 June 2006), Unknown97 (27 May 2008), كاوشگر (23 May 2006)

زمان پیوستن
    28 May 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    آردي
    گوشی موبایل
    نوكيا

پیش گزیده آكواريوم با ابعاد غير استاندارد

با سلام و احترام به دوستان عزيز

ضمن تشكر از مطالب مفيد شما مي خواهم آكواريوم مثلثي شكل بسازم كه بتوانم به صورت دكور در كنج پذيرايي بگذارم بدين صورت كه دو ضلع عمود بر هم به طول 75 سانتي متر و ضلع سوم تقريبا 110 سانتيمتر اين سايز مناسب كنج پذيرايي خانه ماست در ضمن اين را هم بگم كه يك آكواريوم 80*30*50 با ميز دكوري ديگه هم دارم كه ماهي هاي گياهخوار توش دارم توي اين مثلثيه مي خوام گوشتخوار نگه دارم . از شما دوستان نظر كارشناسي مي خوام هم در مورد ابعاد ، فيلتر ي كه با اين ابعاد بخونه تر جيحا داخلي، جايي كه با يد فيلتر را گذاشت، روشناييش و خلاصه هر چي كه فكر مي كنيد بدرد من مي خوره حتي مي تونيد رايمو بزنيد منتها منطقش رو بگيد در ضمن ارتفاع را مي خوام 50 بگيرم

زمان پیوستن
    30 May 2006
    شهر
    تهران_همدان
    گوشی موبایل
    6030

پیش گزیده

ساختن آکواریم مثلثی از نظر استحکام مشکل داره ! چون موقع نصب شیشه ی جلویی این شیشه به کناره شیشه های طرفینی نمیچسبه واز اونا فاصله می گیره.
    من برای از بین بردن این مشکل از داخل به گوشه های اون تکه های شیشه مثلثی شکل چسبوندم وتا حالا هم مشکلی نداشته

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

با سلام يك راهنمايي ميخواستم در مورد ساخت اكواريومي كه 4 طرف ان از جنس غير شيشه و فقط قسمت ويتريني ان شيشه باشد در مورد ان هم بايد تمام قوانين در مورد شيشه را رعايت كردمثلا اگر طول ان 3 متر عرض ان 70و ارتفاع ان70 باشد امكان دارد شيشه 10 ميل براي قسمت جلوي ان مناسب باشد از دوستان استدعا دارم چنانچه در اين مورد اطلاعاتي دارند من را بي بهره نگذارند با تشكر فراوان.

سلام
    دوست عزیز همانطور که میدانید در حالت عادی وقتی یک تانک شیشه ای را در نظر بگیرید چون دیواره های ان از یک نوع و یک جنس تشکیل شده فشار وارده به تمام نقاط ان به یک نسبت میباشد و ریسک ان هم به همین ترتیب ولی اگر قرار باشد دیواره و کف ان از جنس دیگری که استقامت بیشتری هم دارد باشد فشار و ریسک ان هم متوجه همان قسمت ضعیفتر خواهد شد.من یک بار داخل پاسیو یک اکواریوم ساختم که به همین ترتیب فقط قسمت جلوی انرا از شیشه قرار دادم و به چند مشکل بر خوردم یکی اب بندی نشدن شیشه به خاطر اینکه در صد چسبندگی چسب سیلیکون به شیشه و سرامیک کناره ها و کف برابر نبود و چسب هایی که به سمت داخل و روی دیواره ها زده بودم خیلی زود خاصیت خودش را از دست داد و دیگر اینکه چون زوایای سکوی مورد نظر با سیمان سفید پر شده بود برای چسب کاری و ابندی داخل مشکل داشتم.به شما پیشنهاد میکنم یک اکواریوم با رعایت تمام نکات ایمنی بسازید و داخل محل مورد نظر انرا فیکس کنید.موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله moh@mm@d reza : 4 May 2010 در 01:40 PM دلیل: اصلاح نقل قول
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

8. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

@l3l3@S@li (17 August 2006), Anoush (17 August 2006), k_afshin (7 April 2012), MetMet (19 July 2007), pouyannayoup (17 August 2006), severum (17 August 2006), sina69 (19 August 2006), vanhelsing (19 August 2006)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

ابعاد اکواریوم رو بیشتر فضای شما و نوع ماهی که میخواهید نگه دارید هست که بهتون دیکته میکنه ولی اگر میخواهید پیشنهاد های متفاوت داشته باشید کافیست Aquarium Dimension رو تو اینترنت سرچ کنید تا پیشنهاد های متفاوت ببینید یا اینکه ابعاد اکواریوم های اماده رو تو اینترنت ببینید.
    در هرصورت در اوایل این تاپیک باید یک یا دو لینک موجود باشه ولی لینک های زیر هم هستند.

http://www.alysta.com/books/fishtank.htm

http://www.reefkeeping.com/issues/2002-03/dw/index.php
    آخرین ویرایش به وسیله Mr.Hossein : 8 May 2010 در 12:32 PM

10. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (26 May 2007), Blaze (31 March 2007), vahid639 (31 March 2007)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط محمود86 مشاهده گفتگو
    سلام
    من هم یک سوال در مورد پل (بالا یا پایین) دارم.
    وقتی میگیم برای یک آکواریوم عرض پلها تقریبا یک سوم طول کل آکواریوم باید باشه، حالا تعداد پلها چطور مشخص میشه مثلا وقتی طول آکواریوم 180 باشه عرض پلها حدود 60 سانت باید باشه حالا بهتره دوتا سی سانتی بزنیم یا سه تا بیست سانتی؟ یا شاید هم شش تا ده سانتی؟
    سلام
    اول باید بدانید هدف استفاده از پل چیست.
    با توجه به ارتفاع و طول اکواریوم باید مجموع عرض پلها را طوری تقسیم کنید که فشار حاصله را به بهترین شکل مهار کنید.

فضای ازاد = مجموع عرض پلها - طول اکواریوم
    120 = 60 - 180

حالا این فضای ازاد بدست امده را میتوانید به 2 یا 3 قسمت تقسیم کنید و مجموع پلها را در حدفاصل بین انها قرار دهید :

پل - فضای ازاد - پل - فضای ازاد - پل
    20 - 60 - 20 - 60 - 20

فضای ازاد - پل - فضای ازاد - پل - فضای ازاد
    40 - 30 - 40 - 30 - 40

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Romans : 14 May 2008 در 03:41 PM

12. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

محمود86 (14 May 2008), Blaze (15 May 2008), goldterimaco (14 May 2008), JBF (14 May 2008), Mr.Hossein (7 November 2010), Unknown97 (14 May 2008), vanhelsing (26 June 2008)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط FISH_FISH مشاهده گفتگو
    سلام
    دوستان چسب سیستا اصلی کدامیک هستند؟
    با تشکر
    من در چند مغازه آكواريوم فروشي ديدم كه از سمت راستي براي چسباندن تانكهايشان استفاده ميكردند
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

14. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (24 September 2008), farhad-2007 (24 September 2008), FISH_FISH (24 September 2008), k_afshin (24 September 2008), mnikzad (30 September 2008), Unknown97 (24 September 2008)

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط skh13571359 مشاهده گفتگو
    من يه تانك 125 46 با ارتفاع 65 سانتي متر ساختم كه بالاي اون از يه پل 25 سانتي استفاده كردم(شيشه 10 ميلل)
    ولي بعد از آب گيري (2 هفته) پل از يه طرف باز شده بود

روش چسباندن پل چيه اگه يه توضيح بديد ممنون ميشم
    سلام دوست خوب

ظاهرا مطالب این تاپیک را مطالعه نکرده اید . حتما بخوانید چون جواب تمام سوالها قبلا داده شده.

اما مختصرا درجواب شما باید بگم برای پل بالا دو روش هست:
    1- پل روی شیشه ها و در بالا چسبانده شود
    2- دو شیشه به عرض 2 سانت به دیواره های جلو و پشت و تقریبا 2 یا 3 سانت پائینتر از لبه بالائی چسبانده شده و سپس پل بالا از داخل روی این شیشه ها چسبانده شود.

مشکل شما احتمالا اینه که اولا خود پل رو خوب چسبکاری نکرده اید، ثانیا حدس میزنم عجله کردید و قبل از خشک شدن کامل پل تانک را آبگیری کرده اید، ثالثا تانک را به یکباره آبگیری کرده اید و آنرا 10 سانت 10 سانت با فاصله یکساعت پر نکرده اید و رابعا میشه بگید تانک الان در چه وضعیتی است؟
    یعنی امیدوارم چسبهای گوشه ها که باز نشده و آکواریوم سرپا هست؟
    ضمنا اگر میخواهید از روش دوم برای چسباندن مجدد پل استفاده کنید حتما آکواریوم را خالی کنید و از شیشه کاملا مماس به داخل استفاده نمائید یعنی اگر فاصله داخلی دو شیشه روبرو مثلا 44 سانت است شما شیشه ای با طول 43.8 در نظر بگیرید.

همچین مختصر هم جواب ندادما. اگه میخواستم کامل بگم چی میشد؟
    موفق باشید

16. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mr.Hossein به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arashmax (2 January 2009), badform (14 November 2010), JBF (2 December 2008), k_afshin (1 December 2008), p30wizard (2 December 2008), siamakmm (8 December 2008), skh13571359 (1 December 2008)

زمان پیوستن
    25 Apr 2004
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206 T2
    گوشی موبایل
    HTC Diamond2

پیش گزیده

َُساخت تانک بزرگ و غیر استاندارد!

سلام خدمت دوستان
    من 12 سال پیش به مدت 6 سال آکواریم کوچک 100x50x35 سانت داشتم و کلی هم باهاش حال می کردم، تا زمانی که یکسری نقل و انتقال برام اتفاق افتاد که مجبور شدم جمعش کنم و از روز اول تا الان هم فقط داشتم پست های بخش آکواریم را با علاقه می خوندم و این اولین پست من تو این بخشه.

این داستان هارو گفتم که بگم دستم از آتیش دور نبوده و یه 5%ی تجربه دارم!

حالا سوال من از دوستان و اساتید اینه که:

من میخواهم یک تانک آکواریم بزرگ درست کنم با ابعاد ارتفاع 200 طول 80 عرض 60 سانتیمتر
    دلیل این ابعاد عجیب غریب هم اینه که میخوام توی یک چهارچوب در قرارش بدم که از دو طرف معلوم باشه، و در رو بردارم

1- اصلاً درست کردن یه همچین ابعادی صلاح هست؟
    2- دوم این که اگره این ابعاد رو بخواهم باید حتماً دورش رو با تسمه آهنی سفت کنم؟
    3- وقتی ارتفاع زیاد میشه دسترسی به کف خیلی سخت میشه، آیا راه حلی وجود داره؟
    4- تو این ابعاد اگه بخواهم پاین یکی از ضلع هارو سوراخ کنم برای هوا و تخلیه کلی احتمالی سوراخ موجود با توجه به فشار زیاد آب ممکنه خطرناک باهش؟
    5- آیه کسی پایه متحرک را تجره کرده؟ (چرخ های قوی صنعتی)
    6- اصلاً 10 میل جواب کار این ابعاد رو میده؟

7- من چند تا شرکت رو میشناسم که با دستگاه به شیشه خم میدن و اصلاً محدود نیست، به نظر شما این ابعاد رو میتونن یک تیکه در بیارن؟

سوالتم زیاده ولی اگه دوستان ارجمند جواب این پست رو دقیقاً شماره به شماره بدن خیلی لطف می کنند.

ممنون از شما
    از هر دست بدي از همون دست ميگيري

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط نيوان مشاهده گفتگو
    من میخواهم یک تانک آکواریم بزرگ درست کنم با ابعاد ارتفاع 200 طول 80 عرض 60 سانتیمتر
    دلیل این ابعاد عجیب غریب هم اینه که میخوام توی یک چهارچوب در قرارش بدم که از دو طرف معلوم باشه، و در رو بردارم

1- اصلاً درست کردن یه همچین ابعادی صلاح هست؟
    2- دوم این که اگره این ابعاد رو بخواهم باید حتماً دورش رو با تسمه آهنی سفت کنم؟
    3- وقتی ارتفاع زیاد میشه دسترسی به کف خیلی سخت میشه، آیا راه حلی وجود داره؟
    4- تو این ابعاد اگه بخواهم پاین یکی از ضلع هارو سوراخ کنم برای هوا و تخلیه کلی احتمالی سوراخ موجود با توجه به فشار زیاد آب ممکنه خطرناک باهش؟
    5- آیه کسی پایه متحرک را تجره کرده؟ (چرخ های قوی صنعتی)
    6- اصلاً 10 میل جواب کار این ابعاد رو میده؟

7- من چند تا شرکت رو میشناسم که با دستگاه به شیشه خم میدن و اصلاً محدود نیست، به نظر شما این ابعاد رو میتونن یک تیکه در بیارن؟
    سلام

دوست عزیز در ابتدا باید بدانید اصولن ساخت و چسبکاری و اب بندی این اکواریوم با این ابعاد اگر غیر ممکن نباشد بسیار کار دشوار و با ریسک بالایی همراه خواهد بود.

1- خیر
    2- برای این ارتفاع تسمه تاثیر چندانی ندارد.
    3- خیر
    4- ریسک و خطر را چند برابر میکند.
    5- این اکواریوم بیش از یک تن وزن خواهد داشت و جابجا کردن ان باز هم یعنی ریسک و خطر.
    6- خیر

بنده ساخت این اکواریوم با این ابعاد غیر استاندارد را اصلن به شما توصیه نمیکنم.موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

19. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ehsan.b1362 (8 January 2009), goodbay-jojo (8 January 2009), Mr.Hossein (7 January 2009), ogtay (7 January 2009), soli_aqua (9 January 2009), Unknown97 (8 January 2009), نيوان (7 January 2009)

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

َُساخت تانک بزرگ و غیر استاندارد!
    ..................................
    سلام دوست عزیز
    جناب محسنی جواب سوالات شما را بسیار دقیق فرمودند ولی من به شما پیشنهاد میکنم بجای ساخت یک آکواریوم با این ارتفاع زیاد آنرا تبدیل به دو آکواریوم نمائید (بصورت دوطبقه) مثلا هر کدام به ابعاد: ارتفاع 80 طول 80 عرض 60 سانتیمتر و دراینصورت پروژه شما شدنی و قابل اجرا خواهد شدضمن اینکه میتوانید بدلیل تبدیل به دو آکواریوم از گونه های مختلف ماهیان با تزئینات مربوطه بیشتر بهره ببرید.
    موفق باشید

21. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mr.Hossein به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ogtay (7 January 2009), Romans (9 January 2009), Unknown97 (8 January 2009), نيوان (7 January 2009)

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

یعنی میگید که اینارو روی هم قرار بدم؟ چطوری؟
    اونوقت به سازه ای نیاز هست که خیلی از این اندازه بیشتر میشه و شاید نمای خوبی رو ایجاد نکنه.
    میتونید نظرتون روکامل کنید؟
    ممنون
    بله دوست عزیز ، شما میتونید پایه ای با قوطی های آهنی سفارش بدید که دارای دو طبقه هست (من الان یک دوطبقه دارم که البته به ابعاد مال شما نیست ولی خیلی خوب شده)
    البته الان به ذهنم رسید که حتی شاید بهتر باشه سه طبقه بسازید مثلا ارتفاع هر کدام را 55 بگیرید که ارتفاع مناسبی خواهد بود ، چون راستش به نظر من حتی ارتفاع 80 هم خوب نیست.
    حتما در مغازه های آکواریومی دیده اید که آکواریومهای 3 یا 4 طبقه چگونه با پایه های آهنی ساخته شده اند.
    فکر کنم برای شما قوطی 4*4 مناسب باشد. اگر خواستید عکسهای ساخت آنرا برایتان میگذارم.
    نگران نما هم نباشید میتوان با کمی صرف وقت آنرا تزئین کرد

موفق و شاد باشید

23. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mr.Hossein به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (10 January 2009), ogtay (9 January 2009), payam64 (10 January 2009), نيوان (15 January 2009)

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد