تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 57

نام گفتگو: آموزش تیونینگ موتور

زمان پیوستن
    31 Oct 2005

پیش گزیده خطرناك نيست؟ :)

سلام

آقا اينايي كه ميگي خيلي خفنه! البته تو need for speed از اين كارا مي كنيم! خيلي حال ميده!
    من حالا يه سوال دارم. اين جور تغييرات آيا سيستم ماشين رو با اشكال مواجه نمي كنه؟ من فكر مي كنم كه تمامي قطعات ماشين بر اساس اصولي طراحي شده اند و بر اساس همين اصول هست كه بهترين performance رو ميشه از ماشين گرفت. البته performance از ديدگاه من به معني سرعت و شتاب بالا به قيمت مصرف بيش از حد بنزين يا مثلا بروز اشكال در ساير بخش هاي خودرو نيست. بلكه به معني سرعت و شتاب مطلوب در كنار مصرف كم و عمر و دوام بالاست. مثلا، فاصله بين دو چرخ در هر محور، مسلما بر اساس قواعدي تنظيم شده. يا ضريب سختي فنر به همين ترتيب، اندازه تاير ها و كليه قطعات سيستم موتور هم به همين شكل.

حالا سوال من اينه كه آيا اين فعاليت ها كه بالاخره مفيد و وسوسه انگيز هستند، به صورت overall توي سيستم خودرو اشكال ايجاد مي كنن يا نه؟

ممنون
    آرش

2. کاربر زیر از دوست گرامی motamedi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sali_bet (5 March 2006)

زمان پیوستن
    31 Mar 2005
    شهر
    تهران - شیراز
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    Samsung Pocket

پیش گزیده

تغییرات در سیستم سوخت رسانی هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه و هیچ ضرری برای اتوموبیل نداره. البته توجه داشته باشید که این تغییرات در موتورهای غیر توربو افزایش نیرو بسیار زیادی ایجاد نمی کنند. حداکثر 10 درصد البته در صورت تقویت جرقه زنی و استفاده از فیلتر هوا مناسب.

زمان پیوستن
    19 Feb 2006

پیش گزیده

سلام.من تازه عضو شدم.من کارشناس مرکز معاینه فنی هستم.مایلم در گفتگوها شرکت کنم

5. کاربر زیر از دوست گرامی mdt به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Evanescence (22 February 2006)

زمان پیوستن
    26 Apr 2004
    شهر
    بهشت برین ...
    اتومبيل
    VW Gol 1.8
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Brabus
    براي تقويت اين قسمت بايد كاري كنيد تا جرقه حاصل از شمع قدرت بيشتري داشته باشه
    اين كار بايد روي اصول پيش بره

1.تعويض واير شمعها و نصب نوع تقويتي

2.تعويض شمعها و نصب نوع تقويتي

3.تعويض كويل و نصب سيستم كامل كويل و بوستر تقويتي
    دوست عزیز من شمعهامو عوض کردم و از نوع 3 پلاتینه گذاشتم با این حال آیا لازم هست وایرهارو هم عوض کنم ؟ ... چه مارکی رو پیشنهاد می کنید همراه با قیمت

زمان پیوستن
    03 Dec 2004
    شهر
    شهر باران
    اتومبيل
    مزدا Mazda3
    گوشی موبایل
    sony xperia go

پیش گزیده

من 206 تيپ 2 دارم
    ميشه اينو هم تقويت كرد ؟!
    چيكارش كنم كه قاطي نكنه و از گارانتي هم خارج نشه ؟
    لطفا جنس رو با مارك و قيمت برام بنويسيد

زمان پیوستن
    19 Feb 2006

پیش گزیده

با سلام و تبریک سال نو، در جواب سوال دوست عزیز ی که در مورد استفاده از شمعهای 3 پلاتینه پرسیده بودند باید بگویم که اصولا استفاده از این نوع شمع بتنهایی موثر نمی باشد و حتما باید کل سیستم ایجاد جرقه را تقویت کرد ، از جمله تغییر وایرها ، تغییر کوئل و همچنین تغییر برنامه ریزی موجود در ecu و شما مطمئن باشید با عوض کردن وایر فقط باعث ایجاد احتراق مخرب در محفظه سیلندر می شوید.

9. کاربر زیر از دوست گرامی mdt به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Alireza_g (18 May 2009)

زمان پیوستن
    26 Apr 2004
    شهر
    بهشت برین ...
    اتومبيل
    VW Gol 1.8
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mdt
    با سلام و تبریک سال نو، در جواب سوال دوست عزیز ی که در مورد استفاده از شمعهای 3 پلاتینه پرسیده بودند باید بگویم که اصولا استفاده از این نوع شمع بتنهایی موثر نمی باشد و حتما باید کل سیستم ایجاد جرقه را تقویت کرد ، از جمله تغییر وایرها ، تغییر کوئل و همچنین تغییر برنامه ریزی موجود در ecu و شما مطمئن باشید با عوض کردن وایر فقط باعث ایجاد احتراق مخرب در محفظه سیلندر می شوید.
    باشتکر از پاسخ شما ....
    ماشین من پرایده .... من فقط شمع ها رو عوض کردم و 3 پلاتینه گذاشتم تا الان هم خیلی خوب جواب داده و ظاهرا مشکلی پیش نیامده ، آیا با این حال لازم هست وایر ها و کوئل رو تعویض کنم

زمان پیوستن
    25 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride
    گوشی موبایل
    P990 - W800i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mdt
    جای تعجبه که اضافه شدن تعداد الکتر.د های شمع یا همون پلاتین باعث احتراق مخرب بشه . میشه شما که کارشناس هستید دلیل هاتون رو با مدرک ارائه بدید ؟ چون تا حالا کسی رو ندیدم یه مرجع معرفی کنه تا اگه کسی شک داره به اون مراجعه کنه . من میخوام شمع 4 پلاتین بوش روی ماشین ببندم میخوام ببینم چرا باید کوئل عوض بشه ؟ چرا وایر ها باید عوض بشه ؟ آیا تعدا بالای جرقه در هنگام انفجار باعث صدمه زدن به پیستون میشه یا نه ؟ من خودم فکر میکنم تنها عوض کردن شمع کافی باشه ولی خوب شکی نیست که شما وقتی برق رو مطمئن به شمع برسونی ضرری که نداره هیچ در صد خطا رو پایین میاره و احتراق کامل انجام میشه ولی خواهش میکنم دلیل هاتون مستند باشه من حاظرم هر جا که لازم باشه بیام تا این مسائل رو بهم ثابت کنید یا بهتر بگم توجیه بشم . متشکرم

زمان پیوستن
    14 Sep 2006
    اتومبيل
    GLX 2000
    گوشی موبایل
    7610

پیش گزیده

با سلام و خسته نباشید
    در مورد شمعهای چند الکتروده

درواقع کار این شمعها ایجاد جرقه کاملتر و قویتر است.

تجربه ای که من داشتم اینه که تعویض شمعهای استاندارد با انواع چند الکتروده باعث افزایش قدرت در دورهای ابتدایی میشه

و همچنین در دورهای انتهایی باعث بوجود امدن فشار بیش از حد به موتور میشود و به موتور اسیب میرساند ( دورهای بالای 6000 )

در کل اگر بعد از مدتی استفاده از شمعهای چند الکتروده ( که من همیشه 3 الکتروده را پیشنهاد میکنم نه بیشتر ) و نصب مجدد شمعهای استاندارد شما مقدار تفاوت قدرت را احساس میکنید.

زمان تعویض دنده که مایل هستید در دورهای پایین تر اقدام به این کار کنید و موتور کم نیاره کمک زیادی میکنه
    من با گذاشتن شمع 3 پلاتینه روی موتور 405 2000 سیسی الان با دنده 1 بدون گاز و سریع پا رو از کلاچ بر میدارم و ماشین بدون مشکل راه میافته ( پشت ترافیک عالیه )

تعمیر کارها مخالف این شمع ها هستند و میگویند باعث ایجاد مشکل در سوپاپ در بلند مدت میشود.

به هر حال خارج از استاندارد است.
    با احترام / حجت
    هنوز امضایی ندارم

13. کاربر زیر از دوست گرامی HOJATSHABANI به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Alireza_g (18 May 2009)

زمان پیوستن
    11 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Peugeot 206 SD
    گوشی موبایل
    iPhone

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sina1808 مشاهده گفتگو
    من 206 تيپ 2 دارم
    ميشه اينو هم تقويت كرد ؟!
    چيكارش كنم كه قاطي نكنه و از گارانتي هم خارج نشه ؟
    لطفا جنس رو با مارك و قيمت برام بنويسيد
    براي تقويت 206 چندتا كار ميكنن
    1- نصب هدرز كه از گارانتي خارج ميشه
    2- تعويض شمع و هواكش مورد نداره
    3- عوض كردن برنامه انژكتور خارج ميكنه
    4- تعويض منيفلد دود گارانتي خارج
    هدرز 250 -- 3 تابعدي با هم 250 تومن

15. کاربر زیر از دوست گرامی msaket به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ar1358 (18 August 2008)

زمان پیوستن
    28 Jan 2006

پیش گزیده

با عرض معذرت از دوستان تاپیک آموزشی هست.

برای پرسیدن قیمت میتونید تاپیک جدید در قسمت تیونینگ باز کنید

زمان پیوستن
    03 Apr 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    بليزر

پیش گزیده

آقا در مورد سيستم EGR روي كاربراتور هم اطلاعاتي داريد يا نه

زمان پیوستن
    03 Apr 2007
    شهر