تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 14 به 21 از 21

نام گفتگو: راه اندازی اکواریوم اب شور

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

سلام

ببخشید که در گیری های کاری من شب عید زیاده و کمتر فرصت میکنم بنویسم.

بدون هیچ مقدمه ایی بجای بحث بیشتر در مورد تک تک سوال های دو دوست عزیزم اقایان آزاد و فرزاد باید عرض کنم که زمان جوانی من مثلی بود که میگفتند فلانی یک سوئیچ پیکان پیدا میکنه و بعد میره کارخونه میگه یه پیکان بسازید که به این سوئیچ من بخوره! بعد از کلی برو بیا به اندازه یک ب ام و خرج میکنه تا بتونه این پیکان رو سوار بشه و دست اخر هم همون پیکان سوار میمونه.

من تو زندگیم این کارو زیاد کردم و برای همین نمیخوام کسان دیگر هم همین کارو بکنن.

ببینید دوستان با تانک اب شیرین و یا میراثی که از یک دوست به شما رسیده و تانکی که ترک داشته ووصله شده دنبال راه اندازی اب شور نرید.

وقتی که من میگم اکواریوم اب شور یعنی خرج ضربدر ۳ + وقت +دانش + و بالاخره زیبایی بیجا حرف نمیزنم.

همین چند روز پیش خودم ۴۵۰ هزارتومان پول دادم فقط برای بهتر شدن نور در اکواریوم خودم که اگر دانش بیشتری داشتم و در ضمن صرفه جویی نکرده بودم ۱۸۰ هزارتومان هزینه بیجا نمیکردم. حالا منطقیه که من به شما بگم با ۶۰۰ تومان من براتون اکواریوم اب شور راه میندازم و توش ماهی و شقایق و مرجان هم میتونید نگه دارید؟

اولین قبض برقتون که اومد در خونه خواهید دونست که اکواریوم اب شور رو نمیشه مثل اب شیرین یک گوشه خونه انداخت و کاری به کارش نداشت. داشتن اکواریوم اب شور در حد مورد قبول که از دیدنش لذت ببرید با تانک وصله کرده و یا اب شیرین از کار افتاده درست نمیشه.

من معمولا از تانک هام عکس نمیگذارم ولی فکر میکنید این تانک من چقدر هزینه برداشته؟

تازه اگر مقایسه کنید با تانک اب شور اقای Yung-Ming Kang (عکس دوم) میبینید که تانک بنده هیچ چیز قابل توجهی در برابر اون نداره.

برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

سلام:
    دکترجان من با نظر شما مخالفم تانک شما هیچ چیزی کمتر از اون یکی عکس نداره وروی نظرم هم تاکید میکنم شما هم میدانید که من بی دلیل از مطلبی تعریف نمیکنم

زمان پیوستن
    23 May 2008
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    Hyosung GT250R & Pulsar 220 & پارس ELX
    گوشی موبایل
    Apple iphone 4

پیش گزیده

دکتر جان خب من اینجا از همه مغازه ها پرسیدم . گفتن میتونیم یک 300 تومن ببندیم . یک 600 تا 700 . یک 1.500 . خب من چون تازه کار هستم فکر کنم مورد 600 مناسب باشه و به مرور افزایش بدم .
    چون احتمال داره یک موقع بخوایم تعویض خانه کنیم تو فکر هستم این رو راه بندازم و اگر دیدم میتونم با یک آکواریوم 400 لیتری به بالا ادامه بدم برای آب شور

میشه در مورد نور دهی بگید ؟
    خريد از كليه سايت هاي خارجي توسط Visa Card براي شما با كمترين قيمت

زمان پیوستن
    26 Mar 2009
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    سانتافه
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY Note

پیش گزیده

سلام . خوب دکتر انوش عزیز هم منظرشون همین بود . شما با همون 300 شروع می کنید ولی در نهایت همون 1500 رو خرج خواهید کرد . رفته رفته خواهید دید که نیتراتتون بالا هست یه دنیتراتور - بعد می بینید نورتون خوب نیست یه متال - فییلترتون کم کیفیت هست و... شما با همون آگاهی برید جلو که بعدا جا نخورید .
    ضمنا تانک آب شور تا دانش کافی نداشته باشید به نظر من اشتباهه . من به شخصه با اینکه الان ریف هم دارم ( البته به زیبایی ریف دکتر انوش عزیز نمی رسه که واقعا خیلی زیباست ) ولی من هم حدود 4 میلیون خرجش کردم ولی باز جا برای خرج کردن داره . بیشتر روش فکر کنید و مطالعه کامل داشته باشید .

زمان پیوستن
    05 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    دوو سی یلو و موهاوی
    گوشی موبایل
    Apple Iphone 4 16Gb

پیش گزیده

ببخشید جناب انوش

اما رو راست من تانک شما رو بیشتر از مال اقای نمیدونم چی چی میپسندم !

زمان پیوستن
    23 May 2008
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    Hyosung GT250R & Pulsar 220 & پارس ELX
    گوشی موبایل
    Apple iphone 4

پیش گزیده

دکتر جان فیلتر سطلی اتمن ( Atman ) تایید می کنید برای آب شور و 200 لیتر ؟

External filter ATMAN AT-3337.1000l/h 30W

یا این ؟
    External filter ATMAN AT-3338.1200l/h 35W

بیشتر من منظورم روی برند هست .
    چون خودش ایهیم داشت آب میداد .

ببخشید دکتر فراموش کرده بودم
    اگر اشتباه نکنم همین نمک میداد 7500 یا 8000 :

آخرین ویرایش به وسیله moh@mm@d reza : 4 March 2011 در 02:01 PM
    خريد از كليه سايت هاي خارجي توسط Visa Card براي شما با كمترين قيمت

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط farzad_Sh_2020 مشاهده گفتگو
    دکتر جان فیلتر سطلی اتمن ( Atman ) تایید می کنید برای آب شور و 200 لیتر ؟

یا این ؟ ...
    بیشتر من منظورم روی برند هست .
    چون خودش ایهیم داشت آب میداد .

ببخشید دکتر فراموش کرده بودم
    اگر اشتباه نکنم همین نمک میداد 7500 یا 8000 :
    سلام عزیزم
    من باز باید حرفم رو تکرار کنم و عرض کنم که فیلتر سطلی رو برای اب شور مناسب نمیدونم حالا هر مارکی که میخواد باشه. شما باید اب رو از سطح جمع کنی که با فیلتر سطلی نمیشه.
    باز هم تکرار مکررات هست که بگم

در اکواریوم داری ما از فیلترینگ مقصودمون انجام سه کار هست

فیلترینگ مکانیکی-شیمیایی و بیولوژیک

در اب شیرین یک فیلتر سطلی برای ما هر سه کار رو انجام میده (فیلتر بعلاوه مواد داخل ان)
    در اب شور شما فیلترینگ شیمیایی رو با اسکیمر و کربن اکتیو انجام میدید
    لایو راک و شن کف (و دنیتراتور) براتون فیلترینگ بیولوژیک انجام میدن.
    پس شما باعبور دادن اب از چند لایه منسوج نبافته Filter floss فیلترینگ مکانیکی (حذف ذرات درشت در اب) رو انجام خواهد داد و احتیاج مبرمی به چیز دیگری نخواهد داشت پس داشتن فیلتر سطلی کار خاصی برای شما انجام نمیده که هیچ، بلکه بعد از مدتی براتون میشه منبع تولید نیترات مگر اینکه هر هفته فیلتر رو باز کنید و بشورید!!

اسکیمر هم کار کردش ایجاد حباب در اب و راندن مواد الی زائد در اب بوسیله این حباب های ایجاد شده در یک ظرفه که شما هر ۴۸ ساعت خالیش میکنید. یه جورایی مثل موج دریا که با کف خودش مواد زائد رو به ساحل میاره.

نمکی هم که در بالا معرفی کردی نمک بسیار خوبی باید باشه ولی من تابحال مصرفش نکردم.

موفق باشید.
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    20 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو

پیش گزیده

دکتر جان شما عکس نمیزارید نمیزارید ولی بعدش عکسی میزاریدها! آدم وول وولکش میشه بره سمت آب شور.
    نظر شخصی من اینه که هزینه کردن برای آکواریوم یک باید است بقول معروف دیر و زود داره سوخت و سوز نداره ولی دانش انتخاب وسایل و بکار گیری اونها و خصوصا در آب شور اطلاعات در مورد آب و شاخص های اون از هزینه کردن هم مهم تره. جناب فرزاد خان اگه دوست داری تانک آب شور حرفه ای راه بندازی سعی کن شاخص قیمت رو بزاری آخر یا اصلا حساب نکنی تو انتخابات ( ببخشید انتخاب هات!)

موفق باشید همگی و پیشاپیش سال نو مبارک
    درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده

صفحه 2 از 2 اولاول 12

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد