تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 14 اولاول 12345678912 ... آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 176

نام گفتگو: تجربه هاي رانندگي با ريو

زمان پیوستن
    15 May 2004

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط alireza_sos مشاهده گفتگو
    4 چرخ لیز خوردن یکی از خطرناک ترین و بدترین نوع لیز خوردن هستش

باز هم خدا رو شاکرم که برای شما کامران عزیز مشکلی ایجاد نشد

کنترل اتومبیل تو این حالت بسیار سخت و کار هر کسی نیست

امیدوارم بتونیم از تجربه شما کامران عزیز استفاده کنیم
    علی جان

از سرسلامتی شما سپاسگزارم و افتخار میکنم دوستانی همچون شما که در این انجمن کم هم نیستند دارم.

چوب کاری میکنید بیش از این شرمنده نفرمایید.

موفق و بهروز باشید.
    تجربه بهترین درس است هر چند حق التدریس آن گران باشد . . .
    کارلایل

کامران

2. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی kssa به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (16 July 2010), hosseinabd (23 July 2010), imanrio (17 July 2010)

زمان پیوستن
    10 Jun 2008
    اتومبيل
    ریو

پیش گزیده

کامران خان عزیز. واقعاً خوشحال شدم این اتفاق بخیر گذشت. امیدوارم برای هیچ کس پیش آمد ناگوار واقع نشه.

4. کاربر زیر از دوست گرامی Z@man به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

imanrio (17 July 2010)

زمان پیوستن
    17 Feb 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سراتو 2010
    گوشی موبایل
    satio

پیش گزیده

اين مشكل ليز خوردن ريو در روي زمينهاي خيس بسيار جدي است و بخصوص مواقعي كه بارندگي تازه شروع ميشه من هم كه قبلا ريو داشتم اين مورد دو سه بار برام پيش اومده بود اما هر بار به خير گذشت ولي دو مورد رو از نزديك شاهد بودم كه بد جوري تصادف كردند. يكي روبروي پارك چيتگر بود كه باران تازه شروع شده بود و يه ريو صفر كه ترمز زد و با گاردريل برخورد كرد و بنده خدا يك طرف ماشينش رفت! يه مورد هم كه تازه بارون اومده بود تو اتوبان چمران شاهد بودم و با اينكه سرعتي نداشت چهار چرخش قفل شد و با خودرو جلويي تصادف كرد.
    اين مورد رو من از دوستان ديگر هم شنيده ام و يكي از مشكلات عمده ريو محصوب ميشه .
    يك مورد هم پارگي تسمه تايمه كه گزارشهاي آن زياده و اگه خداي نكرده پيش بياد حدود 2 ميليون خرج رو دست صاحب ماشين مي ذاره.

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی goudarzi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash_2006 (30 October 2010), imanrio (17 July 2010)

زمان پیوستن
    28 Jan 2008
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206TU5
    گوشی موبایل
    LG G2

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط goudarzi مشاهده گفتگو
    اين مشكل ليز خوردن ريو در روي زمينهاي خيس بسيار جدي است و بخصوص مواقعي كه بارندگي تازه شروع ميشه من هم كه قبلا ريو داشتم اين مورد دو سه بار برام پيش اومده بود اما هر بار به خير گذشت ولي دو مورد رو از نزديك شاهد بودم كه بد جوري تصادف كردند. يكي روبروي پارك چيتگر بود كه باران تازه شروع شده بود و يه ريو صفر كه ترمز زد و با گاردريل برخورد كرد و بنده خدا يك طرف ماشينش رفت! يه مورد هم كه تازه بارون اومده بود تو اتوبان چمران شاهد بودم و با اينكه سرعتي نداشت چهار چرخش قفل شد و با خودرو جلويي تصادف كرد.
    اين مورد رو من از دوستان ديگر هم شنيده ام و يكي از مشكلات عمده ريو محصوب ميشه .
    يك مورد هم پارگي تسمه تايمه كه گزارشهاي آن زياده و اگه خداي نكرده پيش بياد حدود 2 ميليون خرج رو دست صاحب ماشين مي ذاره.
    دوست عزیز مشکل لیز خوردن فقط مخصوص ریو نیست و برای هر ماشینی امکان داره اتقاق بیوفته
    دلیل لیز خوردنم اینه که ضریب اصطحکاک لغزش بیشتر از ضریب اصطحکاک غلطش هستش پس ریطی به ریو نداره
    هر وقت این تعادل بوجود نیاد این اتفاق میوفته
    من خودم در بارندگیهای عید در جاده چالوس با ریو سفر کردم و یک مورد لیز حوردن هم نداشتم

الاغ بينوايي کرد عرعر
    چه ميخواهند آدمها ز يک خر
    خدايا پس چرا بختم کج افتاد ؟
    از اول ادمي با من لج افتاد

8. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alireza_sos به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash_2006 (30 October 2010), hosseinabd (23 July 2010), imanrio (17 July 2010), kssa (18 July 2010), mohammadrezaef (20 July 2010), whiterio (18 July 2010), Z@man (18 July 2010)

زمان پیوستن
    03 May 2005
    گوشی موبایل
    3230

پیش گزیده

دلیل لیز خوردنم اینه که ضریب اصطحکاک لغزش بیشتر از ضریب اصطحکاک غلطش هستش پس ریطی به ریو نداره
    مطمئناٌ به نداشتن ترمز ABS خیلی ارتباط داره چون من با پراید که ABS داره در اول بارون که جاده لیزه یا وضعیتهای مختلف ترمز گرفتم ماشین اصلا لیز نمیخوره

ریو الان به مشکلات زیادی برخورده.
    MS .NET

10. کاربر زیر از دوست گرامی shahriyar به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

arash_2006 (30 October 2010)

زمان پیوستن
    22 Feb 2010
    شهر
    همین نزدیکی ...

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Ali2k10 مشاهده گفتگو
    سلام من رینگ مزدا323 پیراکردم(جراغ برق) میگه 40 یه جای دیگه 45 و نمایندگی مزدا هم 60 - 65 همشون هم ادعا می کنند اصلی ژاپنیه.کدومیک از دوستان تجربه یا نظری دارند؟
    قیمت نمایندگی طبیعتا از لاستیک فروش، گرونتره چون مغازه جنسش رو از دست میخره و با همین قیمت هم کلی سود می کنه. فرق خاصی نمی کنند. قیمتتون هم درسته، هرچند با جستجوی بیستر شاید بتونید از مغازه، کمی ارزونتر هم پیدا کنید.

نقل قول نوشته شده توسط shahriyar مشاهده گفتگو
    مطمئناٌ به نداشتن ترمز ABS خیلی ارتباط داره چون من با پراید که ABS داره در اول بارون که جاده لیزه یا وضعیتهای مختلف ترمز گرفتم ماشین اصلا لیز نمیخوره
    ریو الان به مشکلات زیادی برخورده.
    در ابتدای بارندگی، فیلم نازکی از گل (حاصل مخلوط شدن گرد و خاک با آب) روی زمین تشکیل می شود که ضریب اصطکاک پایینی دارد و بسیار هم خطرناک است چون خطر لغزش دارد. درست میفرمایید که ای بی اس در عدم لغزش بی تاثیر نیست اما این لغزش، برای هر لاستیک روی هر خودرو می تواند وجود داشته باشد. ای بی اس بهتر می تواند نسبت به ترمز معمولی (حتی با طراحی خوب و رگلاژ مناسب) از قفل شدن چرخ ها جلوگیری کند اما رعایت میزان فشردن پدال ترمز و توجه به شرایط جاده هم در تجارب شخصی و اتفاقاتی که می بینیم، موثر است.
    در آخرین رده بندی کیفی خودروها (خرداد89) ترمز ریو جزو بدها نبوده است. خوشحال می شویم مشکلات جدید ریو رو در تاپیکش بخونیم...
    تشکر از شما
    ...hunted by the memory of a lost Paradise

12. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Validator به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (20 July 2010), arash_2006 (30 October 2010), haftsin (21 July 2010), hosseinabd (23 July 2010), imanrio (20 July 2010), kssa (20 July 2010), Mojtaba 231 (21 July 2010), soli_aqua (20 July 2010)

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

سلام

یه اتفاق جالب برام افتاد گفتم شما رو هم در جریان بزارم

تو سرعت 100 تا تو یه پیچ یا دست انداز ( یادم نیست ) تو سبقت از یه 18 چرخ بودم که پام خورد به سوییچ !

خیلی ترسیدم اولش

یدفعه آمپر خاموش شد . هر چی سعی کردم از صدای موتور بفهمم ماشین روشنه یا خاموش متوجه نشدم !

( تو 110 تا تو دنده 5 بودم صدای موتور رو احساس نمیکردم )

پام یه لحظه رفت رو گاز دیدم ماشین شتاب گرفت فهمیدم هنوز روشنه ( همه این ها در کمتر از 10 ثانیه اتفاق افتاد )

سوییچ رو چرخوندم دیدم آمپر مجددا روشن شد !

یه نفس راحت کشیدم و ادامه دادم !

مگه اصولا نباید خاموش بشه ؟

پس چرا خاموش نشد ؟

THE POWER TO SURPRISE

14. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mostafa United به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash_2006 (30 October 2010), shervin_bamaze (31 October 2010), sinaxex (30 October 2010)

زمان پیوستن
    05 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    دوو سی یلو و موهاوی
    گوشی موبایل
    Apple Iphone 4 16Gb

پیش گزیده

خدا بهت رحم کرده

دلیل اینکه خاموش نشده این بوده که نیروی چرخ ها با عث گردش موتور شده و مقداری از بخار بنزین موجود در مسیر سوخت و داخل خود سیبلدر ها هم باعث افزایش سرعت مقطعی شما شده

احتیاط کنید

16. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی XELTEK به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash_2006 (30 October 2010), hosseinabd (31 October 2010), shervin_bamaze (31 October 2010)

زمان پیوستن
    28 Nov 2005
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    KIA Rio
    گوشی موبایل
    WAVE(S8500) & GALAXY S2

پیش گزیده

متاسفانه عدم امکان تنظیم فرمان هم یکی از مشکلات عدیده این خودروست! (نگید نه که ناراحت میشم)
    ممکنه به فرمایش دوستان تنظیم فرمان در سال حتی یکبار هم انجام نگیره ولی باور کنید همون یکبر هم کار خودشو میکنه!
    من بخاطر پای نسبتا بلندی که دارم مجبورم نزدیک و پایین بودن فرمان رو با عقب دادن صندلی جبران کنم! تازه بازم آخرش پام میخوره به سوئیچ! در حالی که مثلا پشت 206 که میشینم با جود همون فضا و شاید هم کمتر خیلی راحت یک نفر دیگه پشتم میشینه! چون فرمان رو میدم بالا و خودم میرم جلوتر!
    نمیدونم این قطعه چقدر خرج رو دست سایپا میذاره که از گذاشتن اون اجتناب میکنه! آیا واقعا وجود همچین امکانی جزو استانداردها نیست که بشه شکایت کرد!؟
    خدا باعث و بانیش رو خیر نده!!!
    به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند بی اعتنا باشید، آنها به همانجا تعلق دارند!
    دقیقاً پشت سرتان!!

18. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arash_2006 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

hosseinabd (31 October 2010), imanrio (30 October 2010), kamil81 (30 October 2010), Mojtaba 231 (30 October 2010), sinaxex (30 October 2010)

زمان پیوستن
    05 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    دوو سی یلو و موهاوی
    گوشی موبایل
    Apple Iphone 4 16Gb

پیش گزیده

اتفاقا منم با شما هم نظرم

به نظر من واقعا نیازه

توی همزاد خودش دوو هم این مشکل هست

و از نظر من تنظیم ارتفاع صندلی هم جوابگوی این مشکل نیست

20. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی XELTEK به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash_2006 (31 October 2010), hosseinabd (31 October 2010), imanrio (30 October 2010)

زمان پیوستن
    23 Feb 2009
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    Kia Rio
    گوشی موبایل
    NOKIA 5800 XM

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط XELTEK مشاهده گفتگو
    خدا بهت رحم کرده

دلیل اینکه خاموش نشده این بوده که نیروی چرخ ها با عث گردش موتور شده و مقداری از بخار بنزین موجود در مسیر سوخت و داخل خود سیبلدر ها هم باعث افزایش سرعت مقطعی شما شده

احتیاط کنید
    !!!!!!!!
    مگه وقتی سوییچ میچرخه و خاموش میشه برق موتور قطع نمیشه ؟؟!!!
    M§a

زمان پیوستن
    26 Sep 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ام وی ام 87- ریو85 - 320 2007
    گوشی موبایل
    ایفون 4

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط XELTEK مشاهده گفتگو
    اتفاقا منم با شما هم نظرم

به نظر من واقعا نیازه

توی همزاد خودش دوو هم این مشکل هست

و از نظر من تنظیم ارتفاع صندلی هم جوابگوی این مشکل نیست
    تو ریو های اتومات هم بازم سایپا این مورد رو حذف کرده؟ اطلاع دارید؟
    بله واقعا چیز مفیدی هست هر خودرویی الان داره نمیدونم چرا ریو رو فقط حذف اش کردند!!
    نقل قول نوشته شده توسط Mojtaba 231 مشاهده گفتگو
    !!!!!!!!
    مگه وقتی سوییچ میچرخه و خاموش میشه برق موتور قطع نمیشه ؟؟!!!
    ecu قطعه االکترونیکی هست که مغر خودرو هست قطعا ای سی یو تشخیص میده که خودرو رو سرعت 0 خاموش بشه یا با سرعت 80 تا!! یعنی باید بده . والا من ام نوشته دوستان رو خوندم کمی ترسیدم واقعا خودم رو گذاشتم جای دوستان دیدم تو اون لحظه نمیشه تصمیم گرفت . از طرفی وقتی ماشین خاموش بشه موتور اش و چرخ ها در حال حرکت باشید آسیت جدی به خوده دیفرانسل میرسه و از طرفی ادم نمیدونم دوباره استارت بزنه!! خلاصه امیدوارم برای هیچ کدوم از دوستان دیگه رخ نده چون واقعا خطر ناک هست .خودروساز ها در این مورد حتما چیزی میدونستند که جای استارتر خودرو ها رو از حالت سنتی تغییر دادند و هم تراز دیگر اداوات کنسول گذاشتند!!!

23. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sinaxex به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arash_2006 (31 October 2010), Mostafa United (30 October 2010)

زمان پیوستن
    28 Nov 2005
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    KIA Rio
    گوشی موبایل
    WAVE(S8500) & GALAXY S2

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sinaxex مشاهده گفتگو
    تو ریو های اتومات هم بازم سایپا این مورد رو حذف کرده؟ اطلاع دارید؟
    بله واقعا چیز مفیدی هست هر خودرویی الان داره نمیدونم چرا ریو رو فقط حذف اش کردند!!
    طبق گفته کامیل عزیز متاسفانه برای ریوهای اتومات هم این قطعه رو نذاشتند که واقعا جای گلایه داره!!!

25. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arash_2006 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

imanrio (31 October 2010), kamil81 (31 October 2010), sinaxex (31 October 2010)

صفحه 2 از 14 اولاول 12345678912 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد