تبليغات در پي‌هالز

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمایش نتایج 40 به 42 از 42

نام گفتگو: کنترل و اضافه کردن آب رادیاتور و ضد یخ/ضد جوش

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده

باز هم سلام
    آقا من تا حالا دلم نيومده از زد يخ سيتروئن استفاده كنم. آيا كسي تا بحال از اين زد يخ تو ريو ريخته؟ ميدونيد تركيبش براي موتور ريو مناسبه يا نه؟(تركيبش بر پايه اتيلن گليكوله يا نه؟) بعد هم چون روش نوشته بدون افزودن آب استفاده بشه و دماي حفاظت 35- هست آيا اگه خالص بريزيم به موتور ريو آسيب نميزنه؟ (آخه حداكثر ميشه 60% ضد يخ تو رادياتور ريو ريخت) يعني اين ضد يخه تو خود كارخونه تا 40-50 درصد آب بهش اضافه شده كه نوشته آب اضافه نشه يا خالصه؟ راستش من ميخوام اين دو ليتر را به رادياتور اضافه كنم ولي چون تو شهري هستم كه تو زمستان دما راحت زير 30 درجه ميشه و ممكنه اون روز ماشين تو پاركينگ نباشه خيلي نگرانم اگه آب اضافه كنم ضد يخه يخ بزنه. به نظرتون چون 2 ساله ماشين را خريدم اين ضد يخ را اضافه كنم يا بدم كل آب رادياتور را تو نمايندگي عوض كنند؟ البته موقع ارزوني دلار اين را خريده بودم 12 هزار تومن كه الان فكر نكنم زير 25هزار تومن باشه لطفا اگه كسي اطلاعاتي راجع بع اين ضد يخ داره سريعتر راهنماييم كنه (من اين عكس ها را نتوانستم اينجا آپلود كنم شاهي كم دارم -حالا نميدونم شاهي از كجا بيارم!!!!!!) لينك عكس ها:
    http://uplod.ir/yf0ihhylv8qo/20120729840.jpg.htm
    http://uplod.ir/by91bf5v1hvl/20120729842.jpg.htm
    آخرین ویرایش به وسیله saeed-ge : 18 October 2012 در 08:58 AM

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده

سلام
    با توجه به اينكه هيچ كس جواب من را نداد بالاخره با توجه به سرد شدن هوا ديروز رفتم و ضد يخي را كه خريده بودم دادم ريختن تو رادياتور. تعميركاره كارش تميزه و كلا خودش پاي كار بود و 2 ليتر آب رادياتور را از پيچ پايين رادياتور تخليه كرد و 2ليتري را كه من خريده بودم به آن اضافه كرد بعد هم راياتور را هواگيري كرد (البته زياد لازم نبود ولي خودش وسواس داشت) بعد از اين همه كار هم فقط 2هزار تومان دستمزد گرفت. يه نكته ديگه اينكه رو چند تا ماشين كه من اونجا ديدم يه ضد يخ آلماني (البته توليد ايران) اگه اشتباه نكنم پروفي كار ميريخت كه 4 ليترش 20 هزار تومنه و با نسبت 60 درصد ضد يخ و 40 درصد آب دماي 37- را تحمل ميكنه. پايه اتيلن گليكول هم بود.
    تعميركاره به من گفت همين ضد يخي كه من گرفتم الان شده 25 تومن گير هم نمياد (حالا با توجه به اينكه اين ضد يخ ميكس هم هست و نبايد با آب مخلوط بشه فرض كن كسي بخواد 6 ليتر رادياتور را با اين پر كنه بايد 75 تومن پياده بشه!!) البته بازهم نگرانم چون روش ننوشته بود پايه چي هست و از طرفي چون كل آب رادياتور را عوض نكردم اگه كيفيت ضد يخ تو اين 2 سال پايين اومده باشه ممكنه خوب نتونه از قطعات موتور حفاظت كنه. ولي چون ديگه اين ضد يخ را خريده بودم ريختم دتو راديات. البته اكثرا كل آب رادياتور را تعميركارها خالي نمي كنند و سر آن مي ريزند. بالاخره خدا كنه اتفاق بدي نيافته

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده

دوست عزیز مشکلی که پیش نمیاد ولی بهتر بود کامل مایع خنک کننده رو تخلیه میکردید و بعد با نسبت 50-50 اب و ضد یخ میریختید

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد