تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 24

نام گفتگو: افزايش خودبخودي دور موتور

زمان پیوستن
    10 Jun 2006

پیش گزیده افزايش خودبخودي دور موتور

سلام به همه.
    الان يك ماه ميشه كه ماشين هر وقت دلش بخواد در حالت خلاص دور موتور رو ميبره رو 2000 يا 1500. هيچ قاعده خاصي نداره.

گاهي وقتي روشن ميكنم (چه ماشين سرد باشه چه گرم) اينجوري ميشه گاهي وقتي وايميستم و خلاص ميكنم يهو دور موتور ميره بالا. حالت عاديش وقتي ماشين سرده، دور موتور حدود 1300 هست.

گاهي تا ميزنم تو دنده و 50-100 متر راه ميرم و بعد خلاص ميكنم ميبينم درست شده، گاهي تا يكي دو كيلومتر هم همينجوري ميمونه (با خلاص كردنهاي متوالي).

اكثر اوقات هم تا اينجوري ميشه و تصميم ميگيرم برم پيش تعميركار، از ترس دكتر خوب ميشه !!

گاهي وقتي اينجوري ميشه خاموش كه ميكنم دوباره روشن ميكنم درست ميشه، گاهي هم نه !

ماشين مدل فروردين 86 هست، 29000 كار كرده و انژكتورش زيمنسه.

به يه تعميركار گفتم گفت بيا دياگ. وقتي اينجوري شده بود بردم،دياگ هيچي نشون نداد. گفت كامپيوتر زيمنسها (فكر كنم منظورش ECU بود) زود خراب ميشه. بايد باز كنيم بره تعمير. به يكي ديگه گفتم فلاني اينجوري ميگه، گفت آره زيمنس زود خراب ميشه !

به سومي كه نشون دادم گفت به احتمال زياد از استپ موتوره. اول بيا تميزش كنيم... گفتم 4 ماه پيش تميز كردم اما سه هفته ست اينجوري شده، گفت پس اول استپ رو عوض كن، اگه درست نشد دريچه گاز رو عوض كنيم ديگه حتما درست ميشه. كامپيوتر هم به اين راحتي خراب نميشه !

كسي همچين مشكلي نداشته؟
    نميدونم ببرم تعميرگاه مجاز يا بدم بيرون. تعميرگاه قطعه رو كه تعمير نميكنه، ميزنه عوض ميكنه خرج دوبله ميذاره رو دست آدم...

ممنون.

زمان پیوستن
    08 Apr 2008
    شهر
    Tehran

پیش گزیده

من مشكل مشابهي با 405 داشتم كه با تعويض استپر حل شد. شايد بهتر باشه استپر رو با يه پرايد ديگه موقتا عوض كنيد و بعد خودتون قضاوت كنيد.

3. کاربر زیر از دوست گرامی modjtabaf به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Mehdi_s (15 May 2009)

زمان پیوستن
    14 Sep 2005
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    مزدا3-پرشیا
    گوشی موبایل
    N95 8GB

پیش گزیده

من همچین مشکلی با پرشیا داشتم استپر رو عوض کردم هیچ تغیری نکرد آخرسر معلوم شد مال ECU بوده...دادم تعمیر 100 تومن هم خرجش شد...البته قبلش دیاگ کرد اون مثل اینکه نشون داده بوده مشکل از کجاست

5. کاربر زیر از دوست گرامی ehsan_iuc به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Mehdi_s (15 May 2009)

زمان پیوستن
    15 May 2008
    شهر
    تهران

پیش گزیده

از استپر موتور هستش !
    ما هم یه سمند 85 داشتیم اینجوری شد ، تعمیرکار آشنام گفت شاید با شستشوش درست شه اگر نشد عوضش کن ! که البته من دیگه ماشینو فروختم چون داشت خاک میخورد !!!

7. کاربر زیر از دوست گرامی mohat5 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Mehdi_s (15 May 2009)

زمان پیوستن
    21 Nov 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    207i , MEGAN 2.0
    گوشی موبایل
    8800 Carbon

پیش گزیده

از استپ نیست
    اگر ماشین از خانواده 405 بود همین استپ بود
    ولی پراید ها وقتی این حالت براشون پیش میاد انژکتورشون خراب شده
    مال خوده ما هم الان این جوری ولی زیاد بازی در نمیاره و میشه باهاش مدارا کرد
    البته من یه بار محلول پاک کننده انژکتور توش ریختم بهتر شده

9. کاربر زیر از دوست گرامی amingzj به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Mehdi_s (15 May 2009)

زمان پیوستن
    29 Jul 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    W700

پیش گزیده

با پراید 141 مدل 85 دقیقا" همین مشکل رو داشتیم.
    پس از تحقیقات فراوان مشخص شد مشکل از ECU بوده و نه از استپر و دریچه گاز و ...
    با تعمیر و برنامه ریزی مجدد ECU مشکل کاملا" حل شد.
    موفق باشید.

11. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی yesyes به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Alireza_g (15 May 2009), Mehdi_s (15 May 2009)

زمان پیوستن
    10 Jun 2006

پیش گزیده

ممنون بچه ها.

امروز دوباره خل شد سريع پريدم پيش يه تعميركار ديگه. گفت بيا وصل كنم به دستگاه. بهش گفتم نميخواد فايده نداره ها، اما مردك به زور گفت بيا. يه كم با نرم افزار دياگ ور رفت و اجرتم رو ميگيرم 100% مشكل رو بهت ميگم. بهش نگفتم دو جا نشون دادم گفتن ECU. خواستم حرف تو دهنش ندازم.
    گفتم اول لگو اجرت چند؟ يهو پريد گفت مشكل از ECU هست، 60ميگيرم نو ميذارم جاش اينو ور ميدارم (يعني تعميري ميذاره برام؟؟؟!!!).
    خلاصه گفتم اينو دو جا ديگه هم گفتن. شاكي شد كه عمرا... حالا اجرت چند؟

7 تومن !

از كوره در رفتم. دم خونه طرف گفت دياگ 4 تومن، زد و ديد مشكل نداشت گفت از ECU هست و پولم نگرفت ! خواستم 2 تومن بدم گفت نميخواد منم اومدم بيرون.

عجب آدمهايي پيدا ميشن.

خب، پس انگار همون ECU هست. حالا چند هزينه كرديد؟ همين حدود 60؟ تعمير ميخواد يا reprogram ميشه؟ مگه چي داره كه بخواد تعمير بشه جز يك (يا چند) چيپ؟

البته به قول amingzj ميشه باهاش مدارا كرد، اما ماشين خراب عين بچه معلول عين آينه دق ميمونه !

زمان پیوستن
    08 Aug 2007
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    6630

پیش گزیده

منم همین مشکل را دارم!!!!
    استیپر چند هست؟
    تعمیر و برنامه ریزی مجدد ECU چقدر هزینه داره؟
    پراید-87

زمان پیوستن
    29 Jul 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    W700

پیش گزیده

60 هزار تومن!!!!!!!
    چه خبره؟
    ما که بردم یه جا تعمیر کرد(همون تعویض آی سی پروگرام).
    پروگرام کرد
    با بازو بست و اجرت و همه اینا شد 30 هزار.

زمان پیوستن
    20 Mar 2004
    گوشی موبایل
    7610

پیش گزیده

به احتمال زياد ايراد از دريچه گاز و استپر موتور باشه . پيشنهاد مي كنم بري يك نمايندگي كه برق كار و كارشناس فني واردي داشته باشه . بيشترين ايراد موجود در حال حاضر خودرو هاي صفر همين ايراد و دريچه گاز و استپر موتور هستش .

زمان پیوستن
    19 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Mazda 323

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Mehdi_s مشاهده گفتگو
    سلام به همه.
    الان يك ماه ميشه كه ماشين هر وقت دلش بخواد در حالت خلاص دور موتور رو ميبره رو 2000 يا 1500. هيچ قاعده خاصي نداره.

گاهي وقتي روشن ميكنم (چه ماشين سرد باشه چه گرم) اينجوري ميشه گاهي وقتي وايميستم و خلاص ميكنم يهو دور موتور ميره بالا. حالت عاديش وقتي ماشين سرده، دور موتور حدود 1300 هست.

گاهي تا ميزنم تو دنده و 50-100 متر راه ميرم و بعد خلاص ميكنم ميبينم درست شده، گاهي تا يكي دو كيلومتر هم همينجوري ميمونه (با خلاص كردنهاي متوالي).

اكثر اوقات هم تا اينجوري ميشه و تصميم ميگيرم برم پيش تعميركار، از ترس دكتر خوب ميشه !!

گاهي وقتي اينجوري ميشه خاموش كه ميكنم دوباره روشن ميكنم درست ميشه، گاهي هم نه !

ماشين مدل فروردين 86 هست، 29000 كار كرده و انژكتورش زيمنسه.

به يه تعميركار گفتم گفت بيا دياگ. وقتي اينجوري شده بود بردم،دياگ هيچي نشون نداد. گفت كامپيوتر زيمنسها (فكر كنم منظورش ECU بود) زود خراب ميشه. بايد باز كنيم بره تعمير. به يكي ديگه گفتم فلاني اينجوري ميگه، گفت آره زيمنس زود خراب ميشه !

به سومي كه نشون دادم گفت به احتمال زياد از استپ موتوره. اول بيا تميزش كنيم... گفتم 4 ماه پيش تميز كردم اما سه هفته ست اينجوري شده، گفت پس اول استپ رو عوض كن، اگه درست نشد دريچه گاز رو عوض كنيم ديگه حتما درست ميشه. كامپيوتر هم به اين راحتي خراب نميشه !

كسي همچين مشكلي نداشته؟
    نميدونم ببرم تعميرگاه مجاز يا بدم بيرون. تعميرگاه قطعه رو كه تعمير نميكنه، ميزنه عوض ميكنه خرج دوبله ميذاره رو دست آدم...

ممنون.
    سلام
    من نمایندگی سایپا دارم خیلی مشتری امده مشکل تورو داشته اولین پیشنهاد ما دیاگ زدن ... چون معمولا مکانیک یا باطری سازاا رو هوا میگن استپر... ترفم میاد از ما میخره میزنن درست نمیشه مان میگن استپر موتورت خراب ...اگه تو دیاگ جیزی نشون داد که هیچ نداد میتونه 1 ECU باشه 2 خود دریچه گازت . معمولا تعمیرگاه ها یه ECU دارن میزارن تست میکنن از اون باشه میگن برو یرون بخر یار نصب کنیم...
    به نظر من بیرون ببری بهتر از تعمیرگاهاست(بیشترشون دزدن همشون نه بیشترشون) بازم سوالی داشتی تو این تاپیک بیشتر هستم http://www.phalls.com/showthread.php?t=52214

17. کاربر زیر از دوست گرامی freeamin به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

King PDA (7 August 2009)

زمان پیوستن
    10 Jun 2006

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط freeamin مشاهده گفتگو
    سلام
    من نمایندگی سایپا دارم خیلی مشتری امده مشکل تورو داشته اولین پیشنهاد ما دیاگ زدن ... چون معمولا مکانیک یا باطری سازاا رو هوا میگن استپر... ترفم میاد از ما میخره میزنن درست نمیشه مان میگن استپر موتورت خراب ...اگه تو دیاگ جیزی نشون داد که هیچ نداد میتونه 1 ECU باشه 2 خود دریچه گازت . معمولا تعمیرگاه ها یه ECU دارن میزارن تست میکنن از اون باشه میگن برو یرون بخر یار نصب کنیم...
    به نظر من بیرون ببری بهتر از تعمیرگاهاست(بیشترشون دزدن همشون نه بیشترشون) بازم سوالی داشتی تو این تاپیک بیشتر هستم http://www.phalls.com/showthread.php?t=52214
    آقا ممنون از راهنماييت. ECU كه درسته اش حدود 120-130 قيمت دادن (اگه درست يادم مونده باشه).
    مشكل من فعلا اينه كه اشكال هميشگي نيست.دياگ هم دو بار زدم هيچي نشون نداره. بخوايم با ECU جايگزين تست كنيم حتما ماشين بايد دو سه روز بچرخه تا خودش رو نشون بده. مگر اينكه صبر كنم اشكال هميشگي بشه.
    در ضمن هنوز وقت نكردم تعميرگاه مجاز ببرم نشون بدم. بيرونيها اين نسخه ها رو پيچيدن.

نقل قول نوشته شده توسط Ma3ouD
    منم همین مشکل را دارم!!!!
    استیپر چند هست؟
    تعمیر و برنامه ریزی مجدد ECU چقدر هزینه داره؟
    پراید-87
    شما هميشه اين مشكل رو داري يا بگير نگير داره؟

نقل قول نوشته شده توسط yesyes
    60 هزار تومن!!!!!!!
    چه خبره؟
    ما که بردم یه جا تعمیر کرد(همون تعویض آی سی پروگرام).
    پروگرام کرد
    با بازو بست و اجرت و همه اینا شد 30 هزار.
    التماس دعا حاجي، كجا بردي؟ خصوصي آدرس بده بيزحمت مام ببريم همونجا.

خ زنجان كه ادعاشون ميشه بورس تعميرگاه و صافكاري و اين چيزاس (دم خونه)، يارو فقط 20 تومن اجرت باز و بسته كردن ميخواست !

چقدر زمان برد؟ ميخواد باز كنه بره تعمير بياد... فكر كنم يكي دو روز علاف باشم !

زمان پیوستن
    08 Aug 2007
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    6630

پیش گزیده

بگیر نگیره!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری