تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 14 به 24 از 24

نام گفتگو: نور در آکواریوم اب شور

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sheikhani.sohrab مشاهده گفتگو
    برای متال هالید پایه هست که بشه بالای اکواریوم گذاشت ؟
    منظور شما رو نمیفهمم. لامپ های متال رو یا بصورت کیت همراه با مهتابی های اکتینیک و تایمر خواهید خرید یا خودتان درستش میکنید (که برای ان مجبورید پایه ای تهیه کنید که لامپ داخل ان قرار بگیره که این پایه خودش جای نصب داره) که در هر دو صورت میشه اون رو از سقف اویزان کرد یا روی اکواریوم قرار داد و یا به دیوار پیچ کرد(در مورد دست ساز و خرید پایه به اصطلاح خاک اندازی).

لطف کنید چند نمونه لامپ های متال رو در فروشگاهای اکواریوم ببینید تا متوجه شوید چگونه روی اکواریوم قرار میگیرند.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده نور در آکواریوم اب شور

دوستان سلام،

هرچه کردم از ایجاد تاپیک موازی با اب شیرین پرهیز کنم نشد، چون بحث در باره نور مناسب در اکواریوم اب شور رو نمیشه در همون بخش اب شیرین مطرح کرد ناچار از ایجاد چنین تاپیکی شدم.

در اینجا از همه دوستان خواهش میکنم برای اطلاع از اصول نور پردازی در اکواریوم ابتدا بحث نور در اکواریوم اب شیرین رو مطالعه بفرمایند و بعد برای گفتگو های تخصصی تر به اینجا مراجعه بفرمایند چون در اون بخش اصول خوبی مطرح شده که تکرارش در اینجا برای عده ای ملال اوره.

من سعی میکنم کم کم پست های قبلی هم که در بخش های مختلف راجع به نور در اکواریوم اب شور مطرح شده رو در این تاپیک جمع اوری کنم تا شاید روند بحث نرم و قابل فهم باشه.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    31 Mar 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    Everex E900,HTC Touch Viva

پیش گزیده

تو این لینک تانک آب شور رو از وقتی راه انداختن عکس گذاشتن
    اگر اشتباه نکنم عکس دوم و سوم مربوط میشه به تفاوت لامپ Actinic با لامپ های معمولی البته اگر اشتباه نکنم

http://www.mikesreef.com/Timeline.html

زمان پیوستن
    26 Mar 2009
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    سانتافه
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY Note

پیش گزیده

سلام . در تانکهایی که فقط ماهی آب شور نگهداری می شه . آیا لزومی به استفاده از لامپهای با کلوین بالا هست ؟

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط F@RSH@D rezayi مشاهده گفتگو
    سلام . در تانکهایی که فقط ماهی آب شور نگهداری می شه . آیا لزومی به استفاده از لامپهای با کلوین بالا هست ؟
    لزومی نداره هر تم رنگی رو که دوست دارید و میتونید ماهی هاتون رو باهاش ببینید ولذت ببرید خوبه.
    البته بدلیل قیمت مناسب من در تانک بدون ریف هم از لامپ با کلوین بالا استفاده میکنم. و فکر کنم رشد جلبک ها هم در تانک من سریعتر باشه و ماهی هایی رو که از جلبک دیواره تانک تغذیه میکنند رو کمک کنه.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    24 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    New Mazda 2010
    گوشی موبایل
    iphone 3gs

پیش گزیده

سلام
    برای آکم ( 150طول 60 عرض 70 ارتفاع ) چه نوری مناسبه ؟(ریف )
    یه نوع رو دیدم از قابهای آماده دایمکس که سه تا متال 14000 میخورد و 2 تا مهتابی اکتنیک هم در کنارش ...
    به نظرتون مناسبه برا این آک ؟ با توجه به این ارتفاع که تا 68 آبگیری میشه و یه بستر 15 سانتی شن داره ....
    ممنون از راهنماییتون

اگه برای مون لایت هم راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم

سلام
    نظرتون راجع به 2تا لامپ آخری چیه ؟
    مناسبه ؟
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 12 May 2011 در 09:34 AM

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط vazizpoor مشاهده گفتگو
    سلام
    برای آکم ( 150طول 60 عرض 70 ارتفاع ) چه نوری مناسبه ؟(ریف )
    یه نوع رو دیدم از قابهای آماده دایمکس که سه تا متال 14000 میخورد و 2 تا مهتابی اکتنیک هم در کنارش ...
    به نظرتون مناسبه برا این آک ؟ با توجه به این ارتفاع که تا 68 آبگیری میشه و یه بستر 15 سانتی شن داره ....
    ممنون از راهنماییتون

اگه برای مون لایت هم راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم

سلام
    نظرتون راجع به 2تا لامپ آخری چیه ؟
    مناسبه ؟
    ممنون
    اگر اکواریوم (یا بقول شما آک!!) ریف دارید همونطور که تو مبحث نور گفته شده شما به نوری با کلوین بالا نیاز دارید همراه با نور اکتینیک.

این نور رومیتونید هم با لامپ های متال هیلاید و مهتابی های اکتینیک و یا با لامپ های ال ای دی تامین کنید که هر کدام مزایا و معایب خودشون رو دارند.

در جدولی که ضمیمه کردید (کاش ادرس اینترنتی را هم گذاشته بودید) لامپ اخری بنظر من مناسبه البته از نظر کلوین و نه از نظر وات ولی ماقبل اخری نه از نظر کلوین و نه از نظر وات مناسب نیست.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    24 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    New Mazda 2010
    گوشی موبایل
    iphone 3gs

پیش گزیده

سلام
    ممنون از راهنماییتون
    درکنارش حتماً از مهتابی استفاده خواهم کرد
    این مربوط میشه به کاتالوگی که یکی از دوستان تولید میکنن ( وقتی دید من دنبال نور میگردم اینو برام اورد و من هم اسکن کردم که برای آپلودش مجبور شدم کیفیتش رو بیارم پایین )
    ماقبل آخر رو با کلوین 25هزار نوشته که دارای نور بنفش هست ولی اخری رو نوشته که آبی هست ....
    با این وات بالا هم مصرف بالایی دارند و هم گرمای زیادی تولید میکنند
    نظرتون راجع به قابهای آماده دایمکس چیه ؟
    سه تا متال 14000 هزار میخوره همراه با 2 تا مهتابی اکتنیک متال هاش هم 250 وات هستند ( قیمت 550 تومن )

ایا برای آکواریوم من مناسبه ؟
    ممنون

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط vazizpoor مشاهده گفتگو
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    درکنارش حتماً از مهتابی استفاده خواهم کرد
    این مربوط میشه به کاتالوگی که یکی از دوستان تولید میکنن ( وقتی دید من دنبال نور میگردم اینو برام اورد و من هم اسکن کردم که برای آپلودش مجبور شدم کیفیتش رو بیارم پایین )
    ماقبل آخر رو با کلوین 25هزار نوشته که دارای نور بنفش هست ولی اخری رو نوشته که آبی هست ....
    با این وات بالا هم مصرف بالایی دارند و هم گرمای زیادی تولید میکنند
    نظرتون راجع به قابهای آماده دایمکس چیه ؟
    سه تا متال 14000 هزار میخوره همراه با 2 تا مهتابی اکتنیک متال هاش هم 250 وات هستند ( قیمت 550 تومن )

ایا برای آکواریوم من مناسبه ؟
    ممنون
    بنظرمن و با توجه به نرخ جدید برق این مجموعه برای اکواریوم شما زیاده. شما سه تا ۱۵۰ وات متال هیلاید همراه با اکتینیک مهتابی براتون کافیه و ۳ تا ۲۵۰ وات واقعا زیاده. شما اگر نخواهید ریف های خاصی در تمام طول اکواریوم داشته باشید حتی با دوتا متال ۱۵۰ وات همراه با مهتابی کلوین بالا و اکتینیک هم میتونید نور مناسبی داشته باشید. لامپ های (قاب های) اماده ماهیران رو هم ببینید از نظر قیمت بسیار مناسبند. البته مارک ارکادیا هم دارند که گران هستند ولی بسیار مرغوبند.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    16 Sep 2011

پیش گزیده ال ای دی در تانک اب شور

سلام تا حال کسی برای تانک اب شورش از ال ای دی استفاده کرده یا نه به هر حال من قصد انجامش را دارم البته با همراهی شما اعضای تالار
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 22 September 2011 در 09:50 AM

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط مرون مشاهده گفتگو
    سلام تا حال کسی برای تانک اب شورش از ال ای دی استفاده کرده یا نه به هر حال من قصد انجامش را دارم البته با همراهی شما اعضای تالار
    استفاده از لامپ های ال ای دی در تانک اب شور کار جدیدی نیست و شرکت های مختلفی محصولات خودشون رو با ال ای دی به بازار داده اند.

ولی اگر قصد خرید ال ای دی بصورت منفرد و به اصطلاح جمع کردن اون توسط خودتون دارید باید میزان وات، کلوین و طیف مورد نظر در لامپ هاکه در گفتگو های قبلی مفصل صحبت شده در نظر بگیرید.

در ضمن مشخصات درایور مناسب برای ال ای دی های مورد مصرف باید در نظر گرفته بشه و نکته دیگر اینکه مسئله خنک کردن ال ای دی ها با Heat Sink مناسب رو فراموش نکنید و گرنه هزینه خیلی زیاد تری رو متحمل میشوید.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار