تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 42

نام گفتگو: کنترل و اضافه کردن آب رادیاتور و ضد یخ/ضد جوش

زمان پیوستن
    05 Feb 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    E-72

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط amirut مشاهده گفتگو
    سلام به همه
    آقا ماشين من مدل 85 هست و تا حالا آب رادياتورش رو عوض نكردم
    آيا لازمه حتما عوض بشه؟
    خودم انجام بدم يا بدم بيرون؟
    هواگيريش چجوريه؟
    اگه كسي اينگارو كرده ممنون ميشم يه توضيحي بده
    با سلام به شما
    در دفترچه بازدیدهای دوره ای ماشین توصیه شده تا آب رادیاتور بعد از یک دوره 3 ساله کلا عوض بشه.
    ابتدا درب رادیاتور را از بالا باز کنید (مراقب باشید که موتور ماشین حتما سرد باشه تا مشکلی پیش نیاید)
    یه بسط زیر رادیاتور (مجرای تخلیه ) وجود داره که با باز کردن اون، آب رادیاتور خالی میشود
    مطمئن شوید که آب کاملا تخلیه شده و به قمقه هم توجه کنید که آب اون هم خالی شده باشه و کلا در مدار رادیاتور آبی نباشد.
    سپس بست رو در پایین ببندید و بعد از مخلوط کردن مناسب آب و ضد یخ، اون رو از درب بالایی رادیاتور به داخل رادیاتور بریزید.
    مقدار مخلوط آب و ضدیخ را تا جایی که بیشترین میزان درجه نشان میدهد اضافه کنید و سپس موتور را روشن کرده و اجازه دهید به آرامی کار کند اما درب بالای رادیاتور را نبندید.
    تغییرات سطح آب رو دنبال کنید تا در صورت کاهش میزان از حد مینیمم از طریق همان دریچه بالای رادیاتور، آب و ضد یخ اضافه کنید.
    بعد از حدود 5 دقیقه کارکرد آرام موتور، حالا میتونید با اطمینان درب رادیاتور را ببندید.
    البته کمی بسط زیر رادیاتور - مجرای تخلیه - بد دست هست که اگر بر روی جک یا چاله اینکار رو بکنید راحتر خواهید بود.

نقل قول نوشته شده توسط alireza_sos مشاهده گفتگو
    رضا جان اول باید ببینی که چرا آب کم کرده نباید به این زودی آب کم میکرد

بعد در رادیاتور رو نباید باز میکردید

فقط از طریق اون قمقمه باید چک کنید و همیشه هم کمرنگ و مایل به سبز هستش

در مورد آب هم از این اب مقطر ها تو بازار هست که به آب رادیاتور معروفه میتونید بگیرید و اضافه کنید
    با سلام و احترام به نظرات علی آقای گل
    اما من تصور میکنم، هیچ اشکالی پیش نمیاد اگر از طریق همان دریچه بالای رادیاتور به حجم آب اضافه شود.
    اتفاقا در دفترچه فنی خودرو ذکر شده که جهت اضافه کردن محلول رادیاتور از طریق همان دریچه بالایی و برای چک کردن میزان حجم محلول از طریق نشانه قمقه اقدام گردد.

نقل قول نوشته شده توسط reza engine مشاهده گفتگو
    امروز بعد از مدت ها آب رادباتور رو از طریق گیج مخصوصش چک کردم. ریو های قدیمی آب رادیاتورشون قرمز رنگ بود و به راحتی روی گیج محلش مشخص بود. ولی الان آب رادیاتور من شفاف هست. اثر ضد یخ در حد سبز بسیار بسیار رقیق هست. و به خاطر همین روی گیج محل آب زیاد مشخص نیست و با لمس کردن باید متوجه شد که سطح آب کجاست. وقتی سرد بود درب رادیاتور رو هم باز کردم که تا بالای پره ها آب داشت.
    ولی سطحی که من روی گیج متوجه شدم پایین تر از low بود.

حالا به نظرتون برای اضافه کردنش چه کار کنم؟
    1- آیا از اون مایع های قرمز رنگ رادیاتور میشه گیر آورد؟ ( یکی از دوستان میگفت نمایندگی های کیا (اطلس خودرو) آب مخصوص رادیاتور در رنگ قرمز دارند) کسی در این زمینه اطلاعاتی داره؟ و اگر بخوام از این استفاده کنم به نظرتون کل آب سیستم رو خالی کنم و از این پر کنم؟

نمایندگی سایپا یدک هم رفتم چیزی به عنوان آب رادیاتور که سایپا توزیع کرده باشه ندارند؟

2- یه کم ضد یخ معمولی بخرم و بهش اضافه کنم؟

ضمنا با کولر تو گرما و سر بالایی و با سرنشین هم آمپر از جاش تکون نخورده تا حالا.
    با سلام
    من پیشنهاد میکنم، صرفا کمی ضد یخ، بدون مخلوط کردن اون با آب از طریق همان دریچه بالایی رادیاتور اضافه کنید تا سطح آب بین کمترین و بیشترین در قمقه قرار گیرد.
    فقط مراقب باشید که موتور سرد باشه.

شاد باشید ...

2. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی A-Ahmadi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (23 November 2010), alireza_sos (23 November 2010), amirut (27 November 2010), arash_2006 (26 November 2010), hamid afa (15 November 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2008
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206TU5
    گوشی موبایل
    LG G2

پیش گزیده

A-Ahmadi دوست عزیزم با تشکر از توضیحات کامل شما

در دفترچه هم گفته شده که اگه آب رادیاتور رو کامل خالی کردیم میتونیم از درب رادیاتور برای اضافه کردن آب استفاده کنیم

در موارد دیگه که آب کم شده باید از همون قمقمه برای اضافه کردن آب استفاده کنیم دلیلشم فکر کنم هواگیری

رادیاتور هستش که باعث آسیب به سیستم خنک کننده میشه

الاغ بينوايي کرد عرعر
    چه ميخواهند آدمها ز يک خر
    خدايا پس چرا بختم کج افتاد ؟
    از اول ادمي با من لج افتاد

4. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alireza_sos به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

A-Ahmadi (23 November 2010), محمد رضا محمدي (11 June 2011), amirut (27 November 2010), arash_2006 (26 November 2010)

زمان پیوستن
    07 Apr 2006
    شهر
    Umbrella.Co
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    N86 - SE W610i - i-mate

پیش گزیده

دوستانی که تا به حال اقدام به تخلیه آب رادیاتور ریو نکردن پیچ از جلو تقریبا انتهای سمت چپ فن زیر رادیاتور قرار داره ( 1 پیچ پلاستیکی مشکی ) برای راحتی کار میتونید از جک استفاده کنید اما بدون جک هم دراز بکشید حتما پیداش میکنید , برای تخلیه آب قمقمه هم میتونید شلنگ اونو یا از پایین در بیاورید یا اگه براتون سخت بود شیلنگ اون رو از بالا از رادیاتور جدا کرده و پایین بندازید تا اب اونهم تخلیه شه ...

برای آب رادیاتور هم از مخلوط 50 % آب مقطر و 50 % ضد یخ و یا حداقل 2 لیتر ضد یخ و 4 لیتر آب مقطر استفاده کنید البته میتونید از مایع رادیاتور به جای آب مقطر استفاده کنید اما آب مقطر مطمئن تر هستش ( آب مقطر رو در گالن های 4 لیتری میتونید از باتری سازها تهیه کنید )

آب مقطر 4 لیتری : 800 - 1500 تومن
    ضد یخ ایساکو : 2500 تومن - 1 لیتری
    -- k1 -- t.A.T.u --

کسي که کاري نميکند اشتباه نميکند
    و کسي که اشتباه نميکند چيزي ياد نميگيرد ...

6. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی t.A.T.u به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alireza_sos (26 November 2010), amirut (27 November 2010), arash_2006 (26 November 2010), hamid afa (15 November 2012), kamil81 (26 November 2010), Mojtaba 231 (26 November 2010)

زمان پیوستن
    29 Jul 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    Nokia N79

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط t.A.T.u مشاهده گفتگو
    دوستانی که تا به حال اقدام به تخلیه آب رادیاتور ریو نکردن پیچ از جلو تقریبا انتهای سمت چپ فن زیر رادیاتور قرار داره ( 1 پیچ پلاستیکی مشکی ) برای راحتی کار میتونید از جک استفاده کنید اما بدون جک هم دراز بکشید حتما پیداش میکنید , برای تخلیه آب قمقمه هم میتونید شلنگ اونو یا از پایین در بیاورید یا اگه براتون سخت بود شیلنگ اون رو از بالا از رادیاتور جدا کرده و پایین بندازید تا اب اونهم تخلیه شه ...

برای آب رادیاتور هم از مخلوط 50 % آب مقطر و 50 % ضد یخ و یا حداقل 2 لیتر ضد یخ و 4 لیتر آب مقطر استفاده کنید البته میتونید از مایع رادیاتور به جای آب مقطر استفاده کنید اما آب مقطر مطمئن تر هستش ( آب مقطر رو در گالن های 4 لیتری میتونید از باتری سازها تهیه کنید )

آب مقطر 4 لیتری : 800 - 1500 تومن
    ضد یخ ایساکو : 2500 تومن - 1 لیتری
    سلام
    دوست عزیز برای هواگیری چه کار باید انجام داد ، اصلا لازم هست یا خیر ؟

زمان پیوستن
    22 Nov 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ريو

پیش گزیده

ممنون از همه دوستان براي توضيحات كاملشون

زمان پیوستن
    29 Jul 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    Nokia N79

پیش گزیده

سلام
    من میخواستم برای تعویض مایع خنک کننده رادیاتور پیچ تخلیه اونو باز کنم که به خاطر پلاستیکی بودن پیچ و محکم بودن، درون پیچ (جای پیچ گشتی) خورده شد و دیگه باز نشد . نمیدونم چه کار کنم البته یه فکری کردم که پیچ گشتی رو داغ کنم و بعد وارد پیچ کنم ولی چون هنوز یدکی اونو نخریدم این کارو نکردم ، حالا یدکیش پیدا میشه؟

زمان پیوستن
    05 Feb 2011

پیش گزیده

فن رادیاتور ماشین من هر 2 دقیقه یکبار کار میکنه یعنی درجه متور وقتی به 95 میرسه روشن میشه و در 87 درجه خاموش میشه واینکار مرتبا تکرار میشه و بازه تکرارش هم دودقیقه است . ولی آمپر ماشین اصلا از جاش تکون نیمیخوره میخواستم بدونم این خاصیت تمامی ریوهست یا مال من اینطوریه . اینم بگم که ترموستات و سنسور آبشم عوض کردم ولی فرقی نکرد.
    آخرین ویرایش به وسیله sm1385 : 5 February 2011 در 01:28 AM

زمان پیوستن
    15 Oct 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    PRO CEE'D
    گوشی موبایل
    HTC Wildfire S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط kamil81 مشاهده گفتگو
    اتفاقا آب رادیاتور ماشین من کاملا قرمز است. قرمز شفافی هم هست.

اینها فکر کنم مایع رادیاتور هست نه ضد یخ.
    نقل قول نوشته شده توسط r_yan_p مشاهده گفتگو
    دوستان سلام
    دو هفته پیش ماشین رو بردم یکی از نمایندگیها، چون بوقش قطع شده بود (البته به خاطر تصادف .....) و تعمیرکار یرای دسترسی به دسته سیم اصلی مجموعه رادیاتور را باز کرده بود. وقتی ماشینو تحویل گرفتم یه مقدار بوی ضدیخ میومد که توجهی نکردم....چند روز پیش که هوا سرد شده بود به فکرم زد که نکنه ضدیخ توش نریختن!!! درب رادیاتور رو باز کردم دیدم هیچ خبری از رنگ سبز همیشگی نیست !!!!! ( و کلی ناسزا به نمایندگی.... خدا ببخشه)... با یه سرنگ از رادیاتور کشیدم و دیدم رنگش صورتی کم رنگه و حدس زدم که از همین مایع رادیاتورهاست و برای دو روز گذاشتم تو فریزر ( 25-) ........... ولی یخ نزد !!!!!!!!
    حالا موندم این ضدیخه؟؟؟ اگه هست چرا صورتیش کردن ؟؟؟؟ مگه سبز فسفری چش بود ؟؟؟؟
    لطفا دوستانی که تجربه دارن نظر بدن که چی کار کنم؟ همین طوری بذارم باشه یا ببرم ضدیخ بریزم؟
    رنگ آب رادیاتور منم همین رنگه

THE POWER TO SURPRISE

زمان پیوستن
    29 Jul 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    Nokia N79

پیش گزیده

سلام
    لطفا بفرمایید ترموستات رادیاتور دقیقا کجاست ؟

زمان پیوستن
    28 Jan 2008
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206TU5
    گوشی موبایل
    LG G2

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط whiterio مشاهده گفتگو
    سلام
    لطفا بفرمایید ترموستات رادیاتور دقیقا کجاست ؟

محل دقیق ترموستات

الاغ بينوايي کرد عرعر
    چه ميخواهند آدمها ز يک خر
    خدايا پس چرا بختم کج افتاد ؟
    از اول ادمي با من لج افتاد

14. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alireza_sos به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

?!...sia (9 June 2011), hamid afa (1 August 2011), imanrio (8 June 2011), kamil81 (10 June 2011), whiterio (8 June 2011)

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

ریو من 40 هزار کیلومتر رو رد کرده و قصد دارم که مایع خنک کننده رادیاتور رو عوض کنم. تمام پست های قبلی رو هم خوندم.
    سوال من این هست که پایین ترین قسمت در مدار خنک کننده همون پیچ تخلیه رادیاتور هست؟ با باز کردن اون پیچ آیا آب موجود در موتور و قمقمه هم خارج میشه؟
    و اینکه بهتره که وقتی که اب رادیاتور خالی شد اول با فشار آب سعی در تمیز کردن و یا خارج کردن آب باقیمانده بگیرم؟ برای افزودن آب به ضد یخ، آب خروجی از کولر گازی خوبه؟

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده

سلام دوستان
    ماشين من تحويل شهريور 89 هست و تا الان 21000 كيلومتر كار كرده. تا الان هم آب رادياتور آنرا عوض نكرده ام فقط يكي دو بار به مقدار كمي در قمقه آب ريخته ام . امسال با توجه به اينكه در دفترچه ذكر شده هر 2 سال يكبار يا 40000 كيلومتر آب رادياتور بايد عوض شود خواستم آب رادياتور را عوض كنم كه مكانيكي كه پيش او رفته بودم و كارش را قبول دارم هرچه اصرار كردم گفت دست به آب رادياتور نزن فقط در زمستان اگر لازم باشد كمي ضد يخ با مارك خوب به آن اضافه كن. اون گفت كه كيفيت ضد يخ هاي ايراني خوب نيست و با مال كارخانه كلي فرق ميكند و همين ضد يخ هاي ايراني مي توانند موجب پوسيدگي سرسيلندرهاي آلومينيومي ماشين شوند. در نهايت يك ضد يخ را معرفي كرد كه مي گفت اگر گير بياورم ليتري حدود 11-12 هزار تومان باشد و مال ستروئن است. حالا به نظر شما من ماشين را ببرم در نمايندگي و كل آب رادياتور را عوض كنم يااينكه امسال را باريختن ضد يخ در قمقمه طي كنم و سال بعد كل آب را عوض كنم. راستش مكانيكه خيلي من را ترساند و گفت عوض كردن آب رادياتور اول دردسر است (چراش رو نگفت؟؟!!) و گفت كه ضد يخ روي ماشين در اين دوسال خراب نمي شود. با توجه به اينكه من در يك شهر سردسير هستم و در زمستان دماي هوا به زير 30 درجه هم ممكن است برسد و در چنين هوايي ماشين ممكن است خارج از پاركنيگ هم باشد حالا خواستم نظر شما دوستان را كه تجربه بيشتري داريد بدانم. آيا كل آب رادياتور را در نمايندگي عوض كنم يا امسال ضد يخ خود ماشين جواب مي دهد و فقط كمي ضديخ خوب روي آن اضافه كنم بهتر است؟

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده

سلام
    من امروز رفتم و يك قوطي 2 ليتري ضد يخ سيتروئن از سايپا يدك خريدم 12 هزار تومان. ظاهرا مخصوص زانتياست و برچسب سايپا روش هست و از بلژيك وارد شده. توي يك قوطي سفيد رنگ و اسم خاصي هم نداره و فقط آرم و اسم ستروئن روش هست. مايع داخلش هم آبي رنگه. نميدونم كسي از شما از اين مارك استفاده كرده يا نه. حالا چند تا سوال دارم:
    1- آيا ضد يخ-ضدخوردگي زانتيا براي ريو هم مناسب است؟ (چون در دفترچه نوشته بايد ضد يخي استفاده شود كه بر پايه اتيلن گليكول ساخته شده باشد ولي هيچ چيزي درخصوص تركيب مايع داخل بطري روي آن درج نشده و ننوشته كه آيا بر پايه چه چيزي ساخته شده اما فروشنده و مكانيكم ميگفتند براي ريو هم ميشود استفاده كرد و اصلا همانطور كه قبلا گفتم برحسب پيشنهاد مكانيك آنرا گرفتم ولي هنوز استفاده نكرده ام)
    2- با توجه به اينكه ضد يخ داخل ماشين سبز بسيار كم رنگ است ريختن نوع ديگري از ضد يخ روي آن كار درستي است يا باعث خرابي موتور مي شود؟
    3- آيا باتوجه به اينكه 2 سال است ماشين را از كارخانه گرفته ام ببرم آب رادياتور را بطور كامل در نمايندگي عوض كنم و يا فقط در زمستان كمي ضد يخ اضافه كنم كافي است؟ (مكانيك مرا از دردسر عوض كردن آب رادياتور ترسانده و گفته كيفيت ضد يخ بيرون با كارخانه يكي نمي شود)
    4- آيا اگر صلاح است كل آب عوض شود با همين ضد يخ سيتروئن آنرا پر كنم يا نه در نمايندگي هر ضديخي پيشنهاد دادند همان بهتر است هرچند حتما ايراني خواهد بود. ضمنا روي قوطي ضد يخ نوشته تا 35- درجه محافظت مي كند و آب اضافه نشود و طبق توصيه كارخانه سازنده خودرو مصرف شود در حاليكه در دفترچه خودرو نوشته اگر 50درصد آب 50 درصد ضد يخ مصرف شود تا 35- محافظت مي شود و گفته بيش از 60درصد و كمتر از 30 درصد ضد يخ استفاده نشود. من كه ديگر گيج شده ام . بدبختي كلي هم پول ضد يخ دادم 0تازه مكانيك ميگفت اين ضد يخ اگر زمستان گير بيايد ديگر با اين قيمت نخواهد بود) لطفا دوستان نظرات تخصصي خودشان را بيان كنند و مرا راهنمايي نمايند.

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد