تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 8 12345678 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 99

نام گفتگو: سامپ و رفیوجیوم Sump & Refugium ا

زمان پیوستن
    20 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو

پیش گزیده سامپ و رفیوجیوم Sump & Refugium ا

با سلام
    دوستان عزيزي كه تجربه استفاده از سا مپ را دارند : همانطور كه ميدانيم براي خروج اب از تانك بهتره كه شيشه رو سوراخ كنيم حال اين سوراخ در كف تانك باشه بهتره يا در قسمت ديواره ها ؟ ....... بيشتر جاها ديدم كه سوراخ رو در كف قرار ميدهند ولي خب اون باكس اور فلو ظاهر ناخوشايندي داره .....
    اساتيد محترم التماس دعا !
    درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط masoudsara مشاهده گفتگو
    با سلام
    دوستان عزيزي كه تجربه استفاده از سا مپ را دارند : همانطور كه ميدانيم براي خروج اب از تانك بهتره كه شيشه رو سوراخ كنيم حال اين سوراخ در كف تانك باشه بهتره يا در قسمت ديواره ها ؟ ....... بيشتر جاها ديدم كه سوراخ رو در كف قرار ميدهند ولي خب اون باكس اور فلو ظاهر ناخوشايندي داره .....
    اساتيد محترم التماس دعا !
    ظاهر ناخوشایند باکس اور فلو به مضار سوراخ در دیواره ها ارجحیت داره. میتونید ظاهر باکس رو با بالا بردن لایو راک ها در ان قسمت تا حدودی پوشش بدهید در ضمن بعد از مدتی که دیواره ها پوشیده از خزه شدند باکس هم تقریبا مثل قسمتهای دیگر اکواریوم خواهد شد.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 28 September 2009 در 02:44 PM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

3. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

F@RSH@D rezayi (28 September 2009), farhad-2007 (28 September 2009), hooshmandpiran (8 August 2010), JBF (30 November 2009), masoudsara (28 September 2009), moh@mm@d reza (28 September 2009), soli_aqua (28 September 2009)

زمان پیوستن
    20 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو

پیش گزیده

با سلام

در حال ساخت يك سامپ براي تانك آب شبرين هستم بنا بر توصيه اساتيد عزيز سوراخ را در كف تانك قرار دادم ميخواستم بدونم براي داشتن بهترين بازدهي براي سامپ بهتره لوله آب ورودي را كجا قرار بدم ؟ البته اين نكته هم در نظر بگيرم كه شايد بخواهم دوباره ماهياني كه جريان اب كم رو دوست دارن مثل ديسكس رو نگه دارم

با تشكر
    درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده

5. کاربر زیر از دوست گرامی masoudsara به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

hooshmandpiran (8 August 2010)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

با سلام

در حال ساخت يك سامپ براي تانك آب شبرين هستم بنا بر توصيه اساتيد عزيز سوراخ را در كف تانك قرار دادم ميخواستم بدونم براي داشتن بهترين بازدهي براي سامپ بهتره لوله آب ورودي را كجا قرار بدم ؟ البته اين نكته هم در نظر بگيرم كه شايد بخواهم دوباره ماهياني كه جريان اب كم رو دوست دارن مثل ديسكس رو نگه دارم

با تشكر
    بنظر من بهتره لوله ورودی اب رو از یک گوشه (گوشه پشتی و مخالف جهت سرریز) وارد تانک کنید و تا نزدیک کف اکواریوم (فاصله ۱۰ سانتی) انرا ادامه بدهید اگر میخواهید سنگ هوا هم در زیر این ورودی قرار بدید و کل مجموعه رو با چوب یا دکور استتار کنید.

به تجربه من این کمترین میزان تلاطم رو برای اکواریوم دیسکس ایجاد میکنه و سامپ شما هم بازده خوبی خواهد داشت.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

7. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

B@B@K (18 October 2009), faili1980 (19 October 2009), farhad-2007 (19 October 2009), goodbay-jojo (19 October 2009), hooshmandpiran (8 August 2010), JBF (30 November 2009), masoudsara (19 October 2009), ogtay (19 October 2009)

زمان پیوستن
    14 Mar 2007
    شهر
    اراك
    گوشی موبایل
    Nokia 6300

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Anoush مشاهده گفتگو
    بنظر من بهتره لوله ورودی اب رو از یک گوشه (گوشه پشتی و مخالف جهت سرریز) وارد تانک کنید و تا نزدیک کف اکواریوم (فاصله ۱۰ سانتی) انرا ادامه بدهید اگر میخواهید سنگ هوا هم در زیر این ورودی قرار بدید و کل مجموعه رو با چوب یا دکور استتار کنید.

به تجربه من این کمترین میزان تلاطم رو برای اکواریوم دیسکس ایجاد میکنه و سامپ شما هم بازده خوبی خواهد داشت.
    سلام
    دکتر جان جسارتا اگر لوله ورودی تا 10 سانتی کف ادامه پیدا کنه ، خطر تخلیه تانک در هنگام قطع برق وجود نداره ؟
    موفق باشید.
    Mohammad

9. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی goodbay-jojo به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (19 October 2009), farhad-2007 (19 October 2009), hooshmandpiran (8 August 2010), JBF (30 November 2009), masoudsara (19 October 2009), soli_aqua (19 October 2009)

زمان پیوستن
    21 Oct 2008
    شهر
    گنبد کاووس-ايران
    اتومبيل
    206 و New Sonata 2011
    گوشی موبایل
    Iphone 4

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط goodbay-jojo مشاهده گفتگو
    سلام
    دکتر جان جسارتا اگر لوله ورودي تا 10 سانتي کف ادامه پيدا کنه ، خطر تخليه تانک در هنگام قطع برق وجود نداره ؟
    موفق باشيد.
    فک کنم منظور دکتر عزيز ورودي آب به تانک اصلي بود.

11. کاربر زیر از دوست گرامی ogtay به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط goodbay-jojo مشاهده گفتگو
    سلام
    دکتر جان جسارتا اگر لوله ورودی تا 10 سانتی کف ادامه پیدا کنه ، خطر تخلیه تانک در هنگام قطع برق وجود نداره ؟
    موفق باشید.
    بله عزیزم درست میگید من چون این کارو با فیلتر اکسترنال انجام دادم که جلوی تلاطم رو بگیرم برای سامپ هم همین فکر تو ذهنم اومد.

در صورتیکه اگر شیر یکطرفه کار نگذاشته باشیم تمام اب از طریق پمپ توی سامپ برمیگرده پس برای جلوگیری از این کار میشه مقداری لوله رو داخل اب برد که فقط کمی از سر ریز تانک پائین تر بره تا اگر برق قطع شد مشکلی بوجود نیاد.

ممنون که تذکر دادید اصلا به این فکر نبودم که سامپ با فیلتر اکسترنال تو این مورد متفاوتند.

از فروشگاه های اتصالات پی وی سی سوال میکنم ببینم شیر یکطرفه دارند یا نه. اگر باشه در مواقع قطع برق و اتصال سریع اون هم از عدم کار افتادن پاور هد بدلیل برگشت اب از همون لوله جلوگیری میشه. چون بعضی موارد پاور هد زورش نمیرسه که هم جلو اب برگشت رو بگیره و هم اب رو به بالا پمپ کنه.

دست شما درد نکنه که توجه داشتید.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

13. 9 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

F@RSH@D rezayi (19 October 2009), farhad-2007 (19 October 2009), goodbay-jojo (21 October 2009), hitman_ebs (20 October 2009), hooshmandpiran (8 August 2010), masoudsara (19 October 2009), Mr.Hossein (19 October 2009), ogtay (19 October 2009), soli_aqua (19 October 2009)

زمان پیوستن
    20 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو

پیش گزیده

با سلام
    با راهنمایی دوستان عزیز یک سامپ برای تانکم ساختم : نسبت اونو 1 به 5 در نظر گرفتم به 4 قسمت تقسیمش کردم تو یک قسمت از شن و منسوج نبافته و ابر استفاده کردم یک قسمت رو برای سرامیک ، ذغال ، تورف و ... در نظر گرفتم تو قسمت بعدی بخاری و جایگاه اخری هم پمپ تخلیه قرار داره البته یک باکس اور فلو با حجم 15 لیتر ساختم و توش 3 کیلو بیو بال ریختم حجم آبگیری تانک حدود 400 لیتره و روی پمپ نوشته 4000 لیتر در ساعت . تست که کردم دیدم یک ظرف 4 لیتری رو توی 5 ثانیه پر میکنه یعنی حدود 3000 لیتر در ساعت ... و اما مشکلی که برام پیش اومده اینه که ابی که وارد تانک میشه دارای حبابهای ریز زیادیه درسته که حاوی اکسیژن فراوونیه ولی فکر نکنم برای ماهیها خوشایند باشه خواستم ببینم دوستان راه حلی برای این موضوع دارند؟

با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله masoudsara : 25 October 2009 در 08:31 AM

15. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی masoudsara به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

B@B@K (25 October 2009), hooshmandpiran (8 August 2010), Moh4mm4d (25 October 2009), ogtay (25 October 2009), soli_aqua (25 October 2009)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

با سلام
    با راهنمایی دوستان عزیز یک سامپ برای تانکم ساختم : نسبت اونو 1 به 5 در نظر گرفتم به 4 قسمت تقسیمش کردم تو یک قسمت از شن و منسوج نبافته و ابر استفاده کردم یک قسمت رو برای سرامیک ، ذغال ، تورف و ... در نظر گرفتم تو قسمت بعدی بخاری و جایگاه اخری هم پمپ تخلیه قرار داره البته یک باکس اور فلو با حجم 15 لیتر ساختم و توش 3 کیلو بیو بال ریختم حجم آبگیری تانک حدود 400 لیتره و روی پمپ نوشته 4000 لیتر در ساعت . تست که کردم دیدم یک ظرف 4 لیتری رو توی 5 ثانیه پر میکنه یعنی حدود 3000 لیتر در ساعت ... و اما مشکلی که برام پیش اومده اینه که ابی که وارد تانک میشه دارای حبابهای ریز زیادیه درسته که حاوی اکسیژن فراوونیه ولی فکر نکنم برای ماهیها خوشایند باشه خواستم ببینم دوستان راه حلی برای این موضوع دارند؟

با تشکر
    منظورتون رو از یک به پنج متوجه نشدم یعنی تانکتون ۴۰۰ لیتره و سامپ ۸۰ لیتر؟

به فرض درست بودن حدس من پمپ ۴۰۰۰ لیتری برای این تانک و این سامپ زیاد به نظر میاد و حجم جابجایی اب زیاده و حجم سامپ کمه همین میتونه یکی از دلایل حباب زیاد باشه.

در مخزن اخری که اب به اکواریوم بر میگرده هیچ وسیله ای که تولید تلاطم کنه قرار ندید.

ایا میتونید قبل از مخزن اخر از منسوج نبافته بصورت فشرده استفاده کنید؟

فاصله سر لوله ای که اب رو از تانک داخل سامپ میریزه تا ابر یا منسوج چقدره؟ اب مستقیما روی چه ماده ای میریزه؟ با تغییر در این هم میتونید از حجم حباب کم کنید.

ورود حباب از پمپ بداخل اکواریوم اب رو کدر نشون میده و از زیباییش کم میکنه و بیشتر این مشکل در اکواریوم های اب شور دیده میشه ولی فکر میکنم در اب شیرین بدلیل غلظت کمتر این مورد بسیار راحت تر از اب شور کنترل بشه.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 25 October 2009 در 09:55 AM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

17. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

farhad-2007 (25 October 2009), JBF (30 November 2009), masoudsara (25 October 2009), Moh4mm4d (25 October 2009), ogtay (25 October 2009), soli_aqua (25 October 2009)

زمان پیوستن
    20 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو

پیش گزیده

منظورتون رو از یک به پنج متوجه نشدم یعنی تانکتون ۴۰۰ لیتره و سامپ ۸۰ لیتر؟

به فرض درست بودن حدس من پمپ ۴۰۰۰ لیتری برای این تانک و این سامپ زیاد به نظر میاد و حجم جابجایی اب زیاده و حجم سامپ کمه همین میتونه یکی از دلایل حباب زیاد باشه.

در مخزن اخری که اب به اکواریوم بر میگرده هیچ وسیله ای که تولید تلاطم کنه قرار ندید.

ایا میتونید قبل از مخزن اخر از منسوج نبافته بصورت فشرده استفاده کنید؟

فاصله سر لوله ای که اب رو از تانک داخل سامپ میریزه تا ابر یا منسوج چقدره؟ اب مستقیما روی چه ماده ای میریزه؟ با تغییر در این هم میتونید از حجم حباب کم کنید.

ورود حباب از پمپ بداخل اکواریوم اب رو کدر نشون میده و از زیباییش کم میکنه و بیشتر این مشکل در اکواریوم های اب شور دیده میشه ولی فکر میکنم در اب شیرین بدلیل غلظت کمتر این مورد بسیار راحت تر از اب شور کنترل بشه.
    انوش عزیز سلام

سامپ من حدود 90 لیتره و همینطور که عرض کردم روی پمپ نوشته 4000 لیتر وقتی که بطور عملی تست کردم خیلی کمتر از این بود ... از طرفی با زیاد شدن ارتفاع بازهم از قدزت خروجی اون کمتر میشه ...در مخزن اخری فقط پمپ قرار داره و مخزن قبل از اون هم فقط یک بخاری هست... اب مستقیما روی یک ابر با سوراخ های درشت میریزه و فاصله لوله تا اون 4-3 سانته در ضمن این سامپ سر و صدای زیادی هم داره انگار که بغل رودخونه زندگی میکنیم....

19. کاربر زیر از دوست گرامی masoudsara به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

انوش عزیز سلام

سامپ من حدود 90 لیتره و همینطور که عرض کردم روی پمپ نوشته 4000 لیتر وقتی که بطور عملی تست کردم خیلی کمتر از این بود ... از طرفی با زیاد شدن ارتفاع بازهم از قدزت خروجی اون کمتر میشه ...در مخزن اخری فقط پمپ قرار داره و مخزن قبل از اون هم فقط یک بخاری هست... اب مستقیما روی یک ابر با سوراخ های درشت میریزه و فاصله لوله تا اون 4-3 سانته در ضمن این سامپ سر و صدای زیادی هم داره انگار که بغل رودخونه زندگی میکنیم....
    سلام عزیز

اصولادر قسمت فواید و مضار هر کدام از فیلتر ها که وارد بشیم یکی از مشکلات سامپ در مقایسه با فیلتر اکسترنال صدای اونه که از محبوبیت اون کم میکنه ولی میشه تا حد زیادی این صدا رو کاهش داد و یکی از راه ها اینه که سر لوله خروجی رو هر چه ممکنه با سطح اسفنج یا منسوج نزدیک تر کنیم.

من به شما پیشنهاد میدم پمپی رو انتخاب کنید که در ساعت ماکزیمم سه برابر حجم اکواریوم شما رو جابجا کنه (اگر اصرار دارید از همین پمپ استفاده کنید یک شیر سر راه خروجیش بکذارید و خروجی رو به میزان دلخواه کنترل کنید من از یک مهندس مکانیک سیالات سوال کردم و ایشون گفتند این کار اسیبی به پمپ نمیرسونه! ). پمپ رو تا حد امکان از مار کهای مرغوب تهیه کنید تا بیصدا تر باشه.

در نهایت میتونید دور لوله خروجی اب رو یک باکس ایجاد کنید که در کف باکس حالت مشبک ایجاد کردید و روی سوراخ ها رو با منسوج نبافته فشرده پوشش بدیدو در اطراف اون ابر فیلتر باشه و لوله خروجی در داخل این حفره ایجاد شده در باکس قرار بگیره. با این کار تا حد زیادی صدا رو کم میکنید.

بازهم اگر چیزی به عقلم رسید براتون مینویسم.

موفق و پیروز باشید

پ ن : یادم رفت بپرسم که سوراخ تانک شما در کف هست یا در کناره ها؟ اگر در کف هست سیستم شما مثل تانک های اب شوره؟
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 25 October 2009 در 11:28 AM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

21. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (25 October 2009), farhad-2007 (25 October 2009), hooshmandpiran (8 August 2010), masoudsara (25 October 2009), Moh4mm4d (25 October 2009), pouyan (17 November 2009)

زمان پیوستن
    20 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو

پیش گزیده

سلام عزیز

اصولادر قسمت فواید و مضار هر کدام از فیلتر ها که وارد بشیم یکی از مشکلات سامپ در مقایسه با فیلتر اکسترنال صدای اونه که از محبوبیت اون کم میکنه ولی میشه تا حد زیادی این صدا رو کاهش داد و یکی از راه ها اینه که سر لوله خروجی رو هر چه ممکنه با سطح اسفنج یا منسوج نزدیک تر کنیم.

من به شما پیشنهاد میدم پمپی رو انتخاب کنید که در ساعت ماکزیمم سه برابر حجم اکواریوم شما رو جابجا کنه (اگر اصرار دارید از همین پمپ استفاده کنید یک شیر سر راه خروجیش بکذارید و خروجی رو به میزان دلخواه کنترل کنید من از یک مهندس مکانیک سیالات سوال کردم و ایشون گفتند این کار اسیبی به پمپ نمیرسونه! ). پمپ رو تا حد امکان از مار کهای مرغوب تهیه کنید تا بیصدا تر باشه.

در نهایت میتونید دور لوله خروجی اب رو یک باکس ایجاد کنید که در کف باکس حالت مشبک ایجاد کردید و روی سوراخ ها رو با منسوج نبافته فشرده پوشش بدیدو در اطراف اون ابر فیلتر باشه و لوله خروجی در داخل این حفره ایجاد شده در باکس قرار بگیره. با این کار تا حد زیادی صدا رو کم میکنید.

بازهم اگر چیزی به عقلم رسید براتون مینویسم.

موفق و پیروز باشید

پ ن : یادم رفت بپرسم که سوراخ تانک شما در کف هست یا در کناره ها؟ اگر در کف هست سیستم شما مثل تانک های اب شوره؟
    با سلام

طبق گفته شما اگه شیر سر راه پمپ بزارم و اسیبی به اون نرسونه راه حل خوبیه ... در ابتدا میخواستم که سامپ رو 150 لیتری درست کنم برای همین این پمپ رو گرفتم ولی بدلایلی نشد ... بیشترین سرو صداهم مربوط به لوله ورودی اب به سامپ است که میبایست این کارهایی رو که فرمودید روش انجام بدم... سوراخ رو هم طبق راهنمایی خودتون در کف قرار دادم ... چون در اینده میخوام به اب شور تغییر کاربریش بدم

با تشکر

23. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی masoudsara به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

hooshmandpiran (8 August 2010), ogtay (26 October 2009)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

طبق گفته شما اگه شیر سر راه پمپ بزارم و اسیبی به اون نرسونه راه حل خوبیه ...
    سلام
    به عنوان یک پیشنهاد اگر قصد داشتید سر راه پمپ شیر نصب کنید ، برای جلوگیری از فشار احتمالی به پمپ و افت کیفی ان ، میتوانید از یک سه راهی استفاده کنید به این صورت که یک سمت ان را به خروجی پمپ و سر روبروی انرا به شیر فشار شکن و سر سوم را به برگشت اب پس زده شده توسط شیر اختصاص بدهید که این اب برگشتی را میتوانید به مخزن اخر هدایت کنید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

25. 9 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (25 October 2009), B@B@K (25 October 2009), goodbay-jojo (26 October 2009), hooshmandpiran (8 August 2010), masoudsara (25 October 2009), Mr.Hossein (25 October 2009), ogtay (26 October 2009), pouyan (17 November 2009), soli_aqua (25 October 2009)

صفحه 1 از 8 12345678 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد