تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 23

نام گفتگو: مقایسه موسو و رونیز کارکرده

زمان پیوستن
    29 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Lifan 620
    گوشی موبایل
    imate

پیش گزیده مقایسه موسو و رونیز کارکرده

سلام دوستان می خواستم موسو 83 فول 3200 و یا رونیز 84 بگیرم از دوستانی که این ماشینارو داشتن یا اطلاعاتی دارند می خواستم راهنمایی کنن. قیمتشون تقریبا یکیه. خیلی اهل آفرود نیستم لطفا بفرمائید در مورد مسائل زیر کدوم مورد بهتره:
    زیبائی
    هندلینگ
    قدرت
    امکانات
    آفرود
    هزینه تعمیرات
    فضای داخلی
    و هر موردی که نیاز هست اضافه بفرمائید

2. کاربر زیر از دوست گرامی farshad_ata به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

haftsin (18 March 2010)

زمان پیوستن
    29 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    mercedes w203- mini
    گوشی موبایل
    htc chacha-iPhone 4

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط farshad_ata مشاهده گفتگو
    سلام دوستان می خواستم موسو 83 فول 3200 و یا رونیز 84 بگیرم از دوستانی که این ماشینارو داشتن یا اطلاعاتی دارند می خواستم راهنمایی کنن. قیمتشون تقریبا یکیه. خیلی اهل آفرود نیستم لطفا بفرمائید در مورد مسائل زیر کدوم مورد بهتره:
    زیبائی
    هندلینگ
    قدرت
    امکانات
    آفرود
    هزینه تعمیرات
    فضای داخلی
    و هر موردی که نیاز هست اضافه بفرمائید
    سلام
    دوست عزیز من قبلا" رونیز داشتم و الان هم مدتی هست که موسو 3.2 اتومات دارم.
    اتفاقا" 2 عدد رونیز داشتم که هر جفتشون هم 84 بودن , الان هم موسویی که دارم 86 هست.

1= زیبایی کاملا" سلیقه ای هست , یک سری از موسو حالشون بهم میخوره و ازش متنفرند و یک سری هم عاشق قیافه این ماشین هستند ولی در مورد رونیز باید عرض کنم که همگی بلا استثناء از قیاف ظاهری رونیز خوششون میاد چون واقعا" ماشین زیبایی هستش

2=تجربه شخصیم بهم میگه با توجه به رانندگی با هر 2ماشین , موسو هندلینگ خیلی خیلی بهتری داره. ضمن اینکه نمونه 6سیلندر فول اتوماتیک دارای سیستم tod هست یعنی نیروی انجین رو با توجه به موقعیت رانندگی بین دفرنسیال عقب و جلو تقسیم.توضیح خیلی مفصلی داره که تو قسمت خودروهای مونتاژ و تاپیک همه چیز در مورد موسو نوشته شده.

3= قدرت موسو 3.2 حدود 220hp هست و رونیز هم 160hp

=4از لحاظ امکانات , اگر موسو مورد نظر 6 باشه رونیز که هیچ , امکاناتش حتی از خیلی از ماشینهای جدید هم سرتر هست!!! اگر اتومات باشه و فول : tod , ecs , ebd,.............

5=رونیز در افرود , از هر بابت از موسو سرتر هست!!!

6=موسو هزینه تعمیرات و نگهداری بالاتری نسبت به رونیز داره .

7= موسو چه معمولی باشه و چه فول , فضایی که برای سرنشینان عقب و جلو در نظر گرفته شده به مراتب از رونیز بیشتر هست!!! در مورد فضای بار هم اگر موسو از نمونه فول باشه و 7 نفره , به خاطر 2صندلی که داخل فضای بار عقب هست جای عقبش نسبت به رونیز کمتر هست ولی میشه صندلیهای عقب رو باز کرد و در اون صورت فضای بار هم با رونیز یکی میشه.

توضیحات اضافه : عادت ندارم مثل خیلیها از ماشین تعریف و تمجید بیخود بکنم و بگم ماشین بی نقص هست و .....
    موسو : فروشش سخته , افت قیمت وحشتناکی داره , فقط و فقط هم باید نمونه 6اتوماتش رو خریداری کنید. برای خرید نمونه اتومات هم باید حتما" و حتما" گیربکسش رو به یک مکانیک حرفه ای نشون بدید چون اکثرا" گیربکسشون مشکل دار هستند. لوازمش گرونه و کم پیدا میشه وباید لوازم یدکیش رو خودتون پیدا کنید , شخصا" ماشینم رو تا الان برای سرویس به نمایندگی نبردم بنابر این از خدمات و نمایندگیهای این ماشین بی اطلاع هستم. امکاناتش فوق العاده هست حتما" در تاپیک موسو , مشخصاتاین ماشین رو بررسی کنید و مطالعه بفرمایید. چیزی که در مورد انجین این ماشین شایع شده این هست که میگن انجین این ماشین بنز هست که اشتباه هست!!!!! انجین این ماشین تحت لیسانس بنز هست نه خود بنز!!! لوازمش هم با موتور m104 بنز اگر اشتباه نکرده باشم یکی هست و البته بین لوازم یدکیها هم معروف هست به اینکه لوازم انجینش با نمونه بنز w140 یکی هست..
    قیمت لوازمی مثل چراغ و .. هم متاسفانه ندارم. لنت فرعی جلو 24 و عقب 28 , لنت اصلی جلو 34 و عقب 38. پلوس عقب 390 تومن دیسک چرخ عقب 80 الی 90 تومن.
    کلا" خریدش خیلی خیلی ریسک داره و برای خریدش هم خیلی باید دقت کرد.

سوالی بود صادقانه و بدون تعصب در خدمتم

4. 23 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammadrezaef به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

993 (5 May 2010), afshin_k (17 March 2010), ali_clo2002 (22 March 2010), amir7x (18 March 2010), arash_2006 (9 May 2010), drnariman (18 March 2010), Gold eagle (18 March 2010), haftsin (18 March 2010), kamil81 (17 March 2010), kooshai (6 May 2010), latari (6 May 2010), mehran_tavakoli (18 March 2010), mortezagipsy (8 April 2010), natsihit (5 May 2010), niceman_1st (9 April 2010), rza_bgy (28 May 2010), saeedakh (15 December 2012), salar68 (5 May 2010), sanam2008 (18 March 2010), sepehr-saheli (18 March 2010), shahram2006_m (17 March 2010), swastika (8 April 2010), Validator (17 March 2010)

زمان پیوستن
    29 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Lifan 620
    گوشی موبایل
    imate

پیش گزیده

ممنون mohammadrezaef از اطلاعات خوبت .تاپیک رونیز و موسو رو خوندم و به ضعف و قوتهاشون نسبتا آگاهم اما تجربه داشتنش یه بحث دیگه است. دنبال مدلای پائینترم که حسابی افتشو کرده باشه البته می دونم ریسک مشکلات بعدی رو هم اینجور خرید داره. پیشنهاد میکونی کجا موسورو نشون بدم برای خرید. رونیز چطور؟ میشه بعنوان یک ماشین شهری هم روش حساب کرد؟ قیمت گیربکس صفر اتومات موسو چنده؟

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farshad_ata به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

haftsin (18 March 2010), mohammadrezaef (18 March 2010)

زمان پیوستن
    29 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    mercedes w203- mini
    گوشی موبایل
    htc chacha-iPhone 4

پیش گزیده

ممنون mohammadrezaef از اطلاعات خوبت .تاپیک رونیز و موسو رو خوندم و به ضعف و قوتهاشون نسبتا آگاهم اما تجربه داشتنش یه بحث دیگه است. دنبال مدلای پائینترم که حسابی افتشو کرده باشه البته می دونم ریسک مشکلات بعدی رو هم اینجور خرید داره. پیشنهاد میکونی کجا موسورو نشون بدم برای خرید. رونیز چطور؟ میشه بعنوان یک ماشین شهری هم روش حساب کرد؟ قیمت گیربکس صفر اتومات موسو چنده؟
    سلام
    من معمولا" ماشینهای افرود رو برای خودم طبقه بندی میکنم یعنی نسبت به استفاده ای که دارم میام و بررسی میکنم ببینم مثلا" فلان ماشین تا چه حد به درد افرود و ... میخوره و بعد برای خود م نتیجه گیری میکنم
    رونیز = به نظر من 80% برای افرود مناسب هست و 20% برای شهر چون امکاناتش تا حدی پایین هست و اون شتابی هم که شما برای استفاده شهری میخواهدی نداره!! یعنی برای کسی خوبه که ماشین رو 80% برای افرود میخواد و 20% هم برای شهر.
    موسو دقیقا" برعکس رونیز هست یعنی 80% برای شهر طراحی شده و 20% هم افرود یعنی اینکه ساتعدادش برای افرود از رونیز خیلی پایینتره در نتیجه برای کسی که دم به دقیقه میخواد بره افرود بدرد نمیخوره!! موسو برای من مناسبه چون من مدام داخل شهر هستم و هر 2 هفته یکبار میرم افرود(نسبتا" سنگین) پس برای من که 80% ماشین رو برای شهر میخوام موسو مناسبتره.

اعتراف : رونیز تو افرود چه در مقایسه با موسو و چه مقایسه با خیلیهای دیگه خیلی حرفها برای گفتن داره در نتیجه برای من و خیلیهای دیگه یک اعجوبه محسوب میشه.

نتیجه گیری شما : با توجه به درصدهایی که گفتم و نوع استفاده ای که دارید باید بین موسو و رونیز یکی رو انتخاب کنید و خودتون قضاوت کنید

برای نشون دادن موتور موسو : یا تعمیرگاه مرکزی که تو خیابون خوش(ازادی) هست یا تعمیرگاهای بنز که گهگاه موسو رو هم تعمیر میکنند در غیر اینصورت مکانیکهای معمولی نمیتونند و صلاحیت تشخیص دادن سالم یا نا سالم بودن ماشین رو ندارند برای مساعل برقی هم یا باید تشریف ببرید نمایندگی یا جایی که برنامه دیاگ موسو رو داشته باشند!!

رونیز : چیز خاصی نداره فقط دیسک و صفحه و روغن سوزی رو حتما" باید چک کنید.
    در مورد دیسک و صفحه رونیز : اگر صفت باشه و بالا درگیر کنه و یک خورده هم جون بکنه یعنی اینکه دیسک و صفحه نداره!!تو ترافیک شدید هم داغ میکنه! لوازم اضافه برای رونیز خیلی خیلی مهم و مفید هست .

نکته 1 : بعضی از مساعل هم متخصص خاص همون ماشین رو نمیخواد مثلا" برای تشخیص بدنه , ماشین رو به هر صافکار و نقاشی که نشون بدید میتونه بدنه ماشین رو تایید کنه!

برای مکانیک و برقکار و صافکار من در قسمت شرق تهران افرادی رو میشناسم ولی جای دیگه متاسفانه نه , در صورت تمایل بهتون pm میدم و ادرسشون رو میدم تا در صورت نیاز بهشون مراجعه کنید.

نکته 2 : چه رونیز و چه موسو , زمانی که ماشین رو به صافکار نشون دادید حتما" بهشون تاکید کنید که شاسی , دهنه شاسی , سلامت شاسی , کلا" متعلقاتش رو براتون چک کنند چون کسانی که این ماشینها رو دارند همیشه اهل دل و طبیعت هستند! ممکنه خدایی نکرده تو یکی از سفرهای افرودی که داشتند شاسی ماشین رو مورد عنایت قرار داده باشند و خدایی نکرده یادشون بره بهتون بگن! چون خیلی از مواقع پیش میاد که ماشین از زیر ضربه میبینه و شاسی ضرب میخوره ولی بدنه حتی یک خط هم برنمیداره! پس برای اسایش و امنیت خودتون هم که شده موقع خرید زیر بندی و شاسی رو کامل نشون بدید!

8. 13 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammadrezaef به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afshin_k (18 March 2010), arash_2006 (9 May 2010), drnariman (18 March 2010), Gold eagle (18 March 2010), haftsin (18 March 2010), mohajer_137860 (18 March 2010), mortezagipsy (8 April 2010), natsihit (5 May 2010), rza_bgy (28 May 2010), sanam2008 (18 March 2010), sepehr-saheli (18 March 2010), shahram2006_m (18 March 2010), swastika (8 April 2010)

زمان پیوستن
    29 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Lifan 620
    گوشی موبایل
    imate

پیش گزیده

از اطلاعات خوبت خیلی ممنون mohamaezaef عزیز. دوستان دیگه نظزی ندارند؟

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farshad_ata به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

haftsin (18 March 2010), mohammadrezaef (18 March 2010)

زمان پیوستن
    03 Dec 2008
    اتومبيل
    TONDAR90
    گوشی موبایل
    nokia E900

پیش گزیده

من پارسال پشت موسو یکی از فامیلامون نشستم صدای موتورش خیلی زیاد بود سر پیچ ها وقتی میخاستم از قدرت موتوراستفاده کنم عقب خودرو منحرف میشد البته من یک لحظه وحشیانه میروندمش این تجربیات را کسب کردم ولی قدرت موتورش خوب بود
    مشخصات فنی خودرو های روز
    http://todaycar.blogfa.com/

12. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sanam2008 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afshin_k (18 March 2010), تك سوار (23 March 2010), haftsin (18 March 2010), mohammadrezaef (18 March 2010)

زمان پیوستن
    29 Jan 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    مزدا3 - پژو 206
    گوشی موبایل
    sonyericsson w900i & k850i

پیش گزیده

دوستان قیمت موسو تو چه رنجی هست؟

14. کاربر زیر از دوست گرامی sepehr-saheli به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mohammadrezaef (18 March 2010)

زمان پیوستن
    29 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    mercedes w203- mini
    گوشی موبایل
    htc chacha-iPhone 4

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sepehr-saheli مشاهده گفتگو
    دوستان قیمت موسو تو چه رنجی هست؟
    سلام
    با توجه به نوع و مدل (4یا6سیلندر) از 82 به بالا ..
    بین 17 الی 38 تومن

16. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammadrezaef به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir eshghefarmon (9 April 2010), mads_7454 (8 April 2010), natsihit (5 May 2010), sepehr-saheli (18 March 2010), swastika (8 April 2010)

زمان پیوستن
    29 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Lifan 620
    گوشی موبایل
    imate

پیش گزیده

بهترین رنگ موسو کدومه؟

18. کاربر زیر از دوست گرامی farshad_ata به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

haftsin (9 April 2010)

زمان پیوستن
    29 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    mercedes w203- mini
    گوشی موبایل
    htc chacha-iPhone 4

پیش گزیده

بهترین رنگ موسو کدومه؟
    سلام
    والا نمیشه گفت کدوم رنگ بهتره!!! ولی نظر شخصی خودم این هست که رنگهای تیره مثل مشکی-سرمه ای-خاکستری , از بقیه رنگها به این ماشین بیشتر میاد چون فلاپهای بدنه این ماشین رنگشون خاکستری هست و بدنه این ماشین با رنگهای تیره بیشتر همخونی داره.
    اما مطمعنا" رنگهای روشن مثل بژ و نقره ای دردسر کمتری نسبت به رنگهای تیره دارند.

20. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammadrezaef به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir eshghefarmon (9 April 2010), haftsin (9 April 2010), mohajer_137860 (8 April 2010), natsihit (5 May 2010)

زمان پیوستن
    16 Apr 2009
    شهر
    Esfahan
    اتومبيل
    Nissan Roniz
    گوشی موبایل
    Nokia 1202

پیش گزیده

بهترین رنگ موسو کدومه؟
    سلام
    من نقره ایشو بیشتر از بقیه میپسندم، با توجه به ابعاد ماشین، نقره ای بیشتر بهش میخوره
    مشکیش مخصوص ماشین های حمل پوله تقریباً البته دور از جون ماشین من
    آخرین ویرایش به وسیله haftsin : 9 April 2010 در 04:09 AM
    چه بخشنده خداي عاشقي دارم،که مي خواند مرا با اينکه ميداند گنهکارم
    دلم گرم است و ميدانم بدون لطف او تنهاي تنهايم
    اي دوست،برايت من خدا را آرزو دارم

22. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی haftsin به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir eshghefarmon (9 April 2010), mohammadrezaef (9 April 2010)

زمان پیوستن
    30 Sep 2009
    شهر
    ساری
    اتومبيل
    camaro +PARS+mazda 3
    گوشی موبایل
    iphone 5 + htc

پیش گزیده

بهترین رنگ موسو کدومه؟
    والا بهترين رنگ نميشه گفت چون سليقه اي هست.
    ولي به نظر من كلا به شاسي بلند مشكي يا خاكستري مياد مخصوصا موسو كه طبق فرمايش محمد رضا عزيز فلاپ هاي بقلش هم خاكستري هست و اگر بدنه هم تيره رنگ باشه هماهنگي بهتري داره همانطور كه تو عكس هم كاملا واضح است.
    ولي مثلا رنگ سفيد باشه دور ماشين انگاري يه 4 چوب گرفتن و به نظر من زيبا نميشه.
    در كل نظر من اينه رنگ روشن و سفيد براي سواري خيلي خوبه من حتي پاترولم بگيد بازم ميگم فقط مشكي!!!

FREE MAN

24. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی amir eshghefarmon به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

haftsin (9 April 2010), mohammadrezaef (9 April 2010), natsihit (5 May 2010)

زمان پیوستن
    29 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    mercedes w203- mini
    گوشی موبایل
    htc chacha-iPhone 4

پیش گزیده

سلام
    دوستان خودم این جمله رو نوشتم:
    موسو : فروشش سخته , افت قیمت وحشتناکی داره
    اما الان نظم عوض شده!!! فروشش سخت نیست !! بلکه غیر ممکن هست باید بالای 3 یا 4 بار اگهی بدید تا فروش بره اون افت قیمتی هم که نوشتم واقعا" وحشتناکه و موقع فروشش هم حسابی ضرر میکنید!!
    امیدوارم دیر نشده باشه و دوستمون اگر به فروش ماشین اهمیت میده کمی تامل کنه!!

26. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammadrezaef به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

afshin_k (4 May 2010), amir eshghefarmon (3 May 2010), natsihit (5 May 2010), Validator (3 May 2010)

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد