تبليغات در پي‌هالز

صفحه 8 از 8 اولاول 12345678
نمایش نتایج 92 به 99 از 99

نام گفتگو: سامپ و رفیوجیوم Sump & Refugium ا

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط vazizpoor مشاهده گفتگو
    سلام
    کاملاً صحیحه
    اگه دقت کنیدمن هم همین رو عرض کردم :

یه سوال دیگه :
    اگه برای رفیجیوم از شیشه های آیینه ایی استفاده بشه ( بطوریکه قسمت ایینه داخل باشه و قسمت جیوه دار بیرون ) بهتر نیست ؟ هم نور رو بهتر در داخل رفیجیوم داریم و هم اینکه از تابش نور به سامپ جلوگیری کردیم ...
    نظرتون چیه ؟
    داخل تانک اب شور هرگونه فلز ممنوعه مخصوصا ترکیبات جیوه که سمی هستند. پوشش جیوه ای پشت ائینه حتی اگر داخل اب نباشه و بالای مخزن باشه هم مطمئنا کنده شده و داخل اب خواهد افتاد و خدایشان بیامرزاد.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    15 Feb 2011
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    روا
    گوشی موبایل
    n73

پیش گزیده

سلام من هم با اقای دکتر موافق هستم میزان جیوه در اب 0.00001 باید باشه

زمان پیوستن
    22 Apr 2012

پیش گزیده

سلام بر همگی
    من تصمیم دارم بهد از چندین سال آکواریوم آب شیرین و دیکس برم سراغ آب شور الآن هم در مرحله مطاله و جمع آوری اطلاعات هستم چون تصمیم دارم تانک آب شیرینم را با استفاده از دانش و خلاقیت همچنین اساتیدی مثل شما تبدیل به آب شور کنم در ضمن آکوارومم اندازش 120*50*40 هستش و از آکواریومهای آماده ماهیرانه.
    ولی بعد از چند روز تحقیق هنوز متوجه نشدم سایز استاندارد سامپ واسه آکواروم من چقدر هست؟

زمان پیوستن
    26 Mar 2009
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    سانتافه
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY Note

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط behn@m مشاهده گفتگو
    سلام بر همگی
    من تصمیم دارم بهد از چندین سال آکواریوم آب شیرین و دیکس برم سراغ آب شور الآن هم در مرحله مطاله و جمع آوری اطلاعات هستم چون تصمیم دارم تانک آب شیرینم را با استفاده از دانش و خلاقیت همچنین اساتیدی مثل شما تبدیل به آب شور کنم در ضمن آکوارومم اندازش 120*50*40 هستش و از آکواریومهای آماده ماهیرانه.
    ولی بعد از چند روز تحقیق هنوز متوجه نشدم سایز استاندارد سامپ واسه آکواروم من چقدر هست؟
    سلام . معمولا 35 % تانک اصلی باید ظرفیت سامپ باشه . بیش از 4 بار در ساعت نیز باید آب تانکتون جا به جا بشه .

زمان پیوستن
    22 Apr 2012

پیش گزیده

آیا این 35 درصدی که فرمودید الزامی هست یعنی من اگه سامپم 60 لیتر باشد و 50 لیتر هم رف مشکلی پیش میاد؟ و این 35 درصد شما با رف یا بدون رف؟ نحوه محاسبه حجم خانه ها و مقدار فاصله سرریز و ... به چه صورت هست؟ قاعده ای برای محاسبه دارد؟

زمان پیوستن
    26 Mar 2009
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    سانتافه
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY Note

پیش گزیده

آیا این 35 درصدی که فرمودید الزامی هست یعنی من اگه سامپم 60 لیتر باشد و 50 لیتر هم رف مشکلی پیش میاد؟ و این 35 درصد شما با رف یا بدون رف؟ نحوه محاسبه حجم خانه ها و مقدار فاصله سرریز و ... به چه صورت هست؟ قاعده ای برای محاسبه دارد؟
    منظور از حجم سامپ آب داخلش نیست . بلکه حجم کلی تانک هست . معمولا نصف حجم تانک سامپ آب داخلش هست . البته در نظر بگیرید کلی متریال و دستگاه مثل اسکیمر - ATS - fbf می تونه داخلش باشه .

زمان پیوستن
    22 Apr 2012

پیش گزیده

با توجه به اینکه تانک آماده ( منظورم تانک آبگیره شده و تزیین شده و ماهی ریزی شده) آب شور به مراتب سنگین تر از آب شیرینه آیا لازمه که کمد ام دی اف زیر آکواریوم تقویت بشود؟ در مورد چسب آکواریوم آیا چسب مورد استفاده برای آب شور و شیرین فرق میکند؟ یعنی بحث خوردگی
    قطر استاندارد لوله های ورودی و خروجی از تانک اصلی چقدر هست؟ ار کجا و یا کدوم سایت میشود استانداردهای سامپ را پیدا کرد؟
    ببخشید که زیاد سوال میپرسم چون دوست ندارم بی گدار به آب بزنم میخواهم بصورت علمی و تخصصی کارکنم. اکثرا بهم توصیه میکنم که آکواریوم آب شیرین را نمیشه به آب شور تبدیل کرد و هزینه زیاد دارد ( خدا رو شکر مشکل مالی ندارم. منظورم جیب خودم بود نه جیب بابا) ولی من از اونجایی که از بچگی دنبال خلاقیت بود اینکار را میکنم. در حال حاضر مشکلم اندازه سامپ و رف هست

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

با توجه به اینکه تانک آماده ( منظورم تانک آبگیره شده و تزیین شده و ماهی ریزی شده) آب شور به مراتب سنگین تر از آب شیرینه آیا لازمه که کمد ام دی اف زیر آکواریوم تقویت بشود؟ در مورد چسب آکواریوم آیا چسب مورد استفاده برای آب شور و شیرین فرق میکند؟ یعنی بحث خوردگی
    قطر استاندارد لوله های ورودی و خروجی از تانک اصلی چقدر هست؟ ار کجا و یا کدوم سایت میشود استانداردهای سامپ را پیدا کرد؟
    ببخشید که زیاد سوال میپرسم چون دوست ندارم بی گدار به آب بزنم میخواهم بصورت علمی و تخصصی کارکنم. اکثرا بهم توصیه میکنم که آکواریوم آب شیرین را نمیشه به آب شور تبدیل کرد و هزینه زیاد دارد ( خدا رو شکر مشکل مالی ندارم. منظورم جیب خودم بود نه جیب بابا) ولی من از اونجایی که از بچگی دنبال خلاقیت بود اینکار را میکنم. در حال حاضر مشکلم اندازه سامپ و رف هست
    من منظور شما از تقویت رو متوجه نمیشم اگر منظورتون استفاده از فریم فلزی هست که من نیازی به اون نمیبینم وفقط کافیه شما به سازنده کمد بفرمائید که این کمد باید این مقدار وزن رو تحمل کنه و اگر سازنده وارد باشه شما با ام دی اف هم مشکلی نخواهید داشت.

چسب برای اب شور و شیرین فرقی نمیکنه.

قطر خروجی اب رو عموما بزرگتر تا دوبرابر ورودی در نظر میگیرند و قطر لوله اب ورودی در شرایط اکواریوم های خانگی میتونه یک اینچ در نظر گرفته بشه.

میزان سامپ و حجم اون استاندارد خاصی نداره و بسته به شرایط شما تعیین میشه گاهی اکواریوم شما ۲۵ لیتر بیشتر نیست ولی سامپی که براش در نظر گرفته شده حدود ۱۰۰ لیتره.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

صفحه 8 از 8 اولاول 12345678

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار