تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 86

نام گفتگو: بررسی مصرف سوخت در آوانته

زمان پیوستن
    01 Mar 2010
    شهر
    شهسوار (تنكابن)
    اتومبيل
    هيوندا آوانته دستي
    گوشی موبایل
    نوكيا E51

پیش گزیده

سلام به رخش سواران
    من ماشينم 3500 راه رفته. از وقتي كه تحويل گرفتم مصرفش معقول بوده. تو جاده معمولا بين 6 و 7 ليتر مي سوزونه. تو شهر و ترافيك زير 10. البته من معمولا دنده رو بين دور 3000 و 4000 عوض مي كنم. تجربه مصرف 3.5 ليتر رو هم داشتم البته تو سرازيري و دنده 3 با دور 2500. واقعا راضي هستم.

2. کاربر زیر از دوست گرامی hamid_xdd به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

meamari2 (4 April 2010)

زمان پیوستن
    14 Mar 2010

پیش گزیده

اقا اگه کسی مصرف زیر 2 و 1 هم داشته بزاره جون داداش تعارف نکنین فروم خودتونه !!
    ببخشید ولی ولی این مورد اخر رو باورم نمیشه ..

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

سلام دوستان من حدود 18 روزه که به جمع شما ( آوانته سوارها ) پیوستم اما 2000 کیلومتر توی شهر اصفهان رفتم با یک رانندگی عادی هفت و نیم عدد سیکل ترکیبی برای من ثبت شده کمتر نشده اما بعضی از مواقع هفت و شش دهم میشه
    اول که ماشینو تحویل گرفتم بنزین سوپر زدم ( بر خلاف توصیه نمایندگی ) نه و نیم رسید بعد عادی زدم با مکمل سرکان به 8 رسید دفعه بعد فقط بنزین عادی ریختم این شد .
    یک مکمل و تمیز کننده لیکومولی هست که هر 5000 تا باید استفاده بشه اونم تست میکنم خبرشو میدم

5. کاربر زیر از دوست گرامی mehdi_mi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

meamari2 (4 April 2010)

زمان پیوستن
    30 Mar 2007
    شهر
    قزوين
    اتومبيل
    آوانته دنده ای

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط meamari2 مشاهده گفتگو
    اقا اگه کسی مصرف زیر 2 و 1 هم داشته بزاره جون داداش تعارف نکنین فروم خودتونه !!
    ببخشید ولی ولی این مورد اخر رو باورم نمیشه ..
    منم از مصرف 3.5 حتي تو سرپاييني تعجب ميكنم (البته اگه خلاص باشه شايد به اين نتيجه برسيم) ولي من تو اتوبان با 5 سرنشين و سرعت ثابت 120 مصرف ميانگين 6.3 رو داشتم. توي شهرم كه اگه ترافيك نباشه 10 و درغير اين صورت 11 تا 12 هست

زمان پیوستن
    26 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    دوو سیلو- هیوندای آوانته دنده ای
    گوشی موبایل
    سونی اریکسون W

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط FC Barcelon مشاهده گفتگو
    آقا من ماشینو تازه گرفتم اتوماتیک هست صدی 18.8 میسوزونه. چرا؟

دوست من مبارکت باشه
    اول که تریپ کام رو صفر میکنید معمولا از اعداد خیلی بالا شروع میکنه ولی کم کم میاد پایین. ضمنا سعی کن یک جای خلوت تریپ کام را صفر کنی (در حال ایستاده نه در حال حرکت) بعد خیلی نرم شروع به حرکت کنید. سوخت دقیق را معمولا بالای 50 کیلومتر نشون میده یا بیشتر.

دوستانی که مصرف 3.5 را اعلام کردند یا اعداد پایین احتمالا در حال حرکت و گاز خوردن ماشین تریپ کام را صفر کردید که ماشین را به اشتباه می اندازد.

من هم معمولا در شهر بسته به نوع رانندگی 10-10.7 و در جاده با بار کامل صندوق عقب و 5 سرنشین بزرگسال در ایام عید به مصرف شش و نه دهم رسیدم ولی معمولا رو 7 تا 7.5 بود البته چون جای شما خالی برای دیدن جنوب به ماهشهر رفته بودم عمدتا کولر روشن بود. (حیفه از مردم جنوب و خوبیهاشون یاد نکنم واقعا مردم نازنینی داره)
    دوستدار همه
    بهروز
    آخرین ویرایش به وسیله Behrooz_S : 5 April 2010 در 01:23 AM
    من هرگز نمی گویم هرگز

8. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Behrooz_S به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

FC Barcelon (5 April 2010), meamari2 (5 April 2010), vroom (5 April 2010)

زمان پیوستن
    14 Mar 2010

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط hamid_xdd مشاهده گفتگو
    سلام به رخش سواران
    من ماشينم 3500 راه رفته. از وقتي كه تحويل گرفتم مصرفش معقول بوده. تو جاده معمولا بين 6 و 7 ليتر مي سوزونه. تو شهر و ترافيك زير 10. البته من معمولا دنده رو بين دور 3000 و 4000 عوض مي كنم. تجربه مصرف 3.5 ليتر رو هم داشتم البته تو سرازيري و دنده 3 با دور 2500. واقعا راضي هستم.
    ( دوستانی که مصرف 3.5 را اعلام کردند یا اعداد پایین احتمالا در حال حرکت و گاز خوردن ماشین تریپ کام را صفر کردید )

ای شیطون ..

زمان پیوستن
    01 Mar 2010
    شهر
    شهسوار (تنكابن)
    اتومبيل
    هيوندا آوانته دستي
    گوشی موبایل
    نوكيا E51

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط meamari2 مشاهده گفتگو
    ( دوستانی که مصرف 3.5 را اعلام کردند یا اعداد پایین احتمالا در حال حرکت و گاز خوردن ماشین تریپ کام را صفر کردید )

ای شیطون ..
    من در حال حركت صفرش كردم. مگه بايد پيش از حركت صفرش كرد؟ ولي گاز نمي دادم چون تو سراشيبي بودم و جاده هم كوهستاني بود. چرا كسي باورش نمي شه؟ ميتونم يكباره ديگه تستش كنم اگه روسفيد شدم عكسشو واستون ميذارم اگه هم كه ضايع شدم كه ... از همينجا عذرخواهي خواهم كرد

11. کاربر زیر از دوست گرامی hamid_xdd به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

meamari2 (5 April 2010)

زمان پیوستن
    14 Jul 2004
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    هیوندای آوانته

پیش گزیده

من ماشینو شب عید تحویل گرفتم. تا حالا حدود 300 تا باهاش رفتم. البته فقط تو شهر. اولش 17.5 نشون میداد. الان اومده رو 12.5 پایین تر هم نمیاد. چرا؟

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط a2002_ahmadi مشاهده گفتگو
    من ماشینو شب عید تحویل گرفتم. تا حالا حدود 300 تا باهاش رفتم. البته فقط تو شهر. اولش 17.5 نشون میداد. الان اومده رو 12.5 پایین تر هم نمیاد. چرا؟
    سلام
    یک طوری میگی پایین نمیاد که انگار 30000 کیلومتر باهاش رفتی درست میشه عزیزم بنزین معمولی بریز شتاب زیاد نداشته باش کم میشه

14. کاربر زیر از دوست گرامی mehdi_mi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

a2002_ahmadi (5 April 2010)

زمان پیوستن
    14 Mar 2010

پیش گزیده

فکر کنم تا 2000 تای اول دقیق نیست چون ماشین اببندی نشده

زمان پیوستن
    04 Mar 2010
    شهر
    اهواز
    اتومبيل
    206 تیپ 3 و آوانته
    گوشی موبایل
    Nokia N82

پیش گزیده

مگه بنزین معمولی دیرتر میسوزه؟ (منظورم اینه که دیرتر تموم میشه؟)

زمان پیوستن
    17 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس LX
    گوشی موبایل
    Nokia N97

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط FC Barcelon مشاهده گفتگو
    مگه بنزین معمولی دیرتر میسوزه؟ (منظورم اینه که دیرتر تموم میشه؟)
    سلام
    شاید تکراری باشه اما لازم میدونم یک توضیح کوچیک بدم
    عدد اکتان در واقع تمایل بنزین برای احتراقه هرچی این عدد کمتر باشه تمایل برای احتراق بیشتر میشه
    شاید بپرسید پس چرا باید بنزین سوپر زد ؟!
    بله سوال به جا و خوبیه اینم جواب میدم
    دوستان یک موتور چهار زمانه سیکل کاریش دارای 4 مرحله میشه
    1- مکش
    2- تراکم
    3-انفجار-انبساط
    4-تخلیه
    توی مرحله مکش مخلوط بنزین و هوا وارد سیلندر میشه و تا حدودی گرم میشه
    توی مرحله تراکم پیستون به سمت بالای سیلندر حرکت میکنه و مخلوط هوا و بنزین را فشرده میکنه
    برای موتورهای که ضریب تراکم بالا دارن دقیقا همینجاست که تفاوت بنزین سوپر و معمولی خودشونو نشون میده بنزین معمولی قبل انجام کامل مرحله تراکم منفجر میشه ( عدد اکتان پایین )هنوز پیستون به واسطه میل لنگ داره بالا میاد که این اتفاق میوفته( به خاطر اینکه بر اثر تراکم خیلی گرم میشه ) فکر میکنید چی میشه ؟
    بله درسته موتور مقداری از کار حاصل از سیلندرهای دیگه رو هدر میده تا حرکت تراکم رو کامل کنه نتیجه اینکه به سیلندر ، رینگ ها ، دسته شاتون، یاطاقان ها و میلنگ فشار زیادی وارد میشه و عمر موتور کم میشه
    همینه که خودرو سازها بسته به نوع موتور میگن بنزین سوپر بزنید در واقع بنزین سوپر دیر سوز تره و درست وقتی که باید ( وقتی شمع جرقه میزنه ) منفجر میشه این توصیه برای عمر بیشتر موتور هست . همینه که وقتی توی بعضی از ماشین ها سوپر میریزن پر شتاب تر میشه یعنی کار مفید موتور از بین نمیره . و توی بعضی از ماشین ها تاثیری نداره ( مثل پراید ) البته اگه سیستم جرقه زنی کامل عمل نکنه که خیلی بد تره شتاب کم هم میشه .
    حالا اگه این بنزین سوپر میزان ناخالصی زیادی داشته باشه اصلا دلش نمیخواد که منفجر بشه یعنی اینکه با جرقه شمع هم کامل نمیسوزه و انرژی کافی ایجاد نمی کنه پس چی میشه ؟شما بیشتر روی پدال گاز فشار میدین تا انرژی لازم رو بدست بیارین نتیجه معلومه ، مصرف بالا میره و الودگی توی موتور بالا میره روغن زودتر کیفیتش بد میشه سوپاپ ها عملکرد صحیح ندارن و تقریبا به صورت تدریجی موتور تعطیل میشه
    البته بنزین معمولی هم همونطوری که گفتم مشکلات خاص خودشو داره
    اینه که میگن بنزین معمولی با مکمل استفاده کنید
    حال کدوم مکمل رو میشناسید که واقعا خوب باشه قیمت مناسبی داشته باشه و اصلیش موجود باشه و همه جا در دسترس باشه ؟
    حالا این ماشین خوب خودش داره با تریپ کام با شما صحبت میکنه
    میگه من با بنزین معمولی بهتر کار میکنم شما هم گوش ندین.
    در مورد شمع هم اطلاعات خوبی بدست آوردم توی یک فرصت براتون میگم
    وای چقدر تایپ کردم
    آخرین ویرایش به وسیله mehdi_mi : 5 April 2010 در 10:15 PM

18. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mehdi_mi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (10 May 2010), Baher (5 April 2010), chormang (10 May 2010), hamid_xdd (6 April 2010), meamari2 (5 April 2010)

زمان پیوستن
    17 Jun 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيونداي آوانته
    گوشی موبایل
    Nokia 6210 Navigator

پیش گزیده

چند تا نكته :
    1.هر ماشين صفر كيلومتر معمولا تا 5000 كيلومتر اول مصرفش زياده
    2. TripCom رو بايد وقتي ماشين كاملا ايستاده صفر كنيد و گرنه اشتباه نشون ميده
    3.مصرف ماشين با بنزين سوپر يا اكتان به طور محسوس كاهش پيدا ميكنه
    4.مصرف آوانته معمولي به طور ميانگين در شهر 10 و در جاده 7 هستش ( كه البته به خيلي چيزا بستگي داره )

صفحه 2 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد