تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 14 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 176

نام گفتگو: تجربه هاي رانندگي با ريو

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده تجربه هاي رانندگي با ريو

با سلام
    حدود 9 ماه پيش ( خرداد 88) تجربه و عكسهايي از سفر 2500 كيلومتري خودم رو با خودروي تندر در اين جا قرار دادم

http://www.phalls.com/showpost.php?p...1&postcount=29

امسال عيد قسمت شد تا مجددا سفري حدود 2500 كيلومتري اين بار با خودروي ريو داشته باشم كه تصميم گرفتم عكسها و تجربياتي از سفر رو مجدد بنويسم.

مبدا تهران و مقصد مشهد بود ولي از اونجاييكه عاشق جاده هاي بكر و خلوت و مناظرشون هستم تصميم داشتم مسير رفت يكسره تا مشهد طي نكنم. تنها جايي هم كه تونستم هتل رزرو كنم مهمانسراي ايرانگردي و جهانگردي شاهرود بود. بنابراين با جستجويي در دنياي وب و همراه داشتن يه كتاب كامل نقشه راههاي ايران اين مسير براي رفت انتخاب شد.

تهران - دامغان - چشمه علي - ديباج - سفيدچاه - گلوگاه - گرگان- راميان - شاهرود.

صبح روز 7 فروردين راه افتادم در حالي كه هنوز كيلومتر به 1000 نرسيده بود و ماشين سرويس اوليه هم نرفته بود. قسمت هايي از نوشته هاي مربوط به جاده دامغان به گلوگاه رو از اينجا اقتباس ميكنم.

به جرات يكي از زيباترين و غير قابل وصف ترين جاده هايي بود كه من رفتم. از كوير مسيري در حدود 3 ساعت طي ميكني و هر لحظه طبيعت و منظره متفاوتي ميبيني و در نهايت در كنار دريا فرود مياي.

مسير تهران تا دامغان رو كه همه ميشناسند. سعي كردم از عكسهايي استفاده كنم كه ريو هم توش حضور داشته باشه. سايز عكسها رو هم 800*600 كردم تا اگر كسي خواست ببينه كمتر به مشكل بخوره.

30 کیلومتر به سوی شمال که بروید، به چشمه علی می‌رسید، مکانی خوش برای دمی نشستن و چای نوشیدن و گپ زدن و آسودن

از چشمه علي ميشه به سمت فولاد محله و سپس جاده كياسر به ساري رو رفت و تقريبا چنين مناظري رو تجربه كرد ولي اين جاده كه من رفتم كاملا خلوت و بكر هست. از چشمه علي به سمت ديباج رفتم. اگر كسي هوس اين جاده رو داره ديباج بنزينش رو فول كنه؛

از ديباج به بعد دامنه هاي جنوبي البرز رو طي كردم و به تدريج هوا از حالت كويري كوهستاني ميشه. مسير خاكي طوري هست كه بدون هيچ مشكلي ميشه با دنده 2 و سرعت 30 تا 40 كيلومتر رفتم. فقط گاهي اوقات جاهايي هست كه مشغول راهسازي هستند و يا پستي و بلندي هايي ايجاد شده كه بايد اروم تر بريد. به اطلس راه‌های ایران منتشر شده در سال ۸8 که نگاه کنید، راه را آسفالته ترسیم کرده، اما واقعیت ندارد و حدود 40 كيلومتر از مسير خاكي هست.

از اينجا به بعد كم كم مقداري برف هم در اطراف جاده نمايان ميشه و هوا حالت كوهستاني به خودش ميگيره

به تدريج كه مسير رو طي ميكنيد متوجه ميشيد كه ابرها به شما نزديك ميشوند و پايين و پايين تر ميآيند. در واقع ما هستيم كه داريم به خلوت ابرها ميريم.

اينجا يكي از وصف ناپذير ترين قسمت هاي مسير بود. به علت پايين بودن ابرها در اين قسمت شبنمي كه روي درختچه ها تشكيل شده بود در اثر سرماي هوا يخ زده بود و درختچه هاي يخي در امتداد مسير ابرها تشكيل شده بودند. بي نظير بود.

پس از مدتي به روستايي رسيدم كه از اينجا به بعد هر چند مسير آسفالت خوبي نداشت ولي مسير خاكي به اتمام رسيد.

از اينجا به بعد طبیعت تصمیم می‌گیرد که به رنگی دیگر درآید. آهسته آهسته رنگ سبز رخ می‌نماید و نسیم لطیف شده‌ای که از دریای مازندران خرامان گذر کرده و از لابه‌لای البرز خود را تا به این‌جا رسانده، گیاهان را نوازش می‌کند و شما را هم.

از “گشت دشت” تا “سرخ گریوه”، جاده خلوت خلوت است. تنها صدای پرندگان است که در گوشتان می‌ماند و شاید هم صدای نفس کشیدن عمیق زمین.

ادامه که می‌دهید، روستاهای آرام با مردمانی کشاورز و دامدار را می‌بینید که در فاصله‌ای نه‌چندان دور از جاده به آن نوع از زندگی مشغولند که ما گاهی که نه، بیش تر از گاهی، حسرتش را می‌خوریم.

به سفید چاه که برسید، بی‌شک از زیبایی‌ها مشعوف شده‌اید، اما قبرستان سفید‌چاه بهت‌زده‌اتان می‌کند. میخکوب می‌شوید و شاید که نتوانید برای چند لحظه چیزی بر زبان بیاورید

پايان قسمت اول.
    اميدوارم خوشتون اومده باشه.
    به زودي عكسهاي باقي سفر و در نهايت تجربه مختصري از ريو در اين مسافرت 2500 كيلومتري رو خدمتتون عرض خواهم كرد...

2. 21 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (5 April 2010), A-Ahmadi (5 April 2010), محمد رضا محمدي (5 April 2010), alireza_sos (4 April 2010), arash_2006 (4 April 2010), تك سوار (5 April 2010), hooman70 (4 April 2010), hosseinabd (5 April 2010), imanrio (4 April 2010), kamil81 (5 April 2010), keyvan-GSM (5 April 2010), kiyantop (18 July 2010), kssa (6 April 2010), mani60060 (4 April 2010), mehdizadeh04 (5 April 2010), modjtabaf (4 April 2010), Mojtaba 231 (4 April 2010), persia (5 April 2010), phyniks (14 January 2012), Validator (5 April 2010), Z@man (7 April 2010)

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

...ادامه

از اينجا به بعد كم كم وارد مه شدم و به تدريج هم مه شديد و شديدتر ميشد.

مه به قدري شديد شد كه ديد من براي رانندگي در اين حد بود. اگر عكس رو بزرگ كنيد چراغ هاي ماشيني كه از روبرو مياد رو خواهيد ديد. فقط در فاصله اي معادل دو تا خط غير ممتد جاده ماشيني كه از روبرو ميامد آشكار ميشد.

بعد از حدود يك ربع رانندگي تو اين مه و بعد از اينكه يه كم مه رقيق تر شد كمي توقف كردم، چشمام واقعا خسته شدند.

بعد از عبور از جنگل مه آلود و عادي شدن ديد، در جايي مشرف به خليج گرگان و در واقع درياي خزر از جنگل خداحافظي كرديم تا به دامان طبيعت بعدي كه دريا باشه بريم. در اين دو عكس پايين جاي ماشين ثابت هست. در واقع پشتش جنگل و روبرو از بالاي ارتفاع دريا رو ميديدم.

بعد از رسيدن به گلوگاه به سمت گرگان راه افتادم كه متوجه شدم بوق ماشين از كار افتاده. يه ماشين امداد خودرو سايپا كنار جاده بود. تا كاپوت باز كردن و درب جعبه رله رو باز كردن خود به خود درست شد. من احتمال ميدادم به خاطر مه شديد باشه ولي ظاهرا اين مشكل رو بعضي از دوستان هم داشتند.

گرگان براي ناهار يه سري به اكبر جوجه زديم و سپس به راميان اومديم و تقريبا مشابه همين جاده البته آسفالته به سمت بسطام و شاهرود برگشتيم. تقريبا همون شرايط مه و تنوع آب و هوايي رو مجدد تجربه كردم.

منظره زيبايي از تشكيل ابر در ارتفاعي پايين تر از ما

و اين هم حركت ابر و ريو با هم

جاي همگي خالي. خوشحالم اين همه زيبايي در اين مسير رو تو كشور خودم نديده از دنيا نرفتم.
    تقريبا هوا كه تاريك شد به شاهرود رسيدم و استراحت كردم.

با احتساب توقف هاي كوتاهي كه براي عكس گرفتن و ديدن مناظر و همچنين ناهار داشتم چيزي حدود 13 ساعت پشت فرمون بودم.

روز دوم از شاهرود به مشهد از جاده خسته كننده اش رفتم كه تو اين جاده كيلومترم به 2000 رسيد

تو جاده هم سرعتم همواره در حد مجاز بود. گاهي اوقات سربالايي ها رو بيشتر گاز ميدادم و به حدود 130 هم ميرسيدم.

ديگه اين قسمتها عكس قابل ذكري نداره؛ مشهد هم كمي گشت و گذار و رفتن به توس و غيره.
    ضمنا سرويس اوليه ماشين رو هم در مشهد انجام دادم.

به هنگام برگشت چون احتمال ميدادم عصر روز 12 فروردين ورودي هاي تهران خيلي شلوغ بشه، ساعت 2:30 صبح روز 12 فروردين از مشهد حركت كردم. چون شب پليسي در كار نبود تا موقع روشن شدن هوا جايي كه ديد خوبي داشتم سرعتم بين 130 تا 140 بود. و وقتي هوا از بعد از شاهرود روشن شد مجدد سرعتم حدود 110 شد. بين دامغان و سمنان حدود 45 دقيقه براي صبحانه توقف كردم و يه مقدار دراز كشيدم اين منظره آسمون رو ديدم. آبيه آبي؛ آبي تر از هر آبي

بعد از 45 دقيقه استراحت و دوبار سوخت گيري ساعت 12:30 ظهر و مسافت حدود 930 كيلومتر رسيدم خونه. به هنگام برگشت حدود 60 ليتر بنزين مصرف كردم كه ميزان مصرف با دو سرنشين و پر از بار حدود 6.5 ليتر در 100 كيومتر شد. و اين بار حدود 10 ساعت پشت فرمون بودم.

و اما نكاتي كه به ذهنم ميرسه كه ان شاالله با مشاركت دوستان كاملتر بشه و مفيد واقع بشه:
    ( متاسفانه هيچ موقع مقايسه هاي تندر و ريو عاقبت خوشي نداشته چون همش به بحث حاشيه اي و سرعت فلان قدر و سبقت فلان و .. كشيده ميشه؛ اگر من تو نكاتي كه به ذهنم مياد اسمي از تندر برده بشه هدفم مقايسه نيست. صرفا تجربه شخصي هست كه در دو خودرو با يه سفر طولاني مدت به دست اومده)

نكات مثبت كه الان به ذهنم ميرسه

ثابت بودن امپر آب در تمام طول مسير ( همانند تندر). حتي در سربالايي شديد و حركت با دنده يك وقتي پياده ميشدم تا عكسي بگيرم متوجه ميشدم حتي فن هم روشن نيست و فن بعضا بعد از چند دقيقه روشن بودن ماشين در حال سكون روشن ميشد. وقتي ماشين كاملا سرد هست و استارت ميخوره امپر آب خيلي سريع به محل ثابت خودش ( كمي پايين تر از وسط ميرسه) و در نتيجه ميشه گفت بخاري اندكي بعد از روشن كردن ماشين قابل استفاده كرد.

از كولر استفاده اي نشد. ولي اگر جايي به بخاري نياز بود عملكرد خوب بود. ضمن اينكه درب تهويه هواي بيرون كه با كليد و به صورت برقي كار ميكنه خيلي سريع دريچه رو ميبنده و يا باز ميكنه. من هميشه با دريچه برقي 405 مشكل داشتم. چون از لحظه اي كه كليد زده ميشه شايد چيزي حدود 10 تا 15 ثانيه طول ميكشيد تا اون هزار تا چرخ دنده پلاستيكي ( كه هر چند وقت يك بار هم خراب ميشد) اين درب رو باز يا بسته كنند. اين مكانيزيم سريع باز و بسته شدن در ريو به همراه استفاده از فيلتر هواي داخل اتاق كه سايپا زحمت حذفش رو كشيده تو جاده هاي خاكي و مخصوصا وقتي يه ماشين دود زا جلوت ظاهرا ميشه و يا خاك زيادي پشتش توليد كرده، مفيده

صندلي هاي ريو به لحاظ دربرگيري راننده و ارگونومي ايجاد شده براي راننده و همچنين جنس روكش اونها، قابل قبول هستند. من بعد از 13 ساعت رانندگي در رفت و 10 ساعت در برگشت و همچنين سرنشين همراهم نمره خوبي به صندلي ها ميديم. البته هنگام رفت 3 سرنشين بوديم كه با وجود فضاي كم براي پا در قسمت عقب سرنشين عقب هم از محل قرارگيري و گودي و هد رست مناسب صندلي احساس رضايت داشت.

فضاي زياد و متنوع براي قرار دادن اجسام. جاي كافي براي چند تا موبايل و كتاب نقشه و دستمال كاغذي و ليوان و دفترچه يادداشت و غيره در ماشين وجود داره بر عكس ماشين هايي مثل 405 و تندر. حتي سرنشين عقب هم موبايلش رو در جاي تعبيه شده جلوي دستگيره روي در عقب گذاشته بود.

كشش عالي به ويژه در سر بالايي ها. اين ماشين ميتونه با همين موتور 1500 سي سي خودش برخي از همرده هاي قيمتيش كه راننده هاشون اسم هايي مثل پرايد تكامل يافته و يا پرايد تحصيل كرده بهش دادند رو متعجب كنه.

عملكرد برف پاكن عالي. من تو اين مسير خيلي نياز به برف پاكن كن پيدا كردم. قابليت تنظيم زمان براي حالت متناوب و پاك كردن كامل محدوده ديد از محاسنش هست.

ديد آيينه جانبي سمت شاگرد خوبه

كيفيت سيستم صوتي با باندهاي فابريك نسبت هم قيمت هاي خودشه خوبه و من نيازي به تعويض نميبينم.

جاي استراحت پاي راست راننده مناسب هست

كمربندها هم نرم هستند و فشار زيادي احساس نميشه.

فضاي صندوق به لحاظ عمق مناسب و كيفيت موكت هاي و پلاستيك هاي اطراف قفل درب و مونتاژش خوب هست.

از ابتدايي كه ماشين رو گرفتم تا الان كه 3500 تا كاكرده بنزين و كيلومتر ها رو يادداشت كردم. ( با كسر كيلومتر و بنزيني كه موقع تحويل ماشين بود) حدودا 7.8 مصرف در 100 كيلومتر بوده كه قابل قبول هست.

با وجود اينكه اين ماشين تقريبا يك دهه از توليد رو پشت سر ميزاره و ماشين ارزون قيمتي در زمان خودش بوده ولي باز هم يه امكانات جالبي هم داره.
    مثل امكان بالا بردن هر 4 شيشه بعد از خاموش كردن خودرو به مدت 30 ثانيه و قبل از باز كردن درب ها
    خاموش شدن چراغها با بيرون كشيدن سوييچ
    اگر سوييچ روي ماشين باشد ( چه در حالت on و يا off) و درب باز باشه اگر شاسي قفل كن درب هاي جلو رو پايين فشار بديد سريعا به بيرون ميپرد ولي اگر سوييچ خارج كنيد در حالت پايين قرار ميگيرد و ميتونيد درب رو بدون بالا گرفتن دستگيره ببنديد تا هر 4 درب قفل بشه. ضمن اينكه درب سمت شاگرد هم به قفل مركزي وصل هست.

معايبي كه در خاطرم مونده:

ترمزها زياد قابل اطمينان نيستند.
    جاي خالي پروژكتورهاي جلو خصوصا در مه كاملا احساس ميشد.
    براي من با قد حدود 185 سانت؛ نشستن و بلند شدن از روي صندلي راننده كمي سخت هست. دقيقا مثل اين هست كه بخوام ماشين كوپه سوار بشم. مخصوصا اگر ماشيني كنارم پارك باشه كه درب كامل باز نشه و يا كنار جدول پارك كرده باشم كه مجبور باشم پام رو روي لبه جدول براي پياده شدن بزارم؛ تبديل به عذاب ميشه. ضمنا اينكه درب ها هم هنگام باز شدن كامل 90 درجه باز نميشن.

محل بوق روي فرمان مناسب نيست.
    ضبط به هنگام پخش آهنگ به صورت random بعد از روشن و خاموش شدن ماشين قاطي ميكنه و بعضا آهنگ هايي كه قبلا پخش شده رو دوباره پخش ميكنه.

آيينه سمت راننده به مقدار نقطه كور داره.
    سايه بان ها همانند سقف جنسشون نمدي هست و چرمي نيست و احتمالا سريع تر كثيفي رو به خود ميگيرند.

با وجود استفاده از رينگ 14 باز هم تو پاركينگ هتل در مشهد كه شيب زيادي داشت يه مقدار انتهاي سپر به زمين گرفت كه در دفعات بعد بدون سرنشين و بار اين مسير رو ميرفتم.

باز و بسته شدن درب ها و نرم شدن تعويض دنده ها و عملكرد ترمز و نرم شدن فرمون به مرور و با كاركرد بيشتر ماشين بهتر شدند. شايد از اين جهت بايد ريو رو به قالي كرمان تشبيه كنم كه بايد پا بخوره تا بهتر بشه. در صورتيكه در تندر از روز اول تحويل باز و بسته شدن درب و نرمي تعويض دنده و خصوصا پدال كلاچ و عملكرد ترمز در سطح عالي بود.

داشبورد به نسبت كوچك هست.
    نداشتن كامپيوتر سفر و عدم امكان نصبش، صفحه كيلومتر ساده و نمايش ندادن روشن بودن چراغ هاي جلو در حالت نور پايين و آمپر بنزين كه نوسانات زيادي داره از معايب ديگر هست.

تنظيم دستي آيينه ها

من با توجه به قدم مشكلي با عدم تنظيم ارتفاع كمربندها ندارم و مشكلي باهاشون ندارم. ضمن اينكه تا الان تو تندر هم يادم نمياد كه دستم به اهرم تنظيم ارتفاع كمربند خورده باشه.

صداي برخورد شن به كف ماشين كاملا در اتاق شنيده ميشه.

نور چراغهاي جلو هم زياد راضي كننده نيست.

4. 25 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (5 April 2010), A-Ahmadi (5 April 2010), محمد رضا محمدي (6 April 2010), amirinline (22 April 2011), equinoxe (16 July 2010), تك سوار (7 April 2010), haj_amir (28 November 2011), hooman70 (5 April 2010), hosseinabd (5 April 2010), imanrio (5 April 2010), kamil81 (5 April 2010), kiyantop (18 July 2010), kssa (6 April 2010), M.D. (18 July 2010), mehdizadeh04 (5 April 2010), modjtabaf (5 April 2010), mohajer_137860 (5 April 2010), Mojtaba 231 (10 April 2010), mortezagipsy (5 April 2010), phyniks (14 January 2012), reza a (6 April 2010), sany1 (17 May 2010), tonio_m2000 (6 April 2010), Validator (5 April 2010), Z@man (7 April 2010)

زمان پیوستن
    11 Jun 2008
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    Kia Rio/Veracruz
    گوشی موبایل
    HTC Incredible S

پیش گزیده

مرسی رضا جون واقعا عالی بود
    تمام معایبی که گفتی رو منم قبول دارم به جز اون مشکلی که با ضبط داری

6. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی ?!...sia به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

A-Ahmadi (5 April 2010), hosseinabd (6 April 2010), imanrio (5 April 2010), Mojtaba 231 (10 April 2010), reza engine (6 April 2010), sany1 (17 May 2010)

زمان پیوستن
    05 Feb 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    E-72

پیش گزیده

با سلام به دوستان، بخصوص آقا رضا باحال

ممنون که این مبحث رو ایجاد کردی
    یه کوچولو هم بنده تجربیاتی مانند شما، در این تعطیلات عید دارم که در اولین فرصت خدمت همه عزیزان عرض میکنم.

البته حدود کیلومتر بنده یه چیزی حدود 7500 کیلومتر شد که عرض خواهم کرد
    باید اذعان کنم، بنده قلم و ذهن خوبی مانند آقا رضا ندارم و متاسفانه عکسی هم به این زیبایی عکسهای ایشون نگرفتم پس صرفا سعی خواهم کرد به معایب و محسنات ریو که برای دوستان میتونه مثمر ثمر باشه اشاراتی داشته باشم.

شاد باشید ...

8. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی A-Ahmadi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (7 April 2010), alireza_sos (5 April 2010), hosseinabd (6 April 2010), imanrio (5 April 2010), kamil81 (7 April 2010), kiyantop (18 July 2010), Mojtaba 231 (10 April 2010), reza engine (6 April 2010)

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

سايه بان ها همانند سقف جنسشون نمدي هست و چرمي نيست و احتمالا سريع تر كثيفي رو به خود ميگيرند.
    اين جمله خودم رو اصلاح ميكنم. چون من نايلون سايه بان ها رو در حال حركت كندم زياد توجه نكردم تا ديروز كه نكته جالبي نظرم رو جلب كرد.
    فقط نيمي از سايه بان جنسش نمدي هست و اون هم قسمتي هست كه به هنگام بسته بودن در امتداد تودوزي سقف هست. براي اينكه زيبايي سقف به هم نخوره اين كار رو كردند.
    قسمت پشتيش كه در واقع وقتي سايه بان قرار هست باز بشه با انگشت ها تماس داره و آيينه و محل قرار گرفتن كاغذ و .. داره چرمي هست.
    نكته مشعوف كننده اي بود براي خود من

10. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amirinline (22 April 2011), تك سوار (7 April 2010), hosseinabd (6 April 2010), kiyantop (18 July 2010), kssa (6 April 2010), Mojtaba 231 (10 April 2010)

زمان پیوستن
    15 May 2004

Cool

رضا جان

ضمن تبریک سال نو و خوشحال از رضایت شما از این اتومبیل لازم دیدم بنا به تجربه کمی توضیح بدم

ترمزها زياد قابل اطمينان نيستند.
    همیشه هواگیری باید انجام بشه و لنت ها هم سمباده بخوره ترمز گیری بسیار بهتر میشه

جاي خالي پروژكتورهاي جلو خصوصا در مه كاملا احساس ميشد.
    100% موافقم بخصوص در شرایطی که شما رانندگی کردید. حتما نصب کنید

آيينه سمت راننده به مقدار نقطه كور داره.
    درسته ولی کم کم بهش عادت میکنید

مال من از 2 سال و اندی پیش تا حالا که کثیف نشده البته من سیگار نمیکشم و اجازه هم نمیدم کسی تو ماشین بکشه.

راي من با قد حدود 185 سانت؛ نشستن و بلند شدن از روي صندلي راننده كمي سخت هست. دقيقا مثل اين هست كه بخوام ماشين كوپه سوار بشم. مخصوصا اگر ماشيني كنارم پارك باشه كه درب كامل باز نشه و يا كنار جدول پارك كرده باشم كه مجبور باشم پام رو روي لبه جدول براي پياده شدن بزارم؛ تبديل به عذاب ميشه. ضمنا اينكه درب ها هم هنگام باز شدن كامل 90 درجه باز نميشن.
    100% درسته من قدم 192 هست و مشکلم بیشتر از شما به هر حال به همین دلیل و مشکل کمر مجبور شدم توسان بگیرم البته هنوز ریو در خدمت خانواده هست

نور چراغهاي جلو هم زياد راضي كننده نيست.
    100% موافقم برای همین هم با osram hyper white 5000k 55-60W تعویض کردم 25% افزایش دیدم بیشتر شد.

اگر در موارد دیگه هم نظر نمیدم برای اینه که توضیحات شما بدرستی و با حسن نیت کامل بیان شده بود و من فقط کمی این توضیحات رو بسط دادم .که البته باز هم جای تشکر دارد.

موفق باشید
    تجربه بهترین درس است هر چند حق التدریس آن گران باشد . . .
    کارلایل

کامران

12. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی kssa به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

تك سوار (7 April 2010), hosseinabd (6 April 2010), imanrio (6 April 2010), kamil81 (7 April 2010), Mojtaba 231 (10 April 2010), reza engine (6 April 2010)

زمان پیوستن
    22 Feb 2010
    شهر
    همین نزدیکی ...

پیش گزیده

از شما reza engine عزیز و بقیه دوستان که تکمیل میکنند، تشکر میکنم. تاپیک جالبی شده. میخوام یه پیشنهادی بدم که امیدوارم بشه عملیش کرد...
    میدونم چه اتفاقاتی برای تاپیکهای مقایسه ای میفته ولی حالا که شما تجربه هردو ماشین رو داری و منصفانه هم مینویسی (اون تاپیک هم خوندم) میشه تندر و ریو رو تو مسافتهای طولانی، مقایسه کنی؟ این تجربه شخصی شما خواهد بود و حتما برای خیلی ها قابل استفاده است هرچندکه بعضی ها هم ممکنه نظر دیگه ای راجع به تجربه شما داشته باشند... امیدوارم خودسانسوری نکنیم، در عین حال ظرفیت آرا و تجارب شخصی رو هم داشته باشیم....
    یعنی میشه؟!!!
    ...hunted by the memory of a lost Paradise

14. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Validator به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amirinline (22 April 2011), hosseinabd (6 April 2010), imanrio (6 April 2010), kamil81 (7 April 2010), M.D. (18 July 2010), Mojtaba 231 (10 April 2010), reza engine (6 April 2010), sany1 (17 May 2010)

زمان پیوستن
    15 May 2004

پیش گزیده

دوستان عزیز

هفته گذشته تجربه ای داشتم که خدا را شکر بخیر گذشت ولی گفتنشو اینجا لازم دیدم.

از کاشانک به سمت نیاوران در حال حرکت بودم که در پیچ ورود به نیاوران ناگهان اتومبیل از کنترل خارج شد بطوری که احساس میکردی فرمانی وجود ندارد تنها شانس من این بود که اتومبیلی در کنار و جلوم نبود که 100% تصادف بدی روی میداد و جالبتر اینکه ترمز ها هم بی اثر مینمود خلاصه بعد از طی مسافتی حدود 50 متر ماشین متوقفشد.
    با پارک اتومبیل بسراغ محل رفتم و متاسفانه در اون موضع مایعی شبیه گازوئیل مشاهده کردم که در سطح وسیعی در حال پخش شدن بودکه با همکاری کسبه با ریختن مقداری خاک و خاک اره نسبت به پوشش دادن محل اقدام کردیم تا این مشکل برای شخص دیگری پیش نیاید.
    خلاصه دراین مکان به نقصان این اتومبیل که همانا ABS EBD TCS که در یک مجموعه البته هستند پی بردم که در شرایط که پیش اومد میتونست نقش تکمیلی ایمنی کاملی برای سرنشین و اتو مبیل داشته باشه.

امیدوارم هیچ کدام از شما دوستان در یک همچو شرایطی قرار نگیریدو همیشه احتیاط کنید.

موفق باشید
    کارلایل

کامران

16. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی kssa به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (16 July 2010), amirinline (22 April 2011), behesht1979 (1 September 2010), hosseinabd (23 July 2010), Validator (17 July 2010)

زمان پیوستن
    28 Jan 2008
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206TU5
    گوشی موبایل
    LG G2

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط kssa مشاهده گفتگو
    دوستان عزیز

هفته گذشته تجربه ای داشتم که خدا را شکر بخیر گذشت ولی گفتنشو اینجا لازم دیدم.

از کاشانک به سمت نیاوران در حال حرکت بودم که در پیچ ورود به نیاوران ناگهان اتومبیل از کنترل خارج شد بطوری که احساس میکردی فرمانی وجود ندارد تنها شانس من این بود که اتومبیلی در کنار و جلوم نبود که 100% تصادف بدی روی میداد و جالبتر اینکه ترمز ها هم بی اثر مینمود خلاصه بعد از طی مسافتی حدود 50 متر ماشین متوقفشد.
    با پارک اتومبیل بسراغ محل رفتم و متاسفانه در اون موضع مایعی شبیه گازوئیل مشاهده کردم که در سطح وسیعی در حال پخش شدن بودکه با همکاری کسبه با ریختن مقداری خاک و خاک اره نسبت به پوشش دادن محل اقدام کردیم تا این مشکل برای شخص دیگری پیش نیاید.
    خلاصه دراین مکان به نقصان این اتومبیل که همانا ABS EBD TCS که در یک مجموعه البته هستند پی بردم که در شرایط که پیش اومد میتونست نقش تکمیلی ایمنی کاملی برای سرنشین و اتو مبیل داشته باشه.

امیدوارم هیچ کدام از شما دوستان در یک همچو شرایطی قرار نگیریدو همیشه احتیاط کنید.

موفق باشید
    کامران جان خدارو شکر که هیچ مشکلی برای شما دوست عزیز اتفاق نیوقتاد

من برعکس شما لاستیکها رو عامل این لیز خوردن میدونم و زیاد به معجزه ABS در این مواقع اعتقادی ندارم

الاغ بينوايي کرد عرعر
    چه ميخواهند آدمها ز يک خر
    خدايا پس چرا بختم کج افتاد ؟
    از اول ادمي با من لج افتاد

18. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alireza_sos به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amirinline (22 April 2011), hosseinabd (23 July 2010), kssa (16 July 2010), mohammadrezaef (20 July 2010)

زمان پیوستن
    15 May 2004

Lightbulb

نقل قول نوشته شده توسط alireza_sos مشاهده گفتگو
    کامران جان خدارو شکر که هیچ مشکلی برای شما دوست عزیز اتفاق نیوقتاد

من برعکس شما لاستیکها رو عامل این لیز خوردن میدونم و زیاد به معجزه ABS در این مواقع اعتقادی ندارم
    علیرضا جان

رینگ من اسپرت 14 فابریک کیا و لاستیکها هم 185/65/14 کومهو سولوس هست ایا از این بهتر هم با توجه به قیمت و مشخصات برای ریو هست؟
    متاسفانه خالی بودن جای ABS کاملا احساس شد.
    من در شرایط مشابهی با ازرا توسان و لکسوس قرار گرفتم و هیچ وقت اینقدر نترسیده بودم.
    صحنه ترسناکی بود که خدا نسیب هیچ بنده ایش نکنه!
    فقط از بابت احتیاط بعرض رسید

موفق باشید
    کارلایل

کامران

20. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی kssa به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (16 July 2010), equinoxe (16 July 2010), hosseinabd (23 July 2010), Validator (17 July 2010)

زمان پیوستن
    28 Jan 2008
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206TU5
    گوشی موبایل
    LG G2

پیش گزیده

کامران جان لکسوس و آزرا جای خود رو دارند و قابل مقایسه نیستند

به نظر من نرمی بیش از حد کومهو باعث ساییدگی زود اون میشه و این ساییدگی اینجور مواقع مشکل ایجاد میکنه

راستی کامران جان شما از چرخ جلو لیز خوردین ؟

بعد لیز خوردن ترمز کردین ؟

الاغ بينوايي کرد عرعر
    چه ميخواهند آدمها ز يک خر
    خدايا پس چرا بختم کج افتاد ؟
    از اول ادمي با من لج افتاد

22. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alireza_sos به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

kssa (16 July 2010), mohammadrezaef (20 July 2010)

زمان پیوستن
    15 May 2004

Lightbulb

نقل قول نوشته شده توسط alireza_sos مشاهده گفتگو
    کامران جان لکسوس و آزرا جای خود رو دارند و قابل مقایسه نیستند

به نظر من نرمی بیش از حد کومهو باعث ساییدگی زود اون میشه و این ساییدگی اینجور مواقع مشکل ایجاد میکنه

راستی کامران جان شما از چرخ جلو لیز خوردین ؟

بعد لیز خوردن ترمز کردین ؟
    علی جان

قبوله که اینهایی که گفتم قابل قیاس با ریو نیستند اما من ریو رو خیلی قبول دارم مخصوصا همرده مدل خودم که 92% قطعاتش فابریکه
    ولی این امکاناتی که صحبتشو کردم تو دل ABS هست از جمله کنترل هرز گردی چرخها که در مرحله اول اتفاق ربطی به واکنش ترمز ها نداره ، به هر حال لاستیک ها من بیش از 50% اج دارن پس مشکل از لاستیک نیست . هر 4 چرخ با هم لیز خوردن که من با معکوس کردن خلاف جهت فرمان تونستم این اسب چموش رو به همراه دنده معکوس و ترمز های مقطعی ارام کنم.نمیخوام از تجربه رانندگی نزدیک به 27 ساله رانندگیم بگم که خوب طبیعیه که به کمکم بیاد اما داشتن استانداردهایی که میتونن به بهبود شرایط رانندگی کمک کنن بهتر از نداشتنشونه خصوصا برای راننده های تازه کارو یا کم تجربه.
    به هر حال احتیاط شرط عقله و انسان همیشه با شرایط جدید پیش بینی نشده ای مواجه میشه که در حالت احتیاط شما قدرت مانور بیشتری برای رفع اون شرایط خواهید داشت

موفق و سلامت باشید
    کارلایل

کامران

24. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی kssa به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (16 July 2010), hosseinabd (23 July 2010), Validator (17 July 2010)

زمان پیوستن
    28 Jan 2008
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206TU5
    گوشی موبایل
    LG G2

پیش گزیده

4 چرخ لیز خوردن یکی از خطرناک ترین و بدترین نوع لیز خوردن هستش

باز هم خدا رو شاکرم که برای شما کامران عزیز مشکلی ایجاد نشد

کنترل اتومبیل تو این حالت بسیار سخت و کار هر کسی نیست