تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 18

نام گفتگو: راهنمایی در مورد شرایط خرید و فروش خودرو

زمان پیوستن
    26 Jun 2008
    شهر
    بچه شهر
    اتومبيل
    ندارم+پراید بابا
    گوشی موبایل
    K800

پیش گزیده راهنمایی در مورد شرایط خرید و فروش خودرو

از دوستان خواهشمندم روشها و شرایط مختلف خرید و فروش خودرو را اینجا توضیح بدن
    سوال من اینه که طرز فروش یا خرید خودرو از بنگاه یا نماشگاه چیه
    به عبارتی شرایط هنگام خرید و فروش خودرو در نمایشگاههای اتومبیل چیست و چه کارهای باید انجام داد تا سرمان کلاه نرود
    هنگام فروش یا خرید نمایشگاه چقدر پول میگیرن
    برای رفتن سراغ ماشینها و قیمت گرفتن آیا پولی میگیرن؟
    برای قیمت گذاشتن روی ماشین پول میگیرن؟

2. کاربر زیر از دوست گرامی aminkhan2008 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

red-devils (12 May 2010)

زمان پیوستن
    19 Apr 2004
    شهر
    Somewhere in a Cave
    اتومبيل
    Toyota Camry GLX 08
    گوشی موبایل
    HTC Touch HD

پیش گزیده

بستگی داره که ماشین مال خود بنگاه دار باشه یا اینکه مشتری گذاشته باشه برای فروش ، اگر ماشین مشتری باشه اونها فقط قصد اشون این هست که سریع بفروشند و پورسانت بگیرند، بستگی به نوع ماشین معمولا حق دلالی از 50 تومان شروع میشه که معمول اش چیزی در حدود 100-200 برای ماشین های زیر 20 تومان هست.

برای قیمت گذاشتن روی ماشین یا قیمت گرفتن پولی نمیگیرند ، ( من تا به حال ندیدم که این کار را بکنند ).

کلا فروختن ماشین توسط بنگاهدار ضرر به حساب میاد ، ماشین شما مثلا 20 قیمت اش باشه اون 18 قیمت میده که خودش اینجا بیشتر سود ببره ، اگر مجبور به این کار هستید سعی کنید با مشتری رو در رو معامله کنید نه اینکه طرف شما بنگاه دار باشه چون ممکنه بنگاه دار به مشتری بیشتر بفروشه و به شما بگوید که کمتر فروش رفت ، از اونجا که معامله رو در رو با مشتری نبوده ممکن سر شما کلاه بره.

کلا اگر ماشین میخواهید بخرید یا بفروشید با دوستان معامله کنید خیلی بهتر از نمایشگاه و ...

4. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی DySpraxia به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

1111 (10 July 2009), red-devils (12 May 2010)

زمان پیوستن
    26 Jun 2008
    شهر
    بچه شهر
    اتومبيل
    ندارم+پراید بابا
    گوشی موبایل
    K800

پیش گزیده

در مورد خرید و فروش به دیگران توسط قولنامه هم توضیح بدین

در مورد خرید و فروش حواله با قابلیت صلح و بدون صلح توضیح بدین .به چه قیمتی میفروشن؟چقدر پایینتر از قیمت اصلی؟خرج بنام کردن و فروش حواله در حالت صلح وبدون امکان صلح چقدره؟
    آخرین ویرایش به وسیله drnariman : 17 July 2009 در 10:01 AM دلیل: پست پیاپی

زمان پیوستن
    25 Apr 2009

پیش گزیده

میشه ماشین را به شرط خرید؟؟
    مثلا چند روز مهلت تست یا مهلت گرفتن برای این که چند جا نشون داده بشه؟

به این شرط که ماشین همون چیزی هست که فروشنده میگه و در غیر این صورت معامله فسخ بشه؟

زمان پیوستن
    19 Apr 2004
    شهر
    Somewhere in a Cave
    اتومبيل
    Toyota Camry GLX 08
    گوشی موبایل
    HTC Touch HD

پیش گزیده

از زمانی که ماشین قولنامه میشه ، از 24 تا 48 ساعت وقت دارید که قرارداد را Cancel کنید.

برای نشان دادن ماشین نیاز به خریدن اش نیست ، فروشنده باید ماشین اش را در اختیار شما قرار بده تا چک اش کنید

-=-=-=-=-=-

حواله ای که امکان صلح به غیر را داشته باشه میتوانید بخرید ، قیمت اش هم بستگی به فروشنده داره ، ممکنه طرف مثلا دلش بخواد که 10 میلیون ارزان تر به شما بفروشه اون دیگه با خودش هست.

-=-=-=-=-=-

در مورد قولنامه و اینجور چیزها باید خیلی حواستون جمع باشه ، موقع خریدن ماشین حتما رنگ شدگی اش را به دقت چک کنید ، اگر وارد نیستید ماشین را پیش یک نقاش حرفه ای ببرید ..

8. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی DySpraxia به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

1111 (18 July 2009), red-devils (12 May 2010)

زمان پیوستن
    19 Oct 2007

پیش گزیده

الان هنوز اوضاع تعرفه خورو معلوم نیست. و چون ما تو ایران خودرو را به عنوان سرمایه نگاه میکنیم در مورد خریدش خیلی هم باید دقت کنیم حالا میگن میخوان تعرفه واردات خودرو رو ببرن بالا چون هم کسری بودجه حل میشه و هم با این کار هم حمایت میشه از خودرو سازان داخلی
    از طرفی میگن تعرفه واردات خودرو میخواد بیاد پایین که رقابت بین خودرو سازان به وجود بیاد و از این حرفا.... و یک کارشناس اقتصادی گفته اگه تعرفه بره بالا با وجود کمبود نقدینگی مردم و ترس از خرید خودرو به علت نوسان زیاد قیمت ورود خودرو کم میشه و اصلا کمبود بودجه امسال حل نمیشه و هنوز خودرو های 2009 در بنادر ترخیص نشده و فروش نرفته و حالا 2010 میخوان بیارن چیکار؟
    از طرفی نماینده های مجلس میگن کم کردن تعرفه باعث میشه که تولید و خرید خودروهای داخلی کم بشه و کارگران کارخانه ها بیکار بشن و تورم زیاد بشه ........
    واقعا ما خیلی گرفتاریم
    یکی بگه با این اوضاع چیکار باید کرد؟ ........
    من خیلی در مورد خرید خودرو فکر کردم و با سوال از همه نمایشگاهداران و نمایندگیهای پس از فروش خودروها تصمیم گرفتم که ماکسیما اتوماتیک را انتخواب کنم چون از لحاظ موتوری و بدنه و کم خرج بودن و حمال بودن این ماشین و....حالا چندتا آپشن مثل پرده برقی و گرمکن صندلی و سان روف و... اصلا مهم نیست بهترین سیستم صوتی رو میشه با نهایت 1500000 تومان نصب کنی که tv , blutoth , dvd ,...داشته باشه ولی..........نگرانی اصلی من افت قیمت این ماشینه من هر روز چیزای عجیب میشنوم و میخونم مثل یه روز قیمت رو 38950 اعلام میکنن روز بعد تو تلتکس میبینم زده 37 تومان یه روز میگن داره فیس لیست میشه روز میگن شماره گذاریش متوقف شده یکی میگه قطعاتش دیگه کمیاب میشه یکی میگه نه بابا شده خودروی پلیس و گرون میشه از یه طرف میگن چون مصرفش بالاست گیر دادن به پارس خودرو میخوان تبصره 13 ازش بابت هر خودرو یه خورو فرسوده بگیره و........
    حالا شما میگین من چیکار کنم ؟ یه ماکسیما 86 گیرم اوده 30 تومان 70000تا راه رفته لاستیکاشو هم falkenکرده بخرم یا نه؟

زمان پیوستن
    26 Jun 2008
    شهر
    بچه شهر
    اتومبيل
    ندارم+پراید بابا
    گوشی موبایل
    K800

پیش گزیده

بعد پول ماشیمن را چجوری دریافت میکنید.چک یا پول نقد؟
    در ضمن ماشین را باچه تضمینی میتوا به فرد دیگری برای فروش داد؟

زمان پیوستن
    19 Apr 2004
    شهر
    Somewhere in a Cave
    اتومبيل
    Toyota Camry GLX 08
    گوشی موبایل
    HTC Touch HD

پیش گزیده

اون هم بستگی به شما داره و توافقی است ، میتوانید با چند چک ماشین را بخرید یا اینکه نقدا پرداخت کنید، برای سند باید انتقال سند باید مبلغی در حدود 800 تومان را پرداخت نکنید برای ماشین های وارداتی هم 2 تا 3 میلیون . قبل از خرید هم سند ماشین را چک کنید که به نام خود شخص فروشنده باشد.

12. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی DySpraxia به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

1111 (18 July 2009), red-devils (12 May 2010)

زمان پیوستن
    26 Jun 2008
    شهر
    بچه شهر
    اتومبيل
    ندارم+پراید بابا
    گوشی موبایل
    K800

پیش گزیده

پس اگه بخوام برم نمایشگاه روی ماشینم قیمت بگذاره پولی نمیگیره ؟مطمئن باشم؟من زورم میاد پول علکی به این جماعت رذل بدم!!!!!!!!!

زمان پیوستن
    07 Mar 2010

پیش گزیده من یک سوال داشتم.

نقل قول نوشته شده توسط aminkhan2008 مشاهده گفتگو
    بعد پول ماشیمن را چجوری دریافت میکنید.چک یا پول نقد؟
    در ضمن ماشین را باچه تضمینی میتوا به فرد دیگری برای فروش داد؟

زمان پیوستن
    16 Dec 2004
    شهر
    تـهران بــــــــــــــــــزرگ
    اتومبيل
    RENAULT MEGAN 2000CC
    گوشی موبایل
    now:NOKIA N70 & N79

پیش گزیده

سلام
    یک نکته بسیار مهم دیگر:
    ممکن است که شما ماشین تان را به کسی فروخته اید ولی بعد از گذشت چند روز به تعویض پلاک مراجعه میکنید و پلاک ها را تعویض میکنید و ممکن است که شخص خریدار در ان چند روز مرتکب خلاف شده باشد و از انجایی که صورت وضعیت خلافی ها به روز نیست و حداقل یک ماه تاخیر دارد باید حواستان باشد که قبل از انتقال سند و امضا ان تکلیف خلافی ها را روشن کرده باشید برای حل این مشکل دو راهکار وجود دارد:
    1- میتوانید با دریافت ودیعه که معمولا عرفش 200 هزار تومانه میتوانید سند رو امضا کرده و بعد از دریافت صورت وضعیت خلافی تسویه حساب نهایی نمایید.
    2- میتوان تا روشن شدن وضعیت صورت وضعیت خلافی جدید صبر کنید و بعد از تسویه و یا دریافت عدم خلافی نسبت به امضا سند اقدام نمایید.

16. کاربر زیر از دوست گرامی سود انباشته به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

red-devils (12 May 2010)

زمان پیوستن
    01 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    اتوبوس (:
    گوشی موبایل
    Nokia N91

پیش گزیده

آقایون، من اصلا در زمینه ماشین سر رشته ندارم و میخوام یک ماشین بخرم
    به خاطر اینکه به نظر من نمیشه به ماشین دست دوم اعتماد کردم گفتم جهنم، یه ماشین نو میخرم، پولم زیاد نیست، حالا میخوام این رو بپرسم که از کجا بخرم بهتره؟ دوستان توضیحاتی دادند، ولی آیا از نمایندگی بخری بهتره؟ یا از نمایشگاهها؟(منظورم ماشین نو هست) مثلا پروتون جن 2 رو نمایندگی میداد فکر کنم 22/5، در صورتی که توی اینترنت زده بود توی بازار 20 تومنه،منم که از نمایندگی پرسیدم تایید کرد این حرف رو.
    بعد اینکه آیا باید چونه زد؟ یعنی اینکه قیمتهای خودرو مثل قطعات الکترونیکی میشه تخفیف گرفت ازش؟ پایین بالا داره؟ کلا میشه تخفیف گرفت؟ یا اینکه یارو میگه قیمتهای من (ماشین های نو) وحی منزل هست و امکان نداره یک قرون پایین بالا بشه؟!
    با تشکر
    God I'll make them pay,
    Take it back one day,
    I'll end this day,
    I'll splatter color on this grave

زمان پیوستن
    08 Jul 2008

پیش گزیده

سلام
    دوستان یک سوال برای خرید و فروش ماشین داشتم.
    برای فروش ماشین، در محضر اینها حتما کارت معافیت یا پایان خدمت میخوان؟
    من دانشجو هستم ،سربازی نرفتم , فعلا معافیت تحصیلی دارم، برای فروش ماشینم باید چیکار کنم؟ فقط کارت دانشجویی داشته باشم حله قضیه؟
    خوب آدم بخواد بفروشه مالشو باید چیکار کنهههههههههه...
    مرسی

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند