تبليغات در پيهالز

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 46

نام گفتگو: ترمز ABS آوانته

زمان پیوستن
    19 Dec 2009
    سپاس
    3
    از ایشان 46 بار و در 20 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده ترمز ABS آوانته

دوستان آوانته دار سلام
    من آوانته خودم را امروز در کیلومتر 1500 بردم نمایندگی اهواز برای بازدید اولیه.
    قبل از بردن ترمز ماشین را چک کردم و دیدم که برخلاف انتظارم تایرها روی آسفالت خط سیاه می اندازند.
    البته لرزش پدال ترمز وجود دارد ولی کیفیت ترمزش خوب نیست و هنوز چرخ ها قفل می شوند. ایراد ترمز را به همراه چند ایراد کوچکتر شامل انحراف به راست فرمان هنگام شتاب گرفتن و بالانس چرخ ها و تحویل کفپوش های خودرو بعد از گذشت 40 روز از تحویل خودرو به نمایندگی ابلاغ کردم.
    در ابتدا گفتند دستگاه بالانس نداریم و کفپوس نیز هنوز توسط باربری نیامده و بعد خودرو را بردند داخل و بعد از مدتی آوردند تحویل بدهند و گفتند همه چیز درسته.
    اما من تاکید کردم که ترمز را برایم چک کنند و خواستم که برایم تست ترمز انجام دهند بعد از این معلوم شد که اصلا مکانیک در نمایندگی نبود و همه این معطلی مسخره بازی هایی است که سر مشتری های ایرانی در می آورند. خلاصه من بی خیال دیگر اشکالات شدم ولی روی تست ترمز اصرار کردم و حدود یک ساعت منتظر شدم تا جناب مکانیک وارد نماینگی شد، مکانیک پشت فرمان نشت و من کنارش و چند بار ترمز را تست کرد و گفت ترمز آوانته ها همه همین مشکل را دارند و گفت که مربوط به اندازه لاستیک و مارک لاستیک و ... است اما من زیر بار نرفتم و خلاصه با مسئولان نماینگی بحث کردم و حتی با شرکت پرستوی آبی تلفن 02188841722 نیز تماس گرفتم و با توجه به اینکه خودم سیستم ترمز ABS را مطالعه کرده ام توضیحات هیچکدام را قبول نکردم و دیدم که هیچکدام اطلاعات فنی درست از سیستم ABS نداشتند و موارد ABS & ESP or ESC & TCS و اندازه لاستیک های 185 و 195 205 را به هم می بافند و تحویلم من می دادند.
    خلاصه ماجرا و بحث ها خیلی مفصل شد. این تاپیک را بدلیل اهمیت موضوع ترمز ABS ایجاد کرد تا ضمن هشدار به دوستان زمینه آگاهی بیشتر از ترمز ABS فراهم آید.
    در پایان از دوستان می خواهم که:
    1-کیفیت ترمز ماشین هایشان را چک کنند و نتیجه را به اطلاع دیگران برسانند.
    2-اگر بخواهم از وضعیت ترمز ABS آوانته به مراجع قانونی شکایت کنم به کجا باید مراجعه کرد.
    3-بهتر است از کی شکایت کنم از نمایندگی یا شرکت پرستو آبی یا شرکت راین

2. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی boroon به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

aliaghil (24 April 2010),equinoxe (24 April 2010),farzad20 (9 December 2012),FC Barcelon (24 April 2010),firstfreelove (25 April 2010),meamari2 (24 April 2010),vroom (24 April 2010)

زمان پیوستن
    05 Mar 2010
    شهر
    اهواز
    اتومبيل
    206 تیپ 3 و آوانته
    گوشی موبایل
    Nokia N82
    سپاس
    80
    از ایشان 60 بار و در 28 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

آقا گل گفتی.

دقیقا منم همین مشکل رو با اوانتم دارم . مدلش 89 است . خط ترمز میندازه. اما قفل نمیشه یه جوری خط میندازه.

موقع ترمز هم میشه با فرمون بازی کرد.

مثل اینکه ماله همه همینطوره.

منم کفپوشام را هنوز تحویل نگرفتم.

البته فکر کنم فقط واسه ما اهوازی ها اینطوره....

زمان پیوستن
    31 Mar 2007
    شهر
    قزوين
    اتومبيل
    آوانته دنده ای
    سپاس
    338
    از ایشان 142 بار و در 74 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط boroon مشاهده گفتگو
    دوستان آوانته دار سلام

من آوانته خودم را امروز در کیلومتر 1500 بردم نمایندگی اهواز برای بازدید اولیه.
    قبل از بردن ترمز ماشین را چک کردم و دیدم که برخلاف انتظارم تایرها روی آسفالت خط سیاه می اندازند.
    البته لرزش پدال ترمز وجود دارد ولی کیفیت ترمزش خوب نیست و هنوز چرخ ها قفل می شوند. ایراد ترمز را به همراه چند ایراد کوچکتر شامل انحراف به راست فرمان هنگام شتاب گرفتن و بالانس چرخ ها و تحویل کفپوش های خودرو بعد از گذشت 40 روز از تحویل خودرو به نمایندگی ابلاغ کردم.
    در ابتدا گفتند دستگاه بالانس نداریم و کفپوس نیز هنوز توسط باربری نیامده و بعد خودرو را بردند داخل و بعد از مدتی آوردند تحویل بدهند و گفتند همه چیز درسته.
    اما من تاکید کردم که ترمز را برایم چک کنند و خواستم که برایم تست ترمز انجام دهند بعد از این معلوم شد که اصلا مکانیک در نمایندگی نبود و همه این معطلی مسخره بازی هایی است که سر مشتری های ایرانی در می آورند. خلاصه من بی خیال دیگر اشکالات شدم ولی روی تست ترمز اصرار کردم و حدود یک ساعت منتظر شدم تا جناب مکانیک وارد نماینگی شد، مکانیک پشت فرمان نشت و من کنارش و چند بار ترمز را تست کرد و گفت ترمز آوانته ها همه همین مشکل را دارند و گفت که مربوط به اندازه لاستیک و مارک لاستیک و ... است اما من زیر بار نرفتم و خلاصه با مسئولان نماینگی بحث کردم و حتی با شرکت پرستوی آبی تلفن 02188841722 نیز تماس گرفتم و با توجه به اینکه خودم سیستم ترمز ABS را مطالعه کرده ام توضیحات هیچکدام را قبول نکردم و دیدم که هیچکدام اطلاعات فنی درست از سیستم ABS نداشتند و موارد ABS & ESP or ESC & TCS و اندازه لاستیک های 185 و 195 205 را به هم می بافند و تحویلم من می دادند.
    خلاصه ماجرا و بحث ها خیلی مفصل شد. این تاپیک را بدلیل اهمیت موضوع ترمز ABS ایجاد کرد تا ضمن هشدار به دوستان زمینه آگاهی بیشتر از ترمز ABS فراهم آید.
    در پایان از دوستان می خواهم که:
    1-کیفیت ترمز ماشین هایشان را چک کنند و نتیجه را به اطلاع دیگران برسانند.
    2-اگر بخواهم از وضعیت ترمز ABS آوانته به مراجع قانونی شکایت کنم به کجا باید مراجعه کرد.

3-بهتر است از کی شکایت کنم از نمایندگی یا شرکت پرستو آبی یا شرکت راین
    تو ايران مشتري هيچ حقي نداره. اگه بري نمايندگي بگي ماشين من راه نميره ميگن اين عاديه همه آوانته ها همينطورين. آخه يكي نيست بگه تو كره هم ماشينا اينقدر عيب و ايراد دارن!!!!‌ منم ترمزاشو تست كردم همينطوري بود ترمز زير پا لرزش داره ولي چرخا قفل ميكنن. تازگي من احساس ميكنم ترمزام خوب نميگيره بايد زياد نيرو وارد كنم. ميخوام برم نمايندگي اما مطمينم ميگه همه آوانته ها اينجورين

زمان پیوستن
    10 Nov 2007
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    پراید141 مدل ، پارس ، آوانته دنده ای 88
    گوشی موبایل
    n96
    سپاس
    398
    از ایشان 274 بار و در 152 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

اما دوستان من بعد از داشتن و تست چند تا ماشین ترمزهای آوانته رو که دیدم واقعا بهتر بود تا الان منو از 2 تا تصادف خفن که طبق محاسبات خودم دیگه خورده بود نجات داده . مال من مدل اوایل 88 هستش شاید تازگیها دست هنرمند ایرانی به سیستمabs ش خورده!!!!!!!

زمان پیوستن
    19 Dec 2009
    سپاس
    3
    از ایشان 46 بار و در 20 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط omid_npc مشاهده گفتگو
    اما دوستان من بعد از داشتن و تست چند تا ماشین ترمزهای آوانته رو که دیدم واقعا بهتر بود تا الان منو از 2 تا تصادف خفن که طبق محاسبات خودم دیگه خورده بود نجات داده . مال من مدل اوایل 88 هستش شاید تازگیها دست هنرمند ایرانی به سیستمabs ش خورده!!!!!!!
    دوست عزیز بحث روی خط ترمز و میزان کیفیت ترمز آوانته نسبت به دیگر خودروهای خارجی است، و نه اینکه چه تصادفی بخیر گذشت دیگران نیز ممکن است تجربیاتی مانند شما داشته باشند، و....
    حرف سر اینه که خود مکانیک نمایندگی هیوندا آوانته اعلام می کند که ترمز ABS آن خوب نیست و ما نمی توانیم کاری براش بکنیم ایشان این حرف را با مقایسه ای که با دیگر مدل های متعدد هیوندا انجام داده، می گوید. تازه خودتان نیز می توانید نتیجه را روی سطح جاده ببینید. مگر اینکه ماشین شما ترمزش خوب باشد و خط سیاه ترمز روی جاده نیاندازد. لطفا امتحان کنید و اگر یک ناظر نیز در بیرون به چرخ ها در زمان ترمز نگاه کند بهتر است، و نتیجه را به آگاهی دیگران برسانید.

زمان پیوستن
    10 Nov 2007
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    n96
    سپاس
    398

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط boroon مشاهده گفتگو
    دوست عزیز بحث روی خط ترمز و میزان کیفیت ترمز آوانته نسبت به دیگر خودروهای خارجی است، و نه اینکه چه تصادفی بخیر گذشت دیگران نیز ممکن است تجربیاتی مانند شما داشته باشند، و....
    حرف سر اینه که خود مکانیک نمایندگی هیوندا آوانته اعلام می کند که ترمز ABS آن خوب نیست و ما نمی توانیم کاری براش بکنیم ایشان این حرف را با مقایسه ای که با دیگر مدل های متعدد هیوندا انجام داده، می گوید. تازه خودتان نیز می توانید نتیجه را روی سطح جاده ببینید. مگر اینکه ماشین شما ترمزش خوب باشد و خط سیاه ترمز روی جاده نیاندازد. لطفا امتحان کنید و اگر یک ناظر نیز در بیرون به چرخ ها در زمان ترمز نگاه کند بهتر است، و نتیجه را به آگاهی دیگران برسانید.

دوست عزیز اینکارو روز اول که می خواستم ببینم abs ی که رو این گذاشتن مثل سمند و... فقط اسمشه یا نه انجام دادم با سرعت حدود 70 چند بار ترمز شدید زدم و اصلا نکشید و حتی یه سانت خط سیاه هم به جا نذاشت. اما شما اگه جای یه مسوول نابلد نمایندگی شهرتون باشی و یکیم بیاد و بهت گیر بده که گندت بزنن با این abs ( حقم داشته باشه اما تو نمیدونی چه گلی به سرت بگیری) جز اینکه بگی کلن همشون اینجورین تا طرف بیخیال شه. چیز بهتری میتونی بهش بگی؟!!
    من با لرزش فرمون این مشکل رو داشتم و یارو هر کار کرد نشد گفت اینقدراشو هممه دارن!!!!!!!!!!!!! بعد خودم بردم بالانس رروکار درستش کردم!!
    بهت پیشنهاد میکنم اگه تو شهرتون خدمات پس از فروش آسان موتور هست ببر اونجا یه نگا بندازن اونا برا سوناتا وآزرا و... کار میکنن میدونن یه abs یه ماشین کره ای چه جوری باید باشه
    آخرین ویرایش به وسیله omid_npc : 25 April 2010 در 09:25 AM

8. کاربر زیر از دوست گرامی omid_npc به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

firstfreelove (25 April 2010)

زمان پیوستن
    05 Mar 2010
    شهر
    اهواز
    اتومبيل
    206 تیپ 3 و آوانته
    گوشی موبایل
    Nokia N82
    سپاس
    80

پیش گزیده

omid_npc شما وقتی محکم ترمز میکنید خط ترمز نمی اندازه؟؟؟؟ همین الان برو تست کن و بگو. برام مهمه

یه نکته دیگه هم هست. مثل اینکه دنده اتوماتیک ها فقط خط میندازن. اونا هم بیان بگن.

زمان پیوستن
    28 Apr 2005
    شهر
    ساری
    اتومبيل
    آوانته
    گوشی موبایل
    siemens_sx1- n95
    سپاس
    543
    از ایشان 422 بار و در 194 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

جهت اطلاع دوستان مال منم هیچ وقت خط ترمز ننداخت حتی یه بار
    مال مدل 86 هست با 40000 تا کارکرد.... در شرایط خیلی بد هم تست شد
    مخلص دوستان
    SX1 is the best
    زنده باد SMO

11. کاربر زیر از دوست گرامی rezasx1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

omid_npc (25 April 2010)

زمان پیوستن
    10 Nov 2007
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    n96
    سپاس
    398

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط FC Barcelon مشاهده گفتگو
    omid_npc شما وقتی محکم ترمز میکنید خط ترمز نمی اندازه؟؟؟؟ همین الان برو تست کن و بگو. برام مهمه

یه نکته دیگه هم هست. مثل اینکه دنده اتوماتیک ها فقط خط میندازن. اونا هم بیان بگن.

والا از بس گفتین رفتم یه ترمزی باهاش گرقتم که دلم برا لنتام سوخت. اما فدا سر رفقا. والا خط اصلا نمیندازه. مال من دستی هست!!!! شاید مربوط به لاستیک هم باشه من رودستون کره انداختم و نرمن

13. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی omid_npc به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

8cylinder (25 April 2010),FC Barcelon (25 April 2010)

زمان پیوستن
    18 Mar 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    آوانته
    گوشی موبایل
    samsung d803 - siemens s65
    سپاس
    545
    از ایشان 862 بار و در 348 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

ماله منم دستی هست با 30000 و مدل 86 و ABS هم مثله ساعت کار میکنه...ترمز هاش واقعاً چند جا منو از دست حضرت عزرائیل نجات داده...اما خوب امسال حضرت عزائیل کار مضاعف و همت مضاعف رو جدی گرفته و داره هنرمندامون رو میبره....یعنی سراغ منم میاد؟؟

15. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی chormang به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

FC Barcelon (25 April 2010),Innovation (25 April 2010),omid_npc (25 April 2010),rza_bgy (25 April 2010)

زمان پیوستن
    10 Nov 2007
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    n96
    سپاس
    398

پیش گزیده

تاپیک داغ مقایسه آوانته- زانتیا- مگان رو از دست ندید. حتما برین رای بدین

http://www.phalls.com/showthread.php?t=57754

زمان پیوستن
    05 Mar 2010
    شهر
    اهواز
    اتومبيل
    206 تیپ 3 و آوانته
    گوشی موبایل
    Nokia N82
    سپاس
    80

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط omid_npc مشاهده گفتگو
    والا از بس گفتین رفتم یه ترمزی باهاش گرقتم که دلم برا لنتام سوخت. اما فدا سر رفقا. والا خط اصلا نمیندازه. مال من دستی هست!!!! شاید مربوط به لاستیک هم باشه من رودستون کره انداختم و نرمن

مال من بارز نرمال خودش

حتما به خاطر لاستیک است.

چه مدلی خوبه؟ و چهارتاش چقدر میا فته؟

زمان پیوستن
    22 Aug 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    آوانته
    سپاس
    56
    از ایشان 103 بار و در 60 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط FC Barcelon مشاهده گفتگو
    مال من بارز نرمال خودش

حتما به خاطر لاستیک است.

چه مدلی خوبه؟ و چهارتاش چقدر میا فته؟
    لاستیکای کره ای و ژاپنی تقریبا بین 140 تا 160 هزار تومن هستن.لاستیکای خودشم به شرط اینکه از ماشین صفر باز کنن 130 بر میدارن چهار تاشو.میشلن هم حدود 200 تومن

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد