تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 13 از 13

نام گفتگو: آکواریوم های کوچک اب شور Nano Reef Aquariums

زمان پیوستن
    17 May 2009
    شهر
    تهران

پیش گزیده آکواریوم های کوچک اب شور Nano Reef Aquariums

سلام

از آنجا كه آپارتمانهاي كوچك امروزي اجازه استفاده از تانكهاي بزرگ را نمي دهد من به فكر راه انداختن يك تانك كوچك آبشور افتادم. بعد از گشتن تو اينترنت متوجه شدم كه مبحث جديدي به نام Mini-Tank و Nano-Tank مطرح شده كه در مورد تانكهاي آبشور كمتر از 15 گالن (60 ليتر) صحبت مي كند. اگر شما هم تمايل داريد بياييد اطلاعاتمان در اين مورد را با هم رد و بدل كنيم.
    به اين ترتيب يكي از ترس هاي واهي از آبشور كه سايز بزرگ تانك است از بين مي رود.
    با تشكر

زمان پیوستن
    28 Jul 2007
    شهر
    کرج
    اتومبيل
    ریو-پراید
    گوشی موبایل
    k750-HTC viva

پیش گزیده

سلام دوست عزیز...
    در مورد این مینی تانکها که مطرح نمودید.به نظر من هم به صرفه تره که با کم بودن حجم آب می توان از وجود بعضی قطعات چشمپوشی کرد ولی حفظ ثبات آب این تانکها و تعداد ماهی کمتری که میتوان در آن نگه داشت کمی کار را به نظر بنده سختر میکند..(به نظر بنده ی حقیر هر چه تانک آبشور بزرگتر باشد زیبایی دو چندانی داره )
    در مورد کوچیک بودن منازل هم میتونید ارتفاع را افزایش دهید (چون بیشتر مشکل سایز تانکها طول یا عرضشونه)
    در هر صورت برای شما آرزوی موفقیت میکنم...در ضمن ما رو از تجربیاتتون که فرمودید محروم نفرمایید دوست من..

زمان پیوستن
    17 May 2009
    شهر
    تهران

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط soli_aqua مشاهده گفتگو
    سلام دوست عزیز...
    در مورد این مینی تانکها که مطرح نمودید.به نظر من هم به صرفه تره که با کم بودن حجم آب می توان از وجود بعضی قطعات چشمپوشی کرد ولی حفظ ثبات آب این تانکها و تعداد ماهی کمتری که میتوان در آن نگه داشت کمی کار را به نظر بنده سختر میکند..(به نظر بنده ی حقیر هر چه تانک آبشور بزرگتر باشد زیبایی دو چندانی داره )
    در مورد کوچیک بودن منازل هم میتونید ارتفاع را افزایش دهید (چون بیشتر مشکل سایز تانکها طول یا عرضشونه)
    در هر صورت برای شما آرزوی موفقیت میکنم...در ضمن ما رو از تجربیاتتون که فرمودید محروم نفرمایید دوست من..
    سلام

همانطور که گفتيد مسئله اصلي حفظ ثبات آب اين تانکها است و کل بحث و مقالات هم در اين مورد است.
    در مورد افزايش ارتفاع هم بايد بگم اگر در تانک فقط ماهي باشد فکر خوبي است ولي اگر ريف داشته باشيم آن موقع ارتفاع زياد در مسئله نور دهي مشکلاتي ايجاد مي کند.

باز هم از اين که در بحث شرکت کرديد ممنونم.

زمان پیوستن
    17 May 2009
    شهر
    تهران

پیش گزیده

سلام

من فعلا در حال مطالعه در مورد تانك آب شور هستم و مطالعه مطالب سايت
    http://saltaquarium.about.com
    را به شما هم توصيه مي كنم كه مقالات كوتاه و كاربردي دارد.

مهمتريم مواردي كه به آن رسيده ام اين است كه:

(( اگر تانك كوچكي داريم حتما نبايد كه سامپ خيلي كوچكي هم داشته باشيم. استفاده از يك سامپ با اندازه مناسب دستمان را خيلي بازتر و مشكلات را كمتر حواهد كرد ))

(( مهمترين مشكل در مورد اين تانكهاي كوچك افزايش نيترات خواهد بود كه البته با استفاده از دنيتراتور و يا سيفون كردن منظم آب مي توان تا حد زيادي جلوي اين مشكل را گرفت ))

لطفا شما هم نظرات و ايده هاي خود را با ديگران در ميان بگذاريد. با تشكر.

زمان پیوستن
    25 Aug 2009

پیش گزیده

این مشکل به وسیله یک ats خوب قابل حله

زمان پیوستن
    22 Apr 2009

پیش گزیده

سلام دوستان
    الان نزديك به 10 ماه هست كه من يه تانك 20 ليتري آب شيرين دارم اما از ماهيهاي آب شور خيلي خوشم مياد. به همين خاطر تصميم گرفتم كه يه تانك ديگه بخرم بعد از كلي تحقيقات يه تانك 45 ليتري آماده از نوع چيني گرفتم كه پشتش 4مرحله براي استفاده از فيلتر داره كه الان توش فيلتر اسفنجي هست با 3 نوع مختلف (يعني از سوراخ بزرگ به ريز) و تقريبا هم 10 ليتر از تانك رو گرفته! فروشنده مي گفت كه الان براي آب شيرين هست اما قابل تبديل به آب شور هست!! حالا مي خواستم ببينم كه آيا حتما بايد اسكيمر براش بگيرم؟ و اينكه حتما بايد سامپ بزارم؟ چون اين تانك من كوچيك هم هست نمي خوام خيلي خرجش كنم! ممكنه راهنمايي كنيد كه بايد چيكار كنم بجاي اسكيمر و سامپ؟ و اون محل پشت تانك رو چي بايد بريزم؟ ضمنا تصميم دارم كه فيلتر كف رو حذف كنم و فقط چند تا سنگ زينتي درشت برام!
    دوستاني كه تجربه دارند لطفا راهنمايي كنند. ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله cute_ir : 23 December 2009 در 12:59 PM دلیل: اشتباه تايپي

زمان پیوستن
    25 Aug 2009

پیش گزیده جواب كاملتر

HTML clipboardسلام.
    اسكيمر واقعا چيز بدردبخوريه و من تازه برام روشن شده. من تجربه آب شور رو ندارم اما مثل شما ماهيامو فروختمو تانكمو دارم واسه آبشور آماده ميكنم. خيلي مطلب خوندم خيلي هم عكس درباره ابشور ديدم.من فكر ميكنم اگر به شيوه سنتي يعني بخواي با مديا هاي مختلف كار كني اسكيمر يه چيزيه كه نميتوني ازش چشم بپوشي. گرچه اون هايي كه تانك آبشور دارن همشون بيچون و چرا ميگن بايد باشه لابد براشون ضرورت وجود اسكيمر ثابت شده. شما ميتوني از يك اسكيمر كوچك استفاده كني چون تانكتم كوچيكه در عوضش مدياهاتو كم برميداري. اما من راستش ميخم توي جلبك هاي محاجم گير كرده و ميدونم كه با كمي دستكاري تو اين سيستم ميشه بي نياز از بقيه چيز ها بود.خوب قرار نيست كه هميشه از روش هاي سنتي استفاده كرد.اين چند تا عكس كمي از دلايلم هست براي ATS

اما اگر درباره سيستم سنتي باشه كه هم اسكيمر داخل سامپي و بيرون سامپي هست كه به كار شما مياد چون تانك اماده خريدي و فضا كم داري. درباره مديا تبحر ندارم . دوستان كه آبشور دارن لطف كنن و نظر بدن.

اين منبع هم دقيقا چيزيه كه به دردت ميخوره چون همشون تانك هاي كوچيك آبشور دارن.
    http://www.nano-reef.com

اخيرا درباره رفيوجيوم هاي آبشور تحقيق كردم كه يك سري گياه هست براي آبشور كه معمولا در سامپ نگه داري ميشه. قدرت بسيار بالا در رشد و تميزي آب دارن و اين كه گرون هم هستن.يكي از اين گياها چيتو هست كه هيچ جا تو ايران نديدم.تو فروم هاي خارجي تو اكثر رفيوجيوم هاشوم از اين گياه به همراه لايو سند يا لايو راك استفاده شده. عكس برات ميزام.

اين هم يك تست درباره كلوين مورد نياز اين گياه در سامپ كه با يك پوشش پلاستيكي از تابش نور با كلوين هاي مختلف به گياه كناري جلوگيري شده طوري كه آب در جريان هستش

چهارده روز بعد

قيمت چيتو در وب سايت ها 30 دلار متوسط تا 59 دلار بزرگ هست

تو فكرم بود اگر از تلفيق اسكيمر و رفيوجيوم با اين گياهان استفاده بشه خيلي خوب از آب در ميآد كه اتفاقا از سايت نانو ريف همين الان چينين چيزيو كه قبلا كسي پياده سازي كرده پيدا كردم

توي عكس از يك اسكيمر خوب به همراه يك دنيتراتور/راكتور كه مطمئن نيستم با گياه چيتو در كف سامپ روي لايو راك و گياه مانگرو كه از آب زده بيرون مشاده ميشه.ميبيني كه چقدر هم كم جا گرفته

حتي ميتوني از گياه مانگرو استفاده كني كه مخصوص ابشور هست و تو جزيره قشم يا كيش به مقدار فراوان ميتوني پيدا كني. اينجا تو تهران نديدم كسي بفروشه اما بايد باشه تو اكواريومي ها.تعدادي از اعضا دارن اين گياهو. ميتوني از اين گياه به تعداد براي تميزي آب استفاده كني. اينو ديدم كه ميگم.و عكس اين گياه قيمت اين گياه 14 دلار تو وب سايت ها هست

زمان پیوستن
    22 Apr 2009

پیش گزیده تشكر

[quote=mortezanba;776957]HTML clipboardسلام.
    اسكيمر واقعا چيز بدردبخوريه و من تازه برام روشن شده. من تجربه آب شور رو ندارم اما مثل شما ماهيامو فروختمو تانكمو دارم واسه آبشور آماده ميكنم. خيلي مطلب خوندم خيلي هم عكس درباره ابشور ديدم.من فكر ميكنم اگر به شيوه سنتي يعني بخواي با مديا هاي مختلف كار كني اسكيمر يه چيزيه كه نميتوني ازش چشم بپوشي. گرچه اون هايي كه تانك آبشور دارن همشون بيچون و چرا ميگن بايد باشه لابد براشون ضرورت وجود اسكيمر ثابت شده. شما ميتوني از يك اسكيمر كوچك استفاده كني چون تانكتم كوچيكه در عوضش مدياهاتو كم برميداري. اما من راستش ميخم توي جلبك هاي محاجم گير كرده و ميدونم كه با كمي دستكاري تو اين سيستم ميشه بي نياز از بقيه چيز ها بود.خوب قرار نيست كه هميشه از روش هاي سنتي استفاده كرد.اين چند تا عكس كمي از دلايلم هست براي ATS
    ************************************************** *
    دست شما درد نكنه خيلي ممنون از پاسخ كامل شما فقط فكر مي كنم اين چيزا براي تانك من خيلي بزرگه؟ و اينكه آيا فقط گياه كفايت ميكنه؟
    ممنون از پاسخ شما!
    ضمنا چون تازه وارد هستم دكمه تشكر رو نميدونم كه كجا هست. تشكر اينجوري ما رو بپذيريد.

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط cute_ir مشاهده گفتگو
    سلام دوستان
    الان نزديك به 10 ماه هست كه من يه تانك 20 ليتري آب شيرين دارم اما از ماهيهاي آب شور خيلي خوشم مياد. به همين خاطر تصميم گرفتم كه يه تانك ديگه بخرم بعد از كلي تحقيقات يه تانك 45 ليتري آماده از نوع چيني گرفتم كه پشتش 4مرحله براي استفاده از فيلتر داره كه الان توش فيلتر اسفنجي هست با 3 نوع مختلف (يعني از سوراخ بزرگ به ريز) و تقريبا هم 10 ليتر از تانك رو گرفته! فروشنده مي گفت كه الان براي آب شيرين هست اما قابل تبديل به آب شور هست!! حالا مي خواستم ببينم كه آيا حتما بايد اسكيمر براش بگيرم؟ و اينكه حتما بايد سامپ بزارم؟ چون اين تانك من كوچيك هم هست نمي خوام خيلي خرجش كنم! ممكنه راهنمايي كنيد كه بايد چيكار كنم بجاي اسكيمر و سامپ؟ و اون محل پشت تانك رو چي بايد بريزم؟ ضمنا تصميم دارم كه فيلتر كف رو حذف كنم و فقط چند تا سنگ زينتي درشت برام!
    دوستاني كه تجربه دارند لطفا راهنمايي كنند. ممنون
    دوست عزیز من فکر میکنم اگر نمیخواهید خرج کنید اصلا سراغ اکواریوم اب شور نرید بهتره واگر میخواهید در حد معقول خرج کنید پس بدنبال جایگزینی اسکیمر و غیره نباشید چون اگر بخواهید بدون اسکیمر تانکتون رو راه اندازی کنید مشکلی پیش نمیاد ولی مجبورید مرتبا اب رو سیفون کنید و در عوض باید هزینه برای نمک بکنید و هر بار که سیفون میکنید ثبات یک تانک ۴۵ لیتری رو به هم میزنید و برای همین مشکل خواهید داشت و خلاصه بازهم تاکید میکنم خدمتتون که تانک اب شور بدون هزینه فقط براتون خستگی و دلزدگی به همراه داره.

سیستم ATS و رفیوجیوم هم برای تانک شما اصلاموضوعیت نداره که در باره اش بحث بشه.

دوست عزیزم اقای mortezanba با تشکر از پست شما خواهش میکنم اگر تجربه ای از موارد فوق دارید برای استفاده اعضا بفرمائید و گرنه در فورام ها و سایت های اکواریوم و ماهی پر است از عکس ها و راه کار هایی که بدون تجربه ما مفید نخواهد بود و هر کس در باره هر موضوعی در اکواریوم یک سرچ گوگلی بکنه به موارد بیشماری برمیخوره که اگر کامل تر از موارد مذکور نباشه در همین میزان هست. پس لطف کنید از این به بعد دوستان رو از تجربیات خودتون بهره مند کنید و در ضمن در موقع جواب دادن به دوستان به سوال مورد نظر دقت کافی مبذول بفرمائيد.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 28 December 2009 در 03:45 PM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    25 Aug 2009

پیش گزیده

سلام به دوستان.
    جناب cutr ir تانك بسيار كوچيكي براي راه اندازي آبشور در نظر گرفته . با توجه به اين كه ظرفيت مخزن كوچيكه هزينه كمتري نصبت به يك تانك بزرگ داره البته فقط در هنگاه راه اندازي.و به مرور همين طوري بايد يه ريز خرجش بشه چون هنگاه استارت زدن وسايل كامل تهيه نشده.نگهداري اين تانك ها جالب نيست اگر سامپي يا رفيوجيومي در كار نباشه.چون كه حجم آب كمه و شرايط آب زود به زود عوض ميشه. اين يعني مرگ تدريجي و زودهنگام ريف ها و ماهي ها.من گفتم اسكيمر خيلي خوبه و تازه برام روشن شده چون كه شما بببين يك اسكيمر به مقدار زيادي در تصويه آب كمك ميكنه و من فكر كردم كه ايشون اگر يك اسكيمر تهيه كنه و يك دنيتراتور كه خريدش هزينه داره براي ايشون گفتم به يك سامپي رفيوجيومي هدايت بشه كه مقدار و درصد پائين مواد آمونياكي محلول در آب به وسيله گياهان كنترل بشه. و اگر اشتباه نگم گياهان به تعداد با توجه به حجم آب و ماهي ها فاكتورهاي شيميايي آب رو تا حدي ثابت ميكنن نميگم خوب ميكنن. با اين حساب اين جلبك هاي محاجم نوعي گياه محسوب ميشن كه ميتونن در خروجي اسكيمر و يا يك سطل كوچيك قرار بگيرن. اين سيستم من خودم به مدت حدود 60 روز روي اكواريوم 140 ليتري آب شيرين كه توش 2 تا اسكار بالغ بود امتحان كردم. سطح پلاستيكي كه قرار بود محل رشد جلبك باشه به صورت افقي و 1 سانت پائينتر از سطح آب قرار دارم و لامپي با قدرت 14 وات و 6500 كلوين رو بافاصله 1 سانت از سطح اب به روي سفحه قرار دادم. در روز سوم لكه هاي سفيد روي صفحه ظاهر شد كه در طول يك هفته اين لكه ها كم كم به جلبك تبديل شدن اما نه از اون جلبكايي كه شما فرمودين تو گوگل زياده.علت اين بود كه سريز اب از پائين ميومد و از لابلاي درز هاي پلاستيك به سمت بالا ميرفت و از از صفحه رد ميشد.اگر اين صفحه با سر ريز مناسب به صورت عمودي با استفاده از محفظه لامپ هاي هالوژن براي تابش بيشتر و تمركز نور و همين لامپ كم مصرفي كه گفتم استفاده بشه جواب ميده. و اين كه چرا سيستم من جواب نداد. علت ساده است چون كه صفحه من توي آب بود و اين اشتباه من بود چون همه اون سايتاي گوگلي گفتن كه صفحه بايد با آب روان(نه توي اب) و هوا و نور تمركز يافته تغذيه بشه. اين چيز عجيبي نيست.تو كتاباي علوم دبيرستانم نوشته شده تمام چيزائيه كه يه گياه براي بقاش لازم داره.سوختم كه مشخصه. اگر كسي اين سيستم رو راه اندازي كرده و جوابي نگرفته حق داشته چون شما حرفه اي بودين آمونياك و نيتريت آب تانكتون صفر بوده . نيتراتم كه با تجهيزاتي كه داشتين پائين نگه داشتين. خوب اين جلبك چي بخوره كه رشد كنه يا اصلا ظاهر بشه؟ و قبول دارم كه بگيد اين سيستم خوب نيست چون براي شما كه الان تانكت شايد چند سال باشه كه آبشو دست نزدي و كورال توشه اين ريسكه براي اون همه موجود گرونقيمتي كه توش نگه مداري بياي مثلا امتحان كني ببيني كه ميشه يا نه مياي ميگي فلاني تو تست كن اگه شد منم ميام.و در آخر دوستمون كاملا راست ميگه كه اگر ميخواي خرج نكني بهتره سمت آبشور نري.چون دلزدت ميكنه وقتي ميبيني كه نميتوني آبو تميز نگه داري. نميتوني فاكتور هارو تطبيق بدي و نميتوني آبو خنك نگه داري. همينه اينا خرجه.علت اين كه كم كسي هم رفته سمت آبشور همينه.يه ماهي الكي آبشور 20 هزار تومنه تقريبا اما يه ماهي الكي آب شرين 800 تومنه تقريبا. اين ماهيشه تازه.در كل اگر نتوني آبو پاكيزه نگه داري مجبوري مرتب سيفون كني كه خودش ميشه كلي نمك كيلوئي 3500 كه تازه مگن كم گفتي و كلي خستگي و اعصاب خرد كني. بعد بايد شوري آبو تنظيم كني كه شوري سنج الكي ماهيران كه ارزونه هم مناسب نيست و هزار تا چيزه ديگه.در آخر بازم ميگم كه ATS جواب ميده اما با دستكاري تو سيستمش نه همين طوري يالله بگي شروع كني. همون طوري كه تو پست بالا گفتم در حال جمع آوري اطلاعات هستم نگفتم اگر بريد استفاده كنيد صد در صد جواب ميده. يا اين كه دوست عزيز چون خودش هيچ وقت دنبالش نرفته مياد ميگه اصلا جاي بحث نداره.وجدانن اين حرف جذاب نيستش.گفتم كه تجربه ميخوادو علم بشتر واسه همين گفتم با دستكاري تو سيستمش. به حر حال چيزي كه فكر كنم شما بتوني از اين تانك استفاده آبشور كني استفاده از يك اسكيمر قوي به همراه يك سامپ كوچولو براي نخودي(خرده مرجان) براي ثبات ph و يك يا دو فن كامپيوتر براي خنك كردن آب. بخاري 100 زيادم هست و يك دنيتراتور خوب دستساز براي مفتي در اومدن با مدياي داخلي الياف بافته شده مثل كاموا كه فضاه هاي زيادي براي رشد باكتري داره.يك محتابي مناسب براي ريف. اگر ميخواي نگه داري چون ريفاتو از دست ميدي بدون نور مناسب و يا حتي با يكم آمونياك تو آب يا كمي نيتريت بالاي 20 ppm .ميبيني كلي خرج شد. رفيقمون راست ميگفت.و 2 تا مدياي ديگه كه اجباري هستش اسماشونو به خاطر نميآرم اون هام براي كنترل فسفات و چيز ديگه اي هستش.اينا تازه كمي درباره آبشوره تازه براي دونستن نه براي عملي كار كردن. در هنگام شروع ميبيني بيشتر از اينا لازمت ميشه. تريس المنت ها.مشكلات نازو نوز كورال ها و ماهيات.خداي نكرده بيماري ماهيها و نداشتن تانك قرنتينه.خراب شدن كورالت و ندونستن و زود خارج نكردن از اب و .....باور كن آبشون همش خرج كردنه. وهمين ديگه يا ميتوني هر هفته آبو سيفون كني خودت بشين حساب كن 40 ليتر آب ميشه 960 گرم نمك يعني 1 كيلو نمك 3500 تومن اگه هفته اي 30 درصد عوص كني آبو ميشه 1000 تومن هفته اي خرج كل سيستم تصفيت البته با نشستن كناره تشتو مخلوط كردن نمك و اب اين مسائل... بايد بشيني همش فضله ماهي از كف و روي آب جم كني.

تا الان هر چي گفتم فكر كنم نا اميدت كردم يه ويدئو برات ميزارم كه دوباره اميدوارت كنه. موفق باشي

http://www.youtube.com/watch?v=JKq-3VlJVPQ

اون سايت نانو ريفم كه براي گزاشتم مطمئن هستم نگاش نكردي. اون جا همه اومدن گفتم مثلا اين تانك منه اين عكساش5 ماهه راه اندازي كردم . اينم تجهيزاتشه.... برو قشنگ نگاه كن وقت بزار. يكي از اون سيستم هارو واسه خودت تدارك ببين و شك نكن همه دنبال مفتين اما مفتي بودنم حدي داره تا اينكه بخواي از واجباتش بزني اونوقت نتيجه عكس ميگيري.

زمان پیوستن
    22 Apr 2009

پیش گزیده

سلام
    آقا mortezanba دست شما درد نكنه از توضيحاتي كه داديد. با اين تفاضيل بهتره برم همون نون و ماست خودم رو با آب شيرين بخورم. چون حتمن كار من نيست كه بتونم اين تانك رو روپا نگه دارم. البته بگم كه همين تانك كوچيك رو 90 تومن خريدم كه هم لامپ داره و هم تهويه و هم 4مرحله في ل تر و يه في ل تر كف! و الان هم يه تانك 20ليتري آب شيرين دارم و خريدن اسكيمر و لوازم سامپ فكر نكنم بيشتر از اين بشه؟ اگه ميدونستم اصلا تانك آماده كوچيك نمي گرفتم و با يه تانك دست ساز بزرگ شروع ميكردم تا لااقل يه چند تا ماهي درست و حسابي توش مينداختم. اما مطمئن هستم كه تا چند وقت ديگه شروع ميكنم و اينارو راه ميندازم. چون به من گفته بودند كه ميتوني اسكيمر كوچيك توي يكي از خونه هاي پشتش بزاري و با باقيش هم متعلقات سامپ رو بزاري. در هر صورت بازهم ممنون از پاسخ كامل و جامع شما. فيلم هم كه لطف كرديد و گذاشتين چون توي يوتيوب بود نتونستم نگاه كنم حتما بعدا باز هم از شما راهنمايي ميگيرم. جناب Anoush از شما هم ممنون بابت توضيحاتي كه داديد اينجور كه معلومه براي آب شور زياد نبايد رويا پردازي كرد. ضمنا من هنوز ياد نگرفتم كه چه دكمه اي رو براي تشكر از شما و ساير دوستان بايد بزنم.
    آخرین ویرایش به وسیله cute_ir : 30 December 2009 در 02:36 PM

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط cute_ir مشاهده گفتگو
    سلام
    آقا mortezanba دست شما درد نكنه از توضيحاتي كه داديد. با اين تفاضيل بهتره برم همون نون و ماست خودم رو با آب شيرين بخورم. چون حتمن كار من نيست كه بتونم اين تانك رو روپا نگه دارم. البته بگم كه همين تانك كوچيك رو 90 تومن خريدم كه هم لامپ داره و هم تهويه و هم 4مرحله في ل تر و يه في ل تر كف! و الان هم يه تانك 20ليتري آب شيرين دارم و خريدن اسكيمر و لوازم سامپ فكر نكنم بيشتر از اين بشه؟ اگه ميدونستم اصلا تانك آماده كوچيك نمي گرفتم و با يه تانك دست ساز بزرگ شروع ميكردم تا لااقل يه چند تا ماهي درست و حسابي توش مينداختم. اما مطمئن هستم كه تا چند وقت ديگه شروع ميكنم و اينارو راه ميندازم. چون به من گفته بودند كه ميتوني اسكيمر كوچيك توي يكي از خونه هاي پشتش بزاري و با باقيش هم متعلقات سامپ رو بزاري. در هر صورت بازهم ممنون از پاسخ كامل و جامع شما. فيلم هم كه لطف كرديد و گذاشتين چون توي يوتيوب بود نتونستم نگاه كنم حتما بعدا باز هم از شما راهنمايي ميگيرم. جناب Anoush از شما هم ممنون بابت توضيحاتي كه داديد اينجور كه معلومه براي آب شور زياد نبايد رويا پردازي كرد. ضمنا من هنوز ياد نگرفتم كه چه دكمه اي رو براي تشكر از شما و ساير دوستان بايد بزنم.
    سلام
    عزیزم با خوندن تاپیک هایی که مهم علامت گذاری شدند فکر گنم دید شما به اکواریوم داری و موارد مربوط به اون به کلی عوض بشه و این تفریح براتون لذت بخش تر بشه. بعنوان مثال خواهید دونست که اکواریوم ۲۰ لیتری حتی برای قرنطینه ماهی های اب شیرین هم کافی نیست چه برسه به اینکه تانک اصلیتون ۲۰ لیتری باشه.

در مورد تشکر هم فکر کنم هر وقت تعداد پست هاتون به تعداد معینی برسه (هشت یا ده تا) این دکمه برای شما فعال بشه و قابل رویت. زیاد هم در مورد تشکر کردن سخت نگیرید بدون تشکر هم دوستان راهنمایتون میکنن .

شاد باشید.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    24 Mar 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو21
    گوشی موبایل
    LG KE990 Viewty

پیش گزیده تانک رومیزی عروس دریایی

یک تانک رومیزی خیلی کوچیک رو که برای عروس دریایی طراح شده، دیدم که شاید شما هم خوشتان بیاد.
    اطلاعات کامل رو در سایت http://www.jellyfishart.com/ مشاهده کنید.

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد