تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 50

نام گفتگو: طراحی و ساخت اکواریوم اب شور

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

سلام دوست عزیز
    من چند نکته به فکرم میرسه که خدمتتون عرض میکنم :
    نقل قول نوشته شده توسط N e M e S i S
    فکر نمیکنم چسب کاری ایراد داشته چون به دقت چسب کاری شده و 8 تا کپسول 300CC مصرف کردم.
    چسب زیاد دلیل بر دقت و صحت کار نیست و بخصوص اگر کار اول یا دوم شما باشه من مطمئنم در چسبکاری این استخر تجربه کافی نداشته اید و به احتمال 90 % اگر هم تانکتون در اول کار نمیشکست بعد از مدتی دچار نشتی میشد (شاید شانس آوردید که این اتفاق الآن افتاد)

در مورد پل ها فکر میکنم کاملا حق با شماست.
    بله آبگیری تستی بوده ولی نه به اون شکلی که شما گفتید.چرا باید 10 سانت 10 سانت پرش میکردم ؟
    آکواریوم جدید را من همیشه برای اولین بار با دقت خاصی آبگیری میکنم (بخصوص هرچه بزرگتر باشه دقت بیشتری میخواد) - واسه همین بهتره مثلا 10 سانت 10 سانت آبگیری بشه و بینش استراحت به شیشه و چسبها داده بشه تا یه دفعه فشار وارده بصورت شوک عمل نکنه و چسب و شیشه بتونن به مرور فشار رو تحمل کنن و بقول معروف جا بیفته.

ارتفاع اون 120 بوده ولی قرار بر آب کردن 90 سانت اون بوده و پل ها در ارتفاع 100 نصب شده بود.
    من به دلیل نداشتن فضای بزرگ در خونم نمیتونم آکواریوم با طول زباد بزارم.برای همین دنبال استفاده خوب از فضا های پرت بودم.من یه فضا دارم با ارتفاع 2متر که 120 اون رو باسه آکواربوم در نظر گرفتم.
    به دلیل نداشتن طول مناسب ( 120 ) من میخواستم از همه فضا استفاده کنم.
    ولی فکر میکنم اگر باز با همین ارتفاع بسازم اگر از پل ها به خوبی استفاده کنم نمیشکنه و من به خوبی موفق میشم.
    دوست عزیز
    من همیشه برای ارتفاع زیاد، آکواریوم دو یا حتی سه طبقه را پیشنهاد میدم (الآن خودم یه 2دو طبقه دارم) چون شما فکر دسترسی به داخل آنرا نمیکنید؟ و مشکلاتی از این قبیل؟
    من تجربه چنین ابعادی را ندارم ولی آکواریوم زیاد درست کرده ام و فکر میکنم آکواریوم شما باید با شیشه 20 میل باشد (اگر قرار است پل در ارتفاع 100 زده شود) یا اگر 10 میل است نیاز به زدن پل در وسط دارید که شاید نمای آنرا زشت کند.
    ضمنا یادتون نره که آزموده را آزمودن خطاست (روی ابعاد تجدید نظر کنید) چه اشکالی داره دو طبقه باشه و مثلا هر کدوم با ارتفاع 50 که این مشکلات نباشه و تنوع ماهی و ... هم بیشتر؟

راستی تو این شکسته گی ها یکی از شیشه ها افتاد رو شیشه پشتی و یک خش نه خیلی زیاد و نه خیلی عمیق روش ایجاد کرد . این باعث شکستش نمیشه ؟
    اگر به همین ابعاد اصرار دارید من توصیه میکنم آن شیشه هم تعویض بشه. آکواریوم یعنی آوردن آرامش به خانه نه دلهره و ایجاد مشغله فکری

نکته آخر اینکه : ظاهرا مطالب تاپیک ساخت آکواریوم را درست نخوانده اید چون همه اینها بارها گفته شده و حداقل خود من بارها این نکات را به سایر دوستان گفته ام.

امیدوارم موفق باشید و بزودی عکس ماهیای زیبا در آکواریومتون رو ببینیم.

راستی فکر کنم اگر این پستهای اخیر به تاپیک طراحی و ساخت آکواریوم آب شور منتقل بشه بهتر خواهد بود. (بازم زحمت برای مدیران عزیز)

زمان پیوستن
    04 Apr 2009
    شهر
    گرگان
    اتومبيل
    هان ؟ چی ؟
    گوشی موبایل
    SAMSUNG

پیش گزیده

مرسی دوست عزیز.
    من با مشورت و بهره گیری از نظرات شما دوستان خوبم به این نتیجه رسیدم که اون آکواریوم رو تبدیل به یه آکواریوم 115 در60 در 50 کنم و در خونه پدریم کار بزارم ( به دلیل مشکوک بودن به شیشه پشتی و تعوض انداره آکواریوم خودم )
    برای آکواریوم آب شور خودم هم میخوام مجددن این ابعاد رو پیاده کنم : 120 در 90 در 50 که 80 آب شه.
    دوستان نظری دارند در مورد اندازه جدید آکواریوم آب شور ؟
    تمامی نظرات شما در ساخت این آکواریوم آب شور اعمال میشه انوش خان و دیگر دوستان خوبم تا بهترین بهره بری رو داشته باشه .

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Anoush مشاهده گفتگو
    .............
    در مورد ابعاد حتما نظر دیگران و نظر خودمو خدمتتون میگم...........
    سلام آقای دکتر عزیز
    انگار غیر از شما کسی واسه توضیحات آستین بالا نمیزنه! میدونم تا الآن صبر کرده بودید تا سایر عزیزان هم اگر خواستند در این بحث مشارکت کنند. بگذریم.

میشه شما یا سایر دوستان اول ازهمه در مورد ابعاد مناسب یک آکواریوم آب شور راهنمائی کنید. اگر بصورت نسبت باشه که چه بهتر ، منظورم اینه که یک پایه ای را تعریف کنیم و از اونجا به بعد بگیم مثلا اگر طول را 20 درصد اضافه کنیم بهتره چند درصد ارتفاع و عرض اضافه بشه و حد نهائی هر کدوم هم چقدره؟ چون بالاخره واسه عرض و ارتفاع همیشه محدودیتهائی میگذاریم، یا شاید جدولی مثل آب شیرین وجودداره؟ البته نمیدونم اصلا این حرف من درسته که ابعاد آب شور با شیرین متفاوته؟ یا همون جداول آب شیرین کفایت میکنه؟
    ابعاد فکر کنم بسته به اینکه مثلا سامپ و برخی تجهیزات کنار آکواریوم است یا زیر آن قابل تغییر است.
    بعد از ان هم این سوراخها (تعدادشون ، جاشون و عملکردشون) ونحوه محاسبات مربوطه.
    ببخشید زیاد شد.

ممنون و ارادتمند همه عزیزان

زمان پیوستن
    02 Feb 2009
    شهر
    زاهدان
    اتومبيل
    ندارم
    گوشی موبایل
    w830

پیش گزیده

خواستم يه كمكي بكنم بهتون درباره ساخت.من خودم آكواريوم نساختم ولي رشته دانشگاهيم مكانيكه سيالاته.نيرويه وارد بر ديواره هاي آكواريومتون نسبت به ارتفاع با ضريبه 2 نسبت به طوله آكواريوم تغيير ميكنه.اين واسه اضلاعه دوره آكواريومتونه يعني غير از كف.نيرويه كف كه وزنه آبه.نيرويه معادله وارد بر دو تا مستطيله طولي ميشه (چگاليه آب*9.81*نصفه ارتفاعه آب*ارتفاعه آب*طول آكواريوم)با اين فرمول معلومه كه مثلا ميتونين جايه 4 سانت افزايش ارتفاع آب 16 سانت طول رو افزايش بدين!!!پس ميبينين ساخته آكواريوم با ارتفاعه 120 چه نيرويه بزرگي به ديواره ها مياره.اميدوارم متوجه شده باشين

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Mr.Hossein مشاهده گفتگو
    سلام آقای دکتر عزیز
    انگار غیر از شما کسی واسه توضیحات آستین بالا نمیزنه! میدونم تا الآن صبر کرده بودید تا سایر عزیزان هم اگر خواستند در این بحث مشارکت کنند. بگذریم.

میشه شما یا سایر دوستان اول ازهمه در مورد ابعاد مناسب یک آکواریوم آب شور راهنمائی کنید. اگر بصورت نسبت باشه که چه بهتر ، منظورم اینه که یک پایه ای را تعریف کنیم و از اونجا به بعد بگیم مثلا اگر طول را 20 درصد اضافه کنیم بهتره چند درصد ارتفاع و عرض اضافه بشه و حد نهائی هر کدوم هم چقدره؟ چون بالاخره واسه عرض و ارتفاع همیشه محدودیتهائی میگذاریم، یا شاید جدولی مثل آب شیرین وجودداره؟ البته نمیدونم اصلا این حرف من درسته که ابعاد آب شور با شیرین متفاوته؟ یا همون جداول آب شیرین کفایت میکنه؟
    ابعاد فکر کنم بسته به اینکه مثلا سامپ و برخی تجهیزات کنار آکواریوم است یا زیر آن قابل تغییر است.
    بعد از ان هم این سوراخها (تعدادشون ، جاشون و عملکردشون) ونحوه محاسبات مربوطه.
    ببخشید زیاد شد.

ممنون و ارادتمند همه عزیزان
    سلام عزیزم

ببخشید که مدتی صامت بودم امیدوارم کم کم زبونم واز شه!

برای ابعدا اکواریوم اب شور مثل اب شیرین پیشنهاد های زیادی هست ولی همونطور که در اب شیرین هم بحث شده ابعاد بیشتر بستگی به فضایی داره که شما میخواهید به این کار اختصاص بدید البته با در نظر گرفتن بعضی فاکتور ها مانند ارتفاع بیش از حد و معایب اون از نظر فشار اب و میزان نور دهی و وات ان، طول های غیر استاندارد و هزینه ها و ...

برای همین پیشنهاد من برای طول ماکزیمم ۱۲۰تا ۱۳۰ سانت هست تا بتونید از مهتابی های ۳۶ واتی که روند بازار هستند و طبیعتا قیمت کمتری هم دارند استفاده کنید. در ضمن لامپ های متال همراه با هود و لامپ مهتابی و تایمر وارداتی هم بیشتر به این سایز وارد میشن.

در حالت کوچکتر سایز ۶۰ تا ۸۰ برای طول تا بتونید از مهتابی های ۱۸ وات و یا کیت های وارداتی موجود براحتی استفاده کنید.

در مورد عرض هم طبق معمول پیشنهاد من ۵۰ سانت هست و در مورد ارتفاع هم ماکزیمم ۶۰ سانت تا در نور دهی مشکل وات زیاد و استفاده به اجبار از لامپ متال هالید و گرمای زیاد اون رو نداشته باشید.

اگر جدول دوست دارید که جدول زیر رو از سایت
    http://saltwaterfishtips.com/aquariu...arium-diy.html

براتون کپی کردم و اینجا قرار میدم ولی بازهم میگم که ابعاد رو شما هستید که باید مناسب تشخیص بدید نه کس دیگر. البته باز هم در نظز بگیرید که برای تهیه مهتابی هایی معمولی با طول غیر استاندارد در ایران با مشکل مواجه میشید چه برسه به مهتابی های اکتینیک، مثلا برای خرید یک مهتابی ۱۰ وات یا ۱۵ وات باید مبالغی بسیار بیشتر پرداخت کنید و در ضمن برای خرید اون باید دست به دامان بازار های کشور هایی مثل امارات و غیره بشید و یا سفارش بدید تا شاید مغازه های اشنا براتون بیارند.

در مورد سوال های دیگر هم کم کم با هم پی گیری خواهیم کرد. شما استارت اب شور رو بزنید بقیه اش روشن میشه وگرنه کلی سوال بیجواب پیش رو هست.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 28 September 2009 در 12:53 PM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

..............
    برای همین پیشنهاد من برای طول ماکزیمم ۱۲۰تا ۱۳۰ سانت هست تا بتونید از مهتابی های ۳۶ واتی که روند بازار هستند و طبیعتا قیمت کمتری هم دارند استفاده کنید. در ضمن لامپ های متال همراه با هود و لامپ مهتابی و تایمر وارداتی هم بیشتر به این سایز وارد میشن.
    ........
    در مورد سوال های دیگر هم کم کم با هم پی گیری خواهیم کرد. شما استارت اب شور رو بزنید بقیه اش روشن میشه وگرنه کلی سوال بیجواب پیش رو هست.
    سلام و عرض ارادت و تشکر

در مورد ابعاد توضیحاتتون کاملا من رو مجاب کرد ولی احساس کرده بودم که اغلب آکواریومهای آب شور در مقایسه با آکواریومهای آب شیرینی که از نظر طول و عرض یکی باشند دارای ارتفاع بیشتری هستند. که من فکر میکردم بخاطر تجهیزات یا چیز دیگری باشد که انگار اشتباه میکردم.

به شخصه علاقمندم که قبل از استارت کاری اول معلوماتم رو در مورد اون تکمیل کنم یا درحد قابل قبولی برسونم که وسط کار به مشکل نخورم ولی اگر شروع کنم که اونوقت تا آخرش میرم واسه همین امیدوارم شما و سایر دوستان این سوالها و سماجت من رو تحمل کنید.

منتظر توضیح در مورد اون سوراخها هم هستم (کف، کنار و چگونه؟) . این خیلی واسم مهمه چون دکوراسیون منزل و خیلی چیزها رو ممکنه تغییر بده
    بازم ممنون

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Mr.Hossein مشاهده گفتگو
    سلام و عرض ارادت و تشکر

در مورد ابعاد توضیحاتتون کاملا من رو مجاب کرد ولی احساس کرده بودم که اغلب آکواریومهای آب شور در مقایسه با آکواریومهای آب شیرینی که از نظر طول و عرض یکی باشند دارای ارتفاع بیشتری هستند. که من فکر میکردم بخاطر تجهیزات یا چیز دیگری باشد که انگار اشتباه میکردم.

به شخصه علاقمندم که قبل از استارت کاری اول معلوماتم رو در مورد اون تکمیل کنم یا درحد قابل قبولی برسونم که وسط کار به مشکل نخورم ولی اگر شروع کنم که اونوقت تا آخرش میرم واسه همین امیدوارم شما و سایر دوستان این سوالها و سماجت من رو تحمل کنید.

منتظر توضیح در مورد اون سوراخها هم هستم (کف، کنار و چگونه؟) . این خیلی واسم مهمه چون دکوراسیون منزل و خیلی چیزها رو ممکنه تغییر بده
    بازم ممنون
    سلام عزیز

شما کاملا درست میگید و بیشتر اکواریوم های اب شور دارای ارتفاع زیاد هستند ولی من دلیل علمی برای اون نمیبینم چون با ارتفاع زیاد شما مشکل نور خواهید داشت ولی با ارتفاع نرمال این مشکل به حداقل میرسه. شاید نکته تجربی در این مورد باشه که من از اون بیخبرم سعی میکنم از با تجربه ها بپرسم و جواب اگر قانع کننده بود برای شما و دوستان نقل کنم.

در مورد سوراخ در کناره ها چند مشکل وجود داره و اول اینکه

بدلیل اینکه ارتفاع اب اکواریوم تا حد سوراخ ها میتونه باشه شما حداقل ده سانت از ارتفاع اکواریوم رو از بالا از دست میدید.
    چون برای خروج اب از مخزن یک سوراخ واحد وجود داره گرفتگی اون براحتی پیش میاد و باعث سر ریز شدن اکواریوم و سوختن پمپ اب ورودی میشه.
    چون احتمال داخل شدن ماهی در این سوراخ هست باید حتما بوسیله توری پوشیده بشه تا مشکلی پیش نیاد.
    پوشاندن سوراخ بوسیله طوری و ایجاد جلبک ها در تانک باعث میشه کم کم سوراخ خروجی نتونه بخوبی اب رو عبور بده و مجبورید اون رو به تناوب تمیز کنید.
    پدیده Cavitation در صورت وجود سوراخ در کناره ها (بنظر من) بیشتره و صدای اون اهالی منزل رو هم به صدا در میاره (که خونه پر میشه از همهمه!! ) و باید برای اون چاره کنید که چاره اون هم داستانی داره.

بدلایل بالا من سوراخ در کف و ایجاد و نصب سر ریز رو منطقی تر میبینم.

پ ن : منظور من از زدن استارت اب شور این نبود که همین الان برید و راه اندازی کنید مقصودم این بود که بطور جدی به اون فکر کنید و در صدد راه اندازی اون باشید نه اینکه برای دانستن صرف مطالب اون رو دنبال کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 30 September 2009 در 01:12 PM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    06 May 2009
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    E2LP

پیش گزیده

سلام
    من دارم بطور جدی پروژه ساخت و راه اندازی تانک آب شور رو دنبال می کنم.مطالب اینجا و about.com رو هم خونده ام.من طول 120 با ارتفاع 50 و عرض 45 رو انتخاب کرده ام.
    در مورد ارتفاع زیاد فکر کنم علاوه بر مشکل در تمیز کردن، بحث ضخامت شیشه هم هست که کار رو مشکل میکنه.اگر لینک زیر رو ببینید:
    http://z.about.com/d/saltaquarium/1/...artenh_600.jpg
    ردیف بالای جدول طول تانک هست و ستون عمودی کنار جدول عمق تانک رو نشون میده.مثلا برای 80 سانت (که دوستمون مد نظرش بود)، حداقل 12 میل ضخامت شیشه باید باشه.
    واسه سایزی که خودم انتخاب کردم همون 6 میل کافیه
    فقط نکته ای که هست نمی دونم آیا گراویتی آب رو یک در نظر گرفته یا آب شور در نظر گرفته...چون بهرحال آب شور گراویتی اش بیشتر هست.شاید هم اون دو تا ضریب ایمنی که توی پرانتز گذاشته واسه تفکیک سیال شور و شیرین باشه.نمی دونم.
    قصد دارم روش ساخت تانک رو هم از روی DIY های about.com انجام بدم.فقط متوجه نشدم این brace ها یا پل ها چطور نصب میشن؟کف تانک قرار می گیرن؟عرضشون چقدر هست؟
    تکلیف تانک که روشن شد میرم سراغ انتخاب سیستم تصفیه مناسب.
    در مورد تانک اگر اساتید مشکلی می بینند یا نکته ای رو فراموش کرده ام،ممنون میشم راهنمایی کنید.

زمان پیوستن
    06 May 2009
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    E2LP

پیش گزیده

در مورد سیستم تصفیه هم تصمیم دارم از سامپ استفاده کنم. سامپی که یه فیلتر مکانیکی ساده داشته باشه.بعد بیوبال؛اسکیمر و درنهایت پمپ.البته از دولایه حباب گیر هم استفاده می کنم که کویتاسیون پمپ دردسرساز نشه.
    واسه ورودی و خروجی آب هم از اورفلو استفاده میکنم.یه چیزی تو مایه های این ویدئو:
    http://www.youtube.com/watch?v=UpBt2aevQGQ
    روشنایی هم دوتا مهتابی معمولی استفاده می کنم.قصد دارم بخاری رو هم توی سامپ نصب کنم.
    نظر اساتید چیه؟

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط vatanema مشاهده گفتگو
    در مورد سیستم تصفیه هم تصمیم دارم از سامپ استفاده کنم. سامپی که یه فیلتر مکانیکی ساده داشته باشه.بعد بیوبال؛اسکیمر و درنهایت پمپ.البته از دولایه حباب گیر هم استفاده می کنم که کویتاسیون پمپ دردسرساز نشه.
    واسه ورودی و خروجی آب هم از اورفلو استفاده میکنم.یه چیزی تو مایه های این ویدئو:
    http://www.youtube.com/watch?v=UpBt2aevQGQ
    روشنایی هم دوتا مهتابی معمولی استفاده می کنم.قصد دارم بخاری رو هم توی سامپ نصب کنم.
    نظر اساتید چیه؟
    منظورتون رو از کویتیشن پمپ نفهمیدم مهتابی معمولی رو من باهاش موافق نیستم.
    بخاری هم بهترین جاش تو سامپه نه جای دیگر.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 24 October 2009 در 11:37 AM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    20 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو

پیش گزیده

فرمودید بیشترین صدا مربوط به لوله خروج اب از تانک هست، خوب بفرمائید صدایی بصورت هورت کشیدن و هر چند ثانیه یکبار رو از سوراخ خروج اب از اکواریوم رو دارید یا نه، بیشتر صدا مربوط به خروج اب از لوله و ریزش اون روی مواد داخل سامپ هست.

بعد از خروج اب از اکواریوم لوله بصورت مستقیم به سامپ میره یا زانویی خورده؟

اگر صدا مربوط به ریختن اب روی مواد داخل سامپ باشه با روشی که در پست قبلی توضیح دادم مشکل تا حد زیادی رفع میشه ولی اگر صدا حالت صدای سیفون داره بفرمائید تا راه حل اونو دنبال کنیم.
    بله هر چند ثانیه یک بار صدای هورت از لوله ای که ابو از اور فلو باکس به مخزن سامپ میاره شنیده میشه... و لوله ورودی به سامپ دوتا زانویی خورده برای اینکه میخواستم اب دقیقا در وسط مخزن تخلیه بشه .... اصلا چرا این همه روده درازی .......... اینم عکسهاش:

درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط masoudsara مشاهده گفتگو
    بله هر چند ثانیه یک بار صدای هورت از لوله ای که ابو از اور فلو باکس به مخزن سامپ میاره شنیده میشه... و لوله ورودی به سامپ دوتا زانویی خورده برای اینکه میخواستم اب دقیقا در وسط مخزن تخلیه بشه .... اصلا چرا این همه روده درازی .......... اینم عکسهاش:
    سلام عزیز

ممنون که عکس هارو قرار دادی.
    اول اینکه از عکس هاتون برداشت کردم که خروجی مخازن یک در میان از پائین و بالا نیست (امیدوارم اشتباه کرده باشم) برای همین در مخزن سوم که توش بخاری رو گذاشتید جریان اب درست انجام نمیشه.

یعنی طبق برداشت من مورودی مخزن اول به دوم از پائین انجام میشه و مخزن دوم به سوم و همینطور سوم به چهارم از بالا انجام میشه که اخری درست نیست. منتظر توضیح شما هستم.

خوب رسیدیم سر همین مطلب جذاب Cavitation که قبلا خدمت دوستان عرض کردم. شما در خروجی اب تانکتون مشکل اختلاط هوا با اب دارید که این صدای جذاب رو تولید میکنه. حالا برای رفع مشکل راه های زیر توصیه میشه که راهی رو که من انجام دادم رو براتون علامت زدم ولی راه های دیگر هم بسیار منطقی بنظر میرسند.

۱. قرار دادن شیر در لوله ورودی و کم کردن جریان ورودی.
    ۲. بزرگ تر بودن قطر لوله ورودی نسبت به لوله خروجی و یا بلعکس بزرگتر بودن قطر لوله خروجی.
    ۳. قرار دادن شیر در لوله خروجی که با کمی تغییر در ان و کم کردن جریان خروجی صدا قطع خواهد شد*
    ۴. سر لوله افقی یا زانویی که از تانک خارج میشه یک سوراخ بکنیم تا هواگیری از طریق اون سوراخ انجام بشه (من تست نکردم)
    ۵. در جایی خوندم که با عبور یک لوله هوا که از سوراخ خروجی وارد لوله پی وی سی میشه و تا سامپ میره میشه از صدا جلوگیری کرد که من این مورد رو ازمایش نکردم ولی اگر جواب داد حتما خدمتتون میگم البته خود شما هم میتونید تست کنید.

در تمام موارد فوق سعی شده که تعادلی بین ورودی و خروجی ایجاد بشه تا از بروز این صدا جلوگیری بشه. من در سر راه هر دو لوله ورودی و خروجی شیر سماوری گذاشتم تا همیشه بتونم این تعادل رو برقرار کنم.

فقط من از شما خواهش میکنم که هر کدام از موارد رو انجام دادید و صدا قطع شد برق رو قطع کنید و بعد از اینکه در سیستم تعادل برقرار شد دوباره جریان رو وصل کنید دقت کنید که سیستم به حالت سابق برگرده و سطح اب در اکواریوم تغییر نکنه یا به عبارت دیگه خروج اب و یا ورودش با مشکل مواجه نشه چون در غیر این صورت اگر در منزل نباشید و برق قطع و وصل بشه ممکنه بعد از بازگشتتون منظره ناگواری در خونه مشاهده کنید.

پیروز و مستحکم باشید
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    13 Dec 2008
    شهر
    هشتگرد

پیش گزیده

با اجازه اساتید ، من هم از سامپ استفاده می کنم برای این مشکل من لوله ورودی سامپ رو تا نیمه ارتفاع سامپ داخل آب ( سامپ ) کردم و این صدای نا خوشایند از بین رفت فقط قطر لوله ورودی سامپ من کمتره

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد