تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 46

نام گفتگو: ترمز ABS آوانته

زمان پیوستن
    17 Jun 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيونداي آوانته
    گوشی موبایل
    Nokia 6210 Navigator

پیش گزیده

ماشين بنده مدل 86 ، دنده منوال ، لاستيك يوكوهاما 205 .
    به هيچ وجه خط ترمز نميندازه بسيار هم عالي عمل ميكنه....
    دوستاني كه لاستيك هارو عوض نكردن واقعا اشتباه كردن تا حالا

2. کاربر زیر از دوست گرامی Homayoun_el به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

firstfreelove (27 April 2010)

زمان پیوستن
    05 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    دوو سی یلو و موهاوی
    گوشی موبایل
    Apple Iphone 4 16Gb

پیش گزیده

درود

لاستیک نقش تاثیر گذاری داره بر ترمز

اما ایا موقع ترمز شدید اون جیغ رو میشنوید یا خیر ؟ اگه جواب مثبته باید بگم که ای بی اس شما فعال نیست !

اما اگه فقط خط رو میبینید و البته ماشین شما اتوماتیکه که مشکلی نیست !

دلیلش یکم سخته توضیح دادنش اما :

تو ماشین دنده ای وقتی شما ترمز ناگهانی میکنید یا اگه مهارت داشته باشید معکوس میدید یا اگه وقت نشه همزمان
    با ترمز کلاچ میگیرید

اما زمانی که شما اتوماتیک دارید ماشین همیشه میل به جلو رفتن دارد و کلاچی نیست که نیروی محرکه رو از چرخ منفصل کنه !

این یعنی تو اتوماتیک برای توقف نیاز بیشتری به نیروی ترمز هست اما ...

زمانیکه شما ترمز شدید میکنید اکثر وزن ماشین روی چرخ جلو هستشو چون هم فشار بازدارنده سرعت روی چرخ هست و هم فشار وزن ردی از لاستیک روی زمین میبینید که کاملا" طبیعیه !

تو ترمز ای بی اس کلا" رد چرخ هستش اما قفل کردن نیست !

این رو حتی من تو لندکروزر هم دیدم !

4. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی XELTEK به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amirvania (28 April 2010), Behrooz_S (27 April 2010), farzad20 (9 December 2012), Innovation (26 April 2010), latari (12 June 2010), mehdi_mi (27 April 2010), rezasx1 (26 April 2010), tanhaa (28 April 2010)

زمان پیوستن
    13 Feb 2010
    شهر
    لاهیجان
    اتومبيل
    آوانته
    گوشی موبایل
    Iphone

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط XELTEK مشاهده گفتگو
    درود

لاستیک نقش تاثیر گذاری داره بر ترمز

اما ایا موقع ترمز شدید اون جیغ رو میشنوید یا خیر ؟ اگه جواب مثبته باید بگم که ای بی اس شما فعال نیست !

اما اگه فقط خط رو میبینید و البته ماشین شما اتوماتیکه که مشکلی نیست !

دلیلش یکم سخته توضیح دادنش اما :

تو ماشین دنده ای وقتی شما ترمز ناگهانی میکنید یا اگه مهارت داشته باشید معکوس میدید یا اگه وقت نشه همزمان
    با ترمز کلاچ میگیرید

اما زمانی که شما اتوماتیک دارید ماشین همیشه میل به جلو رفتن دارد و کلاچی نیست که نیروی محرکه رو از چرخ منفصل کنه !

این یعنی تو اتوماتیک برای توقف نیاز بیشتری به نیروی ترمز هست اما ...

زمانیکه شما ترمز شدید میکنید اکثر وزن ماشین روی چرخ جلو هستشو چون هم فشار بازدارنده سرعت روی چرخ هست و هم فشار وزن ردی از لاستیک روی زمین میبینید که کاملا" طبیعیه !

تو ترمز ای بی اس کلا" رد چرخ هستش اما قفل کردن نیست !

این رو حتی من تو لندکروزر هم دیدم !
    سلام
    آوانته من اتومات اواخر 88 هستش ، چند بار هم بدليل اينكه سرعت گير ها رو دير ديدم ترمز شديد گرفتم نه صدايي و نه خط ترمزي . ابته اولين كاري كه بعد از تحويل ماشين كردم لاستيكهاشو با ميشلن عوض كردم ، در هر صورت ترمزهاش خوبه و واقعا ABS هستش

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouramiri به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

firstfreelove (27 April 2010), omid_npc (26 April 2010)

زمان پیوستن
    05 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    دوو سی یلو و موهاوی
    گوشی موبایل
    Apple Iphone 4 16Gb

پیش گزیده

هیچ وقت استثنا ها گم نمیشن

البته خط ترمز هم کمرنگه ها ! نه مثل ماشینهای بدون ای بی اس !

زمان پیوستن
    31 Mar 2007
    شهر
    قزوين
    اتومبيل
    آوانته دنده ای

پیش گزیده

امروز من به يه نفر گفتم بشينه تو ماشين و سرعت بگيره و يه دفه ترمز بگيره (رو سطح موزاييكي كه اصطكاك كمتره) خودمم بيرون رو چرخا زوم كردم كه ديدم چرخ جلو خيلي كم قفل كرد و سر خورد. فكر كنم براي آزمايش abs رو برف بهتر مشخص شه كه چند مرده حلاجه

زمان پیوستن
    27 Jul 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    AVANTE ** New MAZDA3 ** 206 Type3
    گوشی موبایل
    IPHONE4G & S-ericsson W960

پیش گزیده

در بدترين شرايط و ليز ترين جاده ها و ناجور ترين ترمزها هم تا امروز يك بار هم من مشكلي با ترمز نداشتم.
    البته لاستيك 205 هستش.

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی firstfreelove به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Homayoun_el (29 April 2010), omid_npc (1 May 2010)

زمان پیوستن
    05 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW 320i - sonata
    گوشی موبایل
    HTC Touch HD

پیش گزیده

ترمز abs قرار نیست که کلا خط ترمز رو حذف کنه دوستان .
    بسته به نوع لاستیک و جنس زمین و ... شرایط متفاوته. در ضمن لاستیک این خودرو با توع نرم ارزان تری تعویض شده که این خودش کار abs رو دچار اشکال می کنه.

زمان پیوستن
    19 Dec 2009

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nojex مشاهده گفتگو
    ترمز abs قرار نیست که کلا خط ترمز رو حذف کنه دوستان .
    بسته به نوع لاستیک و جنس زمین و ... شرایط متفاوته. در ضمن لاستیک این خودرو با توع نرم ارزان تری تعویض شده که این خودش کار abs رو دچار اشکال می کنه.
    اگر مکانیزم ترمز ABS را مطالعه کنید و به آن دقت کنید متوجه می شوید که اطلاعات سیستم پردازنده ترمز ECU بر اساس گیرنده های سرعتی که روی چرخ ها قرار گرفته، فشار روغن را از روی سیلندر ترمز چرخی که سرعتش نزدیک به توقف یا از چرخ های دیگر کمتر شده را کم می کند تا چرخ قفل نشود. این کار اصلا ارتباطی به وضعیت لاستیک نرم و خشک و سطح زمین آسفالت یا خاکی و آبی و روغنی و لاستیک ترکیده و و و و.... ندارد.
    اگر توجه کرده باشید بیشتر در شرایط لغزنده تاکید بر ABS می شود. این خود گواهی است برای بی ارتباط بودند نوع لاستیک و درست یا حتی پنچر بودن لاستیک است.
    این موضوع دلیل بر بی اهمیت دانستن کیفیت لاستیک در کار خودرو نیست. ولی قفل شدن چرخ خودروی ABS دار ارتباطی به نوع و وضعیت لاستیک و کیفیت جاده ندارد. (یعنی همان مثل معروف گودرزی و شقایقی است).

13. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی boroon به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

latari (12 June 2010), XELTEK (28 April 2010)

زمان پیوستن
    05 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW 320i - sonata
    گوشی موبایل
    HTC Touch HD

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط boroon مشاهده گفتگو
    اگر مکانیزم ترمز ABS را مطالعه کنید و به آن دقت کنید متوجه می شوید که اطلاعات سیستم پردازنده ترمز ECU بر اساس گیرنده های سرعتی که روی چرخ ها قرار گرفته، فشار روغن را از روی سیلندر ترمز چرخی که سرعتش نزدیک به توقف یا از چرخ های دیگر کمتر شده را کم می کند تا چرخ قفل نشود. این کار اصلا ارتباطی به وضعیت لاستیک نرم و خشک و سطح زمین آسفالت یا خاکی و آبی و روغنی و لاستیک ترکیده و و و و.... ندارد.
    اگر توجه کرده باشید بیشتر در شرایط لغزنده تاکید بر ABS می شود. این خود گواهی است برای بی ارتباط بودند نوع لاستیک و درست یا حتی پنچر بودن لاستیک است.
    این موضوع دلیل بر بی اهمیت دانستن کیفیت لاستیک در کار خودرو نیست. ولی قفل شدن چرخ خودروی ABS دار ارتباطی به نوع و وضعیت لاستیک و کیفیت جاده ندارد. (یعنی همان مثل معروف گودرزی و شقایقی است).

دوست گرامی ترمز abs یک سیستمه که یکی از پارامتر هاش سرعت چرخه اما تعداد ضربات و ... از طریق الکوریتمی تعیین شده به سیستم وارد میشه. هم چنین کار abs از بین بردن خط ترمز نیست بلکه کوتاه کردن زمان ایستادن با جلوگیری از قفل شدن چرخه. در مورد اینکه در شرایط بارانی و ... کار abs مقایسه سرعت گردش چرخ هاست حال در هر شرایطی.

البته شما پست بنده رو به دقت نخوندید. بنده گفتم خط ترمز با کارکرد abs منافاتی نداره. ممکنه اصلا چرخ کامل قفل نشده باشه. بعضی لاستیک های نرم امکان ایجاد خط مشکی رو بیشتر می کنند. این تایر ها کاملا لیز نمی خورند که abs درگیر شه.

در مورد اوانته هم متاسفانه این مشکل خیلی زیاده و بسیار شایع. و تعمیرکاران نمایندگی هم علتش رو ضعف سیستم و لاستیک نا مناسب می دونند. (اونهایی که لاستیک رو عوض می کنند شکایت کمتری دارند.)

بهتره بدونید تعویض لاستیک خودرو بدون نظر نمایندگی در بسیاری از خودروها در امریکا باعث ابطال گارانتی سیستم ترمز میشه.

در ضمن بهتره در لحنتون هم تجدید نظر بفرمایید.

15. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی nojex به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mehdi_mi (27 April 2010), omid_npc (28 April 2010), XELTEK (28 April 2010)

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

سلام دوستان
    اول بگم واقعا لذت بردم این پیگیری شما را که خوندم
    بعدش باید بگم که با نظر دوست خوبمون nojex کاملا موافق هستم
    شاید اگه بخوام یک جور دیگه توضیح بدم این طوری میشه
    اول باید بدونیم که با ترمز گرفتن انرژی دینامیکی ماشین تبدیل به انرژی حرارتی ( و به میزان کم صوتی ) میشه یعنی یک جور اتلاف انرژی محسوب میشه
    هر چقدر این اتلاف با سرعت بیشتری رخ بده انرژی ماشین زودتر کم میشه در نتیجه ترمز بهتر عمل میکنه
    این اتلاف وابستگی زیادی به اصطکاک سطوح داره
    به دلیل اینکه اصطکاک بین لنت ترمز و دیسک در حالتی که چرخ در استانه حرکت باشه خیلی بیشتر از اصطکاک لاستیک و سطح زمینه در حالتی که چرخ کاملا ثابت هست ترمز ای بی اس نصب میشه و خوب یک مزیت دیگه فرمان پذیری ماشین در ترمز های شدید را در بر داره
    سنسور ای بی اس که روی چرخ ها نصب میشه وظیفه تشخیص قفل کردن چرخ را داره پی طبیعی هست که برای اولین لحظه ( تاکید میکنم فقط اولین لحظه )چرخ قفل بشه با این کار آستانه حرکت چرخ به سرعت محاسبه میشه و دیگه چنین اتفاقی نمی افته
    فرق عمده خط ترمز معمولی و ای بی اس اینه که توی ترمز معمولی شما یک خط یکنواخت دارید که حاصل از کشیده شدن یک سطح محدود لاستیک روی زمینه اما توی ترمز ای بی اس این خط ترمز دارای طرح گل لاستیک هم هست که ناشی از چرخش با فشار زیاد لاستیک روی زمینه و عمدتا برای چرخ جلو این اتفاق میوفتهه چون بیشتر وزن ماشین روی چرخ جلو پیاده میشه و خیلی خیلی زیاد به مقاومت سایشی لاستیک ، وزن کلی ماشن و ویسکوزیته آسفالت بستگی داره.

17. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mehdi_mi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

latari (12 June 2010), nojex (28 April 2010), XELTEK (28 April 2010)

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

اما دوستان خوبم برای شکایت از نمایندگی یا هر شرکت تولیدی دارای شماره ثبت میتونن به سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده شکایت کنن و نتیجه جالب اونو برای همه بگن این تنها مرجع خوب برای شکایت از خودرو ساز ها بخصوص خودرو ساز غیر دولتیه

زمان پیوستن
    19 Dec 2009

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nojex مشاهده گفتگو
    دوست گرامی ترمز abs یک سیستمه که یکی از پارامتر هاش سرعت چرخه اما تعداد ضربات و ... از طریق الکوریتمی تعیین شده به سیستم وارد میشه. هم چنین کار abs از بین بردن خط ترمز نیست بلکه کوتاه کردن زمان ایستادن با جلوگیری از قفل شدن چرخه. در مورد اینکه در شرایط بارانی و ... کار abs مقایسه سرعت گردش چرخ هاست حال در هر شرایطی.

البته شما پست بنده رو به دقت نخوندید. بنده گفتم خط ترمز با کارکرد abs منافاتی نداره. ممکنه اصلا چرخ کامل قفل نشده باشه. بعضی لاستیک های نرم امکان ایجاد خط مشکی رو بیشتر می کنند. این تایر ها کاملا لیز نمی خورند که abs درگیر شه.

در مورد اوانته هم متاسفانه این مشکل خیلی زیاده و بسیار شایع. و تعمیرکاران نمایندگی هم علتش رو ضعف سیستم و لاستیک نا مناسب می دونند. (اونهایی که لاستیک رو عوض می کنند شکایت کمتری دارند.)

بهتره بدونید تعویض لاستیک خودرو بدون نظر نمایندگی در بسیاری از خودروها در امریکا باعث ابطال گارانتی سیستم ترمز میشه.

در ضمن بهتره در لحنتون هم تجدید نظر بفرمایید.
    باور کنید قصد ناراحت کردن شما را نداشم و همین جا از شما پوزش می خواهم.
    اما مواردی را که خدمتتان گفتم از این و آن نشنیده ام و یا از راه اینکه چه کسی با فلان نظر موافق است یا مخالف است یا کلام قشنگی است یا نه، نیست.
    قصدم بحث فنی و اینکه بعدش یک چیزی به هم یاد بدهیم.
    بگذریم.
    همه فکر می کنند که پمپ سیستم یونیت ABS کارش وارد کردن ضربه هایی است روی سیلندرهای ترمز هر چرخ و ضربات پمپ ABS باعث قطع و وصل ترمز چرخ ها می شود.
    از مطلب شما و دیگر دوستان نیز همین مطلب احساس می شود.
    من فقط الانمی گم که اینطور نیست و این را با مطالعه سیستم ABS و به ویژه سیستم ABS آوانته می گویم. اگر وقت کنم یک نمایش ساده آموزشی از چیزی که از آن فهمیدم تهیه می کنم تا قابل فهم ساده برای همه باشه. ولی حالا فقط می خواهم همه را نسبت به صحبت هایی که دهن به دهن می شوند حساس تر کنم.

زمان پیوستن
    25 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MEGANE 1600
    گوشی موبایل
    Iphone 4

پیش گزیده

دوستان لطفا کمک کنید.
    من امروز یه اوانته 88 رو به قصد خرید امتحان کردم.من تابحال تجربه ی abs رو نداشته ام.برای همین چند تا ترمز محکم با سرعت 60 تا زدم.خیلی برام عجیب بود هم خط مینداخت و هم یکم میکشید و از همه بدتر جنان ضربه میزد که ادم احساس میکرد الانه که کل گیربکس و موتور بیاد تو اتاق.بد جوری ضربه میزد این abs .ضرابتش فقط زیر پدال نبود کل زیر پا بود.ادم فکر میکنه الان کل جلو بندی از هم میپاشه.ایا abs اینجور احساسی داره.البته بلافاصله یه مگان 1600 رو هم امتحان کردم که اون هم تقریبا اینجوری بود.ایا absشون خراب بوده یا جلوبندی یا دسته موتور یا....اصلا abs اینجوریه؟
    سیب دوست دارم

21. کاربر زیر از دوست گرامی babak_n70 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (30 May 2010)

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند