تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 86

نام گفتگو: بررسی مصرف سوخت در آوانته

زمان پیوستن
    27 Jul 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    AVANTE ** New MAZDA3 ** 206 Type3
    گوشی موبایل
    IPHONE4G & S-ericsson W960

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط a2002_ahmadi مشاهده گفتگو
    من ماشینو شب عید تحویل گرفتم. تا حالا حدود 300 تا باهاش رفتم. البته فقط تو شهر. اولش 17.5 نشون میداد. الان اومده رو 12.5 پایین تر هم نمیاد. چرا؟
    دوست عزیزم , من تا حالا 35000 تا باهاش راه رفتم ولی هیچ وقت توی شهر اگه رعایت همه چی رو بکنم از 12.5 کمتر نشده و اکثرا تا 13 هم میره توی ترافیک هم اگه زیاد گیر کنم به 14 هم میرسه توی جاده هم هیچ وقت با درست ترین رانندگی از 9.9 پایین تر نیومده , با کیلومتر شمار هم تست کردم , دیدم کاملا همین قدر داره مصرف میکنه. تااازه خیر سرش دنده اتومات هم نیییست !
    همه جور بنزین و مکمل و ..... رو هم تست کردم , شمع و صافی و ....... رو هم عوض کردم ! 10 بار هم بردم نمایندگی ! دیگه بی خیالش شدم !
    تازه یه موقع هایی که آرتیست بازیم توی شهر و ترافیک گل میکته یهو میبینی کم کمک داره میریه به 15 !
    پس زیاد هرس و جوش نخور.

2. کاربر زیر از دوست گرامی firstfreelove به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (23 May 2010)

زمان پیوستن
    10 Nov 2007
    شهر
    کرمان
    اتومبيل
    پراید141 مدل ، پارس ، آوانته دنده ای 88
    گوشی موبایل
    n96

پیش گزیده

من که فعلا 11000 تا رفتم اغلبم توی شهرم و تقریبا همیشه هم تریپ اسپرت و سردرد برا کورس و... اما از 10.2 بیشتر نشده. البته من صفرش نمیکنم که متوسط 100 کیلومتر قبل رو نشون بده. اما اگه زیاد شده بود متوسط هم بایید بالاخره زیاد میشد

زمان پیوستن
    08 Jan 2010
    شهر
    kermanshah
    اتومبيل
    آوانته
    گوشی موبایل
    k800

پیش گزیده

منم که قبلا داخل شهر صفر نمیکردم حدودا 10.5 بود اما الان که بعد از هر بار پر کردن باک صفر میکنم اگه قبل از 3000 دنده عوض کنم متوسط 12 میشه اما اگه رو 4500 دنده عوض کنم به 13.5 هم میرسه خارج از شهر هم آخرین بار به 5 رسید

5. کاربر زیر از دوست گرامی tanhaa به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (23 May 2010)

زمان پیوستن
    19 Dec 2009

پیش گزیده

سلام
    دوستانی که مصرف سوخت را مرتب چرتکه می دازند باید به یک نکته مهم توجه کنند این نکه را به صورت سوال از خودشان عنوان می کنم.
    سوال:
    اگر خودرویی روزانه فقط در پارکینگ (متوقف) برای مدتی استارت شود مصرف سوختش صدی چند لیتر است؟

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط boroon مشاهده گفتگو
    سلام
    دوستانی که مصرف سوخت را مرتب چرتکه می دازند باید به یک نکته مهم توجه کنند این نکه را به صورت سوال از خودشان عنوان می کنم.
    سوال:
    اگر خودرویی روزانه فقط در پارکینگ (متوقف) برای مدتی استارت شود مصرف سوختش صدی چند لیتر است؟
    بینهایت ( یک کسری میشه که مخرج اون صفره )درست هم هست یهنی شما باید مرتب بنزین بزنی تا روشن کنی اما مسافتی طی نمی کنی تریپ کام هم همینو نشون میده یعنی مرتب عدد زیاد میشه تا ....

8. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mehdi_mi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

chormang (8 April 2010), rza_bgy (23 May 2010), tanhaa (9 April 2010)

زمان پیوستن
    13 Feb 2010
    شهر
    لاهیجان
    اتومبيل
    آوانته
    گوشی موبایل
    Iphone

پیش گزیده

من تو تعطیلات از رشت تا تهران 8.1 لیتر و برگشت 6.3 لیتر در صد کیلومتر با آوانته اتومات مصرف کرد ، مسیر برگشت شیب منفی است

زمان پیوستن
    19 Dec 2009

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_mi مشاهده گفتگو
    بینهایت ( یک کسری میشه که مخرج اون صفره )درست هم هست یهنی شما باید مرتب بنزین بزنی تا روشن کنی اما مسافتی طی نمی کنی تریپ کام هم همینو نشون میده یعنی مرتب عدد زیاد میشه تا ....
    بله کاملا درست است
    در tripcomp آوانته نیز همین موضوع کاملا نشان داده می شود وقتی که خودرو می ایستد عدد مصرف سوخت شروع به بزرگ شدن می کند ولی با حرکت خودرو، دوباره آرام آرام کوچک می شود.
    به همین دلیل نیز مقیاس و خطکش مناسب و یکسانی برای محاسبه یا مقایسه اعداد tripcomp آوانته های مختلف درون شهر نمی توان داشت.
    رانندگی و مصرف در جاده های بیرون شهر ملاک بهتری برای مقایسه یا ارزابی خودرو از میزان بودن موتور هست هر چند که باید فاکتورهایی مانند، باد لاستیک- نوع لاستیک- بار خودرو- وزش باد- سراشیبی- سرعت و.... را نیز در نظر گرفت.
    تا اینجا هر چه گفتم توضیح واضحات بود و همه از من بهتر می دانند ولی نکته ای که می خواستم روی آن تاکید کنم رانندگی درون شهر است. ترافیک شهرهای مخلتف با هم فرق می کند و حتی درون یک شهر نیز ترافیک مسیرها با هم خیلی متفاوت است. خلاصه فاکتورها و شرایط رانندگی در شهر بسیار بسیار متفاوت است و حتی برای یک ماشین نیز در یک مسیر تکراری نیز هر دفعه با دفعه بعدی خیلی فرق می کند. تفاوت مهم دیگر در مصرف شهری نوع رانندگی و مهارت افراد است، بعضی ها گاز و ترمزی می رانند یعنی گاز زیادی می دهند و به محض حرکت خودرو ، یک ترمز گرفته و هرچه سوخت مصرف کردند را تلف می کنند خلاصه اینکه بهترین راه چک مصرف سوخت جاده های بیرون شهری است. و مصرف درون شهری بیشتر نماینده و نشانه مهارت افراد در عبور از ترافیک، پیدا کردن مسیرهای بهتر و... است، نه درستی یا خرابی خودرو.

11. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی boroon به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

atheena (10 April 2010), chormang (8 April 2010), mehdi_mi (9 April 2010), tanhaa (9 April 2010)

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط boroon مشاهده گفتگو
    بله کاملا درست است
    در tripcomp آوانته نیز همین موضوع کاملا نشان داده می شود وقتی که خودرو می ایستد عدد مصرف سوخت شروع به بزرگ شدن می کند ولی با حرکت خودرو، دوباره آرام آرام کوچک می شود.
    به همین دلیل نیز مقیاس و خطکش مناسب و یکسانی برای محاسبه یا مقایسه اعداد tripcomp آوانته های مختلف درون شهر نمی توان داشت.
    رانندگی و مصرف در جاده های بیرون شهر ملاک بهتری برای مقایسه یا ارزابی خودرو از میزان بودن موتور هست هر چند که باید فاکتورهایی مانند، باد لاستیک- نوع لاستیک- بار خودرو- وزش باد- سراشیبی- سرعت و.... را نیز در نظر گرفت.
    تا اینجا هر چه گفتم توضیح واضحات بود و همه از من بهتر می دانند ولی نکته ای که می خواستم روی آن تاکید کنم رانندگی درون شهر است. ترافیک شهرهای مخلتف با هم فرق می کند و حتی درون یک شهر نیز ترافیک مسیرها با هم خیلی متفاوت است. خلاصه فاکتورها و شرایط رانندگی در شهر بسیار بسیار متفاوت است و حتی برای یک ماشین نیز در یک مسیر تکراری نیز هر دفعه با دفعه بعدی خیلی فرق می کند. تفاوت مهم دیگر در مصرف شهری نوع رانندگی و مهارت افراد است، بعضی ها گاز و ترمزی می رانند یعنی گاز زیادی می دهند و به محض حرکت خودرو ، یک ترمز گرفته و هرچه سوخت مصرف کردند را تلف می کنند خلاصه اینکه بهترین راه چک مصرف سوخت جاده های بیرون شهری است. و مصرف درون شهری بیشتر نماینده و نشانه مهارت افراد در عبور از ترافیک، پیدا کردن مسیرهای بهتر و... است، نه درستی یا خرابی خودرو.
    آفرین لذت بردم اینو واقعا میگم توضیح کاملا درست و به جایی بود.

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

من دو روز پیش در اتوبان اصفهان کاشان قم با سرعت 180 تا مصرفم تغییری نکرد و هفت و شش دهم بود اما توی برگشت که کولر روشن بود با همین سرعت 7.7 بود

14. کاربر زیر از دوست گرامی mehdi_mi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (23 May 2010)

زمان پیوستن
    31 Mar 2007
    شهر
    قزوين
    اتومبيل
    آوانته دنده ای

پیش گزیده

تو اتوبان با سرعت ثابت 120 و کولر روشن و 2 سرنشین مصرف سوخت 5.8 شد

زمان پیوستن
    27 Jul 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    گوشی موبایل

پیش گزیده

این عددها رو که میگید غصه ام میشه !!!
    چیکارش کنم آخه !!! هیچ جوره و هیچ وقت و هیچ جا نمیاد زیر 12 .واقعا هم 12 مصرف میکنه. آخرش نوی جاده , بی کوار آهسته و سر گاز و با دقت زیاااد بشه 10.5

17. کاربر زیر از دوست گرامی firstfreelove به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (23 May 2010)

زمان پیوستن
    21 Mar 2007
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    آوانته - ماتیز - ریو
    گوشی موبایل
    Galaxy S II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط firstfreelove مشاهده گفتگو
    این عددها رو که میگید غصه ام میشه !!!
    چیکارش کنم آخه !!! هیچ جوره و هیچ وقت و هیچ جا نمیاد زیر 12 .واقعا هم 12 مصرف میکنه. آخرش نوی جاده , بی کوار آهسته و سر گاز و با دقت زیاااد بشه 10.5
    یه سوال !
    شما قبل از اینکه وارد جاده بشید تریپ کامو صفر میکنید ؟
    چون حقیقتشو بخواید تو جاده کفی به زور از 7.5 بالا تر میره و باید حتما پر گاز رانندگی کنی تا بالاتر بره!

19. کاربر زیر از دوست گرامی ertiholiday به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (23 May 2010)

زمان پیوستن
    27 Jul 2009
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    گوشی موبایل

پیش گزیده

قبلا مدام بعد از هر بار پر کردن باک اینکار رو میکردم . یا توی جاده که میخواستم برآورد کنم اینکار رو میکردم گاهی هم توی شهر.نتیجه اش واسه جاده همیشه میشد 9.9 تا 10.5 با کولر خاموش .توی شهر هم میشد 13 تا 14 .
    الان چند ماهیه که دیگه صفرش نکردم و اومده روی 12 تا 12.4 ثابت شده !

21. کاربر زیر از دوست گرامی firstfreelove به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rza_bgy (23 May 2010)

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند