بدلیل خوشبینی موجود در خصوص فروکش کردن رکود جهانی و افزایش تقاضا برای دارایی های پربازده ، یورو در برابر دلار به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر رسید .

پیش از انتشار گزارش روز آینده چین که اقتصاد دانان پیش بینی می کنند حاکی از کمترین میزان کاهش صادرات در ماه آوریل باشد که این دلیلی مضاعف در جهت احیای اقتصاد جهانی است ، ارز واحد منطقه اروپا در برابر ین ژاپن به بالاترین سطح چهارهفتگی خود رسید . همچنین با تقویت سهام آسیا و کمک به بیشتر شدن تمایل برای دارایی های بازارهای نوظهور ، ارز کره جنوبی به قویترین سطح خود در برابر دلار در هفت ماه اخیر رسید .

Danica Hampton ، استراتژیست ارزی در Bank of New Zealand Ltd. در ولینگتون گفته است :" سرمایه گذاران شاهد بروز نشانه هایی امیدوار کننده در اقتصاد جهانی هستند و افزایش ارزش سهام نیز مدرک بیشتری بر این ادعاست که اقتصاد جهان در مسیر بازسازی قرار گرفته است . این مسئله سبب کاهش تقاضای سرمایه گذاری امن برای دلار و ین میشود . "

یورو در برابر دلار آمریکا از قیمت 1.3634 سنت هفته گذشته در نیویورک به قیمت 1.3662 سنت افزایش یافت . این ارز در برابر ین از 134.23 به نرخ 134.26 رسیده است . دلار آمریکا در برابر ین از قیمت 98.47 ین در قیمت 98.26 و در برابر پوند انگلیس از 1.5234 سنت در قیمت 1.5231 سنت داد و ستد شده است .

شاخص VIX ، معیار سنجش بیزاری از ریسک سرمایه گذار پس از رسیدن به 31.19 ، پایین ترن سطح از 22سپتامبر تا بحال ، در تاریخ 8 می با 4.2% کاهش به 32.05 رسیده است . شاخص جهانی MSCI امروز 0.5% بالا ر فت و به روند افزایشی 9 هفته ای خود ادامه داد . شاخص MSCI Asia Pacific سهم های منطقه ای نیز 0.4% افزایش داشته است .


منبع