تبليغات در پي‌هالز

نمایش نتایج 1 به 1 از 1

نام گفتگو: ماهی های رَس Wrasses

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده ماهی های رَس Wrasses

ماهی هایی که زیر گونه رَس نامیده میشن جزو دسته Labridae ها هستند و انواع بسیاری دارند.

در باره این ماهی قصد ندارم که برم مطلبی از جایی کپی کنم و اینجا بگذارم ولی در موردش بصورت خلاصه همونطور که در ویکیپدیا میتونید بخونید اینو میشه گفت که ماهی هایی نسبتا کوچک هستند (البته در این بخش گونه ی بزرگ هم هست) و تا حدود ۲۰ سانت طول دارند. محل زندگیشون در قسمت های کم عمق اقیانوس های اطلس و هند و ارام و در کنار جزیره های مرجانیه. بیشتر هم در نزدیک کف شنا میکنند.

جزو ماهیان گوشتخوار محسوب میشن و از بیمهرگان کوچک و یا پسمانده های غذایی ماهی ها تغذیه میکنند.

حالت بدنشون دوکی شکله و باله بالاییشون کشیدست.

در باره رس ها زیاد نوشته شده و میتونید در سایت های متفاوت بخونید ولی در مورد رس هایی که من تابحال (در این عمر کوتاه اکواریوم داری اب شور) دیدم و بنظرم هم بسیار زیبا اومدن یکی

رَس دم زرد یا کوریس Coris هست.

ماهی بسیار زیباییه البته چون عادت داره که با بیمهرگان تغذیه کنه گاهی ممکنه ریف ها رو مورد عنایت قرار بده! بعضی میگن مناسب ریف نیست.
    این ماهی وفت استراحت یا مواقعی که ترسیده خودشو در ماسه کف اکواریوم پنهان میکنه و برای همین روز اول که داخل اکواریوم میشه یهو ناپدید میشه و بعد از مدتی که لطف کرد و خودشو نشون داد بیشتر اونو صبح ها تو اکواریومتون میبینید و بعد از ظهر ها اثری از اثارش دیده نمیشه.

برای همین بهتره که کف اکواریوم شما از ماسه های نرم و ریز پوشیده شده باشه تا بتونه خودشو درون اون فرو کنه وگرنه شن درشت و زبر کف باعث اسیب دیدگی بدنش میشه و این مساویست با بیماری و دست اخر مرگ این ماهی.

اکواریوم بزرگی احتیاج داره که قرار شده اگر زیادی بزرگ شد (در اکواریوم ۱۲ -۲۰ سانت ) و در اکواریوم کوچک من جاش نشد من بگیرمش (باور نمیکنم بتونم این کار بکنم) و با ماهی دیگری تعویضش کنم.

زود به شما و غذا دادن شما خو میگیره و الان بعد از دو هفته میاد و از انبرکی که من باهاش غذا رو به زیر اب میبرم مستقیم نوک میزنه و غذا میخوره.

دمای اب مناسب برای این ماهی رو ۲۵ ذکر میکنند ولی دمای تانک من ۲۷ هست.
    پی اچ رو ۸ تا هشت و چهار دهم. که پی اچ تانک من هفت و نه دهم هست تا هشت و دو دهم و دستکاریش هم نمیکنم.
    نور زیاد میخواد که من نورم فقط مهتابیه.
    جزو ماهی های اروم به حساب میاد که من هم تا بحال ازش خلاف این ندیدم.
    در تمام سطوح شنا میکنه و تخم گذاره.
    اینم عکس تو تانک من:

دوستان اگر مطلبی دارند یا اگر این ماهی رو دارند لطف کنند نوشته منو تکمیل کنند.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 1 June 2009 در 05:21 PM
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

2. 13 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arashmax (30 May 2009), F@RSH@D rezayi (30 May 2009), goodbay-jojo (30 May 2009), innerselfo (30 May 2009), Labbayk (30 May 2009), majed_ooo (21 September 2009), moh@mm@d reza (30 May 2009), Mr.Hossein (2 June 2009), N e M e S i S (2 June 2009), ساران سافت (31 May 2009), Romans (30 May 2009), soli_aqua (15 February 2010), vahidgg (18 September 2009)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد